Keresés

Részletes keresés

papanick Creative Commons License 20 perce 0 0 22588

Pár éve a San Marco kolostorba és az és az Accademiaba volt kombinált jegy és a kolostornál nem kellett sorba állni. Most nem tudom, nem néztem utána, hogy mi van.

cscs mér hiányérzetrm volt, üdv újra a fedélzeten.

Előzmény: anyett101 (22583)
cscs0827 Creative Commons License 2 órája 0 0 22587

Mindenképpen érdemes előre megvenni, vagy a viszonylag korai nyitás előtt már odamenni, mert mindig elképesztően hosszú sorok vannak. Az előreváltott jegyeseknek és Firenze kártyásoknak külön sor van, de az is elég hosszú tud lenni, oda is érdemes egy kicsit korábban érkezni. Esetleg írhatsz nekik egy mélt, hogy terveznek-e nyáron (bocs, nem emlékszem, pontosan mikor mentek) meghosszabbított nyitvatartást, mert ha igen, akkor érdemes az esti órákban odamenni, akkor alig vannak.

Előzmény: anyett101 (22583)
cscs0827 Creative Commons License 2 órája 0 1 22586

Sziasztok lányok! Köszönöm a kedves fogadtatást. Igen, szombaton értünk haza egy 17 napos, 6000 km-es off útról, most igyekszem kipihenni:)))

vélemény Creative Commons License 4 órája 0 0 22585

cscs!

Tudtam, hogy most vagytok OFF, de túl hosszú ideig nem jelentkeztél. Már aggódtam!!

Előzmény: cscs0827 (22581)
bonnita Creative Commons License 5 órája 0 0 22584

Csillu, de jó hogy előkerültél !

anyett101 Creative Commons License 6 órája 0 0 22583

Bár most látom, ezen a linken csak 12 euro/fő, tehát nincsen felszámolva pluszba más. Akkor a kérdés, hogy a gyakorlatban rendesen úgy működik, hogy megveszem délre a jegyem, és be is jutok? Úgy látom kb 15 perc van átvenni, na de mi van, ha ott is akkora a sor? Valakinek tapasztalat?

anyett101 Creative Commons License 6 órája 0 0 22582

Szuper, köszönöm!!

Nem vagyunk nagy festmény rajongók, így lehet, hogy Firenze ide vagy oda, de az Uffizi most kimarad. A Dávid szobor viszont nagyon érdekel. Tapasztalatok szerint érdemes előre jegyet venni? Úgy látom, így kb 19 euro, a helyszínen 12. Nagyon nagyok a sorok? Tényleg hasznos az online jegyelővétel ebben az esetben? Egy hétfői napon (aug 13) néznénk meg valószínűleg.

cscs0827 Creative Commons License 6 órája 0 0 22581

Galleria dell'Accademia. Jegy a honlapjukon vehető online. http://www.galleriaaccademiafirenze.beniculturali.it/galleria/1/visiting/

Előzmény: anyett101 (22580)
anyett101 Creative Commons License 6 órája 0 0 22580

Sziasztok,

az eredeti Dávid szobor hol tekinthető meg jelenleg? És hol lehet rá esetleg jegyet vásáronli elővételben?

Cilikécske Creative Commons License 2017.06.18 0 0 22579

Szia. Örülök hogy jól sikerült az út.  Ez a Levantótól északi irányba kalandozás eszembe se jutott volna. Jó ötlet, legközelebb kipróbáljuk:)

Előzmény: okinayab (22578)
okinayab Creative Commons License 2017.06.18 0 1 22578

Sikerült az utazásunk Toscanába és Cinque Terrére. Természetesen vissza kívánunk menni még ,mert szuper. Három napot voltunk Firenzében,rengeteget gyalogoltunk,mindenhová gyalog mentünk,sikerült naponta a 20 km-t abszolválni. A Piazzale Michelangelo és a San Miniato al Monte meg a Boboli park tetszett legjobban. Fiesole is nagyon bejött,már a buszról szépséges a táj.

Pisa reptérről busszal mentünk Firenzébe,egyszerű és gyors megoldás,reptér kijáratától pár lépésre van a buszmegálló.

Autót nem béreltünk mégsem,leszavazta a társaság. Majd lesz még olyan is:)

CT gyönyörűséges,néhol a tömeg riasztó méreteket öltött. Levantóban laktunk /kösz a tippet!/

Hajóztunk a szokásos módon,leszálltunk,felszálltunk és megint..Esténként átvonatoztunk hol Monterossoba,hol Venazzába,olyankor sokkal kellemesebb volt a népsűrűség mint nappal.

Van egy klassz biciglis-gyalogos útvonal Levantóból,nem Manarola felé hanem a másik irányba,az valami eszméletlen klassz. Alagutakon keresztül visz az út,aztán mielőtt beérne a következő városkába,van egy kiépített ösvény fel a hegyoldalra,szuper panorámával. Arra alig volt ember,nagyon élvezetes. Ha valaki arra jár,ki ne hagyja!

A szerelem ösvényt megkerestük,sajnos zárva volt,pedig indulás előtt azt olvastam,hogy az tuti nyitva van.

Pisaban egy napot töltöttünk. Délután simán lehetett jegyet venni a toronyba,majdnem minden időpontra.Még sorbanállás sem volt.

Jó utat mindenkinek!

AmpugnanoVendégház Creative Commons License 2017.05.28 0 3 22577

Felirat az egyik sienai kézműves bolt bejáratán:

Magyar fordítása:

Aranyat készítek

Nyitvatartás
Gyakran 9-kor vagy 10-kor nyitunk
Néha már 7-kor is, de esetenként 12 vagy 13 óra előtt nem.

Többé-kevésbé 17.30 és 18 óra között szoktunk zárni, olykor 16 vagy 17 óra körül, de az is előfordul, hogy 23.00-kor vagy 24.00-kor

Vannak olyan délelőttök vagy délutánok, amikor egyáltalán nem vagyunk itt, az utóbbi időben viszont gyakorlatilag mindig nyitva voltunk, csak akkor nem, amikor valamerre
másfelé vagyunk, bár azért itt kellene lennünk.

A Főnök

Nekem erről Szerb ANtal jutott eszembe:

Siena volt a legszebb olasz város azok közt, amiket Mihály eddig látott. Szebb volt Velencénél, szebb a nemes Firenzénél és az árkádos, édes Bolognánál is. Talán az is hozzájárult, hogy ide nem Erzsivel, nem hivatalosan jött, hanem Millicenttel és véletlenül.

Az egész város, meredek, rózsaszín utcáival, véletlen-gondtalanul hullámzott csillag alakban vonuló dombjain; és lakóinak arcán is azt lehetett olvasni, hogy nagyon szegények, de nagyon boldogok, boldogok a maguk utánozhatatlan latin módján. A város meseszerű, vidám meseszerű jellegét az adja meg, hogy minden pontjáról látni lehet a város tetején a dómot, amely mint egy tréfás, zebraszínű, tornyos Zeppelin lebeg fölötte.

A dóm egyik fala a templom tömegétől külön áll, jó kétszáz lépés távolságra, groteszken és gyönyörűen, az emberi tervek meghiúsulásának legnagyobbszerű térbeli szimbóluma gyanánt. Mihály imádta a bohémséget, ahogy ezek a régi olaszok nekikezdtek a katedrálisuknak. "Nekünk is kell, ha Firenzének van, sőt lehetőleg nagyobb legyen", mondták, és megépítették a legmesszebb fekvő falat, hogy a firenzeiek előre rémüldözzenek, hogy mekkora lesz a sienaiak temploma. Azután elfogyott a pénz, az építők természetes gesztussal letették szerszámaikat, és többet feléje se néztek a katedrálisnak. - Igen, igen - gondolta Mihály -, így kell templomot építeni, ha az Ulpius-ház lakói templomot építettek volna, bizonyára ők is így tettek volna.

http://toszkana.info/

okinayab Creative Commons License 2017.05.19 0 0 22576

Persze,nem ősszel,hanem hamarosan. Pár napom van még  összelőni a progit,de lehet ez egy olyan út lesz ami majd kialakítja magát. Mindent látni úgysem lehet,a szabadság és a pihenés a lényeg.

Előzmény: anblock_italia (22574)
Cilikécske Creative Commons License 2017.05.18 0 0 22575

Most már tudom hol van Monte Argentario, de mi arra most nem megyünk:)

Előzmény: Cilikécske (22570)
anblock_italia Creative Commons License 2017.05.18 -1 0 22574

Igen, nagyjából mindenhol szép, csak az idő jó legyen. Ősszel nem olyan szép, de gondolom nem ősszel mentek, ha már ennyire izgatott vagy :-)

Előzmény: okinayab (22571)
anblock_italia Creative Commons License 2017.05.18 0 0 22573

Nekem is nagyon izgatta a fantáziámat, de akkor egy nagynénivel voltunk, és őt annyira nem érdekelték az olyasmik. Elbára akartunk átmenni, de nagyon ronda idő volt. Elindultunk hát leelé, nem is tudom, mitől vezérelve..., de Monte Argentario felett csodás kék volt az ég, ám láttuk onnan, hogy Elba felett egész nap álltak a felhők. Aztán visszafelé hatalmas viharba kerültünk. Nagyon érdekes volt ez a nagy különbség , mintha valami vonal választotta volna el.

Előzmény: Cilikécske (22570)
okinayab Creative Commons License 2017.05.18 0 0 22572

Az a termálfürdős project nálunk is játszik majd egyik ősszel vagy kora tavasszal! Majd kérdezlek,milyen volt.

Előzmény: Cilikécske (22567)
okinayab Creative Commons License 2017.05.18 0 0 22571

Végigböngésztem,köszi! Nagyon klassz képek,ez is olyan muszájodamenni érzetet kelt bennem...Nem lesz könnyű választani merre menjünk. De ahogy képzelem,mindenhol szép Toscana,csak nyitott szemmel kell járni.

Előzmény: anblock_italia (22568)
Cilikécske Creative Commons License 2017.05.18 0 0 22570

Pitiglianóba a képek alapján beleszerettem, meg Saturnia felé ott megyünk el. Monte Argentariót most hallom először, köszönöm hogy mondod.

Előzmény: anblock_italia (22569)
anblock_italia Creative Commons License 2017.05.18 0 0 22569

Ha már arra jártok Monte Argentariót kár lenne kihagyni..., bár mi miatta kihagytuk Pitiglianót..., szóval tudom, mindent sajnos nem lehet! :-(

Előzmény: Cilikécske (22567)
anblock_italia Creative Commons License 2017.05.18 0 0 22568

Neked szántam azt a korábban feltett linket! És akkor pár kép arról a nyárias toszkán tájról, ami talán tavasszal a legszebb, de ez kicsit már odébb van.

Előzmény: okinayab (22563)
Cilikécske Creative Commons License 2017.05.18 0 0 22567

Szia nagy ötleteim nincsenek, mi egy pihenős-mászkálós-áztatós utat tervezünk. Öt kis natúr termálfürdőt veszünk sorra, valamint Montepulciano, Cortona , Arezzo, Pitigliano, Sorano vannak tervbe véve. Meg ami megtetszik útközben.

anblock_italia Creative Commons License 2017.05.18 0 0 22566

Itt ebben a blogban vannak képek azokról a kisvárosokról, meg tájakról, amikre gondoltam. Ez a vidék tényleg csak autóval járható be..., ami itt le van írva, az nekünk egy hét volt, de maguk az összekötő utazások egy napban is összehozhatóak, esetleg kibővítve mással is.

http://mierteppenolaszorszag.blogspot.hu/2017/01/2011-toszkana-san-gimignano-certaldo.html

Előzmény: papanick (22565)
papanick Creative Commons License 2017.05.18 0 0 22565

A Chianti vidéket kevésbé ismerem, de Greve, Panzano, Radda a szokásos helyek, de leginkább az utak mentén jó megállni és csodálni a látványt. Természetesen a borászatok, a sofőr is ihat egy pohárral. Ha már említettem akkor mindenképpen nézzétek meg Montefioralle-t, Greve mellett/fölött. Ha már ott vagy akkor a San Cresci templomot is nagyon attraktív célpont és tömeg nem szokott lenni.

bonnita Creative Commons License 2017.05.18 0 0 22564

Azt gondolom tudod, hogy a legtöbb esetben 500-tol akár 2000 euró kauciot foglalnak be hitelkártyaról, amit majd valamikor feloldanak. Szerintem induljatok el valamerre, és megálltok ami megtetszik, Toscánában autózva kb öt percenként kiszállnék az autóból egy-egy táj, falu, kastély, fasor, vagy bármi egyéb szépség miatt.

okinayab Creative Commons License 2017.05.17 -2 0 22563

A 60-as átlagsebesség teljesen jól hangzik. És pont a Chianti vidék amire konkrétan gondoltam,kényelmesen,nézelődve. De bármi beleférhet még,várom a tippeket:)

Cilikécske,ha van konkrét jó ötleted,szívesen veszem!

Előzmény: papanick (22561)
Cilikécske Creative Commons License 2017.05.17 0 0 22562

Szia. Nekünk ősszel hasonló a tervünk, autóval bóklászni, és nagyvárosokat elkerülve nézelődni.

Előzmény: okinayab (22560)
papanick Creative Commons License 2017.05.17 0 0 22561

A tájat bármelyik háromszámjegyű útról lehet élvezni. Gyakorlatilag az A1-autópályát és a Firenze-Siena 2x2sávos utat kell elkerülni. Arra készülj fel, hogy ezek megállások nélkül is kb 60-as átlagsebességgel járhatók csak. Persze ez nem baj, mert többet láthattok, bár aki vezet jobb, ha odafigyel. Firenzéhez a legközelebb a Chianti vidék van, de a napba beleférhet más is, a lentebb említettek például. De nagyon sok kis falu miatt is érdemes megállni, pl. San Gusmé, Montefioralle.

Előzmény: okinayab (22560)
okinayab Creative Commons License 2017.05.17 0 0 22560

Igenigen! Pont így gondoltam,csak azt nem tudtam merre érdemes nekiindulni,amennyiben nem nagyon felkapott,ismert,zsufi helyre akarnánk eljutni,csak úgy élvezni a tájat és beszívni a látványt amiről mindig Toszkána jutna eszünkbe!

Előzmény: anblock_italia (22559)
anblock_italia Creative Commons License 2017.05.16 0 0 22559

Én úgy gondolom, hogy nagyon jó ötlet akár az egy napos autóbérlés, mert Toszkánát csak úgy tudjátok igazán bejárni. De természetesen azon a napon nem olyan helyekre kell menni, ahol hosszas városnézés van (így az amúgy nem autóval nehezen elérhető San Gimignanót sem ajánlanám), hanem barangolni Toszkána útjain. Esetleg egy-egy kisebb városkát érintve alakítani a tervet, pl. Montefiorelli,  Pienza, esetleg Certaldo, amik tényleg nem igényelnek napokat, de a hangulatuk jellegzetes, emlékezetes..., és persze a lényeg a mindent körülvevő gyönyörű táj.

Előzmény: okinayab (22558)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!