Keresés

Részletes keresés

Fpeterzeg Creative Commons License 29 órája 0 0 23121

Hali !

Köszönöm. én sem úgy gondoltam a Firenzei napot, hogy múzeumból ki és múzeumba be. Inkább séta a városban, mindenképpen fel akarunk menni Michelangelo térre, valamelyik kilátóba pontba ( kupolába vagy pedig a Palazzo Vecchio (egykori városháza) tornyába. Véleményetek a Palazzó Vecchióba online vegyem meg előre a jegyet?

Előzmény: anblock_italia (23117)
irreverzibilis Creative Commons License 1 napja 0 1 23120

bár nekem Itáliaban ez is nélkülözhetetlen: vagy mégha gépi kiadású is:

és egész finom volt,de a Saturniás büfében még a mikrós tengergyümölcsés rizotto is ehető volt.

Aztán belecseppetünk az ünnepükbe: Szóval jól éreztük magunkat újra:)

Előzmény: irreverzibilis (23119)
irreverzibilis Creative Commons License 1 napja 0 1 23119

ez az:

de ez se rossz hely:

hutlen Creative Commons License 1 napja 0 0 23118

de egy ebéd belefér:)) (pihenésről szó sincs:))

Előzmény: vélemény (23115)
anblock_italia Creative Commons License 1 napja 0 0 23117

Ha igazán kellemes Firenzés élményt szeretnétek, nem lehet kihagyni a Michelangelo teret fenn a San Miniato templom alatt, ami szintén kihagyhatatlan, pláne ha már ott vagy. Aztán séta, Ponte Vecchio meg ilyesmi. A kupolába felmenni nem könnyű, de persze nagy élmény..., és nagy élmény lehet a Palazzo Vecchio (egykori városháza) tornya is helyette, ott én még nem voltam (pár éve lehet csak felmenni), de sosem adom fel a reményt, hogy egyszer majd sikerül. A Duomo maga mint templom talán nem a legérdekesebb Firenzében, a Santa Maria Novella vagy a Santa Croce, és persze az előbb említett San Miniato mind szebbek és érdekesebbek. Firenzét megismerni nem feltétlen a múzeumokban kell, azok nem feltétlenül a Firenze városa iránti érdeklődés részei.Órákig festményeket nézegetni majd harmadik alkalommal is ráérnétek, de félek, ha most mentek be, nem lesz harmadik alkalom, mert megfekszi a gyomrotokat.

Előzmény: Fpeterzeg (23113)
cscs0827 Creative Commons License 1 napja 0 0 23116

Arra figyelj, ha mégis a kupolamászás mellett döntesz, oda már csak kizárólag előre foglalt időpontban lehet felmenni.

vélemény Creative Commons License 2 napja 0 5 23115

Ha ezt valaki végigcsinálja anélkül, hogy nagyon alaposan felkészülne Firenze történelméből ÉS művészettörténetéből egyaránt, az elkövetkező 10 évben a "templom, festmény, szobor, reneszánsz" szavak bármelyikének hallatán sikítófrászt

fog kapni.

De ha felkészül, akkor sincs ideje ebédre, kávéra, fagyira, pihenésre. De még mosdóra sem.

hutlen Creative Commons License 2 napja 0 0 23114

Szia,

Nincs mit:)) (mármint köszönni)

Ez a séta / körút egy teljes napot vesz igénybe, és belefér:

- a Dóm (és fel lehet menni a Brunelleschi kupolába, ahonnan ráláthattok a városra).

- a Medici palota

- esetleg a Medici kápolna a Medici sírokkal (de  tilos leragadni a San Lorenzo piacon, ami egy ócska zsibvásár tuistafosztogató árakkal - ezt azért mondom, mert a kápolna csak a piacon keresztül haladva megközelíthető).

- a Galleria dell"Accadema

- az Orsanmichele templom (ha nyitva van, nincs mindig nyitva), ami szerintem a legszebb Firenzében,

- a Palazzo Vecchio

- a Santa Croce Bazilika,

természetesen mindez belülről

Én még nagyon javasolnám a San Marco kolostor múzeumát, mert valóban hatalmas élmény (de lehet hogy csak én vagyok Fra Angelico rajongó:)) - kár lenne, ha így lenne)

Sor a Galleria Accademia előtt lehet, de nem vészes, mert elég gyorsan halad....  (bár szerintem on-line is lehet jegyet venni),

No, szóval szerintem ezek azok a helyek, amik kihagyhatatlanok ahhoz, hogy valami képetek legyen Firenzéről

(aztán majd legközelebb egy hétre mentek, akkor sokkal több mindnre lesz idő:)))

Fpeterzeg Creative Commons License 2 napja 0 0 23113

Szia ! Köszönöm az javaslatodat. Ez a séta/körút mennyi időt vesz igénybe ? Illetve ebbe a körbe amit javasoltál melyik múzeum férhet bele ? Írtad az akadémiát , városházát is , ezek beleférhetnek? Illetve még ebben beleférhet a Piazzale Michelangelo vagy valamelyik kilátópont ( Dóm kupola vagy városháza "teteje")?   Soha nem jártunk még itt, minden ötletnek, javaslatnak nagyon örülök. Én azt a napot úgy gondoltam hogy reggel bemegyünk Firenzébe és estig ott leszünk, mivel a szállásunk 15 km-re lesz Firenzétől. Illetve még arra gondoltam hogy a haza utazás napján bemegyünk pár órára a városba.

Előzmény: hutlen (23108)
Cilikécske Creative Commons License 3 napja 0 0 23112

Ja tényleg, már emlékszem.

Előzmény: irreverzibilis (23111)
irreverzibilis Creative Commons License 3 napja 0 0 23111

vannak a teraszok,ahova zuhatagként érkezik a víz az épület mögül,na ott fent vannak ilyen kis öblök ahol piszok erős a sodrás és a meder alján rögzített kötélben kell kapaszkodni

Előzmény: Cilikécske (23110)
Cilikécske Creative Commons License 4 napja 0 0 23110

Köszi. Ezek szerint Pitiglianot kihagytátok. Pontosan hol kapaszkodtatok kötelekbe? Melyik fürdő felső szakaszára gondolsz?

Előzmény: irreverzibilis (23107)
Alexfux Creative Commons License 4 napja 0 0 23109

Különböző álláspontok hangzottak el bonnitától és Tőled. :-)

Az éjszakai vezetés engem sem rémít meg, tavaly egy etapban hazajöttem Korfuról egyedül éjszaka.

A kérdésem valóban arra próbált irányulni, hogy mennyire kell tartani a dugóktól.

Köszi a segítséget, a Vezetőség elé tárom a közvéleménykutatás eredményét és majd Ők eldöntik a kérdést. :-)

Előzmény: bilek (23105)
hutlen Creative Commons License 4 napja 0 0 23108

Szia,

Én egészen mást javasolnék egy napra Firenzében (ha már egy napról van szó):

alapvetően egy hatalmas sétát a városban. kiindulva a Santa Maria Novella tértől:

- Dóm

- a Via Cavouron végig (közben Medici palota) egészen a San Marco térig

(a Medici palota után esetleg a Medici kápona a sírokkal)

-a San Marco térnél jobbra befordulni a via Ricasoli-ra - Galleria dell' Accademia (Micheangelo - David)

-vissza a Dóm térre, és elindulni az Orsanmichele templom felé a via del Calzaiuoli.-n

-  tovább egyenesen az Orsanmichele temlomtól  a Piazza della  Signoria-ig (Palazzo Vecchio, Uffizi),

- a Piazza della Sgnoria térről jobbra lefordulni - Ponte Vecchio

- vissza a Piazza della Signoria-ra és a Palazzo Vecchio melletti bérmelyik kis utcán elindulni a Santra Croce tére (Basilica di Santa Croce)

- a Basilica di Santa Croce-túl bármelyik kis utcán vissza lehet jutni a dómig, onnan pedig a Santa Maria Novella térre

Ebbe a sétába be lehet iktatni a Dóm, a Medci palota (esetleg a Medici kápolna) , a Galleria dell'Accademia, az Orsanmicehe templom, és a  Basilica di Santa Croce megtekintését, több sajnos nem fér bele:((

A Pitti Palota, a Giardino di Boboli egy napos firenzei városnézésen teljesen felejthető, a piacot meg aztán végképp el kell felejteni (a San Lorenzora gondolok, mert feltételezem azt javasolták).

Kár viszont, hogy nem fér bele a San Marco téren a múzeum megtekintése a Fra Angelico freskókkal, mert azok valami csodálatosak (jobban mondva azok is csodálatossk), viszont a Galleria dell'Accademia-ban láthatjátok a Dévidot (egyetlen kép sem ad olyan élményt mint az eredeti), és a rabszolgákat (ugyancsak hatalmas élmény)

No, ha ezt a sétát megteszitek, valami képetek lesz Firenzéről (de csak töredélét  láttátok annak, amit lehet, azt is csak futóag)

Előzmény: Fpeterzeg (23101)
irreverzibilis Creative Commons License 4 napja 0 0 23107

túl jó volt:) áldozatául esett kis Jeruzsálem,a felső szakasz frenetikus,kötelekben kell kapaszkodni hogy el ne vigyen a víz

Előzmény: Cilikécske (23020)
bilek Creative Commons License 4 napja 0 0 23106

Természetesen megértem, hogy van aki fél a sötétben vezetéstől. Volt olyan, hogy letenyéig 4db autóval találkoztam, ebből 2-t én előztem 1 engem előzött, 1 pedig az matricaellenőrös volt aki megelőzött. 

Előzmény: bilek (23105)
bilek Creative Commons License 4 napja 0 0 23105

Éjszaka autózni nem megerőltető és meg lehet az 10óra alatt is simán. Ha nappal mész kinő a hajad a sok forgalomtól és borítékolható a 11, de még a 12 óra is. Egyszer jöttem haza toszkánából nappal, soha többet, maradok a jól bevált szokásomnál és -ha tehetem-csakis éjszaka megyek. Soha nem értettem miért kell a szállás átvételére időzíteni? Előtte is van nap, ruhák elállnak a kocsiban én meg nézelődök, csinálom a programomat. 

Előzmény: Alexfux (23102)
bonnita Creative Commons License 4 napja 0 2 23104

Megnéztem a Medicik hatalma ( Medici : Masters of Florence ) tv sorozat első évadát, szerintem nagyon jól sikerült,

állítólag jön hamarosan a 2. évad is melynek a főhőse Lorenzo lesz. A sorozat nagy részét Pienza-ban és Montepulciano-ban forgatták, több jelenet helyszíne volt a Pienza közeli Capella della Madonna di Vitaleta közeli csodás vidék.

Az első az én fotóm a második a film egyik jelenete.

bonnita Creative Commons License 4 napja 0 0 23103

Vasárnap valószínű nem lesz dugó. A lényeg, hogy kipihenten induljatok útnak. 

Előzmény: Alexfux (23102)
Alexfux Creative Commons License 4 napja 0 0 23102

Az a baj, hogy szombaton még nem tudunk elindulni, csak vasárnap és csak 15.00-tól lehet elfoglalni a szállást, ha igaz. HA jól néztem, akkor valami 1000 kilométer, ami meglehet 11 óra alatt. Vagy ne legyek ennyire optimista? Esetleg valahol beleszaladhatok valami méretes dugóba?

Előzmény: bilek (23099)
Fpeterzeg Creative Commons License 4 napja 0 0 23101

Szia ! Nálunk is ez a kérdés, hogy 1 napra terveztük Firenzét és hogy mi legyen benne. Nekem egy idegenvezető javasolta egy napra : Városháza,  Palazzo Pitti, Boboli kert és Mercato piac. Hát nem tudom. Itt az oldalon javasolták még a Davanzati Palazzo-t, megnéztem, nagyon szép. 

Előzmény: zsuri (23086)
Panther777 Creative Commons License 5 napja 0 0 23100
bilek Creative Commons License 5 napja 0 2 23099

Én elindulnék este 10kor és már 8-kor a finom kávét szürcsölgetném valami falusi kávézó teraszán és nem győznék visszabondzsornózni a munkába igyekvőknek.

Előzmény: Alexfux (23098)
Alexfux Creative Commons License 5 napja 0 0 23098

Sziasztok!

A tervek szerint 30.-n vasárnap indulunk autóval San Vivaldo-ba, valószínűleg Budapestről. A szállást 15:00 és 19:00 között tudjuk elfoglalni.

Ti mikor indulnátok? Mikor legideálisabb az elindulás?

zsuri Creative Commons License 6 napja 0 0 23097

Nagyon szép ez a Monteriggioni. Abban reménykedtünk, hogy ha júniusban megyünk még nem lesz olyan óriási hőség, egyébként szívesebben mentünk volna július végén.

Előzmény: bonnita (23096)
bonnita Creative Commons License 6 napja 0 0 23096

Certaldo és Monteriggioni is a közelben van, ha unatkoznátok :) 

Szerintem kellemesebb nyáron a vidék, nem mennék be másodszor is Firenzébe, tömeg és hőség borítékolható.

Előzmény: zsuri (23095)
zsuri Creative Commons License 6 napja 0 0 23095

Pillanatnyilag ez a tervünk 10 napra (ami valójában 9 nap, mert az első az utazás):

- Firenze

- Pisa + Lucca

- San Gimignano, Volterra

- Siena + chianti borvidék

- tengerparti nap

- Vinci + kicsit az északi hegyvidék alja

Lehet, hogy ez így kicsit sűrű :-), de ezek alapján marad 3 nap, amiből lehet hogy valamelyiken csak úgy pihennénk a szálláson a sok utazás közben (én meg bicajoznék a környéken).

Szerintetek a még nem betervezett 2 napra inkább egy második firenzei napot tervezzünk, vagy inkább valamit a millió elmaradt látnivaló közül? Vagy a fentiek sem kivitekezhetőek ennyi idő alatt?

vélemény Creative Commons License 6 napja 0 0 23094

A nagy középkori palota az a Palazzo Vecchio. Megfelelő berendezéssel, és fel lehet mászni a tornyába is. Onnan látszik a Dóm kupolája és a harangtorony is.

Lehet, hogy a többieknek más a véleménye, de szerintem  a Boboli persze nem csúnya( Firenzében semmi sem csúnya) de ne várj egy olyan kertet, mint  Schönbrunnban vagy Versaillesban.

Előzmény: zsuri (23093)
zsuri Creative Commons License 6 napja 0 0 23093

Na ebből látszik, hogy mennyire nem néztem még utána a dolgoknak. Én a Pitti palotát egy nagy középkori palotának gondoltam, ahol a fő látnivaló maga a "palota". Jó, hogy ezt letisztáztuk :-) A kert azért érdekelne.

Előzmény: vélemény (23092)
vélemény Creative Commons License 6 napja 0 0 23092

A  Pitti egy óriási épület, ahol különböző múzeumok vannak. Modern képtár, Ruha múzeum stb. A legfontosabb a Galeria Palatina, ami egy képtár. Ez a palota legfőbb látnivalója, a látogatók 99%-a ezért jön. Főleg 16-18 századi képek,  falakon szorosan egymás mellett, több sorban egymás fölött.. Mennyezet díszes, de nem hű meg ha. Sokkal kevesebb a tényleg jó kép,mint az Uffiziben. Az utolsó néhány terem a "palota". Firenze 1865 és 1870 között főváros volt, a berendezés ebből a korból.  Túl díszített, a kevesebb, több lett volna kategória.

Előzmény: zsuri (23091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!