Keresés

Részletes keresés

okinayab Creative Commons License 4 napja 0 0 22576

Persze,nem ősszel,hanem hamarosan. Pár napom van még  összelőni a progit,de lehet ez egy olyan út lesz ami majd kialakítja magát. Mindent látni úgysem lehet,a szabadság és a pihenés a lényeg.

Előzmény: anblock_italia (22574)
Cilikécske Creative Commons License 5 napja 0 0 22575

Most már tudom hol van Monte Argentario, de mi arra most nem megyünk:)

Előzmény: Cilikécske (22570)
anblock_italia Creative Commons License 5 napja 0 0 22574

Igen, nagyjából mindenhol szép, csak az idő jó legyen. Ősszel nem olyan szép, de gondolom nem ősszel mentek, ha már ennyire izgatott vagy :-)

Előzmény: okinayab (22571)
anblock_italia Creative Commons License 5 napja 0 0 22573

Nekem is nagyon izgatta a fantáziámat, de akkor egy nagynénivel voltunk, és őt annyira nem érdekelték az olyasmik. Elbára akartunk átmenni, de nagyon ronda idő volt. Elindultunk hát leelé, nem is tudom, mitől vezérelve..., de Monte Argentario felett csodás kék volt az ég, ám láttuk onnan, hogy Elba felett egész nap álltak a felhők. Aztán visszafelé hatalmas viharba kerültünk. Nagyon érdekes volt ez a nagy különbség , mintha valami vonal választotta volna el.

Előzmény: Cilikécske (22570)
okinayab Creative Commons License 5 napja 0 0 22572

Az a termálfürdős project nálunk is játszik majd egyik ősszel vagy kora tavasszal! Majd kérdezlek,milyen volt.

Előzmény: Cilikécske (22567)
okinayab Creative Commons License 5 napja 0 0 22571

Végigböngésztem,köszi! Nagyon klassz képek,ez is olyan muszájodamenni érzetet kelt bennem...Nem lesz könnyű választani merre menjünk. De ahogy képzelem,mindenhol szép Toscana,csak nyitott szemmel kell járni.

Előzmény: anblock_italia (22568)
Cilikécske Creative Commons License 5 napja 0 0 22570

Pitiglianóba a képek alapján beleszerettem, meg Saturnia felé ott megyünk el. Monte Argentariót most hallom először, köszönöm hogy mondod.

Előzmény: anblock_italia (22569)
anblock_italia Creative Commons License 5 napja 0 0 22569

Ha már arra jártok Monte Argentariót kár lenne kihagyni..., bár mi miatta kihagytuk Pitiglianót..., szóval tudom, mindent sajnos nem lehet! :-(

Előzmény: Cilikécske (22567)
anblock_italia Creative Commons License 5 napja 0 0 22568

Neked szántam azt a korábban feltett linket! És akkor pár kép arról a nyárias toszkán tájról, ami talán tavasszal a legszebb, de ez kicsit már odébb van.

Előzmény: okinayab (22563)
Cilikécske Creative Commons License 5 napja 0 0 22567

Szia nagy ötleteim nincsenek, mi egy pihenős-mászkálós-áztatós utat tervezünk. Öt kis natúr termálfürdőt veszünk sorra, valamint Montepulciano, Cortona , Arezzo, Pitigliano, Sorano vannak tervbe véve. Meg ami megtetszik útközben.

anblock_italia Creative Commons License 5 napja 0 0 22566

Itt ebben a blogban vannak képek azokról a kisvárosokról, meg tájakról, amikre gondoltam. Ez a vidék tényleg csak autóval járható be..., ami itt le van írva, az nekünk egy hét volt, de maguk az összekötő utazások egy napban is összehozhatóak, esetleg kibővítve mással is.

http://mierteppenolaszorszag.blogspot.hu/2017/01/2011-toszkana-san-gimignano-certaldo.html

Előzmény: papanick (22565)
papanick Creative Commons License 5 napja 0 0 22565

A Chianti vidéket kevésbé ismerem, de Greve, Panzano, Radda a szokásos helyek, de leginkább az utak mentén jó megállni és csodálni a látványt. Természetesen a borászatok, a sofőr is ihat egy pohárral. Ha már említettem akkor mindenképpen nézzétek meg Montefioralle-t, Greve mellett/fölött. Ha már ott vagy akkor a San Cresci templomot is nagyon attraktív célpont és tömeg nem szokott lenni.

bonnita Creative Commons License 5 napja 0 0 22564

Azt gondolom tudod, hogy a legtöbb esetben 500-tol akár 2000 euró kauciot foglalnak be hitelkártyaról, amit majd valamikor feloldanak. Szerintem induljatok el valamerre, és megálltok ami megtetszik, Toscánában autózva kb öt percenként kiszállnék az autóból egy-egy táj, falu, kastély, fasor, vagy bármi egyéb szépség miatt.

okinayab Creative Commons License 6 napja -2 0 22563

A 60-as átlagsebesség teljesen jól hangzik. És pont a Chianti vidék amire konkrétan gondoltam,kényelmesen,nézelődve. De bármi beleférhet még,várom a tippeket:)

Cilikécske,ha van konkrét jó ötleted,szívesen veszem!

Előzmény: papanick (22561)
Cilikécske Creative Commons License 6 napja 0 0 22562

Szia. Nekünk ősszel hasonló a tervünk, autóval bóklászni, és nagyvárosokat elkerülve nézelődni.

Előzmény: okinayab (22560)
papanick Creative Commons License 6 napja 0 0 22561

A tájat bármelyik háromszámjegyű útról lehet élvezni. Gyakorlatilag az A1-autópályát és a Firenze-Siena 2x2sávos utat kell elkerülni. Arra készülj fel, hogy ezek megállások nélkül is kb 60-as átlagsebességgel járhatók csak. Persze ez nem baj, mert többet láthattok, bár aki vezet jobb, ha odafigyel. Firenzéhez a legközelebb a Chianti vidék van, de a napba beleférhet más is, a lentebb említettek például. De nagyon sok kis falu miatt is érdemes megállni, pl. San Gusmé, Montefioralle.

Előzmény: okinayab (22560)
okinayab Creative Commons License 6 napja 0 0 22560

Igenigen! Pont így gondoltam,csak azt nem tudtam merre érdemes nekiindulni,amennyiben nem nagyon felkapott,ismert,zsufi helyre akarnánk eljutni,csak úgy élvezni a tájat és beszívni a látványt amiről mindig Toszkána jutna eszünkbe!

Előzmény: anblock_italia (22559)
anblock_italia Creative Commons License 2017.05.16 0 0 22559

Én úgy gondolom, hogy nagyon jó ötlet akár az egy napos autóbérlés, mert Toszkánát csak úgy tudjátok igazán bejárni. De természetesen azon a napon nem olyan helyekre kell menni, ahol hosszas városnézés van (így az amúgy nem autóval nehezen elérhető San Gimignanót sem ajánlanám), hanem barangolni Toszkána útjain. Esetleg egy-egy kisebb városkát érintve alakítani a tervet, pl. Montefiorelli,  Pienza, esetleg Certaldo, amik tényleg nem igényelnek napokat, de a hangulatuk jellegzetes, emlékezetes..., és persze a lényeg a mindent körülvevő gyönyörű táj.

Előzmény: okinayab (22558)
okinayab Creative Commons License 2017.05.16 0 0 22558

Nem is a belvárosba gondoltam behajtani. Mondjuk kibuszozunk a reptérre,bérelünk egy autót,elautókázunk erre-arra egész nap,aztán este leadjuk. Arra lettem volna kíváncsi,csinált-e már valaki ilyet, mennyire a valóságtól elrugaszkodott ötlet. Van ahová csak átszállással lehet eljutni,nem is biztos hogy jó csatlakozással,kocsival csak szabadabban lehet mozogni.

Előzmény: FLaci (22557)
FLaci Creative Commons License 2017.05.16 0 0 22557

Szerintem itt mindenki vonattal kirándulgatott Firenzéből.

A belvárosban ZTL van (forgalom elől tiltott terület) - drága dolog oda véletlenül behajtani...

Előzmény: okinayab (22552)
FLaci Creative Commons License 2017.05.16 0 0 22556

Pár évvel ezelőttig volt közvetlen vonat Firenzébe. Most nincs, nem is lesz, a volt vasúti vágányok helyére épült ez a PisaMover cucc.

Közvetlen busz:

http://autostradale.it/en/airports/7/45/?lang=1

http://www.terravision.eu/airport_transfer/bus-pisa-airport-florencebus/ (Úgy látom ez most nem jár.)

(Én a vonatot preferálom, de van aki a buszt.)

Előzmény: okinayab (22555)
okinayab Creative Commons License 2017.05.16 0 0 22555

Nekem új:)) Kösz a választ!

Valahol azt olvastam,hogy ez év első felétől már a reptérről is elérhető Firenze vonattal. Meg azt is,hogy a reptértől megy busz 10 euroért Firenzébe /Airport bus express/. De azt nem olvastam melyik a jobb? :) A vonat vagy a busz?

29-én utazunk,még lehet,hogy lesz egy csomó "új" kérdésem. Próbálok itt mindenre rákeresni,de nem is olyan egyszerű.

Előzmény: FLaci (22554)
FLaci Creative Commons License 2017.05.16 0 0 22554

Nem új kérdés... ;-)

A reptéri vasútállomás megszűnt, helyette van ez: http://pisa-mover.com/en/

Csak a Pisa Centrale-ig jár.

Előzmény: okinayab (22553)
okinayab Creative Commons License 2017.05.16 0 0 22553

Új kérdés,Pisa reptérről egyből van vonat Firenzébe,vagy előbb be kell menni Pisa Central Station-höz?

okinayab Creative Commons License 2017.05.12 0 0 22552

Olyan dolog elképzelhető-e,hogy Firenzében van a szállásunk, ott valahol Firenzében bérelünk reggel egy autót,csavargunk egy nagyot és este szépen visszavisszük?

janka72 Creative Commons License 2017.05.08 -1 2 22551

Cscs, a vonatjegy felelős :)))) Szerintem vagy százszor már leírtad :)) De igazad is van, nagyot lehet szívni.

Előzmény: cscs0827 (22549)
Gyöngyi85 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 22550

Köszönöm szépen, odafigyelünk majd.

Előzmény: cscs0827 (22549)
cscs0827 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 22549

Vonatjegyet felszállás előtt ne felejtsétek el érvényesíteni!

Előzmény: Gyöngyi85 (22546)
Gyöngyi85 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 22548

Nagyon szépen köszönöm az információkat. :-)

bonnita Creative Commons License 2017.05.07 0 0 22547

Igen, vonattal Firenzéből, itt a buszmenetrend Camucia-ból Cortonába.

Itthonról felesleges jegyet venni a vonatra, elég az utazás előtt, automatából a leggyorsabb, a pénztáraknál

mindig sokan vannak.

Előzmény: Gyöngyi85 (22546)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!