Keresés

Részletes keresés

bandi.bácsi Creative Commons License 2024.03.16 -1 0 23533

Tisztelt nagyérdemű, elérkezett a vég. A Toszkán kalandok a befejező részéhez érkezett. Köszönöm mindenkinek a megtisztelő figyelmet. Remélem sikerült egy kis újdonságot varázsolni nektek, tartalmas sorozattal bemutatni nektek Toszkánát.
Az utolsó napon még egyszer utoljára bőrig ázunk. Ám ez kedvünket nem szegi, Firenze városát csak azért is bevesszük. A csodás városából magunkba szippantunk egy keveset. Minimálisan, de megcsodáljuk a reneszánsz máig fenn marad értékeit.
Az utolsó befejező részt megtaláljátok Bandibácsi youtube csatornáján. Jó szórakozást kívánok a befejező részhez. Remélem a sorozat elnyerte tetszéseteket és a későbbiekben is velem, velünk tartotok.

Természetesen az alábbi linken is elérhető a befejező rész: https://youtu.be/HPWVTSxX4Oo?si=BaNq_8viWMLuR6Wv

bandi.bácsi Creative Commons License 2024.03.02 -1 0 23532

Sziasztok!

Toszkán kalandtúránk folytatódik. Toszkána igazi arca talán ezen a napon mutatkozik meg igazán. Zöldellő dombok, végtelen utak. Meglátogatjuk Andrea Bocelli szülőfaluját és a "színházát" (Teatro del Silenzo), ahol a díszlet maga a Toszkán táj. Hangulatos utakon haladunk tovább míg nem el nem érjük San Gimignano  középkori városát. Hangulata ámulatba ejti az utazókat. Itt kiderül, hogy meg kóstoljuk e a világ legjobb fagyiját, illetve milyen egy igazi olasz pizza szendvics. S hogy a város valóban olyan e mint Manhattan és vajon a túrázók döntés elé kerülnek e? Nos az a filmből kiderül.

A Toszkán kalandok soron következő része Hamisítatlan Toszkána címmel megtalálható youtubeon, Bandibácsi csatornáján. 

Vagy közvetlenül itt: https://youtu.be/EeJAeXlzV_w?si=aRfVsfYpGaOCNNqq

Köszönöm mindenkinek a megtekintést.

bandi.bácsi Creative Commons License 2024.02.16 0 0 23531

Sziasztok! Egy Toszkán kerékpártúra történetének hetedik napja.


A Toszkán tengerparti szakasz talán legszebb része várt minket. Legalábbis ott ahol engedett a látvány. Piombino hangulatos kisvárosából Elba szigetét csodáljuk a távolból. Ezt követően rövid versenyszerű hegyi terep után érkezünk Populonia Várához ahol a középkori hangulat mellett a helyi ízekbe is bele kóstolunk. A továbbiakban is ragaszkodunk a Toszkán Riviéra vonalához és ahol lehetőség adódik a tengert is megcsodáljuk. Végezetül pedig csodás panorámába csodáljuk a lemenő nap fényeit.
Ha ennél a pár mondatnál többet is látnál, akkor ezt egy amatőr kerékpáros túravideó keretén belül megteheted. Főszerepben a csodás Toszkán riviéra, saját kommentárral fűszerezve. Megtalálod youtube-on Toszkán kalandok címmel Bandibácsi youtube csatornáján.

 

De akár ezen a közvetlen linken is: https://youtu.be/1G-AS6UtNFo?si=T8iRy8CVNLXAROQy

szkati Creative Commons License 2024.01.21 -1 0 23530

Ez egyáltalán nem gázos, csak ha valami tanácsot adhatok, akkor próbálj nagyobb autóbérlős cégnél bérelni, ahol nem kell a hitelkártya,  de ennek ellenére nem olyan nagy a deposit. Sajnos a kisebb autóbérlős, esetleg helyi cégek olcsóbbnak tűnhetnek, de hidd el, hogy összességben nem azok.  Avis, Hertz, Alamo csak példaképpen. Sajnos mi már elmondhatjuk, hogy a tapasztalatunk-sokszori-bizonyítja ezt.

Előzmény: Bobojsza_ (23528)
bandi.bácsi Creative Commons License 2024.01.20 0 0 23529

Toszkánába ha nem süt a nap akkor is Toszkána, csak kicsit vízesebb. Nos a Toszkán kalandok következő része is valami hasonló.
A Toszkán riviérán vezet utunk, lehetőségekhez mérten a Tirrén tengert is igyekezzünk felfedezni. Bár az időjárás jól eső hangulatot áraszt, minket nem tántorít meg. Végtelennek tűnő utunkat egy igazi olasz toszkán pizza szakítja meg, illetve a Toszkán partvidék legszebb gyöngyszeme, a Cala Violona csodás öble. Könnyed terep gyakorlat is színesíti a kínálatot, szóval igazán fantasztikus Toszkán kaland vár a kedves nézőkre.
Bár tudom esős borús rész ez, így nézők is valószínűleg hamar elkapcsolnak. De bízom benne, hogy a kaland faktor a film végig kitart.
Természetesen a Toszkán kalandok 5. része, A tenger égi hangja címmel vár titeket Bandibácsi youtube csatornáján.

Vagy az alábbi linken is elérhető: https://youtu.be/Wl-dSL4znXo?si=WnD9JBQLogO1qsN7

Bobojsza_ Creative Commons License 2024.01.20 -1 0 23528

Sziasztok!

 

Tavasszal tervek szerint eljutunk Toscanába. Bolognáig repülővel onnan bérelt autóval mennénk tovább. Lucca felett a hegyekben lesz szállásunk egy kis faluban ezért kell az autó.

Szeretnék segítséget kérni mert még nem béreltünk autót és a fórumokon rengeteg negatívumot lehet olvasni , hogy mindenki csak le akar húzni mindennel pl. gyerekülést felszámolták amikor csak felnőttek utaztak stb.

Ez tényleg ilyen gázos mármint az autó bérlés? Én azt gondoltam ez egy egyszerű folyamat lenne.

bandi.bácsi Creative Commons License 2024.01.06 -1 0 23527

Sziasztok!  Egy újabb Toszkán kalandot ajánlok figyelmetekbe, a sorozat negyedik részét.


Toszkána déli határvidékén folytattuk utunkat a hegynek tűnő dombvidék reggeli pompájában. Amit persze nem várt ború követett. Magliano in Toscana várfallal körülvett települése nyújtott nekünk menedéket.

Sötét fellegek után a napfény és a tenger került terítékre. Orbetello lagúnái tökéletes helyet biztosítottak a kora délutáni energia pótlásra. Amelyet követett egy amolyan csodáljuk meg annak a csodás félszigetnek a hegyvonulatait és a még fantasztikusabb panorámáját.
A Toszkán kalandok 4 - Toszkána határán című amatőr túrafilmet megtaláljátok Bandibácsi youtube csatornáján vagy akár a lenti közvetlen linken is.

https://youtu.be/02VnSf6UEco?si=pbDzSx9MPeERMLP9

 

képbíró Creative Commons License 2023.12.09 0 1 23526

A "Strade Bianche" az egyik legelvetemültebb olasz kerékpárverseny is. Kora tavaszi, javarészt murván-országútival. És a végén, a Siena-ban a Via Delle Terme.i meredek uton kapaszkodnak fel (Bocs hogy belekotyogtam)

Előzmény: bandi.bácsi (23525)
bandi.bácsi Creative Commons License 2023.12.09 0 0 23525

Sziasztok!

Figyelmetekbe ajánlom a Toszkán kalandok következő epizódját.


Toszkána igazi arca csak most mutatkozik meg igazán. Tavaszi dombok között megbúvó köves, murvás utak. Ódon középkort idéző házak mögött megbújó luxus. A  "Toscany trail" /vagy akár lehetne Strade Bianche/ igazi vad, kihívásokkal teli arcát mutatja. A Via Francigena zarándok útja sokszor mutatja magát mint ahogy fel-fel tűnik a kerékpáros l'eroica útvonala is. A táj, a falvak, a kihívás és napsütés egyvelege igazi király etapot varázsol nem csak nekünk, de minden bizonnyal a képernyő előtt ülőknek is.
Hamisítatlan Toszkán hangulattal várlak titeket Bandibácsi youtube csatornáján a Toszkán kalandok sorozat harmadik részével.

Vagy itt is elérhető: https://youtu.be/3aoHTCNL20I?si=nH2VR76bW1ALmWvH


Egy amatőr kerékpáros útifilm nemcsak kerékpárosoknak. Főszerepben a csodás tavaszi Toszkán tájjal. 

képbíró Creative Commons License 2023.12.08 -1 1 23524

Közben "leinformáltalak" :-)

Látom bejön Szlovénia :-)

De nem adok tanácsot, megoldod. (Azért ha mégsem, állok rendelkezésedre, igaz, jobbára a hegyvidék, bár Bled-ben, Ljublanában jártam )

Előzmény: onlyread (23522)
képbíró Creative Commons License 2023.12.08 -1 0 23523

Nagyon rutinosnak mondanám magam-de nagyvárosban-nem is tudom mikor voltam, fiatal koromban, Youth Hostel-el :-)

Mindenhová sport -turisztikai céllal utaztam, volt ilyen vállalkozásom. Az uticélok, kistelepülések, a hegyekben. Bárhol. Bejáratott szálláshelyek. Majdnem minden 7végén, tavasztól-öszig. Ausztria-szlovénia-Románia-Lengyelország pár régiója

Talán Lienz volt a legnagyobb város, de sosem volt Lienzi szállásunk, Ainet-ben, és Matrei-ben voltunk. (Ezek 10-20 km Lienz-töl)

Párizs volt a kivétel, de ott nem aludtunk már, éjfélkor hazaindultunk, az volt a végcél. 

Láttam a 6.2-t. DE nagyon nem ástam még bele magam ebbe a szállástémába. Pontosan ezért (is)vagyok itt. Még meggondolom, érdeklödöm. LEhet, régi olasz kontaktom is tud segiteni.

ÖBB-most csak évvégi jegyek vannak már, abból sem sok, 109 a legolcsóbb, csak oda. Nem Wizzaires repjegyre gondoltam, nyilvánvalóan. 

Januárban okosabb leszek (vagy nem)

Dolomitok. Bocs, nem akartalak lebecsülni. Mivel roppant segitökész voltál-szerettem volna valamivel viszonozni :-)

Előzmény: onlyread (23522)
onlyread Creative Commons License 2023.12.08 -1 0 23522

Nem tudom mennyire vagy rutinos utazó, de ennek a Max Apartments-nak 2,4-es a google értékelése és 6,2-es a booking. Én néznék mást. 

 

Vonatjegy az Öbb vagy Trenitalia honlapon. Csak halkan mondom, nem annyi lesz, mint a repülőjegy... 

 

Köszönöm, de nem síelek és egész jól elboldogulok az utazásszervezéssel. Egyébként persze, tervben van a Dolomitok is.

Előzmény: képbíró (23521)
képbíró Creative Commons License 2023.12.08 -1 0 23521

Téma lezárva-egy tapodtat sem Firenzéböl :-)))))))

Ketten megyünk.  MAx Apartmans az apartmanházak neve. NEm egy egész ház-pár szoba van-közös konyhával. Több is van belöle, mind a belvárosban. (1200 m a PU.-tól.) Ha van jobb ötlet-tanács , kérem szépen azt is.

Valószinüleg a Visarno arena lesz a csapatbemutató-és másnap a rajt. Hacsak-nincs valami nagy másik tér-és itt-értsd-útlezárások lesznek, végig, órákon át. Az Arno mentén mennek ki a városból.

Igen, ez az a nemzeti park. Mindegy, láttam párat Olaszországban.

Hálából-ha érdekel-viszonylag jó vagyok a Dolomitokban. Itt dolgoztam: https://www.youtube.com/watch?v=a4lnspZLVP0

Ha sielni szeretnél.

Konkrétan-mert akkor ez eldölt-az esti vonat jó ötlet. Hálókocsis.Mávnál jegy-vagy net?

Előzmény: onlyread (23520)
onlyread Creative Commons License 2023.12.08 0 0 23520

Továbbra is fenntartom, hogy én nem mennék el Firenzéből, de ezt te tudod. (Uffizi, Galleria dell'Accademia, Dóm, Keresztelőkápolna, Harangtorny, Palazzo Veccio, egy-két fontosabb templom és akkor még a Palazzo Pitti, Boboli, stb. szóba sem került...)

 

Ha erre a nemzeti parkra gondolsz, Parco Nazionale delle Foreste Casentinesi, akkor nem hiszem, hogy tömegközlekedéssel meg tudod közelíteni... Mondjuk Firenzében is van jó néhány dolog a természet szerelmeseinek, kertek, parkok, kilátás stb. Javaslom, hogy találd ki mit akarsz megnézni, akár Firenzében, akár a környéken és akkor könnyebben tudunk tanácsot adni. 

Mostanában mindenhová lehet online jegyet foglalni, de pl. az Uffiziben működik a pénztár is, kérdés, hogy mekkora sorok kígyóznak előtte. A Dóm-kupola kizárólag előzetes foglalással látogatható, a többit nem tudom pontosan... 

 

A szállás a legegyszerűbb, ha januárban foglalsz, jó árakat fogsz találni. Szerintem egy főnek elég szoba is, de te tudod. A 100 euró elég vaskos, azért már nagyon jónak kell lennie. A pályaudvar környéke nem szép, de logisztikailag jó. Értelemszerűen a belváros jóval drágább, de rövid időre megéri itt foglalni, mert sok időt spórolsz a közlekedésen. Én a "budai" oldalt sokkal jobban szeretem, talán a szállások is olcsóbbak egy kicsit. Többet kell ugyan gyalogolni, de kevésbé turistás és jóval autentikusabb.

 

Végső kétségbeesés eseténlehet foglalni egynapos szervezett utakat, visznek-hoznak, programmal, etetéssel stb.

Előzmény: képbíró (23519)
képbíró Creative Commons License 2023.12.08 -1 0 23519

Szia

1. Köszönöm!

2. Pontosan, az volt az egyik-Miskolc-bp is szivás, ulve, nem is gondolkodtam különösebben ezen, az elsö opció, a hálókocsi volt. Vágom, kb a repjegy ára, ahogy elnéztem. Végülis jól gondoltam-bécs a kiinduló. A MÁV-nál van Bp-Firenze, de rendes menetrend nincs-amin feltüntetik átszállós.

Flixbus..... folyamatosan ezt dobálja az algoritmus :-) Sosem volt terv a busz. Kényelmetlen-balesetveszélyes. Ha belegondolok, egy hálókocsis út után-reggel kipihenten nekivághatsz. Utoljára nagy vasuti kalandom még a seregben volt-Kazakhsztan-nem éppen hálókocsis körülmények :-) De 1 hét oda-1 vissza.

3. Jogos, nem érted, mert nem is pontosan fogalmazódott meg bennem. 2 a TDF-el elmegy. De ugye-idióta, aki Firenzébe megy-és hazajön 2 nap után. itthon meg "hol voltatok?" Firenzében "szép volt?" Nem tudom.....

4.Müvészet...A Ponte Vecchiótól biztos nem szaladnék el, a képtárat is szivesen megsasolnám. Anno-vezettem kerékpáros túrákat "Loire menti kastélyok" 1 hétig. Voltam böven, ott terem, mint a fű. Párizs volt az utolsó nap, akkor a csoport Notre Dam, Párizs látnivalói, aznap indult a TDF-Angliában-egy étteremben ülve néztem, tv-n :-))))) Calvadost kortyolgatva egy steak mellett. Nem idegen tölem-bár a természeti szépségeket jobban szeretem. A kastélyok-sokkal szebbek a Loire-ról, vagy a Cher-röl.

5. Sokat segitettél, mert ez már kiindulópont.

6. Ujabb vegzálás :-)))))

Akkor a hálókocsi komfortos-kényelmes. Szállások. Nyilván nem a legdrágábban gondolkodom, de van egy sejtésem-januárban foglaljam le. Láttam kis kiadó apartmanokat, 5 éjjel mondjuk-500 eu, nem messze a pályaudvar, önellátós. (Bár a gasztrokultura érdekel, tehát fözöcskézés kizárt) Mivel ez 2 nap TDF egy helyen-ami mellé olasz-a szokásos-plusz minimum 100 e ember. Tavaly a Netflix kidobta a TDF sorozatot, nagyot dobott az amúgy is népszerü versenyen. Csak belegondolva-mi volt tavaly a GIRO bp-i rajtnál..és az "csak" a giro. 

Szvsz. 5 nap, és marad 3 a városra. A "körbenézésnél" több kellene. Esetleg ha a közelben van valami, kiguglizom, de tippet is szivesen fogadok, egy nap kirándulásra. A verseny utikönyve szerint, San Marino felé, van egy nemzeti park. Tudom-vicc-5 nap alatt, TDF, Firenze, Toscana, sajnos, mint minden-ez is pénzfüggó most. 

Még egyszer köszi. 

Előzmény: onlyread (23518)
onlyread Creative Commons License 2023.12.08 -1 0 23518

Továbbra sem értem pontosan mi a kérdés, de azért próbálok segíteni. Elméletileg december 10-e után jön ki a 2024-es végleges menetrend az Öbb-nél. Jelenleg van egy közvetlen járat 19.18 Bécs - 06.57 Firenze. Ez nagy valószínűséggel megmarad. Nyilván neked még el kell jutnod aznap Miskolcról Bécsbe, de gondolom ezt meg tudod oldani. A Nightjet vonatokon többféle jegytípus elérhető, az ülőhelytől a privát, fürdőszobás hálókocsiig. Igény szerint kiválasztod a neked megfelelőt és lefoglalod. A jegyek ára attól is függ, hogy módosíthatót vagy nem módosíthatót veszel. A fekvő- és hálókocsi nem olcsó mulatság, de én imádom, ha lehet és épp megengedhetem magamnak, így utazom. Ülőhelyet fillérekért lehet kapni, de én az biztos nem bírnám ki.

 

A másik opció a Flixbus. Menetrend még nincs, nézegetni kell. Jelenleg 23.00 Budapest - 13.05 Firenze a menetrend, háááááááááááát... Én biztos nem ülnék ennyit, de van, aki bírja.

 

Nem pontosan értem, hány napot akarsz összesen Firenzében tölteni. Ha első alkalommal mész, szerintem maradj a városban, esetleg a vonattal, busszal könnyen elérhető toszkánai helyszínekre menj el. Firenze nem egyszerű város, ha nem különösebben érdekel a művészet (múzeum, templomok stb), akkor 1-2 nap alatt a belvárost körbe lehet sétálni. Én viszonylag régen voltam, már akkor is elviselhetetlen volt a tömeg...

 

Remélem segítettem, ha nem, kérdezz még bátran.

Előzmény: képbíró (23517)
képbíró Creative Commons License 2023.12.07 0 0 23517

Bocs..leirtam, de elvitte az indexet a cica....

Junius végén kellene eljutnom Firenzébe. kb 4-5 nap. Ekkor van a "Grande Partenza" A Tour De France innen rajtol. Pénteken csapatbemutató, szombaton rajt.

Az olaszok megvesznek az országút bicajért.....4 sizeszont húztam le a Dolomitokban, de jártam másfelé is olaszországban.

A jegyet -és a szállást-Januárban meg kell vegyem.

Repulni nem szeretek, kocsi kizárt-Miskolci vagyok, 1000 km.....

Az osztrák vasutak közlekedtet járatot, éjjel.

A Máv-tájékoztató-mint a Máv......(Érdeklödjönugyfélszolgálatunknál) De van , Kelenföldröl indul.

Azaz, vagy átszállás bécsben, vagy rácsatolnak kocsit, de ezt kétlem, mert 3 osztály van- fekvökocsi-prémium-business.

És a pályaudvar a belvárosban van.

kb a repjegy ára. a prémium class,22.00 takarodó, reggelivel. Amugy is nézek néha vonatos videokat youtubon :-) De szinte sosem utazom.

Viszont-Florance túristacélpont, erre rájön 50-100 e fanatikus olasz. Giga tömeg lesz, és azt annyira nem bírom. Ezen kivül még 3 napot rádobnék, turistáskodásra. Rimini-be mennek, San Marinon keresztül. (pontos utvonal még nincs közzétéve) 

Tehát-a közelben, Rimini felé, egy kistelepülés is szóba jöhet, ahol van valami érdekesség-bármi. 

Szóval-a kérdés, az expertektöl-érdemes e ebbe belevágnom. Nem pénz kérdés-nincs korlátlanul-de egyszerűbb szálloda, olasz ellátás, árak, hétköznapi szinten, nem gond.

Járt valaki ezen a vonalon? Mit kell tudnom Firenzéröl. Mert olvasni hideget-meleget-mindenröl.....

Anno, mikor Korzikára mentem, szintén a fórumon, kaptam sok valóban hasznos tanácsot-amit-sehol nem lehetett fellelni.

Köszi

Előzmény: onlyread (23516)
onlyread Creative Commons License 2023.12.07 -1 0 23516

Mi a konkrét kérdés?

Előzmény: képbíró (23515)
képbíró Creative Commons License 2023.12.07 -1 0 23515

Üdv mindenkinek.

Van valakinek tapasztalata esetleg a Nightjet Firenzei vonalával kapcsolatban?

Köszi!

bandi.bácsi Creative Commons License 2023.11.25 -1 0 23514

Sziasztok! 

A Toszkán kalandok második részét ajánlom figyelmetekbe. 

Eső áztatta úton folytattuk utunkat a sejtelmesen csodás Toszkán tájon. Utunk murván és aszfalton vezet. Kései indulásunk és néha eső okozta fennakadásunk ellenére hangulatos középkort idéző települések között egészen Sienáig jutunk és egy picit azon is túl. Útközben a csodás tájat, települések épületeit csodáljuk és élvezzük a kerékpározás okozta örömöket is.


Ez várja a kedves nézőt a képernyő előtt. Egy klasszikus kerékpáros túrafilm második része, valós idejű narrációval, saját felvételekkel.
A Toszkán kalandok második része megtalálható Bandibácsi youtube csatornáján vagy akár innen is elérhető :

 

https://youtu.be/HNZPKprNvrc?si=Fu3BTOWN9oPuCfst

bandi.bácsi Creative Commons License 2023.11.11 -1 1 23513

Sziasztok!

Toszkána a művészetek bölcsője, az üde zöld dombok világa. Középkori települések, várak, városok hazája. Túrafilm sorozatunk ha nem is teljesen, de e toszkán csodát járja körbe.
A sorozat első részében Firenzéből délnek indulunk és a kertek alatt kalandozva kóstolunk bele Toszkán csodába. Utunk dombokon át a zöldellő tavasz kíséretében vezet. Lehetőség szerint távol a forgalmas utaktól. Igaz ez még csak a felvezető rész de remélem kedvet kaptok a még ütősebb folytatásra.
A Toszkán kalandok sorozat első része egy igazi bevezető, ahogy a címe is adja. Megismerhetitek a résztvevőket, a kijutást. A nézővel együtt pedig közösen csodáljuk meg elsőnek a tavaszi Toszkán tájat. Utunk, dombokon, a Chianti borvidéken, erdőn, mezőn folyó mellett vezet.
Egy régimódi túrafilm sorozat veszi kezdetét ahol a kép és a saját valósidejű szöveggelés keveredik. Bízom benne,hogy elnyeri tetszéseteket. Köszönöm ha végig nézitek és akár fel is iratkoztok.
A film az alábbi linken elérhető vagy akár Bandibácsi youtube csatornáján. https://youtu.be/j9P9SQSohCk?si=C_vYopxNEqa__eYh

bandi.bácsi Creative Commons License 2023.10.02 -1 1 23512

Sziszatok!

Egy kis amatőr túrafilm sorozat előzetesét ajánlom figyelmetekbe. 

 

Toszkána a művészetek bölcsője, az üde zöld dombok világa. Középkori települések, várak, városok hazája. Túrafilm sorozatunk ha nem is teljesen, de e toszkán csodát járja körbe. Utunk Firenzéből indul és ide érkezik vissza. S útközben lehetőleg az érintettlen kevésbé ismert Toszkán tájat, településeket járjuk. Bár igazi klasszikusok se maradhatnak ki mint Siena, San Gimignano vagy a tenger mellett Orbetello, Piombino.
A közlekedési eszközünk a kerékpár, de a Toszkán kalandok sorozat mindenkinek szól aki szereti ezt a kis olasz csodát vagy érdeklődik, kiváncsi rá.


E rövid kedvcsináló előzetes remélem mindenkinek meghozza a kedvet egy igazán hangulatos Toszkán kalandhoz, amit 8 részen keresztül követhettek.

 

A 20 perces előzetes az alábbi linken elérhető: https://youtu.be/9u--NHnFnqw

vélemény 1 Creative Commons License 2023.09.23 -1 1 23511

Ezért örülök, hogy öreg vagyok és már a legnépszerűbb helyeket láttam. Persze csak azt, ami érdekel.

A  tömeg az híres helyekre megy, mert csak olyan képeket érdemes feltenni a netre, amit mindenki ismer.  Nem lehet villogni az arezzoi főtér fotójával.

Nyáron Németországban voltunk, Nürnbergből kirándultunk Bambergbe, Regensburgba, Bayreuthba, Coburg. Gyönyörű városok, mindegyik világörökség.  Sehol sem volt tömeg, nagyon kellemes volt. Bezzeg utolsó nap Münchenben a főtéren az órajátéknál és a Hofbrauhausban tényleg rengetegen voltak.

Olyan kisebb városokat kell választani, amelyek nem kerültek be tömeg köztudatba.

 

 

Előzmény: cassano711 (23510)
cassano711 Creative Commons License 2023.09.23 0 0 23510

Mindenhol ez van, Európa fuldoklott a tömegturizmustól a nyáron bizonyos helyeken.

A neten is lehetett olvasni, hogy szinte tarthatatlan a helyzet Rómában, Velencében vagy éppen Hallstattban, de volt ismerősöm aki a Comói-tótól jött vissza elég csalódottan.

Sok helyen mindenféle intézkedéseket, korlátozásokat fontolgatnak, de nem  is csodálom.

Mindig volt ez persze, de szerintem a Covid óta fokozódott, mintha mindenki úgy indulna meg hogy nincs holnap és most még el kell menni valahova.

Előzmény: vélemény 1 (23509)
vélemény 1 Creative Commons License 2023.09.23 -1 1 23509

Nekem Firenze "a kedvenc városom", közel 40 napot voltam a városban.  Eddig , mindig újra és újra visszavágytam .De most először érzem úgy, hogy jóllaktam. Ahogy tavaly Velencével is jóllaktam. Talán az Uffizibe még visszamennék,  de csak ha kész lesz a felújítás. 

A tömeg is zavaró és ez a kötelező foglalásos rendszer is. Én 20+ éve is mentem olyan helyekre ami foglalásos volt, vagy fix időpontos. Kiállítások színház, sétavárosnézés stb. De ha mindenhova fix időpontra kell menni, az elveszi az utazás szabadságát. Nem lehet csak úgy leülni egy félórára egy fagyira, kávéra sörre, vagy hallgatni egy kicsit egy templomban a gyakorló orgonistát.

A pisai szállás nagyon jó volt, akkor gondoltam rá, hogy pisai szállással 1-1 napra lehetne kirándulni 5terrere, Luccaba, Pistoiaba, estleg Pratoba ,  az inkább csak fél nap. Nekem Lucca és Pistoia is nagyon tetszett, egy nap alatt kényelmesen megnézhető. 

Off Most Budapesten is abszolút overtourism van. 2 órát állnak sorba a Szechenyi fürdőnél, 1 órát a Bazilika pénztáránál.

cassano711 Creative Commons License 2023.09.22 -1 0 23508

Hát érdekes olvasni ezeket most és jó is :-) Évek után tévedtem ide, azért mert a feleségemre rájött most hogy mi lenne ha egy pár napra elmennénk Toszkánába. Azóta nicket is váltottam mert a régit ellopták, de ez is ugyanaz egy szám eltéréssel.

A feleségem soha nem járt Toszkánában, én meg pont 14 éve, az sem most volt. Láttam felvetődött Cortona, na igen, anno egy napot töltöttem ott, akkor volt, hogy a hajléktalanok szereztek nekem taxit, hogy a a vasútállomásról valahogy feljussak a városba a dombtetőre vasárnap mert semmi nem járt :-)

De úgy látom a közlekedés azóta se lett jobb abból ítélve amiket írsz.

Ha megyünk Firenze nem is lesz, ez persze tudom istenkáromlás, de őszintén, olvasva téged mi van ott, annyira én sem vágyok oda jelenleg, anno bejártam, amit tudtam megnéztem, ahova lehetett bementem, de akkor még ennyire durva nem volt mint amit írtál, mármint ennyire nehéz, beszabályozott stb., legalábbis emlékeimben így él.

A feleségem meg kicsi, nyugodtabb helyekre vágyik, középkori hangulatra, csak sétálgatni, leülni tereken egy kávéra, ilyesmi. Hát nem tudom olyan van-e Toszkánában az év bármely szakában, hogy csendes, nyugodt hely :-) Bár...anno 14 éve én Cortonában szinte egyedül bolyongtam sokszor az utcákon, zseniális volt. Na de az novemberben volt, vasárnap, és esett egész nap az eső. Egyik legszebb napom volt az összes utazásomat belevéve.

Arezzo merült fel pl. nálunk. Nem voltam ott anno, de ódákat zengtek róla nekem többen is.

Vagy esetleg pisai bázissal Lucca, kis Cinqueterre és maga Pisa, de nekem jobban tetszene arezzói bázissal Cortona, Lucignano, 

Nagyon meggondolandó milyen bázissal és mit, mert a képtelen tömegközlekedés miatt egymáshoz egészen közel eső helyek között is 2+ óra lehet a buszozás csak egy irányba.

Nyilván egy 4-5 napos ottartózkodás alatt sokat markolni nem lehet, nem is tudnánk/akarnánk.

Előzmény: vélemény 1 (23470)
auray1 Creative Commons License 2023.06.07 0 0 23507
vélemény 1 Creative Commons License 2023.04.09 -2 1 23506

 Az Uffizibe a Carddal és a Card nélkül is foglalni kell. Csak az előbbi esetben nem kell külön fizetni érte.

vélemény 1 Creative Commons License 2023.04.09 -2 0 23505

Az Uffizibe mindenképpen KELL foglalni  Nincs olyan, hogy odamész és ha nincsenek sokan akkor megveszed és bemész. Az Accademián lehetséges, de a foglalás nélkül érkezőknek biztosan sokat( órákig?) kell várni. A Brancaccit nem tudom, hogy lesz ha kész a felújítás.

Off Most volt egy ismerős csoporttal  Franciaországban, utolsó nap változott a menetrend lett, egy extra napja Párizsban. Nem csak a Louvreba nem lehet bemenni foglalás  nélkül, de már a Saint Chapellebe sem. Nincs is pénztár.  Mi oda még 2019 őszén  gond nélkül bementünk.

 Én már elég sok helyen voltam foglalással. De főleg olyan helyeken, ahol csak meghatározott időben, vezetéssel van látogatás. Scavi torurs, Domus Aurea, Aula Gotica stb. Illetve ahol nagyon rövid időre engednek be nagyon kevés látogatót, pl a Scrovegni. DE az, hogy a Louvrebe vagy az Uffizibe is nagy foglalással lehet bejutni. Hát ez új.

 

Előzmény: onlyread (23504)
onlyread Creative Commons License 2023.04.09 0 0 23504

Hát nagyon köszi... Nem hoztad meg a kedvem :)))))))))))) Most komolyan, kicsit elvesztem, szóval a Firenze Carddal kell foglalni mindenhová, vagy amúgy is? Olyan nincs, hogy odamegyek, aztán ha van sor továbbállok, ha nincs, akkor meg bemegyek?

Előzmény: vélemény 1 (23503)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!