Keresés

Részletes keresés

CNC guru Creative Commons License 10 perce 0 0 25138

Csak egy tisztáznivaló: fúrószárat említettél, én marásról beszélek. Ha csak fúrni kell, akkor betrappolsz a Perfor-hoz T007-es vagy azzal egyenértékű fúrószárért (alu geometria, satöbbi), az élsebességet és az előtolást a gyári táblázatos adatokból veszed, ha nincs műanyagra (én az alut szoktam nézni ezért most fejből nem tudom), akkor vedd kisebbre 20-50%-kal mint az alu, majd emeld.

Előzmény: idiotaindex (25136)
CNC guru Creative Commons License 10 perce 0 0 25137

Háááát... együttérzek.:-)

A hűtést nem úszod meg. Áraszd el emulzióval.

A szerszám alu geometriás legyen. Ha 2,4mm-es átmérő kell, akkor betrappolsz a Fairtool-hoz és kérsz Kemmer marót, a szára 3,175 mm lesz (1/8"), az pont jó hozzá.

Az élsebesség az első izgalmas kérdés, kezdjed 120-150 körülivel és ha nem olvasztja a plexit, akkor emelheted.

Az előtolás a másik kérdés, próbáld fz=0,025-tel, de ezt szerintem nem fogod tudni emelni.

Fogásmélységben 1 mm-nél kezdjed, ha eltörted akkor sok volt, ha nem akkor finoman emelheted, ha megint eltörik, vedd vissza 2 tizeddel.

Aztán számolj be az eredményről.

Előzmény: idiotaindex (25136)
idiotaindex Creative Commons License 2 órája 0 0 25136

Udv mindenkinek, egy kis segitseget kernek, elkezdtem marni (2,5D) es most plexi van soron de benazok: mivel haladni szeretnek, ad-hoc elotolas, n, es fogasmelysegen csinalom

es itt gondok vannak: a hutes (alkohol) bizonytalansaga miatt besokalltam mar annyi furoszarat tettem hasznalhatatlanna (ha uj akkor sokaig birja) amiben segitseget kernek: atmero 2,4mm -hez nem talalok technologiai informaciot, fraisa-t ajanlottak, de ilyen atmero-anyag parositasahoz nem talalok semmit.

amit kerdeznek az az elotolas, fogasmelyseg (2kw foorso) fordulatszam. Regen csinaltam ilyet ~28ev kihagyas, bocsi ha hulyeseget kerdezek. Koszi!

flexi-bill Creative Commons License 1 napja 0 0 25135

Meg is van....

Tolerance ring az angol neve a cuccnak, ha valaki hasonlót keres.

Előzmény: flexi-bill (25134)
flexi-bill Creative Commons License 1 napja 0 0 25134

Ez az ! Köszönöm.

Én is csapágyboltban gondolkodtam először, de három helyen érdeklődve még csak nem is hallottak róla. Ha meglesz az angol neve akkor talán az ebay-ről is beszerezhető.

Előzmény: TROMF22 (25133)
TROMF22 Creative Commons License 1 napja 0 0 25133

Azt hiszem te ezt keresed:

https://www.tretter.de/toleranzhuelsen/

Itt a "feszítőhüvelyt" képező hullámok alkotói párhuzamosak a tengely alkotókkal.

Szerintem csapágyboltban van rá esély , hogy forgalmazzák.

Előzmény: flexi-bill (25127)
rferi Creative Commons License 2 napja 0 0 25132

És viszonylag sok forog belőle, tehát relatíve könnyen elérhető géptipus.

Előzmény: oregbeatsuhanc (25131)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2 napja 0 0 25131

Az EAN egy eléggé univerzális gép, jó a kisebb- nagyobb munkákhoz van hozzá nagy síktárcsa, kilehet venni az ágyat, jó a csúcstávolsága. Álló és futóbábok is járnak hozzá. A kapcsoló karok is kéznél vannak. Jó gép volt ez a maga korában, tanuló koromban dolgoztam utoljára rajta.

Előzmény: Poc2 (25130)
Poc2 Creative Commons License 2 napja 0 0 25130

Az ean-hoz viszonyítás nem konkrétan rád vonatkozott,hanem erről jött fel.Itt helyben is mindenki minden gépnek az árát ahhoz viszonyítja.

Ha szóba kerl valamilyen esztergának az ára,mindig jön hogy abból a pénzből milyen meg hány ean-t lehetne venni.

Előzmény: Titan0 (25129)
Titan0 Creative Commons License 2 napja 0 0 25129

"Nem értem hogy miért az EAN-hoz hasonlítják az árakat az emberek?Az valami etalon?

Nem! Nem etalon. Mindíg a cél szentesíti az eszközt. Biztos, hogy  a sokak szerint legalja EAN-el nem lehet órához tengelyt csinálni...

A beszólásommal csak arra próbáltam rámutatni, hogy egy -egy márkanév; gyártó mennyire torzíthatja az árakat. Ezen a fórumon nagyrészt kispénzű amatőr-barkács célra vesz masinát.

Nem a megélhetés, tömegtermelés a cél. A  zsebpénzéből megpróbál a céljainak megfelelőt lehető legolcsóbban megszerezni, majd utána kipofozni.

Az sem mérvadó hogy egy teljesen más tipust mennyiért sikerült eladni.

Igazad van! Annak ellenére, hogy az is teljesíthet úgy, mint a 10* drágább...

(jelen esetben, mivel annak sem ismert az állapota...:-)   )

Ezek akkor is 350-500ezer

között szoktak lenni felszereltségtől és állapottól függően."

Előzmény: Poc2 (25128)
Poc2 Creative Commons License 2 napja 0 0 25128

Nem értem hogy miért az EAN-hoz hasonlítják az árakat az emberek?Az valami etalon?

Az sem mérvadó hogy egy teljesen más tipust mennyiért sikerült eladni.Ezek akkor is 350-500ezer között szoktak lenni felszereltségtől és állapottól függően.

Előzmény: Titan0 (25112)
flexi-bill Creative Commons License 2 napja 0 0 25127

Köszönöm szépen. Nem erre gondoltam, viszont ezen keresztül megtaláltam a keresett cikket.

Alsó kép.

http://tudasbazis.sulinet.hu/hu/szakkepzes/gepeszet/gepeszeti-szakismeretek-1/kulonleges-erovel-zaro-kotesek/feszitohuvelyes-feszitotarcsas-es-hullamos-szoritogyurus-kotes

Amit linkeltél, az viszont nagyon jó volt az ismereteim bővítésére, mert olyat még nem is láttam amit axiálisan kell anyával összenyomni.  Most viszont már ilyen is keresek. :) Már csak az a kérdés, hogy találok e forgalmazót. Tartok tőle, hogy ezek olyan alkatrészek amiknek nincs egységesen elfogadott nevük, így aki árusítja az is csak mond rá valamit, nekem meg ezt kell megtalálni.

Előzmény: Csuhás (25126)
Csuhás Creative Commons License 2 napja 0 0 25126
Előzmény: flexi-bill (25125)
flexi-bill Creative Commons License 2 napja 0 0 25125

Ki tud valamit a dolgokról?

Mi annak az alkatrésznek a neve ami egy lemezből hajlított persely. Kívül , belül hullámosított a felülete. Alkalmazási példa: felhúzzák egy villanymotor tengelyére, majd ráütik a motor hűtőventilátorát. Egyfajta kis erejű hajtást hoznak létre vele mondhatnánk retesz helyett alkalmazzák.

A Google nem érti, hogy mit akarok tőle kérdezni. :(

CNC guru Creative Commons License 3 napja 0 0 25124

A Weilerek jó gépek. Hogy konkrétan ez... azt látni, próbálni kell.

Előzmény: podesz (25122)
kart E1 Creative Commons License 3 napja 0 0 25123

Sziasztok!

Csak megjegyzem  Rákosi M1 vertikálfejnél nincs lapolás.

Csak a vízszintes orsónál.

Üdv: Sanyi

Előzmény: Csuhás (25118)
podesz Creative Commons License 3 napja 0 0 25122

Sziasztok,szeretném kérdezni,hogy mi a véleményetek,erről a gépről?Vagy valkinek,van itt a fórumon,ilyen gépe?:http://www.lathes.co.uk/weilerlz330/

rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 25121

ja, igaz

Előzmény: Csuhás (25120)
Csuhás Creative Commons License 3 napja 0 0 25120

Nem, mert a szűkítőbe nem megy olyan mélyen be a kúp. A lapolt rész a szűkítő előtt lesz.

Előzmény: rferi (25119)
rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 25119

A lapolást nem tudja belevágni a szűkítőbe, mielőtt beleragasztja az orsóba?

Előzmény: Csuhás (25118)
Csuhás Creative Commons License 3 napja 0 0 25118

Elnézve a mérteket, ebbe belefér egy MK4 - 3 szűkítő. Saját gépen bele tudsz esztergálni egy négyes kúpot gondos beállítás után, majd bele lehet ragasztani egy gyári szűkítőt. A ragasztás miatt nem kell minőségi felületet esztergálnod, így nem kell köszörülni. Ez házilag elvégezhető és tűrhető eredményt ad.  A szűkítőt általában zárt végűt lehet venni, de az is jó csak le kell vágni flexel a végét.  Ha le tudsz esztergálni a szűkítőből is akkor még kevesebbet kell a orsóból esztergálni. Gyenge nem lesz mert a ragasztás miatt szinte egy anyagnak lehet tekinteni a kettőt. A dologban inkább ott lehet a hiba hogy két felületet megmunkálva nagyobb odafigyelést igényel a pontos futás biztosítása.  Ami hátrány hogy a lapolás hiányozni fog az orsód végéből, de ez sem jelent gondot házi használat során. Max vastag fűrésztárcsával óvatosabban kell dolgoznod nehogy megforogjon a szerszám a kúpban.

Előzmény: jeepy (25116)
molnarfme Creative Commons License 3 napja 0 0 25117

Üdv

Lehet hogy az a motor 2 fázisról ment? alig terheléssel.de forgásirány váltásra nem letvolna képes biztosan. Vagy a nulla is be volt kötve? De a harmadik fázissal mi történt?

FERENC

Előzmény: Red Man (25114)
jeepy Creative Commons License 3 napja 0 0 25116

Szia Csuhás!

350mm hosszú  60mm átmérőből kijönne.

Már annak is örülnék ha tudna valaki egy hüvelyt belepasszítani ami kettes morzéra átalakítaná.

Talán ahhoz nem kellene nagyon vékonyítani az orsót és az átalakító se lenne vékony falú.

Köszi.

Előzmény: Csuhás (25109)
CNC guru Creative Commons License 3 napja 0 0 25115

Úgy látszik olyan a patronod, ami ha megfogja a munkadarabot, egy picit be is húzza azt. Mármint ez nem patron probléma, hanem ilyen konstrukció az egész szerkezet.

Konkrétan milyen eszterga?

Előzmény: Ágnes Magyar (25113)
Red Man Creative Commons License 3 napja 0 0 25114

Nálunk volt olyan, hogy menet közben elment egy fázis és egy napon keresztül ment a motor egy fázisról. Egy ventillátort hajtott. Kopogó hangja volt, nem lett baja. Ezután szereltettünk fel fázisőrt.

Előzmény: rferi (25056)
Ágnes Magyar Creative Commons License 4 napja 0 0 25113

Sziasztok!

Két orsós Y tengelyes CNC esztergával kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Alumínium cső fokos fűrészelése után ütköztetés van ferde ütközőhöz, majd oldalazás, fúrás, menetkészítés után újabb ütköztetés jön. Ilyenkor, az előtoláskor és a patron ráfogásakor a rúd pár fokban megtekeredik és úgy ütköztet (már el is áll a fokos ütközőtől, nem passzol hozzá), és jön a végső szintén fokos fűrészelés. Egy alkatrészen belül ezért sokszor hosszméreti eltérés tapasztalható (megcsavarodás miatt). 

Most azt találtam ki, hogy a két fűrészelési műveletet előtolás nélkül oldjuk meg, de ez +művelet beiktatásával valósítható csak meg, +anyagfelhasználással, +idővel (de talán nem lesz selejt. Már ha jól gondolom...).

Valaki találkozott ár ilyen problémával? Esetleg valakinek van ötlete mi lehet a gond?

Köszönöm!

Titan0 Creative Commons License 4 napja 0 1 25112

"És még az ára is csak fele mint amiket mostanában láttam."

??  Szerintem meg duplája, mint kéne.

Ránézésre hasonló TB16-os orosz masinát alig tudtam eladni 50 000-ért 2 éve :-( .

Persze ugyanakkor jó állapotú EAN340/1000-est vettem 200 000-ért...

Előzmény: Poc2 (25111)
Poc2 Creative Commons License 4 napja 0 0 25111

És még az ára is csak fele mint amiket mostanában láttam.

Előzmény: moci60 (25110)
moci60 Creative Commons License 4 napja 0 0 25110
Csuhás Creative Commons License 4 napja 0 0 25109

Mekkora az orsó? Horizontál, vagy vertikál fejbe való? Másrészt kevés olyan hiba van, ahol gazdaságosabb az újragyártás mint a régi megjavítása. Kúpok felszabályozhatók, csapágyhelyek persellyel vagy akár fémszórással rendbe hozhatók, befogó kúp átalakítható stb. 

Előzmény: jeepy (25103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!