Keresés

Részletes keresés

FeZ_ Creative Commons License 3 napja 0 0 51898

Nálunk nem nézett be sehova, nem túrkált sehol, és az ELMŰ utána simán hozta a nagyobb megszakítót és kicserélték a nagyobbra.

Nekem sem lett volna bajom az egésszel, ha legalább megnézte volna és azt mondja, hogy itt minden okés. 

 

Előzmény: rezgaras (51897)
rezgaras Creative Commons License 3 napja 0 0 51897

Nem csak bevizsgálási papír kellett. Az órát ki kellett nyitni, hogy a vastagabb drótot bekösse és azt csak nekik szabad. De még nekik is körülményes: lefényképezte előtte, közben és utána és a képeket a dokumentumokkal együtt azonnal beküldte Interneten a Műveknek. Az egész után kijöttek a Művektől (szinte azonnal!), megnézték és leplombálták.

Előzmény: FeZ_ (51895)
KART EMG Creative Commons License 3 napja 0 0 51896

Végre van egy positívum a 3f bekötés mellett :) : nekem mehet mind a 4 lap egyszerre, a tűzhelyem 10 éves. Értem én, hogy miért kellett esetemben mind a 3 fázist használni, a 3f-t már az eloztó szekrényben is szétosztották a különböző fogyasztócsoportok között.

Előzmény: rezgaras (51894)
FeZ_ Creative Commons License 3 napja 0 0 51895

Imádom a regisztrált villanyszerelőket. :-(  Hálózatfejlesztésnél nyilván ilyen szakembernek kellett hivatalos bevizsgálási papírt írnia, - gondolom - hogy tudja-e a rendszer a megemelt amperszámot. Bejött az ajtón, mutatom neki a villanyóraszekrényt, de legyint, kérte a papírt: aláírás, pecsét, pénz átadása, majd a hálózatra, villanyórákra egy pillantást se vetve távozott.  :-O 

 

Előzmény: rezgaras (51894)
rezgaras Creative Commons License 3 napja 0 0 51894

A villanytűzhelyekre 6,5-7,5kW-ot adnak meg (ez szerintem abból jön össze, ha mind a négy lap egyszerre megy - de a modern tűzhelyek ezt nem is engedik meg). Ezért kell egy fázison 32-35 amperes óra. Nekem szerencsére az óráig már be volt huzalozva 35 amperre. A legnagyobb költség az volt persze, hogy regisztrált villanyszerelő kell hozzá - ők meg annyit kérnek, amennyit bírnak, hiszen nem lehet megkerülni őket, kartellban vannak egymással.

Előzmény: KART EMG (51891)
rferi Creative Commons License 3 napja 0 0 51893

A 110 voltjukat nem viszik messzire, az oszlopokon szokott lenni a házhoz rendelt trafó egy kerek bödönben.

Mint egy nagyobb irodai szemetesvödör, kábé akkorák. 10-25 kw

Előzmény: default6 (51886)
Csuhás Creative Commons License 3 napja 0 0 51892

Azért tegyél egy védő lemezt a nagy szíjtárcsa elé, mert csúnya ha beesik egy darab fa a küllők közé, ahogy az egyik videón majdnem megtörténik.

Előzmény: Pijepapa (51890)
KART EMG Creative Commons License 3 napja 0 0 51891

Alaposan nem néztem annó utána: a villanyszerelő mondta, hogy így kell csinálni, ezért így készült el, amikor a házat behuzalozta. De lehet, hogy azért mondta, mert 20A+2x16A-t igényeltem, így másképp nem is lehetett volna bekötni egy villanytűzhelyt. 

Előzmény: rezgaras (51878)
Pijepapa Creative Commons License 3 napja 0 0 51890

Elkészült a fahasogató gèp. Működik!

 

https://photos.app.goo.gl/zohxwfgESFs6LcRF8

toothgaabor Creative Commons License 4 napja 0 0 51889

Én most köttetek 3x32A, 360+300 a villqnyóradoboz, a földkábeles. A 3x40-hez kellett volna hálózatfejlesztési hozzájárulás, majd egyszer.

Előzmény: Vetesi75 (51887)
default6 Creative Commons License 4 napja 0 0 51888

Igen, ez az:

https://images.app.goo.gl/oaA1DWN2t7zcvQui8

Az L1, L2 bejövő fesz hez képest csinál  egy harmadikat. 

Na ugye, hogy civilizálatlan? :D 

Persze ha 5000$ lenne a tét biztos meg tudnék barátkozni vele de szerintem ez, hogy mondjam, nem tetszetős megoldás.

Előzmény: default6 (51884)
Vetesi75 Creative Commons License 4 napja 0 0 51887

Nálam van bent háromfázis, de néha kevés a 3x16A. Ezért is említettem meg a dízelt, mert alkalmanként 1-2 napra olcsóbb bérelni, mint hálózatot fejleszteni egy komolyabb csavarkomprihoz. (Jó szomszédaim vannak...) Látókörbe került egy iparibb CNC-gép vásárlása is, kellene vagy 3x40A hozzá, (a kompresszorhoz ez még nagyon kevés) de a per-pill. szomszédban dolgozó reg. villanyszerelő első látásra kb. 2MFt-ra saccolja az akciót. Ezért is bátorkodtam hozzászólni.

Előzmény: Gaborkik (51882)
default6 Creative Commons License 4 napja 0 0 51886

Ja, meg a hülye 110 voltjukat is sokkal nagyobb veszteséggel viszik messzire.

default6 Creative Commons License 4 napja 0 0 51885

Nagy az az ország aztán ha szolgáltatónak nem "viable" a biznisz nem fog fejleszteni az ügyfél felé.

Előzmény: Gaborkik (51882)
default6 Creative Commons License 4 napja 0 0 51884

Nem ismerem a teljes választékukat, alapból úgy gondolom hogy egy 1F motor hajt egy 3F generátort és a föld közös csak. De most, hogy mondod valamelyik youtuber mesélte (talán Cough42), hogy az övé a meglévő 1F mellé kókányol még kettőt, eltolja a nulla pontot, nem tudom. Akkor értettem még. De at biztos hogy nem galvanikus leválasztás, igazad van.

Előzmény: Jani301 (51881)
tirgonca Creative Commons License 4 napja 0 0 51883

Kb- ezek érdekelnének !

Előzmény: Jani301 (51881)
Gaborkik Creative Commons License 4 napja 0 0 51882

Kis háttérinfó, az amerikai főnököm épp most építi a fém forgácsoló műhelyét. Nála is "rotary phase converter lesz", ugyanis kb. 5000$-t (Ez ugye közel van a 2 millió Ft-hoz) mondtak neki a három fázis bekötésére és nem a semmiközepén van a műhelye.

 

Jómagam 2020-ban emeltem 3x16-ról 3x25-re és lett földkábel 400.000Ft-ból kb. Szerintem ez az egyszer fáj, de utána nagyon jó tipikus esete.

Előzmény: KART EMG (51877)
Jani301 Creative Commons License 4 napja 0 0 51881

Nagy valószínűséggel ,betáp vezeték csere , új ,szabványos mérőhely , hálózatfejlesztés , szakember munkadíja .

Na nálam ezekért megy egy 10 kva es autótrafó (230/400 V) arról csillag deltában egy egy 15kw os puffer motor , arról már minden 3fázísú gépem .

Most nem a puffermotoron ülve dolgozom ,ha dolgozom ,másik helyiségben van nincs hangja .

Senkit nem akarnék meggyőzni , ez van és kész .

Ja és ez forgógépes cucc még véletlenül sem galvanikus leválasztás !

Előzmény: tirgonca (51879)
Jani301 Creative Commons License 4 napja 0 0 51880

Igazából a villanytűzhely naprakész telepítési feltételeit nem tudom .

De régebben panelokban egy fázisról reteszelve volt a tűzhely kacsolása , hogy egyszerre ne lehessen mindent bekapcsolni .

Előzmény: rezgaras (51878)
tirgonca Creative Commons License 4 napja 0 0 51879

Érdekes amiket írtok; nem tudom merre induljak. Az élet rákényszerített házat váltottam; az előző kéróban 3x16 A ,semmi gondom nem volt , ment eszterga , maró ,körfűrész ,hegesztő 300A .,hasitó...bakköszörű, minden.

Az új kéró 1x25 A+ 25 éccakai,  de csomó gépem  nem megy ,nem tudok barkácsolni, ezért vettem egy kicsi invverteres  hegesztőt , legalább kerítést tudjak hegeszteni.

Van freki váltóm, de elnéztem, 3 f betápot igényel."" tehát nincs."

Gondolkodom a 3f bekötésen , szerintem az minden gondomat megoldaná.

Csak az ára riaszt vissza.

rezgaras Creative Commons License 4 napja 0 0 51878

OT

"Érdekes, nálunk a villanytűzhelyet 3f nélkül be sem kötnék"

 

Ez így tudomásom szerint nem igaz. 35 amperes óra és a megszakítótól 6mm2-es, a tűzhelyig folyamatos vezeték (nem lehet toldva) kell hozzá. Nálam is így van bekötve.

Előzmény: KART EMG (51877)
KART EMG Creative Commons License 4 napja 0 0 51877

Szia!

Tudom én, hogy a frekiváltó jó dolog, amivel még 1f ről is lehet 3f gépet hajtani. A 3f pedig mégjobb. Nekem van frekiváltóm (3f--3f, több darab) és 3f hálózatom is. De olvastam sztorikat,  hogy a 3f utólagos bekötése százezrekbe kerül. Ha valkinek több gépe van és anyagilag nem engedheti meg magának, akkor egy összebarkácsolt "rotay phase converter" jó megoldás. Egy 3kW motor nem egy nagy tétel kiindulásnak.

USA-ban pedig valahogy nem nagyon van a lakóövezetekben 3f. (Érdekes, nálunk a villanytűzhelyet 3f nélkül be sem kötnék). Valószínűleg emiatt annyira elterjedt arrafelé.

Üdv.

Előzmény: default6 (51875)
Vetesi75 Creative Commons License 5 napja 0 0 51876

"kérsz, kapsz" Persze csak azután a járulékos költségekkel együtt nem kell megriadni a hét számjegyű végösszegtől...   Nem viccből hallgatja egész nap a dolgozó, mint ahogy a dízelkompresszort sem!

Előzmény: default6 (51875)
default6 Creative Commons License 5 napja 0 0 51875

Mozgó alkatrészek, csapágyak ezerrel és ahogy a videóban is hallani iszonyú hangos. Persze ha valaki így oldja meg a problémáját otthon abból ami van, azt csak tisztelni tudom de olyan teljesítményeletronikák vannak már aminek ez meg se kottyanna. Értem én, hogy galvanikus leválasztás meg minden de hogy egy ilyen ZIL t beállítsak a műhelybe nem tudom elképzelni. Magyarországon kérsz 3F t, kapsz, kész.

Előzmény: KART EMG (51873)
rezgaras Creative Commons License 2024.09.05 0 0 51874

Azért jutott az eszembe, mert régen, egy időben csorgattam a nyálam a "List od small lathes" weboldal eladási listáján. A mi viszonyainkhoz képest igen olcsók voltak a kis angol gépek. De ez az orsó probléma visszatartott (pedig akkor még a britek benne voltak az EU-ban). A másik, ami visszatartott, az a szállítás költsége volt.

 

Valóban van ezeknek metrikus változata, ritka, mint a fehér holló.

 

"onnantól meg tök mindegy, hogy metrikus vagy colos."

 

Ezt nem egészen értem. Van még egy pár orsó (keresztszán, késszán, szegnyereg) - mind collos.

Előzmény: jalpar (51869)
KART EMG Creative Commons License 2024.09.05 0 0 51873

> Borzasztó civilizálatlan megoldás ez az American Rotary...

 

Miért tartod annak?

Előzmény: default6 (51870)
Jani301 Creative Commons License 2024.09.04 0 0 51872

És még egy apróság , nem egy villamos mérnök kaparta ettől össze magát kis hazánkban :)

Nem hülyézett le mind ,csak lesajnálóan legyintettek ,addig míg nem látták forogni a szerszámgépeket :)

A lényeg , ki kellett találnom , csak utána lett ez közkincs a neten .........

Mivel saját találmány , nem is egészen az ami megoldás ,de az elv egyezik .

Előzmény: default6 (51870)
Jani301 Creative Commons License 2024.09.04 0 0 51871

Hát ,működik , én is használom ... 

Most frekiváltó nem kell , és sose megy tönkre   .........

Előzmény: default6 (51870)
default6 Creative Commons License 2024.09.04 0 0 51870

Patika az a gép.

Borzasztó civilizálatlan megoldás ez az American Rotary az általános 3 fázis nyomorukra. Ilyeneket a 19. században csináltak.

Előzmény: jalpar (51869)
jalpar Creative Commons License 2024.09.04 0 0 51869

''Ugye tisztában vagy azzal, hogy minden orsója collos?''

 

Gyártották ezt metrikus verzióban is. Pl. itt van egy szépen felújított darab:

 

https://www.youtube.com/watch?v=4hG0K5DqV8E

 

Egyébként meg kicserélném a vezérorsó vezérlést elektronikusra, onnantól meg tök mindegy, hogy metrikus vagy colos.

 

Szóval ha colos verzió, amit nekem akarsz ajándékozni, az ne legyen akadály!

Előzmény: rezgaras (51867)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!