Keresés

Részletes keresés

Okoska13 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 504
Az egynást követő, egyenes vonalban felsorakozó fényrezgések a hullámelméletben nem haladnak a mozgásra merőlegesen háromszög mentén, hanem az ábrán látható Doppler-hullámtérben mozognak. Olyan fényút nincs, amelyet Michelsonék elképzeltek. Tanulmányozd az előző ábrát, a biztonság keedvéért ide másolom.
Előzmény: mmormota (5)
Okoska13 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 503
Nincs olyan reális éterszél, hacsak az étert nem a 900 km/sec sebességgel mozgó galaxisokhoz rögzítettként képzeljük el,  amely mellett 20 db csíkeltolkódás lenne várható. Igaz viszont, hogy a 270-300-as sebességintervallumban a fényforrás hullámhoisszától függően 6-9 csíkeltolódás lenne várható. Mivel ezt a mérések során valóban nem élszlelték, hanem csupán 0,01-0,07-es shifteket észleltek, a felételezhető éterszél nem lehet 270-300 km/sec, más szóvl az éter nem mozog együtt a Nappal.
Előzmény: mmormota (4)
Okoska13 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 502
Ebben Simply Rednek igaza van. Csakhogy a többszörös csík-eltolódások kizárólag az igen magas éterszél-sebességek mellett várhatóak. Az eszköz 10 km!sec alatti éterszél mellett gyakorlatilag érzéketlenné válik (általában a hullámhossz 0,002 körüli eltolódása várható, függően sok egyéb tényezőtől is. 1,5 km/sec alatt pedig már csak elméletben van eltolódás, mert az csak a tizedesjegy utánni 8-dik számjegynél mutatkozik. Nincs az a fotométer és optikai nagyítórendszer, amely ezt képes lenne kimutatni. Elforgatás során ugyanez a helyzet.
Előzmény: Simply Red (1)
Okoska13 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 501

Amit itt írsz, teljesen pontatlan. Minek az egy huszadát? A fázis-eltolódások sebességfüggőek. Az elfordítás során mutatkozó eltolódások is sebességfüggőek. Mekkora éterszél sebességre gondolod azt, hogy a várható eltolódás egyhuszadát mérték? Egyébként örülök, hogy elsimered, hogy minden esetben mértek fázis-eltolódást. De mekkorát? Az valóban null-.effektus volt, vagy éppen ellenkezőleg, egyértelmő bizobyítékai a Föld éterben történő transzlációs mozgásának?

 

A helyesen elvégzett fazor-kalkulus alapján a Föld rotációs mozgása (0,5 km/sec) nem mutatható ki, mert a kettős Doppler-effektus elfedi a hatását. Magas sebességtartományokban 270-300 km/sec között viszont valóban várható fringe-shift, mégpedig attól függően, hogy mekkora a karook hossza, a közöttük lévő különbség, és milyen hullámhosszú fényforrást használtak. Amennyiben Korom Gyula új közleményének számításai igazak, akkor a tényleges mérésekben észlelt shiftek mintegy 5 km/sec nagyságrendű étersazelet igazolnak. Ugyanis helyesen elvégzett a Fazor-kalkulus alapján (állandü optikai távolságok) sokkal kisebb a várható effektus az elforgatás során is.

Előzmény: Simply Red (0)
Okoska13 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 500

Mekkor éterszelet tekintesz elvártnak? Más szóval mekkora eltolódésnak kell szerinted lennie?  

Előzmény: Simply Red (1)
Okoska13 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 499

Na végre. Hát itt az ábra: ezt gondoljátok végig. Ajánlom még a Cáfoljuk Korom Gyulát c. topikot, ott részletesebben kifejtettem a két új dolgozat tartalmát. Higgygétek el, érdemes őket elolvasni

 

.

Okoska13 Creative Commons License 2009.08.31 0 0 498
Tud valaki tanácsot adni, hogy miért nem megy át a gif-es file?
Okoska13 Creative Commons License 2009.08.31 0 0 497

Valamin nem jól csinálok. Talán most sikerül.

Okoska13 Creative Commons License 2009.08.31 0 0 496
Nem tudom miért. a kép nem ment át. Megint megpróbálom.
Okoska13 Creative Commons License 2009.08.31 0 0 495
Ez itt a kép.
Okoska13 Creative Commons License 2009.08.31 0 0 494

Azt hiszem tévedsz. Van itt néhány ábra, ami részleteiben megérteti, hogy miért hibás a Michelson-kalkulus.

Az itt látható I. szakasz feliratú ábrán láthatod, hogy az F osztótükörről elinduló fényjel útja, ahogyan azt Michelsonék és Simply Red meg társai felveszik, a fény hullámelméleti modellje alapján csak egyetlen hullámhegyre igaz, és még az sem abban az irányban terjed. Ugyanis miközben F mozog jobbra, a fénygömbök a mozgástengelyre merőlegesen terjednek, így azután az az irány, amelyet Micherlson és SimplyRed felvesz, csak azt adja meg, hogy az M2 tükörre F felől érkező fényjel milyen irányból esik be, de nem azt, hogy milyen irányban mozog. A Doppler hullámtérben F és M2 között minden hullámhegy a mozgásirányra merőlegesen tágul, csak az egymás után következő hullámhegyek középpontja egy kicsit jobbra tolódik.

 

Számold meg az F kiindulási pontjától az M2 tükörig terjedő Michelson-féle fényútra jutó hullámhoszakat. Beláthatod, hogy ilyenek nincsenek, mert ezen az úton csak egyetlen magányos hullámhegy fut végig, és az idő műlásával teljesen más irányból érkeznek arra az útszajaszra (jobbra lentről balra felfelé) A közvetlenül az első után következő már egy kicsit jobbról indul el, és más utat, nem a Michelson-félét futja be, és így tovább. Most akkor melyik út mentén kell kimérni a hullámhosszakat? Nyilvánvaló, hogy nem a Michelson féle fényút mentén.

 

Van egy sokkal egyszerűbb, és könnyen belátható számolási mód. Mivel az L2 karral párhuzamosan állandóan, és szabályos rendben követik egymást az egymást követő hullámhegyek, egy idő utáb az L2 mentén szabályos rendben követik egymást a hegyek és völgyek, mégpedig állandó frekvenciával, ami a klasszikus Doppler-effektus képlete értelmében megegyezik az eredeti fényforrás frekvenciájával.

 

 

Előzmény: mmormota (491)
Belekotty Creative Commons License 2009.08.31 0 0 492

"Másolatot készíthetek magamnak a wincseszterről. Ez tiszta. Az a jogszabály lenne érdekes, amely tiltaná átadni a másolatomat, amit én készitettem, a barátomnak."

 

Ha bérelsz, vagy veszel egy IBM op rendszert pl, akkor a szerződésben benne van hogy korlátlan számú másolatot készíthecc.  De ha átadod másnak olyan pert kapsz, hogy belepistulsz.  Ha valahol nem jogtiszta szoftver van, arra meg simán rájönnek honnan van, mert több ezer utasítás páros amelynek futási sorrendje közömbös, pl két regiszter töltés tárból, ki van jelölve és így ezekbe be van kódolva az ügyfél.

Te sosem találod meg melyek azok, de az IBM igen hogy kinek lett szállítva az eredeti példány. Vagy 30 éves trükk. Sőt, a szerződésben még az is benne van hogy egy példányt mindenképpen másolj és abból installálj, mert az eredeti adathordozó olvashatóságát csak egy leolvasásra garantálják. 

Előzmény: cíprian (474)
mmormota Creative Commons License 2009.08.31 0 0 491
"Kedves mmormota, ezeket a helyeket főként Neked ajánlom a figyelmedbe, mert látom, érzed hogy nincs rendben a dolog."

Koromé tényleg nincs rendben, meg is kerestem a hibát. :-) Bemásoltam a Korom topicba.
Előzmény: Okoska13 (490)
Okoska13 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 490

Köszöntök mindenkit. Valahogy eltértetek a témától. Javaslom, hogy olvassátok el ezt a pár címet, és jól gondoljátok át. Talán Simply Red is megérti belőle, hogy nincs semmiféle háromszög, meg fényút. A MM-interferométerben teljesen másként jönnek létre a tükörképek.

 

Legelőször azt kell megérteni, hogy a fényút és az optikai távolság olyan távol van egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől.

 

Kedves mmormota, ezeket a helyeket főként Neked ajánlom a figyelmedbe, mert látom, érzed hogy nincs rendben a dolog.

 

http://www.wbabin.net/

http://www.wbabin.net/science/korom1h.pdf

http://www.wbabin.net/science/korom2.pdf

 

Anna Perenna Creative Commons License 2009.07.05 0 0 489
Örömmel tudatom Mindenkivel, aki ismeri és tiszteli, hogy Richard Feynman is szerepel az iwiw-en, lehet Őt is ismerősnek jelölni:))
Előzmény: cíprian (482)
cíprian Creative Commons License 2009.06.09 0 0 482
Én is így gondolom. Különösen bocsánatos bűn, ha valaki Feynman Mai fizikáját akarja letölteni :-)
Előzmény: Gergo73 (480)
Gergo73 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 481

Én nem ijesztgettem senkit, csak javítottam cípriánt, aki szerint legális a szerzői jogvédett könyvek letöltése Magyarországon. Sajnos nem legális. Ez egy teoretikus off-topik vita volt a Tudomány rovatban (nem a PoliDili-ben). A politikai véleményedet is megtarthatod magadnak, különben seperc alatt ki leszel rúgva innen.

Előzmény: pasa_ (479)
Gergo73 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 480
A jogszabályt a 464-ben idéztem neked, illetve kiemeltem azt a két részt, amire az előbb is utaltam. Amúgy szerintem sem életszerű, hogy valaki könyveket ne töltsön le az internetről, én csak a pontosság kedvéért szóltam.
Előzmény: cíprian (478)
pasa_ Creative Commons License 2009.06.09 0 0 479
ize, ha mar beidezted a szoveget, talan olvasni es alkalmazni kene, az, meg ha bevesszuk a PDF-et, akkor is *teljes* konyvrol beszel tiltasilag, ergo ha kihagysz par lapot, akkor mar banzaj.

(es mielott valaki elojon a kiforgatassal, maga a SZJT kiforgatasa mindennek ami ertelmes es jo, meg koze nincs a szovegnek a megfogalmazott celokhoz vagy a cimhez -- szoval nem kell feltetlenul behodolni. ha a vegrehajtast nezzuk, akkor meg tudvalevo, hogy a nagy boltokban arulnak kalozdolgokat valodi penzert mindenki orra elott, a szervek tudtava es elnezesevel, az ingyen maganmasolatokat NEM uldozik. Sok eve mar szavakban sem. Szoval maximum olyan ilyeszgetesre jo mint a fasisztazas -- es az eredmeny is vegyes. ; )
Előzmény: Gergo73 (477)
cíprian Creative Commons License 2009.06.09 0 0 478

Lehet hogy igazad van, nem vitatkozom, mert nem ismerem a jogszabályt. Eddig a DC-re Linuxot töltöttem fel, és abban a hiszemben töltöttem le onnan bármit, mert úgy gondoltam, hogy ez jogszerű. De köszi a figyelmeztetést, én is a jogtiszta dolgokat szeretem, utána fogok nézni alaposabban.

Előzmény: Gergo73 (477)
Gergo73 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 477

Ott kezdődik, hogy könyvet még magadnak sem tölthetsz le a vincseszteredre, mert az elektronikus adathordozóra való másolás, amit a könyvek esetében a magyar szerzői jogi törvény tilt. Az egész onnan indult ki, hogy mondtad, passzív fájlcserélővel legálisan tölthetsz le jogvédett könyveket. Sajnos nem.

 

Filmet és zenét letölthetsz magadnak a vincseszteredre, de ha azt átadod a barátodnak, akkor az jogilag azt jelenti, hogy a barátod más személlyel (ti. veled) készíttetett másolatot. Ezt is külön tiltja a magyar szerzői jogi törvény.

Előzmény: cíprian (474)
pint Creative Commons License 2009.06.09 0 0 476
ez olyan, mint hogy "ez az enyém! én loptam!"
Előzmény: cíprian (474)
astronom Creative Commons License 2009.06.09 0 0 475
A a cyprianfizika mellé a cyprianjog megszületésének vagyunk tanúi.
Előzmény: cíprian (474)
cíprian Creative Commons License 2009.06.09 0 0 474
Így van. Másolatot készíthetek magamnak a wincseszterről. Ez tiszta. Az a jogszabály lenne érdekes, amely tiltaná átadni a másolatomat, amit én készitettem, a barátomnak.
Előzmény: pasa_ (472)
pasa_ Creative Commons License 2009.06.09 0 0 473
ha csak keziras jatszik, akkor a maradek szoveg minek van ott?



Előzmény: Gergo73 (471)
pasa_ Creative Commons License 2009.06.09 0 0 472
es mi a konyv definicioja? a melle irt fassag papirosra nyomott fizikaira utal, nem pdf-re.
Előzmény: Gergo73 (468)
Gergo73 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 471

(2) Teljes könyv, továbbá a folyóirat vagy a napilap egésze magáncélra is csak kézírással vagy írógéppel másolható.

 

És a vincsesztered egy halom írólap, igaz? Amúgy - ha nem lennél - ki kéne találni téged.

Előzmény: cíprian (469)
astronom Creative Commons License 2009.06.09 0 0 470
A szemem azonnal észreveszi a lényeget,

:-DDDD
Előzmény: cíprian (469)
cíprian Creative Commons License 2009.06.09 0 0 469

"Nem minősül szabad felhasználásnak – függetlenül attól, hogy magáncélra történik-e –, ha a műről más személlyel készíttetnek másolatot számítógépen, illetve elektronikus adathordozóra."

 

A szemem azonnal észreveszi a lényeget, kiemeltem. Amit idéztél, nem tiltja, hogy te készíts másolatot. Ez nem jelenti azt, hogy más paragrafus nem tiltja, csak az idézeted nem ide való.

 

Előzmény: Gergo73 (468)
Gergo73 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 468

Ezt a jogszabályt te hogy értelmezed:

 

(2) Teljes könyv, továbbá a folyóirat vagy a napilap egésze magáncélra is csak kézírással vagy írógéppel másolható. (3) Nem minősül szabad felhasználásnak – függetlenül attól, hogy magáncélra történik-e –, ha a műről más személlyel készíttetnek másolatot számítógépen, illetve elektronikus adathordozóra.

 

Amúgy nem kell válaszolnod, csak olvasd el.

Előzmény: cíprian (467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!