Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Zsolt_83 Creative Commons License 9 órája 0 0 3076

Nálatok igen, a külső a tompított. Nálam pont fordítva. Vagyis a belső tompított és reflektor is egyben, csak kapott mellé kívülre egy halogén segédreflektort a fénykürt miatt. Ugyebár a xenon lényegesen lassabban gyújt be, mint ahogy fel tud izzani egy wolframszál.

De ha nektek szívás a tompított cseréje akkor én mit szóljak?! :)

Konkrétan: lökhárító kapásból le. Ki kell venni a komplett lámpatesteket és csak úgy lehet hozzáférni. Az út szélén biztos nem állnék neki. Nem csoda hogy a kezelési útmutató is azt írja, hogy vigyen szervizbe. :)

Előzmény: fenyooldrider (3074)
AstraH1,6 Creative Commons License 9 órája 0 0 3075

De, a külső a tompított azt a sárvédőív felől kilehet cserélni,de a távfényszóróé nagy kezűeknek csak aksi és levegőszűrő kiszerelése után lehetséges.

Előzmény: fenyooldrider (3074)
fenyooldrider Creative Commons License 13 órája 0 0 3074

A tompított a külső,nem mintha úgy emlékeznék!?

Az ilyen szűrőket én láncos leszedővel szedem le,az minél jobban tekerem,annál jobban szorítja össze a szűrőt!

Előbb-utóbb beadja a derekát!

Előzmény: AstraH1,6 (3071)
eo.sz Creative Commons License 19 órája 0 0 3073

2 tankos asztrahás lettem :) Most megfigyeltem, 50 km-nél szólt a képernyőfelirat, 33 hátralevő km-nél kezdett villogni a benzintank piktogram. Ekkor tankoltam. 611 megtett km-nél 43 liter fért bele kattanásig. 

kokopali Creative Commons License 19 órája 0 0 3072

Igen megolajoztam, visszatettem és bumm bele az olaj, majd meglátjuk mi lesz, még az aksit kell visszatennem, mert a hajtómű olaj nyílásához úgy fértem könnye.

A másik kérdés, még izzót nem cseréltem. Egyébként nagyon kellet a körmös leszedő, de így is nehéz volt. Egyébként meg azt mondják, hogy elég nagy a kezem, ezért is nehezen fértem hozzá, de kidolgoztam az új technológiát, legközelebb már könnyebben megy.

Előzmény: fenyooldrider (3070)
AstraH1,6 Creative Commons License 24 órája 0 0 3071
Tompított??? Fényszóró! Az a szívás. De gondolom arra gondoltal. Tényleg az ilyen fém szűrőket körmös kulccsal veszed le?
Előzmény: fenyooldrider (3070)
fenyooldrider Creative Commons License 24 órája 0 0 3070

:D

Tompított izzócsere volt-e már?

Előzmény: kokopali (3068)
AstraH1,6 Creative Commons License 25 órája 0 0 3069
Tapasztalat, mielőtt teszed fel az új szűrőt a szűrő gumi tömítést kicsit olajozd be, legközelebb könnyebben lejön.
Előzmény: kokopali (3068)
kokopali Creative Commons License 27 órája 0 0 3068

Dicsőség az Úrnak!

Levettem azt a kib.............. szűrőt! Vettem egy körmös levevőt, de még ezzel is tiszta szívás volt! Ott megy a nívópálca csöve, meg egy olaj érzékelő kábel / nem tom mi, azért írom így/.

De hogy lehet így tervezni egy autót? Legalább 5cm hely lenne!

No majd legközelebb talán okosabb leszek, mivel ez volt az első olajcserém az Opelen.

Johnny178 Creative Commons License 28 órája 0 0 3067

A google előtt nincs titok, egy hozzászólást évekre visszamenőleg is meg lehet találni. :Đ

Lehet hogy nagy kiadástól fog megmenteni. Egyenlőre jól viselkedik, még egy érdekesség hogy múlthéten nagyobb mennyiségű eső esett.

Talán lehet köze a nedvességnek, páratartalom növekedésnek a kontakthibához?

Ezt figyelni fogom, amikor újra felbukkan a hiba.

Megkérdezhetem hogy mennyiért forrasztották újra a csatlakozást? Gondolm töredéke lehet egy gázpedálcserének.

Előzmény: Zsolt_83 (3022)
Arris Creative Commons License 28 órája 0 0 3066

Ma voltam a városban. Egyetlen db Astra sedan-t láttam pezsgő metál színűt.  2db 5 ajtós volt még. Egy nem annyira kicsi városban furcsa hogy 3-4 H-nál nem láttam többet. Pedig ez egy 2 órás séta volt egy elég nagy körrel.

DN3 Creative Commons License 1 napja 0 0 3065

Miért szomorodnék el? Örülök ha nincs vele különösebb gond, nekem is ilyen van. Azt hittem, fémből van a külső doboz.

Előzmény: AstraH1,6 (3062)
AstraH1,6 Creative Commons License 1 napja 0 0 3064
Ez szívás. Lehet, hogy a körmös kulcs a nyerő. Nagyon ne verd szét a házat, ne hogy azért ne jöjjön le. Fenyő válaszát várd meg, még is csak szaki ebben. A mienk sokkal jobb ennél, de ez nem kívánság műsor.
Előzmény: kokopali (3063)
kokopali Creative Commons License 1 napja 0 0 3063

Szia!

Újabb fejlemény.

Feltöltöttem a váltót olajjal, nagyon könnyen ment, nem volt gond a leeresztőhöz hozzáférni egy 13-as kulccsal, fecskendő, hosszú cső, és minden oké! A mágnesén azért volt némi vasreszelék. A könyv szerint 1.6 l helyett, csak kb 1,4-1.5 ment bele.

De a szűrő még mindig nem jön le, egyszerűen nem lehet hozzá férni. Már hárman is nekiláttunk, de egyszerűen nincs annyi hely, hogy akár egy negyedet is fordítsunk rajta. Már át is lyukasztottuk csavarhúzóval, de nincs hely, sem alul, sem felül. Kéne egy körmös leszedőt szerezni, talán azzal. Ez egy 1.6 Twinport motor, csináltam képet, nézd meg. A motor Z 16 EXP     

Üdv

Előzmény: AstraH1,6 (3053)
AstraH1,6 Creative Commons License 2 napja 0 0 3062
El foglak szomoritani, semmi sincs benne, de még olajsár sem. Egy műanyag doboz. Lehet, hogy a tetején az a kis fém az mágneses, de nekem mindig tiszta. Egyedül a rajta lévő gumi gyűrűt kell cserélni, alapból jár hozzá a szűrővel.
Előzmény: DN3 (3061)
DN3 Creative Commons License 2 napja 0 0 3061

Világos, világos! :-) Végső soron az a fontos, hogy minőségi gyártmány legyen, ne valami összetákolt fos.

Emlékszem, régebben lehetett olyan rémségekről is hallani, hogy "felújított szűrő". Meg hogy az autószerelő műhelyben kicsit átmosták, letisztogatták, aztán "jóleszazmég" felkiáltással berakták egy másik kocsiba, mint újat. :-(

Na a betétessel ilyet már (gondolom) nehezebb eljátszani, mert nem a fémházat látod kívülről, hanem magát a szűrőt. Viszont (megint csak gondolom) nem olyan egyszerű a csere, mint a fémházasnál, hogy "leszedem, bekenem, felrakom", hanem a házat sem árt belülről kitisztítani, vagy pl. nem tudom, van-e benne mágnes, vagy esetleg azt maga a szűrőbetét tartalmazza? Nem cseréltem még ilyet, csak okoskodom itten. :-)

Előzmény: AstraH1,6 (3060)
AstraH1,6 Creative Commons License 2 napja 0 0 3060
Azt viszont tudjuk, hogy a szűrést a betét végzi és nem a fém ház. Abból meg nem érdemes silány minőséget venni.
Előzmény: DN3 (3059)
DN3 Creative Commons License 2 napja 0 0 3059

Az lehet. Bár egy olajszűrőnél számomra a legfontosabb szempont, hogy milyen hatásfokkal szűr. Persze akár ebben is lehet jobb az újabb megoldás.

Előzmény: AstraH1,6 (3058)
AstraH1,6 Creative Commons License 2 napja 0 0 3058

A betétes a környezetbarátabb és olcsobb.

Előzmény: DN3 (3057)
DN3 Creative Commons License 2 napja 0 0 3057

Írta régebben, hogy twinport (Z 16 XEP), nézegetem a neten, abban még bizony a hagyományos szűrőházas típus van. Persze nem tudom, hogy ez az újabb fajta előrelépés-e, meglehet, hogy az volt a jobb megoldás.

Előzmény: AstraH1,6 (3053)
AstraH1,6 Creative Commons License 2 napja 0 0 3056

A régi autómon nekem is olyan olajszűrő volt, vettem egy a képen látható kulcsot azzal éppen de befértem.

Léteznek un körmös leszedők is a guugliba beírod látod mire gondoltam.

Előzmény: kokopali (3050)
AstraH1,6 Creative Commons License 2 napja 0 0 3055

Szívesen ,majd jelezzél már vissza,hogy sikerült. Én már több mint két éve csináltattam vele.

Előzmény: dreamd365 (3047)
AstraH1,6 Creative Commons License 2 napja 0 0 3054

Ez a gyári váltóolaj , cikkszám: 1940182. Én ilyet raktam bele.

Előzmény: kokopali (3051)
AstraH1,6 Creative Commons License 2 napja 0 0 3053

Milyen motor van a tiedben ? Ezt a két képet találtam az olajszűrőkre :

Előzmény: kokopali (3050)
AstraH1,6 Creative Commons License 2 napja 0 0 3052

Ahogy azt Fenyő leírta, Crova hosszú szárral.

Előzmény: Zsolt_83 (3046)
kokopali Creative Commons License 2 napja 0 0 3051

Írtam, hogy nem láttam semmit, csak utólag, mert beleesett a tálba amiben volt már olaj és semmit sem  láttam belőle. A fedelet letisztítottam majd vissza. Most fogom rendesen meghúzni 18 Nm-rel.

Előzmény: AstraH1,6 (3025)
kokopali Creative Commons License 2 napja 0 0 3050

Kösz a képet, de nekem nincs ennyi helyem és nem ilyen a szűrőm, nincs rajta semmi csavarfej, csak sima komplett szűrőház, amit csak láncos leszedővel lehet levenni. DE nem férek hozzá, most megint megyek vele lefeküdni, hogy alulról leveszem, vagy felül lebontom a kipufogoókat borító lemezt, ami burkolja a csonkokat. Még a kezem sem fér be felülről!

Előzmény: AstraH1,6 (3027)
Zsolt_83 Creative Commons License 2 napja 0 0 3049

Szóval 27-es. Köszönöm.

Előzmény: fenyooldrider (3048)
fenyooldrider Creative Commons License 2 napja 0 0 3048

27mm crova hosszú egyenes szárral,ez pont elfér!

Legalábbis én ezzel szoktam :D!

Előzmény: Zsolt_83 (3046)
dreamd365 Creative Commons License 2 napja 0 0 3047

Köszönöm, mindenképp felhívom.

Előzmény: AstraH1,6 (3008)