Menetpróba: Kia Sportspace tanulmányautó - 2015.

Az autó, ami nincs. Mi vezettük

Ha a Kia be akarna lépni a nagyok közé, ilyesféle autóval tenné. Kár, hogy az egész műanyag, kár, hogy csak alibiből van benne motor, kár, hogy csak tanulmány. Esetleg mégsem?

Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Zsolt_83 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 3878

Nálam úgy két évente egyszer előfordul, hogy menet közben egyszer csak elengedi a tempomatot. Utána visszanyomom és működik megint évekig gond nélkül. CIM-modulra gyanakszom. De amíg ennyire ritkán fordul elő, addig nem foglalkozom vele. Két évente egy plusz ujjmozdulat belefér. :D

Előzmény: AstraH1,6 (3874)
AstraH1,6 Creative Commons License 3 órája 0 0 3877

Ja ja. Rutin meg az évek. (Dunapentele)

Előzmény: sasa58 (3875)
Signat1 Creative Commons License 12 órája 0 0 3876

Sziasztok

Keresek 1,3CDTI H astrá-hoz  intercoolert illetve két csatlakozós légzsékszettet.

Kérem ide irjatok.   tabtkesz@gmail.com

sasa58 Creative Commons License 13 órája 0 0 3875

Hát aki a pusztában lakik. :)

Előzmény: AstraH1,6 (3874)
AstraH1,6 Creative Commons License 13 órája 0 0 3874

Igen en is jartam mar ugy,hogy tempomatot akartam kapcsolni azt semmi. Utana jottem ra,hogy elmentem majd ket-harom km-t ugy az inditozas utan,hogy nem leptem a fekpedalra. Utana minden rendben lett,hogy fekeztem egyszer.

Előzmény: cinyoka (3870)
geo5 Creative Commons License 19 órája 0 0 3873

érdemes megnézni a fejlécben:belsőségidióta próbakörön

nálunk is van egy pár ilyen marha

geo5 Creative Commons License 19 órája 0 0 3872

köszönöm kipróbálom

Előzmény: cinyoka (3870)
geo5 Creative Commons License 19 órája 0 0 3871

köszönöm! Akkor ezért nem pittyeg ha kikapcsolom! Gondoló mcsak géppel lehet beállítani.

Előzmény: sasa58 (3869)
cinyoka Creative Commons License 20 órája 0 0 3870

nem biztos, h ez a baj, de tempomat használata (motor indításától számítva) előtt legalább 1x féket kell nyomni! Nekem is előfordult már, talán egy alkalommal...nem hittem volna, h lesz olyan, h indulástól nem nyomok féket...

Előzmény: geo5 (3867)
sasa58 Creative Commons License 21 órája 0 0 3869

Biztonsági öv figyelmeztetés.

Előzmény: geo5 (3868)
geo5 Creative Commons License 22 órája 0 0 3868

Meg tudátok mondani, hogy mi nem világít az esp-től jobbra, és miért?

geo5 Creative Commons License 23 órája 0 0 3867

Néha, mondjuk 15-ből egyszer hiába akarom bekapcsolnni a tempomatot, nem csinál semmit. Le kell venni a gyújtást és vissza, utána mintha misem történt volna. Másnak is molt már ilyen?

Arris Creative Commons License 2 napja 0 0 3866

Rendben értem,  nem kell bizonygatni. Csak én nem vágtam,  hogy autó kereskedő a szövegből.

Előzmény: fenyooldrider (3865)
fenyooldrider Creative Commons License 2 napja 0 0 3865

A megadott cím:

https://www.google.hu/maps/@47.55631,21.669144,3a,15y,296.85h,89.24t/data=!3m4!1e1!3m2!1spraCuf4sHRPcu2JUbkiLpA!2e0!6m1!1e1

Előzmény: Arris (3864)
Arris Creative Commons License 3 napja 0 0 3864

Full nem látom.

Hát annyi tévedtem, viszont ha beletette a pénzét akkor ráér kivárni, hogy megtérüljön.

Előzmény: fenyooldrider (3862)
fenyooldrider Creative Commons License 3 napja 0 0 3863

Tóci Car Autópark,így hívják!

A google street view-on jól látszik........

Előzmény: Arris (3861)
fenyooldrider Creative Commons License 3 napja 0 0 3862

Ez nem magánszemély,hanem kereskedő!

A hirdetést olvasva világosan látszik!

Amúgy szerintem beszámolták kb 1,3 1,5 misiért a kereskedő meg tolt rá egy lapáttal!

Előzmény: Arris (3861)
Arris Creative Commons License 3 napja 0 0 3861

Igen ehhez képest én nagyon kúlturált választ kaptam, miszerint ha nem vevő vagyok akkor nem értekezhetünk érdemben az autóról és majd ő dönt ahogy jónak lát. Mondom én vevő vagyok csak a Z18XER-re, és mivel az első menyilvánulásból rögtön értettem, hogy inkább ne akarjak kérdezni így elnézést kértem az ideje rablásáért és elköszöntem.

Szerintem és ez a valóság, eme Astra-val akarja pótolni a következő családi kompakt árát a már meglévő készpénze mellé. Nincs ezzel semmi baj amíg nem nézik az embert hülyének. Bár engem ez mitsem érdekel, hisz mondtam is mit tennék ha lenne 2.3 millióm.

Előzmény: Zsolt_83 (3860)
Zsolt_83 Creative Commons License 3 napja 0 0 3860

Valahogy sejtettem, de ez még talán a jobbik eset.

Múltkor egy szett eladó felni után érdeklődtem, amihez nem írtak árat. Megkérdeztem, hogy mi az ára. Jött egy szám válaszként, ami ugyan erre a típusú felnire a bolti számlás ár szorozva kettővel. Gondoltam, hogy azért ha annyiért nem is kell, legalább válaszra méltatom az illetőt. Na ez hiba volt. Megköszöntem és leírtam, hogy ennyiért nem kérem. Erre jött a nagy felháborodott viszontválasz, hogy minek irkálok, ha nincs pénzem felnire, biztos csak azért írtam, hogy az ő üzletét rontsam, [sípszó], [sípszó], [sípszó]...

Úgyhogy elég nagy az isten állatkertje és sajna túl alacsony a kerítés, villanypásztor meg nincs... :)

Előzmény: Arris (3859)
Arris Creative Commons License 3 napja 0 0 3859

Semmi érdemleges válasz, de mit is vár az ember ha az eladó kritikának vesz egy egyszerű kérdést. Majd eladja 2 év múlva, ráér.

Előzmény: Arris (3858)
Arris Creative Commons License 2015.05.21 0 0 3858

Írtam e-mail-t. Érdekel, hogy mivel magyarázná az árat, már ha kapok egyáltalán választ rá. Én becsszóra nagyon illedelmesen fogalmaztam meg a kis üzenetet.

Előzmény: Zsolt_83 (3850)
Arris Creative Commons License 2015.05.21 0 0 3857

Akkor be lehet építeni. Igen több értelme volt így hogy nem gyártottak másik műszerfalat.

Linket elcsesztem mert kettőt másoltam egymás mellől és figyelmetlen voltam. Természetesen közben jött a faxa kis vihar szétbarmolta a rendszert. Tegnap meg ez a baszott oldal döglött be mikor irtam a választ pontosan küldeskor.

Azért mutattam a kocsit mert a műszerfal és a kormány a lényeg. Volt egy másik ezüst az szintén ilyen. Vagyis a debreceni 1.8-as esete nem kirívó mert ahogy látom Németországban is rendeltek több ilyen felszereltségű 1.8-ast, ehhez a motorhoz pedig ott ahol van azért pénz alap lenne a GID meg a multikormány.

Előzmény: Zsolt_83 (3856)
Zsolt_83 Creative Commons License 2015.05.20 0 0 3856

Igen, valószínű nincs alatta a hangszóró. A FB-on is pont nemrég volt téma, hogy valaki felszedte ezt a rácsot és nem volt alatta semmi.

Gondolom nem csináltak kétféle műszerfal borítást hangszóróshoz és hangszóró nélkülihez. Egyszerűbb volt egyfélét gyártani és a rácsot mindegyikbe berakni.

Magasság állítást van aki beikszeli a hirdetés feladáskor, van aki nem. Egy régebbi 20 év körüli autónál lehet jelentősége.

Néztem a linket. Mind a kettő ugyan az.

Elég ritka ez a szín. De már láttam türkizkék H Astrát is. :) Piros is előfordul. A legtöbb talán a fehér, ezüst, sötétkék, szürke és a fekete.

Előzmény: Arris (3855)
Arris Creative Commons License 2015.05.19 0 0 3855

Jó a kanyarkövető xenon csak iszonyat drága. Mi az a rácsos négyzet a műszerfal közepén? Akkor csak dísz? Mivel 6 hangszóró.

Jól van szerényebb darab elismerem. Az egyébként bekavar nálam, hogy nézegetve a hírdetéseket van ahol külön írják a fényszóró magasság állítást van ahol meg nem, ezért nem vagyok képben teljesen ezen a téren.

Tekintsd meg ezeket

http://ww3.autoscout24.de/classified/267141194?make=54&model=1916&utm_medium=ret&utm_source=criteo-de&utm_campaign=nonconverters&utm_content=vm-search-de&utm_term=detail

illetve

http://ww3.autoscout24.de/classified/267141194?make=54&model=1916&utm_medium=ret&utm_source=criteo-de&utm_campaign=nonconverters&utm_content=vm-search-de&utm_term=detail

Előzmény: Zsolt_83 (3854)
Zsolt_83 Creative Commons License 2015.05.19 0 0 3854

Nem egyformák az igényeink. De végülis neked kell hogy megfeleljen. :)

Én el vagyok kényeztetve, ezért a kanyarkövető xenon, navigáció színes kijelzővel és bőr belső az alap ami az elvárásokat illeti. A többit nem sorolom mert az már csak tényleg hab a tortán. Az árat meg mindig ehhez hasonlítom, bár jóllehet átlagár alatt sikerült kifognom a sajátomat. (1,42M 6 év 5 hónaposan évekkel ezelőtt.)

Olyanokért hogy nincs középső hangszóró nem igazán tudok lelkesedni. A fényszóró magasságállítás mindegyik H Astrában benne van alapból. A G Astrában sem számított szerintem különösebb extrának. Ennél is ha jól látom manuális az állítás lehetősége, nem automata mint a xenonnál. A manuális állítás meg már rég óta szériatartozék a legtöbb autóban.

Előzmény: Arris (3853)
Arris Creative Commons License 2015.05.19 -1 0 3853

Igen ha belegondolok nem jó ár a másfél. Amit feltöltöttem kék volt 1.5öt 5 éves korában viszont az is fapad. A kora és a megkíméltsége miatt volt annyi.

Erre a példányra a motorja meg a kora miatt vagyok rákattanva, ami legyünk pontosabbak 5.5 év :)

Jó felszereltsége nem kimagasló finoman szólva, de fűthető is a tükör, a kesztyűt meg hidegen tudod a kezedre húzni meg akad 6 hangszóró, fényszmag áll, ködlámpa, mp3-as. Persze nincs benne tempomat ill a kormány és a kijelző. De amennyire ritka annyira törpülnek el ezen hiányosságai a szememben. Végtére is egy autó elvisz szinte bárhová.

Az eleje viszont nem tetszik tiszta csili-vili, ezen mondjuk könnyen lehetne segíteni...

Előzmény: Zsolt_83 (3852)
Zsolt_83 Creative Commons License 2015.05.19 0 0 3852

1.5 is egy kicsit sok szerintem egy 10 éves autóért.

A felszereltsége jó, de inkább közepesnek mondanám. Már messze nem fapados, de úgy őszintén nem nagy szám a tetőt leszámítva.

Olyan 1.3-1.4 körül lőném be a reális árát.

A másik tényleg szép állapotú. 6 éves. Alkuval talán 1.6-ért el lehetne hozni, ami kb reális is. Viszont én TID kijelzőst és multikormány nélkülit biztos nem vennék. Az elektromos tükröket leszámítva teljesen alap felszereltség. De külsőre, belsőre szép, ez nem vitás.

Előzmény: Arris (3851)
Arris Creative Commons License 2015.05.19 0 0 3851

Igen túl sok az ára. Ha nem is 1 millióval kevesebbért, az extrákra való tekintettel olyan 1.5 milliót még talán ki lehetne fizetni érte.

Viszont ha ennyim lenne akkor tudnám mit vennék, de azonnal

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.8_enjoy_m.orszagi_s.mentes_140le-8585166

Komolyan már a hitelen gondolkozom pár napja, de mivel most csak ilyen libsi iskolában vagyok nincs állandó bejelentett munkahelyem :(

Előzmény: Zsolt_83 (3850)
Zsolt_83 Creative Commons License 2015.05.19 0 0 3850

Szerintem egy millióval elírták az árat. Ennyit nem ér az tuti.

Az egyedüli dolog ami tetszik benne az a tető, de az sem ér + 1 milliót. Ennyiből már majdnem kap 2db H Astrát. 10 évesekből meg pláne.

Előzmény: Arris (3848)
sasa58 Creative Commons License 2015.05.19 0 0 3849

Megpróbáltam hiányos német nyelvtudásommal kiguglizni és ott azt írják : "der z16xer hat auch keine Hydrostößel"

Előzmény: AstraH1,6 (3847)