Menetpróba: Suzuki Celerio - 2014.

A Swift igazi utódja

Ahogy kinéz, azt jobb elfelejteni, bár az is igaz, hogy az első magyar Swiftet sem földöntúli szépségéért vették. De azon túl - meglepő ez a Celerio.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
mantec 5 órája Creative Commons License 1446

T kokopali!

"... Nem értem ..."
Vannak Opel tulajdonosok akik még eddig sem jutottak el, hogy elolvassák a kezelési kézikönyvet.

A kézikönyv a gyártó gyártáskori álláspontját képviseli.

" ... GM-LL-A-025 ..."
A követelményt az GM (Opel) visszavonta.
Az aktuális gyártóművi követelmény a GM dexos2.

Előzmény: kokopali (1445)
kokopali 10 órája Creative Commons License 1445

Nos! Ha elolvassuk az Opel kezelési könyvét, amit az autóhoz adtak / most itt van a kezemben/ az vagyon, hogy a gyárban az 5-30-as olajjal töltötték fel. Amikor voltam olajcserén a Wallisnál, csak ezzel az olajjal töltik fel az opelt! Azt mondták ott is, hogy csak ezzel. Másik. Nem értem egy kolléga miért írt egy hosszú listát a különböző olajokról! Nem azt mondtam, hogy csak ez vagy az a márka használható, hanem a viszkozitást és a minőségnek amit az opel előír annak megfelelő olaj kell. GM -LL-A-025mínőségnek kell stimmelni, amit bármely olaj ha teljesít jó!

Nem szeretnék senkivel sem vitatkozni, sem okoskodni, csak segíteni szeretnék, ahogy nekem is sokan segítettek már itt az oldalon!

Előzmény: Zsolt_83 (1439)
Zsolt_83 11 órája Creative Commons License 1444

.

Előzmény: AstraH1,6 (1443)
AstraH1,6 11 órája Creative Commons License 1443

.

Előzmény: mantec (1441)
mantec 15 órája Creative Commons License 1442

T kokopali!

"... 5W-30 ..."

Az aktuális gyártóművi olajkövetelmény GM dexos2.

Ezt teljesítő - Mo-on kapható -motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu

Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Előzmény: kokopali (1434)
mantec 15 órája Creative Commons License 1441

T AstraH1.6!

"... személyes véleményem ..."

Ha még csak a Tiéd lenne.

A gépjármű gyártója tiltja kb 14 (tizennégy) éve.

Előzmény: AstraH1,6 (1433)
mantec 15 órája Creative Commons License 1440

T AstraH1.6!

"... megengedett ..."

Szó sincs megengedésről.

Olajfogyasztás: 0.6 liter/1000km.

Ez és ennyi.

Előzmény: AstraH1,6 (1430)
Zsolt_83 17 órája Creative Commons License 1439

"csak 5-30 full szintit lehet  belerakni"

Ezt ki mondta?

Dexos2 szabvány (illetve korábban GM LL-A-025/B-025) az előírás, nem viszkozitás. Tehát ezek elvileg mind jók bele: http://www.centerforqa.com/gm/dexos2-brands

Illetve nekem a szervizkönyv azt is írja, hogy 0W30, 0W40, 5W30, 5W40 ajánlott. Ha megnézzük a Dexos2-t teljesítő olajokat, valóban mind ilyen viszkozitású.

Egyébként én is a gyári GM 5W30-as olajjal járok, 220.000km lesz lassan az autómban és 15.000km alatt egy deci olajfogyás nincs.

Előzmény: kokopali (1434)
Karchy 18 órája Creative Commons License 1438

Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget! Ki fogom próbálni az ajánlásokat és visszajelzek. 

AstraH1,6 19 órája Creative Commons License 1437
Szia.
A régi autóba használtam stp szeleptisztitos adalékot, jó volt. Majd kipróbálom.
Más én mobil1 0w40 olajat használok. De ezt már kiveseztük.
Előzmény: fenyooldrider (1435)
fenyooldrider 28 órája Creative Commons License 1436

Az astra-H -ban nincs olyan motor,amibe a 10w40 jó lenne!!

A benzinesek gépkönyvi előírása mindnek az 5w30 van kiírva,mivel ez full synt olaj ami észterbázisú,tehát hőstabil!

Sajnos a 10w40 olajok csak fél synt olajok,amik ásványolaj alapra készülnek és a hőfok emelkedésével együtt csökken a viszkozitása,!

Ez magyarul annyit jelent,hogy az előbb{5w30}hidegindításnál is elég híg ahhoz,hogy pillanatok alatt végigjárja a kenési helyeket és magas hőfokon is stabilan alig változik a viszkozitása,míg a 10w40 fél synt {ásványi bázisú} hidegen kemény,így nehezebben,lassabban jut el a kenési helyekhez,míg melegen túlhígulhat!

Persze ez nem ilyen látványos,de a motorok élettartamát igen csak befolyásolja!!

Amúgy a gyári GM 5w30 5L olajat 7500 körül veszem és ettől jobbat még nem gyártottak ehhez a motorhoz!

Tehát semmiféle ésszerű oka nincs annak,hogy ne a gyárilag előírt olajjal járjunk a vassal!!

Amúgy az enyémben 170000 körül van és egy gramm olajat nem eszik a GM 5w30 olajból,cserétől cseréig,igaz én a gyárilag kiírt 30ekm szervizintervallum helyett 15ekm-nél cserélem,mivel én nem hiszek a mesékben már!

Itt nézhetsz gyári olajat:http://www.csergoe.hu/opel-ford-chevy-motorolaj-akcio

Előzmény: Karchy (1432)
fenyooldrider 29 órája Creative Commons License 1435

Szia,én ezt használom nyáron: http://stp.co.hu/benzin-uzemanyag-adalek.html

ezt a víz emulgációst meg télen:http://stp.co.hu/dizel-benzin-teli-adalek.html

mindkettő kapható a nagyáruházakban is,és tényleg észrevehető a hatása!

Annyit ajánlanék,hgy ha először használod,akkor fél tankba egy teljes dobozt tegyél,ezt használd ki teljesen,utána akár random ,ahogy éppen sikerül ,vagy minden második tankhoz egy dobozzal!

Az első dózist nagyon észre fogod venni,megy a vas mint a szél és kevesebbet fogyaszt,ráadásuk nem drága,egy doboz általában 1200-1300 ft,de egy tanknál ettől többet hoz fogyicsökkenésként!

Előzmény: AstraH1,6 (1421)
kokopali 1 napja Creative Commons License 1434

Üdv! Most vettem én is egy gépet, de csak 50000 km-rel, csak 5-30 full szintit lehet  belerakni, bár ha már szétszarták olyan olajjal, szerintem annak már mindegy.Astra H hozzászólónak igaza van, mert gyárilag 5-30 van előírva!

AstraH1,6 1 napja Creative Commons License 1433

Az Én személyes véleményem,hogy nem jó a 10w40 olaj ezekbe a motorokba (lásd leírás), DE az ilyen magas olajfogyasztást más okozza! Várd meg " fenyooldrider " felhasználó véleményét,válaszát is.

Karchy 1 napja Creative Commons License 1432

162.000Km van benne jelenleg. Második tulaj vagyok, az első az egyik mobiltelefon társaság volt, rendszeresen szervizelték szakszervizben. 10W40 helyett próbáljak mást? 

Előzmény: AstraH1,6 (1429)
AstraH1,6 1 napja Creative Commons License 1431

Előzmény: Karchy (1428)
AstraH1,6 1 napja Creative Commons License 1430

Előzmény: mantec (1426)
AstraH1,6 1 napja Creative Commons License 1429

Mondjuk a 10w40-es olaj sem mondható híg olajnak. (igazán nem is való Astra H-ba) Kb mennyi Km van a motorban ?

Előzmény: Karchy (1428)
Karchy 1 napja Creative Commons License 1428

Köszönöm a választ! Kb. 8dl-től 1 literig szokott belemenni mire eléri az olajszintmérő pálcán maximálisan ajánlott szintet. 10W40-et használok, nem vettem észre különbséget a minőségi és a gagyinak mondott motorolaj használata között. Olajlehúzó gyűrűt megnézetem, mert nagyon tudatlan vagyok az autókhoz. Végigolvastam a fórumot a kezdetektől, láttam, hogy másnak is van hasonló gondja, ott a következőket ajánlottátok hasonló problémára: szelepszár szimering vagy váltófelőli főtengelyszimering. Igaz a kollégának 500km után kell olajat tölteni. Nálam nincs olajfolt, sem a földön, sem az autó alján, a motor környékén sem, nem is füstöl a kipufogó, piros lámpa nem jelez. Az előző autóm egy Ignis volt, ott a rend kedvéért 15.000km-ként cseréltem az olajat, így kissé mellbe vágott a 8dl/1000km-es adat... :)

Előzmény: AstraH1,6 (1425)
AstraH1,6 1 napja Creative Commons License 1427

Opel karbantartási könyv 292-295 oldal.   Boccs :)

Előzmény: mantec (1426)
mantec 1 napja Creative Commons License 1426

T AstraH1,6!

"... megengedett ..."

Ki engedte meg? Mikor? Hol?

Előzmény: AstraH1,6 (1425)
AstraH1,6 1 napja Creative Commons License 1425

Szia. attól függ mennyi az 1000km-re beleöntött olajmennyiség,mert azt nem írtad. 1000km/8dl a megengedett. persze ez elég durván hangzik,de a gyár ezt adja meg. Természetes az ijedelmed,én is ezt tenném. Az enyém olajcserétől olajcseréig elmegy olajfogyás nélkül.

Olajlehúzó gyűrű hibát néztetek?

Előzmény: Karchy (1424)
Karchy 1 napja Creative Commons License 1424

Sziasztok! Van egy 2007-es Opel Astra H Caravanom 1.4-es EcoTec motorral ami 1000km-ként megeszi a beleöntött motorolajat. A műszerfalon folyamatosan világít a sárga motor ikon, de semmilyen érzékelhető gondja nincs az autónak. Többször volt szervizben, eddig mindenki feladta, nem tudták megmagyarázni a magas olajfogyasztás okát. Olajfolyásnak nyoma nincs, tömítés csere megvolt. Az egyik szerelő azt mondta, hogy a számítógép szerint a lambdaszonda hibáját jelzi a diagnosztikai program, amit meg is fogok tenni, de ugye egy lambdaszonda hiba nem okozhatja a magas olajfogyasztást? Másnak is van ilyen jó étvágyú motorja?

AstraH1,6 1 napja Creative Commons License 1423
Én sokáig Shell párti voltam, de meguntam a kutasok tulbuzgosagat. A pénztáros termék tukmalasat. Tudom ezt a főnöke utasitasara teszik, de ha nem kérem ne segítsen, ne kenje össze a szelvedomet, es ne vetessen velem akciós csokit. Az omv 95 prémium használom. Nincs rá panasz.
Előzmény: AstraH1,6 (1421)
Zsolt_83 1 napja Creative Commons License 1422

Felénk a Shell kút a legolcsóbb és útba is esik. Sokszor olcsóbb mint a magánkúton, de ha időnként drágább is csak 2-3Ft a differencia. Ami azért egy kicsit érdekes...

Próbáltam már én is sokféle adalékot, STP-től, Spuritól kezdve a Protecig. Egyiknek se vettem észre semmien hatását.

Viszont én már jó ideje csak OMV MaxxMotion Dieselt tankolok. Hiába drágább, mérhető vele a kevesebb fogyasztás.

Előzmény: fenyooldrider (1417)
AstraH1,6 1 napja Creative Commons License 1421
Szia. Én omv tankolok, milyen adalékot használsz?
Előzmény: fenyooldrider (1417)
bencesoma 2 napja Creative Commons License 1420

Apropó, olyan lehet, hogy a rádiót (cd30) nem lehet kormányról vezérelni? Fizikailag nincs gomb. Ez ilyen felszereltség vagy csak nem volt olyan bontott kormány a feltámasztáskor?

bencesoma 2 napja Creative Commons License 1419

Szerencsére ebben nincs ködlámpa...

Előzmény: Zsolt_83 (1416)
bencesoma 2 napja Creative Commons License 1418

No, megcsináltam, hát tudnék egy repülőnyi négert küldeni a mérnökök anyukáinak...

persze sötétben a ház előtt kellett megcsinálni: bal oldalt az akkut kivéve simán ment, jobb oldalt meg már rutinból...

közben meg észrevettem, hogy fogy a hűtővíz. remek...

Előzmény: AstraH1,6 (1414)
fenyooldrider 2 napja Creative Commons License 1417

Ha hiszed,ha nem én csakis és kizárólag ezeknél tankolok,még ha menni is kell egy kicsit érte:D!

Amúgy használok üzemanyag adalékot is,ez emulgálja az esetlegesen bekerülő vizet is!

Előzmény: AstraH1,6 (1415)