Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

klimakiraly Creative Commons License 11 órája 0 0 6542

Arc pirító összegeket kérnek az ilyen újdonságokért. Fontos lenne hogy lássak este, ezért xenon az lesz. Az emelt fényerejű H7 az már nekem kevés ... lehet egy fényszóró polírozás is segítene, de egyenlőre úgy áll hogy az Astra megy a háztól, pláne ha szűrőcsere nem oldja meg a fulladást.

Előzmény: Arris (6541)
Arris Creative Commons License 11 órája 0 0 6541

Rendben. Mindenki tudja mi a fontos a számára.

Előzmény: klimakiraly (6540)
klimakiraly Creative Commons License 12 órája 0 0 6540

Nem, nem lesz LED mátrix az tuti, a Skoda xenon led nappali menetfény még számomra nem égetően drága. Ülés fűtésem se lesz ... garázsban áll, hazafelé meg nem szoktam fázni.

Előzmény: Arris (6539)
Arris Creative Commons License 12 órája 0 0 6539

Persze, hogy az Astra! Mennyire király már a led mátrix! :O Fűthető hátsó ülés... Azért most sárgulok rendesen :)

Előzmény: klimakiraly (6537)
klimakiraly Creative Commons License 13 órája 0 0 6538

Opel Astra 1.9ZDT diesel Astra H caravanom van. Kitudom Én cserélni az üzemanyagszűrőjét otthon?

A szerviz ma sajnos nem tudta megcsinálni, hét közben másik kocsimmal járok, ezzel hétvégén mennék, de szegény fullad ha gyorsítok ... úgy rémlik szervizelés előtt ezt mindig is csinálta, majd szűrőcsere után helyre jött ...

klimakiraly Creative Commons License 13 órája 0 0 6537

Igazából a dieselről lemondtam már ... most 1.9ZDT van ha jól mondom ... és DTH még rendelhető. De Én nem igen akartam 16 szelepes dieselt ..

De benzinesből 1.2-t akarnak eladni, 1.4 6 sebesség  a mostani irányom, teszt vezetésen még nem voltam egyikbe se ültem bele csak szalonban körbe néztem mind kettőt.

Csak ugye az árral nem vagyok képben, ez lenne az első szalon autóm, fogalmam sincs a 10 illetve 15% elfogadható ajánlat-e?

Előzmény: MBman (6534)
MBman Creative Commons License 15 órája 0 0 6536

és erre pont a 136 le-re felhúzott 1.6 cdti a legmegfelelőbb? 😊

Előzmény: fenyooldrider (6535)
fenyooldrider Creative Commons License 17 órája 0 0 6535

Szerintem lesz a K-ból is semmi időn belül komolyabb motorválaszték, az is biztos, hogy lesz köztük még 300Le+ is, mit az elődökben!

Szerintem most csínján bánnak a dízelekkel, csak azt merik bepattintani, ami tuti megüti az EUR-6 szintet szoftvermutyi nélkül is :))  !

Előzmény: MBman (6534)
MBman Creative Commons License 25 órája 0 0 6534

A kérdés jó, nehéz lenne a választás. A K Astra szerintem jobb, kifinomultabb autó, mint az Octavia, de ez nem is csoda, hisz van köztük 3-4 év. Meg azért az Octavia mindig is másod-harmadhegedűs lesz a konszernen belül, az új fejlesztéseket sosem fogja megkapni, csak évekkel később. Az Octavia viszont picit nagyobb szerintem, van kb 630 literes csomagtere.

Nekem a K Astrában csak az nem tetszik, hogy nem raknak bele 1,6-osnál nagyobb motort. Oké, hogy jól megy az 1,6-os CDTI is, de nekem senki ne mondja, hogy egyenértékű a 2.0 literes diesellel. Az Octaviaban az alap 2 literes diesel 150 LE, ami már megyeget rendesen.

Az Astránál én hasonlót látok, mint ami a VW Amarokkal történt. Belerakták a 2.0-s TDI-t, papíron megvolt a teljesítmény, mégis a tulajdonosok a nyomatékszegénységre panaszkodtak. Erre a facelifbe a VW már csak 3.0 V6-os dieselt szerel. Szóval én nem lennék meglepve, ha évekkel később a faceliftes K Astrában is megjelenne a 2.0 diesel.

Előzmény: klimakiraly (6530)
MBman Creative Commons License 25 órája 0 0 6533

Szerintem várd meg az augusztust a téli gumi vétellel, mert akkor már idei gyártású téli gumikat fogsz kapni. Míg ha most veszel, akkor csak tavalyit fogsz kapni. Egy év sokat számít egy téliguminál.

Előzmény: bakito (6527)
Arris Creative Commons License 1 napja 0 0 6532

Ha már sedan...

Egy az egyben elfogadnám! Igaz nem tudom milyen az eleje. De ha ilyen a popó akkor a pofi is szép lehet. Remélem sikerül még pár képet találni róla mert azért jobban is megnézném a kicsi Evo-t :D

Előzmény: DN3 (6529)
Zsolt_83 Creative Commons License 1 napja 0 1 6531

Azt reméletem én is hogy november-december környékén olcsóbban kapok nyári gumit. Hát nem! Sőt most olcsóbban kapom meg ugyan azt a típust, amit néztem akkor.

klimakiraly Creative Commons License 2 napja 0 0 6530

Opel Astra K Sports Tourer vagy Skoda Octavia Combi?

Az Astra eddig jóval olcsóbb? De miért? Az Opel -15%-ot kínált a Skoda -10%, jó nyomom járok vagy lehet még lejjebb küzdeni az árukat? Hogyan?

Akár privátban is.

DN3 Creative Commons License 2 napja 0 0 6529

Igazából azért tettem be a képet, mert azt gondoltam, nagyobb lesz a csodálkozás, mivel hogy külön-külön mindkét autón látszik, hogy Astra H sedan, viszont a jobb oldali mintha egy osztállyal nagyobb autó lenne. Amúgy tök egyforma sedan mindkettő, a méretkülönbség csak optikai csalódás, ami élőben még furcsább volt. 

:-)

Előzmény: tigrisfog (6526)
gsis Creative Commons License 2 napja 0 1 6528

Téli és nyári gumi szett cseréje kapcsán az elmúlt egy évben folyamatosan " dúrtam " az online gumis oldalakat .

Olyan , hogy szezonálisan minden gumi olcsóbb lenne , nem találtam . Egy-egy forgalmazó néhány márkát , és

méretet olcsóbban ad egy-két ezer forinttal találtam folyamatosan , de nagy olcsó kiárusítást nem .

Folyamatosan figyelni kell a felhozatalt , és úgy választani .

Mankónak ajánlom :  rezulteo-gumi.hu

bakito Creative Commons License 2 napja 0 0 6527

Szerintetek nyáron olcsóbban lehet téli gumihoz hozzájutni mint amikor a szezonja van? Gondolkozok h a lemezfelnit lefesteném és akkor már megvenném az új papucsokat télire, vagy kivárjak?

tigrisfog Creative Commons License 3 napja 0 0 6526

Astra H Sedan/Stufenheck

Előzmény: DN3 (6524)
Arris Creative Commons License 3 napja 0 0 6525

Nem tom, de ikrek!

Előzmény: DN3 (6524)
DN3 Creative Commons License 3 napja 0 0 6524

Nagyon leült a topik. Akkor jöjjön egy találós kérdés:

Milyen típusú autókat látni a képen?

djStilo Creative Commons License 2016.04.25 0 0 6523

Sziasztok!

Eladóvá váltak az alábbi ENZO alufelnik. Ausztriában Opel Astra H modellen futottak.

Adatok: 5 x 110, 7J x 16, ET39

Ár: 49.000 HUF / 4 db

Érdeklődni lehet az alábbi elérhetőségeken:

+36 70 5044771 vagy attila.kovacs@sick.hu

Megtekinteni Győrben lehetséges.

sasa58 Creative Commons License 2016.04.25 0 0 6522

Ja úgy könnyű! Gondolom nem sűrűn kell fékbetétet/tárcsát cserélned. :)

Előzmény: fenyooldrider (6521)
fenyooldrider Creative Commons License 2016.04.25 0 0 6521

Ez 25-30% lakott terület (vidék) a többi azon kívüli főút pici autópálya!

Nem nagyon van sem dugó, sem akadály, ami ettől eltér, az is belefér:)), pedig 225-ös gumin járok!

Előzmény: sasa58 (6520)
sasa58 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 6520

Ez a 6,3 - 6,5 l/100 km nagyon jó, hol járkálsz Te? Nekem egy év átlagában 7,3 l/100km jött ki, igaz ennek 2/3-a Budapest.

Előzmény: fenyooldrider (6516)
DN3 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 6519

:-P

Újabb 630 ezer szennyező dízelt hívnak vissza

És nem csak a VW csoport autóit: Opelek és Mercedesek is akadnak köztük. Tovább »

forrás: totalcar.hu

Előzmény: Zsolt_83 (6518)
Zsolt_83 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 6518

:D

Arris Creative Commons License 2016.04.24 0 0 6517

Ezért mondtam, hogy eszemben sincs 1.4-est venni nagyobb kell. Minek legyen kevesebb erő benne mikor az 1.6-os is tud annyit fogyasztani mint az 1.4-es. Jó persze, magasabb kategóriába esik a biztosítás, de nem vészesen. Azért nem tagadom, nézegettem az 1.8asokat is G-ben( ugye beszéltük a H esetében is anno...), de azok még régebbi évjáratokban vannak csak. Nem akarok még 2-3 évvel idősebb autót, hogy 1.8-as legyen az orrában :/

fenyooldrider Creative Commons License 2016.04.24 0 0 6516

Az utcánkban van egy ugyanolyan felszereltségű Astra-H mint az enyém, csak az övé 1.4-es, az enyém meg Z16XER !

Szoktunk néha dumcsizni, ekkor előkerül néha a fogyasztás is, aztán kiderül, hogy decire egyforma a fogyasztásunk!

Ő is,én is 6.3-6.5L/100km autózunk hasonló körülmények között!

Persze ebből lehetne spórolni majd egy litert (tettem föl ide régebben fotót 5.4-es átlagról is, de az abnormálisan kímélő üzemmód lenne! (lassú kigyorsítások, kigurítás fék helyett,egyik szemmel a fogyasztásmérőt figyelni, na inkább legyen egy literrel több, de az lendületesen!)

Előzmény: Arris (6515)
Arris Creative Commons License 2016.04.24 0 0 6515

Az 1.6-os szíjas, arról most azt olvastam  abban jobb mint a láncos, hogy halkabb. De így keresgélve sem találok olyan kommenteket, hogy sok baj lenne a twinport-al, szeretik és dícsérik. No igen az benne van a pakliban, hogy 10 év után előjöhetnek a problémák hisz akkor már benne van a korban.

A húzásról annyit, hogy itt is mozog egy 1.6 twinport, pár napja kilőtt mellőlem mert szembe zetor jött és már várnia kellett, de aztán dobott egy padlót oszt csumi :D

Úgy néztem elég vehemensen indult meg :) Ezért mondom én is, hogy nagyobb moci kell a gépbe. Az nem erőlködik és a fogyasztására is pozitívan hat.

Előzmény: sasa58 (6514)
sasa58 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 6514

Én szerettem a Twinportos autómat, alacsony fordulaton is húzott, aránylag keveset fogyasztott és megbízható volt. 7,5 évig a kopó alkatrészeken, olajon, szűrőkön keresztül semmit sem kellett rákölteni. Aztán lehet, hogy az új tulajnál jelentkeznek majd sorba a problémák. 10 évesen 100 ezer km-el adtam el, a féktárcsa már cserés volt, az önindító néha fura hangokat adott és volt valami csattogó hangja főleg hidegen ami lehetett lánc, hidrotőke vagy twinport szelep. Nagyon sok függ az előző tulajtól, mint minden használt autónal, én nem hajtottam agyon, az olajat 10 ezernél cseréltem, igaz eleinte még nem voltam úgy kiművelve, mint most és került bele 1-2x 10W-40 olaj is.

Szóval szerintem semmivel sem problémásabb, mint más Opel típusok. A vezéműlánctól sem kell tartani, én még nem hallottam, hogy valakinek elszakadt volna, cserélni akkor kell, ha már nagyon csörög (bár ez elég szubjektív).

Előzmény: Arris (6512)
kokopali Creative Commons License 2016.04.24 0 0 6513

Nekem 1.6 Twinport-os a gépem, eddig semmi gondom nincs vele, a fogyasztása is jó, nyilván a technika, mert ha lassan megyek, nem nyit a külön szeleprendszer,ami tulajdonképp a Twinport/ iker szelepek/ de ha meg odalépek megy mint a meszes, nekem eddig tökéletes

Viszont sokat olvastam az elmélkedéseket a gyertyáról, én azt kérdezném, hogy mekkora a hézagtávolság a gyertyának?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!