Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
babakert 29 órája Creative Commons License 1486

Sziasztok!

Téves vásárlás miatt van 2db holtponti jeladóm más néven vezérmű tengely jeladóm z16XEP 1.6 motorhoz. Az egyik egy EPS olasz. 12.000.-, 1x lett belepróbálva (Unix-os). A másik egy gyári bontott 8.000-ért. Mindegyik hibátlanul működik.

kokopali 3 napja Creative Commons License 1485

Megnéztem amit küldtél pdf fájlt és abban azt látom, hogy a sima synPower 5-30-nál ok az Opel minősítés, de az MST -nél nem látom, Szerintem akkor jó a "sima" 5-30.

Kösz a választ

Előzmény: mantec (1483)
kokopali 3 napja Creative Commons License 1484

Azt hiszem nem MsT hanem sima full synthetic 5-30, azt látom hogy az opel minősítésnek megfelel, legalább is a Gm LL- stb, de hogy dexos2 azt nem tudom

Előzmény: mantec (1483)
mantec 3 napja Creative Commons License 1483

T kokopali!

A követelmény nem márkanév, hanem az aktuális gyártóművi követelmény (GM dexos2) megléte.

Az Ashland konszern Valvoline márkanéven értékesített GM dexos2 követelményt teljesítő motorolaja:

Valvoline SynPower Mst 5W-30.

Előzmény: kokopali (1480)
Zsolt_83 3 napja Creative Commons License 1482

Amennyiben Valvoline SynPower MST Full Synthetic, vagy Valvoline SynPower® Xtreme MST C3-ról beszélünk, akkor megfelelő.

Előzmény: kokopali (1480)
Zsolt_83 3 napja Creative Commons License 1481

Hogyhogy nem megfelelő az autódhoz? Nem H Astrád van? Vagy nem mindegyikhez jó?

Előzmény: Lacc2 (1476)
kokopali 3 napja Creative Commons License 1480

Fiúk!

A vita jól alakul. A végén részemről csak annyit kérdeznék, hogy a Valvoline SynPower  5W-30 olaj mennyire megfelelő, mert én ezt fogom beletenni a gépbe, nekem nagyon jó tapasztalatom van a Valvoline olajjal.

Kérem a reakciótokat!

Kancsár ferenc 3 napja Creative Commons License 1479

Szia!

Engem lehet érdekelne pont most haldoklik az egyik oldal.

Meg van még?

Előzmény: Lacc2 (1477)
Johnny178 4 napja Creative Commons License 1478

Sziasztok!

Az elmúlt időszakban két problémám is előjött a 2004-es évjáratú 1,7-es CDTi Astrámmal.

Parkolás és leállítás után az autó lezárása után egyszer a parkoló lámpa gyulladt ki magától, másik alkalommal

pedig az elakadásjelző lépett önállóan életbe. A probléma az hogy nem is az autó közvetlen leállítása után, hanem 

kb fél órával utána jelenik meg. Valami elektromos hibára gyanakszom, vagy a BC zavarodott kicsit össze, esetleg

az aksi gyengélkedik? A BC-n hibakód nem jelenik meg. Tapasztalt már valaki hasonlót?

Eléggé aggasztó hogy nem lehet az autót hosszabb időre "magára hagyni".

Lacc2 5 napja Creative Commons License 1477
http://racing-bazar.hu/alkatresz/fek-futomu/skf_vkda_35523_astra_zafira_toronycsapagy_keszlet
Előzmény: Lacc2 (1476)
Lacc2 5 napja Creative Commons License 1476
Uj, bontatlan toronycsapagy keszlet nem erdekel vki? SKF marka.
racing-bazar.hu/alkatresz/fek-futomu/skf_vkda_35523_astra_zafira_toronycsapagy_keszlet
mantec 5 napja Creative Commons License 1475

T KopaszG!

Csere.

Előzmény: KopaszG (1456)
mantec 5 napja Creative Commons License 1474

T fenyooldrider!

" ... nincs ..."

De van.

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40

Előzmény: fenyooldrider (1473)
fenyooldrider 6 napja Creative Commons License 1473

mantec,te ezt linkelted be a 1448 számú hozzászólásodban és erre mondtam,hogy NINCS Dexos2 jóváhagyása:Castrol Egde Titanium Fst 0W-40 és ha elolvasod,akkor te is látni fogod!

Erre mondtam,hogy félinformációt közölsz!

Előzmény: mantec (1470)
mantec 6 napja Creative Commons License 1472

T fenyooldrider!

Olyan "iszonyat nehezen teljesíthetőek" a GM dexos2 követelmények, hogy ezeket már mind lehet kapni Mo-on:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu

Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Előzmény: fenyooldrider (1467)
mantec 6 napja Creative Commons License 1471

T fenyooldrider!

A BP konszern Castrol márkanéven forgalmazott GM dexos2 elfogadással rendelkező motorolajai:

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40
Castrol Magnatec 5W-40 C3

Előzmény: fenyooldrider (1467)
mantec 6 napja Creative Commons License 1470

T fenyooldrider!

A hivatkozott dokumentum a Castrol Edge Fst 0W-40-ről készült.

Ez a korábbi terméksor termékéről.

A dokumentum kiadási dátuma 2012 május 30.

A 2014 március 31-én kiadott dokumentum szól a

Castrol Edge Titanuim Fst 0W-40-ről.

Előzmény: fenyooldrider (1458)
AstraH1,6 6 napja Creative Commons License 1469
Király! Ha a mester is engedelyezi. :l
Előzmény: fenyooldrider (1468)
fenyooldrider 6 napja Creative Commons License 1468

És ez?

:D

Minden porcikáját bekenheted vele:

Előzmény: AstraH1,6 (1455)
fenyooldrider 6 napja Creative Commons License 1467

Természetesen van a Castrolnak most is  Dexos2 specifikációjú olaja,a http://www.castrol.com/hu_hu/hungary/products/cars/engine-oils/castrol-edge-no-titanium.html és  viszont ez 0w30 és nem a mantec által ajánlott 0w40!!

Ezért pontosítottam,emiatt nem kell besértődni senkinek,maradjunk a tényeknél,mivel a félinformáció nagyon félrevezető lehet!!

A gyártóművi előírások iszonyat nehezen teljesíthetőek,nem véletlenül írják rá a dobozra nagy betűkkel,ha sikerült megszerezni bárkinek!

Amúgy tudtommal a Castrolnál a teljes modellspalettából pillanatnyilag ez az egy olaj érte el ezt,míg a régebbi GM specifikációja több típusnak is megvolt!!

Zsolt_83 6 napja Creative Commons License 1466

Attól függ, milyen Castrol...

Nekem egyszer Opel márkaszervizben töltötték bele a Castrol Magnatec C3 5W40-es olajat, ami szintén megfelel a gyártói követelményeknek.

Zsolt_83 6 napja Creative Commons License 1465

Most mentem ki a kedvedért a zuhogó esőben, hogy behozzam a kesztyűtartóból a bőr mappát, amiben a kezelési útmutató és a szervizköny van.

Az Opel szervizfüzetben ez áll nyomtatásban, idézem:

"A motorolaj viszkozitása 0W-30, 0W-40, 5W-30 vagy 5W-40 kell legyen."

Valamint:

"Az Ön gépkocsija gyárilag GM-LL-B-025 minőségű, SAE 5W-40 viszkozitású motorolajjal van feltöltve."

Azótal a GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 szabvány már nincs hatályban, jó pár éve már a GM Dexos2 az aktuális gyártóművi előírás.

Olyat sehol nem fogysz találni, hogy csak és kizárólag GM 5W-30-as viszkozitású olajjal használható az autó. Mert ilyen kikötés a GM részéről nincs és nem is volt.

A Wallisnál gondolom "merő érdektelenségből" reklámozták a saját márkás olajukat. Hozzáteszem még egyszer, hogy semmi bajom ezzel az olajjal, nekem is ez van benne és valószínűleg, főleg az ára miatt ugyan ez is fog belekerülni az egy hónap múlva esedékes következő olajcsere alkalmával. (Ha az ár és hozzáférhetőség nem számítana, akkor meg Mobil1 ESP 0W40, mely bizonyos itteni téves állításokkal ellentétben szintén rendelkezik Dexos2 jóváhagyással.)

Előzmény: kokopali (1445)
Cpt_Zetor 6 napja Creative Commons License 1464

Sajnos nem áll át. kb fél órát vezettem a párás ablakban. :) csak egy minimális levegőt enged max 7es fordulaton is elég gyenge. első szélvédő páramentesítés gomb nyomása után is hasonló a szitu. :(

Előzmény: Zsolt_83 (1463)
Zsolt_83 6 napja Creative Commons License 1463

Ha vársz vele egy kicsit, akkor se fújja a szélvédőre? Kell neki egy kis idő, nem azonnal fordul el az állítótárcsa a megfelelő pozícióba.

Illetve ha benyomod a páramentesítés gombot, akkor se állítja át a szélvédőre?

Ha nem, szél kell kapni a fűtésboxot, más ötletem nincs.

Előzmény: Cpt_Zetor (1460)
Cpt_Zetor 6 napja Creative Commons License 1462

Az a gond hogy hiába a klima ha nem fújja a szélvédőre...

Előzmény: AstraH1,6 (1461)
AstraH1,6 6 napja Creative Commons License 1461
Szia.
Párás időben klímát használom és jól lefujja a párat. A tiszta pollenszuro is fontos.
Előzmény: Cpt_Zetor (1460)
Cpt_Zetor 6 napja Creative Commons License 1460

Sziasztok,

Furcsa és ebben az időben elég kellemetlen problémám van a kocsimmal ...H astra combi 2008...

amikor elindultam reggel észrevettem hogy iszonyat párásodik a szélvédő...átkapcsoltam külső levegőre max 7es fokozatra kis melegítéssel de semmi.. ugyanúgy párásodott..már alig láttam ki az üvegen keresztül.

a belső ventilátorom tök jól működik, viszont a szélvédőre nem fújja a levegőt...minden máshova igen..

volt hogy teljesem elzártam az oldalsó és a középső szellőzőket, de úgy sem.é

még azt is észrevettem hogy hiába tekerem a választógombot, mintha nem tudnám állítani hogy hol akarom használni a szellőzést..(láb/közép/szélvédő) mindenhol egyaránt fúj, kivéve a szélvédőt.

nagyon fontos lenne....kérem ha tudtok segítsetek,

előre is köszönöm

fenyooldrider 6 napja Creative Commons License 1459

KopaszG: azért nem kell ennyire véresen komolyan venni a dolgot,kb annyi a különbség közöttük mint a kifli,meg a zsömle között {formai}!

Nem valószínű,hogy bármilyen kárt okoz,csak ne hagyd benn a 10-15ekm-nél tovább ,legalábbis én bennhagynám biztosan!

Valószínűleg a hosszú élettartamú olaj {30000km} szónál akadt el a specifikáció,ezért nem kapták meg ha jól tudom!

Mindössze annyit szerettem volna megértetni a laikusokkal is,hogy nem kell feleslegesen drága olajat,vagy egyéb szervizcuccot venni amikor van olcsó,minden igényt maximálisan kielégítő gyári hozzá!

fenyooldrider 6 napja Creative Commons License 1458

Úgy látom,hogy kár beszélgetni a támáról veled,holott itt a magyar specifikáció a Castrol oldaláról,amely meg sem említ még csak olyan szót sem,hogy :OPEL Link: http://castrolmintabolt.hu/doclib/424/0w-40.pdf

Ez viszont magyar nyelvű és félreérthetetlen!

Itt egy olajos doboz,és a leírása,itt sincs rajta semmiféle GM spec:

https://filterabc.hu/CASTROL_EDGE_TITANIUM_FST_0W40_4L

Javaslom,hogy akit érdekel a téma valóban,az nyissa meg mindkét linket és vonja le a következtetést magának!

Gondolom,arra már nem is lesz érdemi válasz,hogy miért nem a feleárban megvehető gyári GM 5w30?

Előzmény: mantec (1457)
mantec 6 napja Creative Commons License 1457

T fenyooldrider!

"... ezt írja specifikáció ..."
A szónak valóban ez a jelentése.
Ha nem csak szófordító programot használ a felhasználó, hanem az angol szórenddel is tisztában van, akkor a mondat értelme sem veszik el.:
A GM dexos2 követelmény hatályon kívül helyezte a korábbi, GM-LL-A-025, GM-LL-B-025 követelményt.

"... nincs meg ..."
Rendelkezik vele.

"... dobozon ... szerepelne ..."
Rajta van.

"... nem felel meg nekünk ..."
Igényeid kielégítése nem cél.

"... miért ne vegyek ..."
Lásd korábbi hsz-h.

"... 30-40 fő marketinges ..."
A fejlesztő központban - Pangbourne-ban - több mint 250 parkolóhely van.

"... labortesztek alapján ..."
Melyik labor?

Előzmény: fenyooldrider (1454)