Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

fenyooldrider Creative Commons License 29 órája 0 0 7751

Boldog Karácsonyt:-)!

Előzmény: sasa58 (7750)
sasa58 Creative Commons License 1 napja 0 0 7750

Köszönöm!

Előzmény: fenyooldrider (7749)
fenyooldrider Creative Commons License 2 napja 0 0 7749

De ha nincs forgásirány, akkor nézd meg a vezérlés jelöléseit és a szíj jelöléseit, azok ha egybeesnek, akkor ok, az nem csap be!

Előzmény: fenyooldrider (7748)
fenyooldrider Creative Commons License 2 napja 0 0 7748

Ezt találtam hitelen a Z16XER motorhoz, hát eléggé úgy van ahogy emlékszek, mivel szemből jobbra forog:

Előzmény: sasa58 (7747)
sasa58 Creative Commons License 2 napja 0 0 7747

Oké, köszi, megnézem.

Előzmény: MBman (7746)
MBman Creative Commons License 2 napja 0 0 7746

Azt jelenti, hogy pont nem. Nálad ha a fogaskerék felől állsz, akkor fejjel lefelé van a felirat. Pont nem úgy ahogy kellene lennie. De ha van rajta nyíl, hogy így kell lennie, akkor jó.

Előzmény: sasa58 (7745)
sasa58 Creative Commons License 2 napja 0 0 7745

Kösz mindkettőtöknek. ennek a felirat dolognak utánajárok. A neten ezt találtam: "Egyes szíjakon az előírt forgásirány nyilakkal meg van jelölve. Ha ez nem áll rendelkezésre, akkor az az irányadó, hogy a szíj felszerelt állapotában a feliratoknak a fogaskerék felől kell olvashatónak lenni "

Ez nem azt jelenti, hogy nekem pont jól van felszerelve?

Előzmény: MBman (7744)
MBman Creative Commons License 3 napja 0 0 7744

A feliratok a futásteljesítményről, a repedések meg inkább a korról árulkodnak. Jó, ha mindkettőt együtt nézed :)

Egyébként tényleg fura, hogy fordítva van a felirat a szíjon.

Előzmény: sasa58 (7741)
fenyooldrider Creative Commons License 3 napja 0 0 7743

Ja egyébként az állapota szerint teljesen korrekt a szíj kinézet!

Amúgy a gyári szíj kevlar szálas, (ilyet mégegyszer nem kapsz, még GM szettben sem) az nemhogy 150.000km-t bír, de olvastam Orosz oldalakon, hogy simán 250-300ekm-et is elmegy gond nélkül! (több esetben elfelejtett csere)

Tehát nagyon túl van biztosítva gyárilag!!

Előzmény: fenyooldrider (7742)
fenyooldrider Creative Commons License 3 napja 0 0 7742

A fotó állapota alapján teljesen rendben van az állapota, csak azt nem értem, hogy miért van rajta fordítva a felirat??

Ennek nem ártana utánajárni, ki és miért rakta fel fordítva a szíjat??

Ha jól emlékszem (persze ez nem biztos) akkor a szíj forgásirány nyilakkal van jelölve és az a felirat olvashatósága irányától jobbra forog!

De ezt ne vedd készpénznek, lehet rosszul emlékszem, nézz utána!!

Előzmény: sasa58 (7739)
sasa58 Creative Commons License 3 napja 0 0 7741

Köszi! Azért kérdeztem Fenyő kollégát, mert ő szerinte a feliratok kopásából lehet következtetni az állapotra. Egyébként papíron 82000 van a kocsiban, tehát elvileg még messze van a csereperiódus (XER - 150000 km), de mivel használtan vettem, így kissé bizonytalan a dolog.

Előzmény: MBman (7740)
MBman Creative Commons License 3 napja 0 0 7740

Ez így képről nézve, a látható szakaszon rendben van. Forgasd körbe a motort többször a főtengelynél fogva, úgy hogy a szíj is körbe érjen. Közben nézd végig a szíjat kívül belül, hogy nincs e rajta repedés, vagy túlzott kopás. Ha nincs akkor még elmehet a csereperiódus végéig. De tovább szerintem semmiképp se.

Előzmény: sasa58 (7739)
sasa58 Creative Commons License 3 napja 0 0 7739

Hogy dobnánk ki? Sőt, azt hiszem a többiek nevében is mondhatom: nagyon örülünk a szakszerű hozzászólásaidnak.

A jó múltkorában beszélgettünk, hogy  a vezérműszíj állapotát valamelyest ránézésre is meg lehet állapítani.

Erről mi a véleményed:

Előzmény: fenyooldrider (7736)
mantec Creative Commons License 4 napja 0 0 7738

T Zsolt_83!

"... PAO vagy HC az alapolaj, csak nüansznyi különbségek ..."

Esetleg a vitatott állítással indoklásaként valami szakmai érvet, indokot, meglátást láthatnánk?

Előzmény: Zsolt_83 (7737)
Zsolt_83 Creative Commons License 4 napja 0 0 7737

"...Nem..."

Tudja mindkettő a Dexos2 szabványt? Igen!

Megfelel mind a kettő az Opel motorba? GM által ajánlott? Igen!

A fellelhető adatlapokon van a megadott mért fizikai paraméterek (szín, szag, viszkozitás, sűrűség, stb.) között lényeges különbség? Nincs.

Ezek a paraméterek megfelelnek a dexos2-nek, és ezzel alkalmasak a szóban forgó Opel motorokba? Igen!

Ezt nem csak én gondolom így saját kútfőből, hanem a gyártók által hivatalosan dokumentálva van? Igen!

Van olyan motor amibe létezik olyan körülmény ahol nem ugyan olyan mértékben felel meg mind a kettő? Lehet. Ha valaki mindenáron a kákán is csomót keresve akar kötözködni, az lovagolhat ezen.

Hogy egy H Astra motorba alkalmatlan-e valamelyik, az erre vonatkozó következtetést az eddigiek tükrében mindenki vonja le maga! Nem célom senkinek a meggyőződésén változtatni.

Azt se fogom soha megérteni, hogy ha valami egy célra minden szempontból tökéletesen alkalmas, akkor mért kell ágyúval verébre módon azt sokszorosan túlteljesítve überelni. Kb mintha valaki a normál wc papír helyett 20.000-esekkel akarná kitörölni. Lehet azzal is és tök jó hogy eleve méretre vannak vágva a papírdarabok. A kérdés csak hogy megéri és ésszerű-e. De én már csak ilyen maradi vagyok...

(Jöhet a kontra, mantec módra egy szót a szövegkörnyezetből kiemelve a fentiekből, amibe jól bele lehet kötni! Nem is ő lenne, ha nem így tenne...)

Előzmény: mantec (7722)
fenyooldrider Creative Commons License 4 napja 0 0 7736

Szia, igen eladtam sajnos, kellett helyette egy 'púpos" kisáruszállító, de ha nem dobtok ki innen, akkor maradnék tag!

Előzmény: sasa58 (7732)
fenyooldrider Creative Commons License 4 napja 0 0 7735

Köszi!

Előzmény: mantec (7731)
Zsolt_83 Creative Commons License 4 napja 0 0 7734

Fix, vagy AFL?

Utólagos xenonosításnál elég sok mindent kell cserélni. Talán még a kábelköteg is más, mint a halogénhez. Aztán ott van a szintérzékelő a hátsó tengelyen, annak a kábelezése, a fényszórómosó. Másik világításkapcsoló is kell az automata szintező miatt.

Ha ezt mind adod hozzá, akkor az ár tényleg ajándék. (Nekem a gyári AFL-t már nincs hova fejleszteni, csak autócserével egy led-mátrixra. ;) )

Előzmény: lakii (7733)
lakii Creative Commons License 4 napja 0 0 7733

Eladóvá vált gyári xenon lámpáim. Astra h. Trafó, izzok minden benne van és tökéletesen működnek. Nincs letörve fülei. Szép állapotban. Csak be kell csavarozni és használható. 80e ft a pár. Fótot kérésre emailban küldök.

sasa58 Creative Commons License 4 napja 0 0 7732

Eladtad az Astrát?

Előzmény: fenyooldrider (7729)
mantec Creative Commons License 4 napja 0 0 7731

T fenyooldrider!

"... Peugeot Partner 1.6 16V ..."

Euro 5-ös motorhoz PSA B71 2290:
olajmarket.hu,
opieoils.co.uk,
idealo.de.

Egyébként PSA B71 2296:
olajwebshop.hu,
mytyres.co.uk,
reifendirekt.de.

Természetesen a csomagolók termékeit kivéve.

fenyooldrider Creative Commons License 4 napja 0 0 7730

Természetesen benzin motorról van szó !

fenyooldrider Creative Commons License 4 napja 0 0 7729

T.Mantec! Fordítsuk jóra a szakmai tudásodat, ezeken a srácokon már nehéz okosítani ilyen téren!

Jómagam szeretném megkérdezni, hogy milyen olajat ajánlanál egy Peugeot Partner 1.6 16V motorhoz?

Előzmény: mantec (7727)
Arris Creative Commons License 2016.12.03 0 0 7728

Rendben.

Előzmény: Zsolt_83 (7718)
mantec Creative Commons License 2016.12.03 0 0 7727

T Zsolt_83!

"... nüansznyi ..."

És mi a szakmai érv, amitől az API group III-as, hidrokrakk és az API group IV-s, polialfaolefin alapú motorolajok között nüansznyi a különbség?

Vagy csak a nagyot mondásig terjed a szakmai kompetencia?

Előzmény: Zsolt_83 (7725)
kokopali Creative Commons License 2016.12.03 0 0 7726

Szegény Mantec. próbàljuk elviselni.

Ne harapjatok meg érte!

Zsolt_83 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 7725

Na, idetalált a mindent megmondó ügyeletes okostojásunk! Már direkt hiányoltam, miután annó az opelfórumról kidobták! :D :D :D

Előzmény: mantec (7722)
MBman Creative Commons License 2016.12.02 0 0 7724

Maximálisan egyet értek :)

Előzmény: Zsolt_83 (7718)
MBman Creative Commons License 2016.12.02 0 0 7723

K.e.z.d.ő.d.i.k :)

mantec Creative Commons License 2016.12.02 0 0 7722

T Zsolt_83!

"... nüansznyi különbség ..."

Nem.

Előzmény: Zsolt_83 (7721)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!