Használtteszt: Volkswagen Golf III VR6 - 1992.

Erre érdemes spórolni

A VR6 hangja egyszerűen isteni, imádja ha pörgeted a kaszni csak gumimatrac neki, és befér a család is. Ilyen egy elérhető álomautó.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Kancsár ferenc 4 órája Creative Commons License 1348

Sziasztok!

Szerintem ezt meg lehet oldani otthon is nem nagy kunszt kb fél-egy óra szerelés ha nincs kuplungkapcsoló az autóban. Mert ahhoz le kell bontani a kormány alatti műanyagot és úgy lehet könnyen hozzá férni.

A kart sem nehéz ki cserélni több videó is van fent a youtubon. 

A programozást meg elvileg bármelyik szerviz meg csinálja öt perc alatt pár ezer forintért.

Autópályán nagyon jó dolog! 

AstraH1,6 6 órája Creative Commons License 1347

Igazad van.

Nekem gyári kapcsoló van, annak sem adok túl sok időt,hát még egy jó kis kínai klón kapcsolónak.

Előzmény: kokopali (1346)
kokopali 17 órája Creative Commons License 1346

Láttam én is, hogy kb 13000-ért van ilyen kapcsoló, de egy átlagember ezt meg tudná csinálni, kuplungkapcsolóval és programozással együtt, vagy van itt a fórumon aki olcsóbbért megcsinálja?

Előzmény: A2B (1345)
A2B 23 órája Creative Commons License 1345

Kösz, de ez lehúzásnak hangzik ...még akkor is, ha ők adják a kart. (A német ebay tele van vele. Vadonat új, futáros szállítással kb. 12-14 ezerért. Számlát is adnak, ha cégre kell. Az enyém is onnét jön. (12e)
De ha valakinek több a türelme, mint a pénze, akkor akad olcsóbban is használt.

A kar megvan, kb. kipattint, bepattint.

Kell egy computer (állítólag itt a fórumon sokaknak van) és még kettő perc, hogy működjön.

Ennek értelmében ha Budapest környékén valakinek van, és nem 30 ezer a tarifája, akkor tisztelettel felkérném egy kis programozásra.

Közben rátájöttem, hogy nem is értem, miért kérdeztem a kuplungkapcsolót, hiszen az enyém automata :) Mindegy. Késő volt, fáradt voltam, és még friss az automata élmény...

Előzmény: kokopali (1344)
kokopali 30 órája Creative Commons License 1344

Sziasztok.

Van egy cég opeles, akik 30000-ért gyári komplettet beépít, én is gondolkodom, hogy ennyiért megéri

Pál

Előzmény: A2B (1343)
A2B 2 napja Creative Commons License 1343

:) van vagy 10 youtube video arról, hogy hol kell bekapcsolgatni a cruise controlt. Csak egy computer kell hozzá. Illetve ha megmondod, hogy hogy néz ki a kuplung kapcsoló, akkor megnézem, hogy van-e benne.

kösz

Előzmény: Zsolt_83 (1342)
Zsolt_83 2 napja Creative Commons License 1342

Szia!

Az is lehet, hogy maga a pedálérzékelő alapból benne van. Meg kéne nézni. Illetve azt nem tudom, hogy a műszeregységen a tempomat-visszajelző led alapból benne van-e. Bár az nem akadály ha nincs, csak nem látod vizuálisan majd a tempomat aktiválását, de működni fog.

Nekem van Op-comom, de mivel gyárilag van tempomatom, nem tudom fejből melyik vezérlő(k)ben kell beállítani. De keresgélve valószínűleg előbb-utóbb megtalálnám.

Ajánlom figyelmedbe a másik fórumot: http://www.opelforum.hu/forum/82-astra-h/

Ott többször volt szó az utólagos tempomatosításról. Többek végig is csinálták, így több tapasztalatuk lehet róla, pontosan vágják mit kell beállítani, hogy néz ki a kuplungpedál érzékelő és hol kell keresned, stb.

Előzmény: A2B (1341)
A2B 2 napja Creative Commons License 1341

Dunakeszi és Budapesten bárhol.

kuplungkapcsolót bontóból? Van preferált bontósotok, vagy alkatrész beszerzési helyetek?

(Friss GTC OPC tulaj és fórumos vagyok)

kösz

Előzmény: Zsolt_83 (1340)
Zsolt_83 3 napja Creative Commons License 1340

Kuplungpedál kapcsolód is van?

Amúgy bármely Opel szervizben fel tudják programozni, 2 perces művelet. Illetve Op-com (akár kínai klón) is elég hozzá, az meg van sokunknak.

Helyileg merre vagy?

Előzmény: A2B (1339)
A2B 3 napja Creative Commons License 1339

Sziasztok!

Ha lenne egy tempomat karom, tudtok ajánlani valakit, aki be tudja kapcsolgatni a cruise controlt az autó agyában?

kösu

kokopali 3 napja Creative Commons License 1338

Köszi megnézem!

Kancsár ferenc 4 napja Creative Commons License 1337

Szia!

Pedig ott van ha jól emlékszem a harmadik menüpontban COOLANT.

A másodikban van a töltés a harmadik mutatja a hűtővíz hőmérsékletét a negyedikben  pedig az üzemanyag (pontos mennyiségét).

Előzmény: kokopali (1336)
kokopali 4 napja Creative Commons License 1336

Sziasztok!

Újabb kérdésem.

Ha belépek a setting és bc-vel a rejtett menübe, sok rejtett adatot látok, de a hűtővíz hőmérsékletét nem, ez vajon miért van, pedig jó lenne néha látni a víz hőmérsékletét?

Zsolt_83 5 napja Creative Commons License 1335

Igen. Kérdezd meg ott is, háta...! :)

Előzmény: Laslie1 (1334)
Laslie1 5 napja Creative Commons License 1334

Köszi, melyik fórumra gondolsz, az "opelforum.hu"?

Előzmény: Zsolt_83 (1333)
Zsolt_83 5 napja Creative Commons License 1333

Szia!

Az én motoromban nincs ilyen, de a másik fórumon többen panaszkodtak már erről.

Előzmény: Laslie1 (1332)
Laslie1 5 napja Creative Commons License 1332

Sziasztok fórumlakók.

Kérdésem lenne a hozzáértőkhöz.

Napokban megkeresett egy autószerelő, hogy a képen látható szívótorokhoz kapcsolódó alkatrésszel csináljak valamit, mert a bontott ugyanúgy szét van kopva, az újat meg csak komplett torokkal együtt kínálják a boltban horrorisztikus összegért.

Jókora szívás után sikerült is helyrehozni a kis excentereket, meg a rudazatot.

Szóval kérdésem, hogy mennyire lehet ez jellemző hibája az első generációs Astra H-nak ?

Érdemes lenne e kicsit komolyabban ráállnom a javításukra, vagy van ehhez valami javítókészlet ?

Ja , elfelejtettem: Esztergálással foglalkozom.

Zsolt_83 6 napja Creative Commons License 1331

Továbbolvasva: kiiktatni sem kell semmit.

Előzmény: Kelus177 (1329)
Zsolt_83 6 napja Creative Commons License 1330

"Azt meg kell kopogtatni, és láss csodát, megy az autó!"

Igen, egy darabig nekem is működött ez a módszer + a kontaktsprével való befújás. Így egy-két hétre megoldódott. Csak aztán ráuntan, hogy autópályán előzés közben, hopp egyszer csak alapjárat van, vissza kell sorolnom, kuplung kinyom, motor újraindít és előzés megint. Akit előztem egy kicsit sem nézhetett hülyének... :)

A végére már percenként kellett újraindítani a kocsit, csoda hogy az önindító, akksi kibírta.

"Ez sajnos a biztosítéktábla hibája, ha már a megkopogtatásra sem reagál, akkor ki kell cserélni."

Nem kell kicserélni!!! És nem konkrétan a biztosítékdoboz hibája, egy csatlakozó korróziója miatt jön létre a gázpedál vezetékén kontakthiba és amiatt az átmeneti ellenállás növekedés miatt rakja vész üzemmódba a  motort az ECU. A motor újraindításával a hiba információ törlődik a tárolóból, de amint egy pillanatra megint megugrik az ellenállás, megint ugyan ez történik. Kicsit korábban írtam, mi a megoldás. Nem kell hozzá gányolni, semmit szétbarmolni, egy forrasztással gyári minőségben javítható a hiba. Budapesten tudok ajánlani olyan Opel szervizt, ahol már találkoztak ezzel a problémával és tudják orvosolni.

(Korábban pár éve egy veszprémi illető itt is hirdette magát, hogy ő rájött mi okozza a hibát, nem árulja el senkinek hogy ne rontsa a saját üzletét, de 30.000-ért megcsinálja bárkinek, aki elzarándokol Veszprémbe. Jó kis lehúzás... bár még mindig olcsóbb mint a gázpedál, ECU csere értelmetlenül.)

Először én is márkaszervizben voltam a hibával. Szintén rögtön gázpedált akartak cserélni. Ha arra nem javul meg akkor komplett motorvezérlő elektronika csere 300.000-ért. Ha arra sem javul meg akkor meg széttárt karok. Kb ez volt az ajánlat. Úgyhogy köszöntem szépen, nem kértem.

Előzmény: Kelus177 (1329)
Kelus177 6 napja Creative Commons License 1329

Szia!

Pár hónapja nekem is ez a probléma jelentkezett. Eleinte újraindítás után megszűnt a probléma. Aztán már nem volt hajlandó reagálni a gázpedálra. Szervizlámpa világít, irány a haver kiolvasni. Hiba: pedálhelyzet érzékelő 1-2. Mindenki mondta, hogy pedálcsere 70.000 Ft. Még az OPEL szervizesek is a pedált akarták kicserélni. Egy autóvillamossági ismerős mondta, hogy ki ne cseréljük, mert nem az a baj. Motortér felnyit, akksi melletti biztosítéktábla fedelét le kell venni. Van ott egy hosszúkás biztosítékdoboz. Rajta fehér matrica sok számmal, betűvel. Azt meg kell kopogtatni, és láss csodát, megy az autó! Ez sajnos a biztosítéktábla hibája, ha már a megkopogtatásra sem reagál, akkor ki kell cserélni.

Ha olcsóbb megoldást akarsz, mint a biztosítéktábla csere (kb. 40-50.000 Ft), akkor van még egy megoldás, de ez inkább monyákolás, nem szakszerű javítás. A gázpedálról 6 vezeték jön, ezt a 6-ot kell kiiktatni a biztosítéktáblából. Ettől az autónak semmi baja nem lesz, ugyanúgy fog működni, mint korábban. De ez időigényes, és inkább szakemberre kell bízni (már ha bevállalja).

Nekem a kopogtatás óta hibátlanul működik.

Előzmény: deniel84 (278)
A2B szept. 15. Creative Commons License 1328

kösz, hívom

Előzmény: AstraH1,6 (1326)
A2B szept. 15. Creative Commons License 1327

auxom most is van, de akkor bukom a kormanyvezerlest.

cd30 mp3 van az autoban, de erosen korlatozva van, ami az mp3 tipusokat illeti. 224 kbps- nel jobb, vagy vbr mp3-at nem jatszik, es ekezetes nevű, vagy ekezetes id tageset sem.

a rewrite cd-t még meg is irom, de a konvertalas mar baromi nyűgös, hogy meg is egye a renndszer.

a dvd90 annyival jobb, hogy az barmilyen mp3 tipust lejatszik ...és hat nem mobilról kell navizni

vannak androidos 2dines fejegysegek, amik elvileg kompatibilisek a kormánnyal, de pl. bc es ok gomb nincs rajtuk, tehat ezekkel gond lehet ...de nem tudom.

amit viszont tudok, hogy a yatour nevű kínai usb es sd olvasót senki ne vegye meg, mert ugy emulal cd tarat, hogy összezavarodik a fejegyseg es hibasan müködik. mar ha inditaskor egyaltalán felismeri, mert kb. minden negyedikre nem...

kosz

Előzmény: Zsolt_83 (1325)
AstraH1,6 szept. 14. Creative Commons License 1326

Szia. kérdezz rá az 1320 hozzászólásban közölt számra. Lehet tud segíteni.

Előzmény: A2B (1324)
Zsolt_83 szept. 14. Creative Commons License 1325

DVD90NAVI Aux bemenettel szerintem tökéletesen megfelel az általad írt feltételeknek. USB-t ugyan nem olvas, de ott van rajta az Aux, ha mindenképp külső forrásból szeretnél zenét hallgatni és nem akarsz szórakozni a lemezre irkálással.

Viszont ehhez már egy CID kijelző is jó lenne, főleg a navi miatt, ha nincs alapból.

Nekem gyárilag CD70NAVI-m van CID kijelzővel, Aux bemenettel. Maximálisan elégedett vagyok vele. Egyedüli hátránya a DVD90-hez képest, hogy ha Közép-Európán kívül autózom, navigációs lemezt kell cserélni. De ezt a fáradtságot azt hiszem ki fogom bírni, ha egyszer úgy alakulna. :)

Előzmény: A2B (1324)
A2B szept. 13. Creative Commons License 1324

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a CD30 MP3 fejegységet egy USB fogadóképes valamire (De egy DVD90 sem lenne baj)

A lényeg, hogy se a BC vezérlését, se a kormányvezérlést ne kelljen beáldozni.

Mit javasoltok?

(Lakk fekete GTC OPC-be kellene)

kösz

mikitsi szept. 13. Creative Commons License 1323

Szia!

Köszönöm.

Hétfőn felhívom.

Üdv.

Előzmény: AstraH1,6 (1320)
AstraH1,6 szept. 13. Creative Commons License 1322

Talán most pont aktuális a fórumon az alábbi cikk. Ajánlom mindenki figyelmébe. :

http://m.totalcar.hu/magazin/velemeny/2011/10/12/a_magyar_hasznaltauto-vasarlo_hulye/

fenyooldrider szept. 12. Creative Commons License 1321

Azt sem ártana megkérdezni,hogy egy 4 éves kocsit miért árul már a 2.{!!!}tulaja?

Ez a leírás azzal kiegészítve,hogy nem címet-helységet ad meg az autó tartózkodási helyének,valamint nincs róla belső fénykép és már így hirdetésben kihangsúlyozza ,hogy törött volt ezek az apró jelek egyértelműen kereskedőre,vagy nepperre utal!

Ez nem olyan nagy gond,viszont felhívom rá a figyelmed,hogy egy általad és nem ő által megnevezett Opel szervizben kérjél egy teljes állapotfelmérést és kérdezz rá a futásteljesítményre is,mert ezt külön kérdés nélkül nem vizsgálják,olyan 20 rugó körül van ez a vizsgálat,de mindent néznek!!

Kérd el az aláírt vizsgálati lapot,akkor nem lesz meglepi!!

Itt ha mindent rendben találsz akkor nyugodtan csapj bele a lecsóba!

Egyébként látatlanban nekem is kicsit gyanús a vas ilyen áron..............

Előzmény: astraturbod (1313)
AstraH1,6 szept. 12. Creative Commons License 1320

Szia !

Próbáld meg őt : Tóth Sándor +36209735910

Előzmény: mikitsi (1319)
mikitsi szept. 11. Creative Commons License 1319

Sziasztok! 2 éve vásároltam osztrákiában egy astrát, de pass cardot nem kaptam hozzá. Van egy 4 jegyű számom ami lehetne kód... Tudtok abban segíteni, hogy szgépes dologban kit keressek Pest és környékén, aki megnézi, hogy jó-e, ha nem akkor kiolvassa valahogyan. Köszönöm!