Keresés

Részletes keresés

Cica2010 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 1148

Köszi, neked is. Jövőre lesz az út, ugyhogy van idő intézkedni, csak jó előre minden infót begyűjteni. A repülőjegyet már lefoglaltam.

Üdv

Előzmény: pandabarát (1147)
pandabarát Creative Commons License 2017.09.02 0 0 1147

https://rusturizm.hu/vizum/orosz-vizum

Mi velük intéztettük a vízumokat Moszkvába és Szentpétervárra is. Gyorsak, pontosak, segítőkészek.

Tudom javasolni, hogy olyan szállást foglalj a booking-on, ahol foglalkoznak vízum ügyintézéssel. Nekünk mind a két utunknál olyan volt, egyszerűbb és talán olcsóbb is, mint meghívólevelet venni.

A booking visszaigazolása nem elég a vízumhoz. A hotel küld egy nyomtatványt, ami alapján kiállítják a hivatalos igazolást. Sok sikert, jó utat!

Előzmény: Cica2010 (1143)
Cica2010 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 1146

Köszönöm.

Előzmény: rip666 (1145)
rip666 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 1145

hali. jól írtad két dolog kell meghívólevél helyett : visszaigazolás a szállásfoglalásról és "visa support letter". én innen rendeltem és 20 $/db : https://www.gotorussia.com/visa/support/step/1

quad Creative Commons License 2017.09.01 -1 1 1144

Önmagában a Booking visszaigazolás valószínűleg nem lesz elegendő, azt még az európai országok jó része sem fogadja el. (mivel bármikor lemondható)

Cica2010 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 1143

Sziasztok, szeretném megkérdezni a vízumügyintézést  Olvasom a  konzuli honlapon, hogy meghívólevél is szükséges, vagy ha az nincs "Amennyiben a magyar állampolgár turistaként készül Oroszországba, akkor a meghívólevél helyett két okmányt kell benyújtania: a szállodai helyfoglalás visszaigazolását, és az oroszországi idegenforgalmi iroda visszajelzését a magyar turista fogadási készségéről. Ennek az okmánynak az érvényességéhez az oroszországi utazási irodának regisztráltatnia kell magát az Oroszországi Föderáció Külügyminisztériumának Konzuli Szolgálatánál."

Wizzairrel mennénk és a booking.com-on szeretnék szállást foglalni. A visszaigazolás elegendő vagy kell még vmi a booking.comtól? 

quad Creative Commons License 2017.07.18 -1 1 1142

Állítólag valami nagy flotta parádé is lesz Putyin részvételével, de akkora, hogy csak Kronstadtnál tudják megtartani.

Attól függetlenül, valószínűleg a városban is kiállítanak pár hajót.

Előzmény: Baucis (1141)
Baucis Creative Commons License 2017.07.17 0 0 1141

köszi, ez pont jo, märis talältam egy erdekeset, a Navy Dayt 30-än, vasärnap:)

Előzmény: quad (1140)
quad Creative Commons License 2017.07.17 -1 0 1140

Egyelőre csak egy programajánló oldalt tudok ajánlani:

http://www.billboard.spb.ru/

Előzmény: Baucis (1139)
Baucis Creative Commons License 2017.07.17 0 1 1139

Köszi a tippet, majd szämolgatok azt hiszem, h megeri-e... alapbol eleg szkeptikus vagyok ezekkel a kärtyäkkal, de hätha:)

Esetleg valami programajänlo a juli 26- aug 1-ig terjedö idöszakra? Egy kobor koncert/fesztiväl/bärmi? Egyelöre olyan 20 fok körült josolnak a meteoblue.com-on, az pont ideälis värosnezö idö lenne.

Előzmény: quad (1138)
quad Creative Commons License 2017.07.17 -1 0 1138

természetesen City Tour Pass.

http://citytourpass.ru/

Előzmény: quad (1137)
quad Creative Commons License 2017.07.17 0 0 1137

A szentpétervári városlátogató "turista kártyák" összehasonlítása, oroszul:

http://calendar.fontanka.ru/articles/5275/

Lényeg, az újságíró csak a City Tour Past-t tartja rentábilisnak,

quad Creative Commons License 2017.07.05 0 1 1136

Egy kis reklám:

Július 16-án 19.30-kor Szentpéterváron lép fel a Djabe együttes a július 14-16-között, az Osztrovszkij téren rendezendő Petrojazz fesztivál keretében.

peliatan Creative Commons License 2017.07.05 0 0 1135

Mi úgy oldottuk meg, hogy kiszállás után megvártuk amíg elmennek az utasok, fényképeztünk, a következő járattal  tovább mentünk a következőig. 

Előzmény: Baucis (1134)
Baucis Creative Commons License 2017.07.05 0 1 1134

Köszi a välaszt neked is, akkor mindenkeppen megyünk gyönyörködni a metroban, aztän majd meglätjuk mit szolnak a fenykepezeshez. Fizetni mindenhol rubelben szeretnek, es a külföldi bankkärtya hasznälatnak sem vagyok nagy barätja.

Előzmény: peliatan (1133)
peliatan Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1133

A elsőként épített (talán az 1-es vonal) metróállomásaik olyan gyönyörűek, amit sehol máshol nem látsz. (Külön "túrákat" is indítanak a bemutatásukhoz.) Rengeteget lefényképeztem, senki nem szólt érte. Rubelt  vegyél itthon, kevesebb az átverés lehetősége ha azzal fizetsz,  tartalékba €,$.

Előzmény: Baucis (1131)
quad Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1132

Nézd, én még sose láttam olyan táblát a metróban, hogy tilós a fotózás. ez szerintem csak néhány túlbuzgó ügyeletes mániája. Nemrég a feleségem is lefotózott néhány állomást, és még szabadlábon van.

A vonatról meg az jut eszembe, hogy vagy 30 éve fényképeztük egymást a vonaton és ránk szólt a kalauz. Na őt a többi orosz utas küldte el melegebb éghajlatra.

Szerintem nyugodtan fotózzatok, csak ne legyen a közelben hivatalos személy. (egyébként - szerintem - Szentpéterváron nem tartozik a legfontosabb látnivalók közé a vonat és a metró.)

Ami a pénzt illeti, szerintem azt hozzatok ami van. Legfeljebb előtte nézzétek meg az árfolyamokat. Pénzváltó majdnem minden sarkon van.

Itt van az egyik legnagyobbnak a honlapja, itt ellenőrizhetitek az aktuális árfolyamot: http://ligovka.ru/

Előzmény: Baucis (1131)
Baucis Creative Commons License 2017.07.04 0 1 1131

Köszi, felvettem a listära:) Egy apartmanban fogunk lakni, szerintem azt csak elöttünk-utänunk takaritjäk, de azert szellöztetni nekünk is kell.

A metromegällo fotozäsa gondolom toväbbra is tilos, de egy koräbbi hozzäszoläs alapjän pl a vonatokat se lehet lefenykepezni?

Költöpenz: mit erdemes inkäbb vinni, sok rubelt + eurot/dollärt (tartaleknak) vagy csak keves rubelt, es kint vältani vmelyiket a ket valuta közül?

Nem beszelünk oroszul, igy penzt hol erdemes vältani, bankban/szällodäban vagy esetleg a penzvälto irodäk megbizhatok?

Előzmény: quad (1130)
quad Creative Commons License 2017.07.03 0 0 1130

Akkor minden esetre javasolnám a szúnyog riasztó eszközöket.

Hiába zárjátok az ablakot, a takarító nyitva hagyhatja. Szúnyog azért akad itt is.

Előzmény: Baucis (1129)
Baucis Creative Commons License 2017.07.03 0 0 1129

Köszi a gyors välaszt. Julius 25-en megyünk, egyeni szervezes, ugyh könnyen elöfordulhat, h lesznek meg kerdeseim:) Azert remelem, h addigra kicsit nyäriasabbra fordul az idö arrafele is. Szunyoghelyzetre mennyire keszüljünk? Olvastam olyat is, h ajänlatos vinni elektromos riasztot, de olyat is, h felesleges, mert nincs... A szälläson legkondi lesz, de szunyoghälo nem.

Előzmény: quad (1128)
quad Creative Commons License 2017.07.03 0 1 1128

Két dolog miatt sem ajánlom a rövidnadrágot.

Egyrészt nem illik bemenni a templomba benne, még ha egyesek meg is teszik. A pravoszlávok jóval kozervatívabbak, mint a katolikusok. Az Izsák székesegyház és a vérző megváltó templom momentán még múzeum, de ott se nézik jó szemmel a férfiak kivillanó szőrős lábszárát. Nőknek pedig térd alatti szoknya szükséges. De ez utóbbi a kisebb gond, mert szoknyát és sálat szoktak adni a legtöbb, turisták által látogatott templomnál.

Másik ok: Nem tudom mikor jöttök Pétervárra, de az elmúlt hetekben garantáltam szétfagytatok volna rövid nadrágban.

Ma délben ugyan 23 fok van, de tegnap előtt még sípulóverben és dzsekiben sétáltam, a hétvégére pedig megint 16 fokot és "csendes esőt nagy széllel" jósolnak. 

Előzmény: Baucis (1127)
Baucis Creative Commons License 2017.07.03 0 0 1127

Sziasztok!

Egy kis eligazitäst szeretnek kerni: mint turista milyen öltözekben lehet lätogatni az ortodox templomokat Szentpeterväron? Amit eddig olvastam:

- nöknek: hosszu szoknya, kendövel fedett fej

- ferfiaknak: hosszu nadräg

Märmint azon kivül, h termeszetesen minimum rövidujju legyen a felsö mindket nemnel. Mivel 3/4-es nadrägban szeretnek szüleim värost nezni, anyukämnak megoldjuk ket kendövel, de apumnak szigoruan veszik a hosszunadrägot, vagy elmegy, ami a terd es boka közt vegzödik vhol?

Nagyjäbol vegigböngesztem a forumot, de nem nagyon talältam erröl infot. Sokminden mäsrol viszont igen, häläs köszönet erte!

Szep napot, Baucis

quad Creative Commons License 2017.06.13 0 1 1126

Én nem állítom, hogy egyik Booking.comos sem intézi el. Ráadásul "normális" esetben egy hét alatti tartózkodásnál nem is kellett regisztráció.

A gondot az okozza, hogy most mindenkinek egy nap alatt el kell intéznie. Tovább nehezíti a helyzetet, hogy csak a migrációs szolgálatnál lehet regisztrálni. Igaz, ott a túrista maga is regisztrálhat, ha meg van minden dokumentuma.

Előzmény: peliatan (1125)
peliatan Creative Commons License 2017.06.12 0 0 1125

3 éve voltam, bookingon fogaltam, a Nevsky prospekten és kérés nélkül intézték a hivatalos formaságokat. Volt olyan száloda aki ezért  50€-t kért volna.

Előzmény: quad (1124)
quad Creative Commons License 2017.06.12 0 0 1124

Bocs, már hogy ne lenne új, ha csak a Konföderációs kupára vonatkozik. Ráadásul több hivatalos értesítést is olvastam mostanában, és mindegyik azt mondta, hogy a bejelentési szabályok változatlanok.

Teljesen friss, múl heti tapasztalatom van azzal kapcsolatban, hogy booking com-os szállásadó nem foglakozik a bejelentéssel.

Más kérdés, hogy szerintem a kupára érkezőket nem fogják vegzálni, mint ahogy a jégkorong VB-seket se büntették.

De jobb félni, mint megijedni.

Előzmény: peliatan (1123)
peliatan Creative Commons License 2017.06.12 0 0 1123

Ez a rendelkezés nem új, az Airbnb szállásadók sem vállalják be a bejelentkezéssel járó procedurát.

A Booking.com közvetítővel kapcsolatban álló szálláshelyek vállalják, (tapasztalat).   

Előzmény: quad (1121)
quad Creative Commons License 2017.06.12 0 0 1122

Itt van a migrációs szolgálat ezzel kapcsolatos közleménye:

https://78.xn--b1aew.xn--p1ai/news/item/10398099/

quad Creative Commons License 2017.06.12 0 1 1121

Fontos hír a mostanában Szentpétervárra látogatóknak:

Egy, a Konföderációs kupa kapcsán hozott elnöki rendelet szerint, azok a külfüöldiek, akik ebben az időszakban az érintett városokban járnak - függetlenül attól, hogy "mezei" túristák, vagy a meccsekre érkeznek - 24 órán belül kötelesek bejelenteni (regisztrálni) a tartózkodási helyüket. Ez a "normális" hotelekben megszállóknak nem okoz gondot, de a mini hotelek, hostelek és a magánszállások (booking.com!) ezt sok esetben nem kívánják/tudják teljesíteni, ezért ezt mindenki előre tisztázza!

azzaren Creative Commons License 2017.05.16 0 0 1120

Sziasztok!

Eladó az alábbi Lonely Planet Russia angol nyelvű útikönyv újszerű állapotban. A legfrissebb, 2015-ös 7. kiadás, 696 oldalon. Szakboltban 8500, az enyém 6000Ft. 

A régióban utazóknak tudok még Bradt Kyrgyzstan (2012, 296 o., 4500), Tajikistan (2013, 176 o., 6500 helyett 4500), Uzbekistan (2013, 246 o., 5500) könyveket is ajánlani szintén újszerű állapotban. Egyedül a Bradtnél kapható ezekről az országokról külön útikönyv angol nyelven. 

Átvétel Budapesten. 

Cica2010 Creative Commons License 2017.05.14 0 2 1119

Csütötökön az Ozon Networkön 21 órakor utifilm Szentpétervárról. Akit érdekel, érdemes megnézni

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!