Keresés

Részletes keresés

meranusz Creative Commons License 2017.10.24 0 1 1156

Köszi!Neked is sok sikert,olvastam a wizz topikban.

Holnap ha lesz időm írok majd privátban,lottózó ügyben szeretnék kérdezni.

Előzmény: Morti08 (1155)
Morti08 Creative Commons License 2017.10.24 0 0 1155

Szia, ez egy jó megoldás, gondoltam, hogy a foci vb-re lesz valami könnyítés. Mi korábban szeretnénk menni, amikor nincs akkora tömeg. Még vízummal nem jutottam semmire, de facebookon van egy oldal, ahol 20 euroért lehet venni meghívó levelet. Akkor már "csak" 35 euro a további ügyintézés a konzulátuson. A másik lehetőség 35.000 ft.-ért intéztetni egy utazási irodában. Addig nem veszek repülőjegyet, amíg nincs vízum, de repjegyet csak akkor veszek, ha a Wizz fizet kártérítést egy korábbi késés miatt. Persze nem akarnak, úgyhogy még harcolni kell. Most itt tartok.

Szurkolok, hogy neked összejöjjön a jegy a meccsre!

Előzmény: meranusz (1154)
meranusz Creative Commons License 2017.10.23 0 0 1154

Szia!

Morti08,hogy állsz Szentpétervárral?

Én foglaltam wizz jegyet 2018.07.11-16./27.000.-/Mivel Oroszországban lesz a foci VB.és Szentpéterváron lesz a bronz meccs,07.14-én a fifaoldalon "jelentkeztem"jegyért,ha kapok akkor kell ingyen fifakártyát csináltatni,és az egyben vízum is.

 

Előzmény: Morti08 (1153)
Morti08 Creative Commons License 2017.10.02 0 0 1153

ok, köszönöm!

 

Előzmény: peliatan (1152)
peliatan Creative Commons License 2017.10.01 0 1 1152

Felejtsd el, egyik ott lakó sem vállalja a meghívólevéllel járó procedúrát. Még az Airbnb  lakáskiadók sem! A 4-5*-os szállodák is  50 €-t kértek volna. Mi a Russervice-vel intéztük, a konzulátus mellett vannak. 

Előzmény: Morti08 (1151)
Morti08 Creative Commons License 2017.10.01 0 0 1151

Az is megoldás lehet, hogy találok egy orosz állampolgárt, aki leírja, hogy meghív? Abban a városban kell élnie, ahova készülök? Vagy felejtsem el az alternatív ötleteket? A másik kérdés, hogy a meghívólevél csak egy személyre szólhat, vagy kettőre is?

Előzmény: rip666 (1145)
quad Creative Commons License 2017.09.22 0 1 1150

Nem akarlak elkeseríteni, de ebben a topikban én még nem olvastam gyakorlott szentpétervári idegenvezető hozzászólását. Valószínűleg nem is olvassák a topikot.

Szerintem keressétek meg a Szentpétervári Állami Egyetem finn-ugor tanszékét, hátha ott akad valaki a magyarul tanulók között.

Előzmény: MKeys Travel (1149)
MKeys Travel Creative Commons License 2017.09.22 -1 0 1149

Sziasztok!

 

Szentpétervárra keresnék kint élő talpraesett csoportkísérőt vagy idegenvezetőt szervezett csoportos útjainkhoz. Ha van ilyen köztetek, akkor várjuk a jelentkezést az info@mkeystravel.com e-mail címre.

Cica2010 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 1148

Köszi, neked is. Jövőre lesz az út, ugyhogy van idő intézkedni, csak jó előre minden infót begyűjteni. A repülőjegyet már lefoglaltam.

Üdv

Előzmény: pandabarát (1147)
pandabarát Creative Commons License 2017.09.02 0 0 1147

https://rusturizm.hu/vizum/orosz-vizum

 

Mi velük intéztettük a vízumokat Moszkvába és Szentpétervárra is. Gyorsak, pontosak, segítőkészek.

Tudom javasolni, hogy olyan szállást foglalj a booking-on, ahol foglalkoznak vízum ügyintézéssel. Nekünk mind a két utunknál olyan volt, egyszerűbb és talán olcsóbb is, mint meghívólevelet venni.

A booking visszaigazolása nem elég a vízumhoz. A hotel küld egy nyomtatványt, ami alapján kiállítják a hivatalos igazolást. Sok sikert, jó utat!

 

Előzmény: Cica2010 (1143)
Cica2010 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 1146

Köszönöm.

Előzmény: rip666 (1145)
rip666 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 1145

hali. jól írtad két dolog kell meghívólevél helyett : visszaigazolás a szállásfoglalásról és "visa support letter". én innen rendeltem és 20 $/db : https://www.gotorussia.com/visa/support/step/1

Előzmény: Cica2010 (1143)
quad Creative Commons License 2017.09.01 -1 1 1144

Önmagában a Booking visszaigazolás valószínűleg nem lesz elegendő, azt még az európai országok jó része sem fogadja el. (mivel bármikor lemondható)

 

 

Előzmény: Cica2010 (1143)
Cica2010 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 1143

Sziasztok, szeretném megkérdezni a vízumügyintézést  Olvasom a  konzuli honlapon, hogy meghívólevél is szükséges, vagy ha az nincs "Amennyiben a magyar állampolgár turistaként készül Oroszországba, akkor a meghívólevél helyett két okmányt kell benyújtania: a szállodai helyfoglalás visszaigazolását, és az oroszországi idegenforgalmi iroda visszajelzését a magyar turista fogadási készségéről. Ennek az okmánynak az érvényességéhez az oroszországi utazási irodának regisztráltatnia kell magát az Oroszországi Föderáció Külügyminisztériumának Konzuli Szolgálatánál."

Wizzairrel mennénk és a booking.com-on szeretnék szállást foglalni. A visszaigazolás elegendő vagy kell még vmi a booking.comtól? 

quad Creative Commons License 2017.07.18 -1 1 1142

Állítólag valami nagy flotta parádé is lesz Putyin részvételével, de akkora, hogy csak Kronstadtnál tudják megtartani.

 

Attól függetlenül, valószínűleg a városban is kiállítanak pár hajót.

Előzmény: Baucis (1141)
Baucis Creative Commons License 2017.07.17 0 0 1141

köszi, ez pont jo, märis talältam egy erdekeset, a Navy Dayt 30-än, vasärnap:)

 

Előzmény: quad (1140)
quad Creative Commons License 2017.07.17 -1 0 1140

Egyelőre csak egy programajánló oldalt tudok ajánlani:

 

http://www.billboard.spb.ru/

 

 

Előzmény: Baucis (1139)
Baucis Creative Commons License 2017.07.17 0 1 1139

Köszi a tippet, majd szämolgatok azt hiszem, h megeri-e... alapbol eleg szkeptikus vagyok ezekkel a kärtyäkkal, de hätha:)

Esetleg valami programajänlo a juli 26- aug 1-ig terjedö idöszakra? Egy kobor koncert/fesztiväl/bärmi? Egyelöre olyan 20 fok körült josolnak a meteoblue.com-on, az pont ideälis värosnezö idö lenne.

Előzmény: quad (1138)
quad Creative Commons License 2017.07.17 -1 0 1138

természetesen City Tour Pass.

 

 

http://citytourpass.ru/

Előzmény: quad (1137)
quad Creative Commons License 2017.07.17 0 0 1137

A szentpétervári városlátogató "turista kártyák" összehasonlítása, oroszul:

 

http://calendar.fontanka.ru/articles/5275/

 

Lényeg, az újságíró csak a City Tour Past-t tartja rentábilisnak,

quad Creative Commons License 2017.07.05 0 1 1136

Egy kis reklám:

Július 16-án 19.30-kor Szentpéterváron lép fel a Djabe együttes a július 14-16-között, az Osztrovszkij téren rendezendő Petrojazz fesztivál keretében.

peliatan Creative Commons License 2017.07.05 0 0 1135

Mi úgy oldottuk meg, hogy kiszállás után megvártuk amíg elmennek az utasok, fényképeztünk, a következő járattal  tovább mentünk a következőig. 

Előzmény: Baucis (1134)
Baucis Creative Commons License 2017.07.05 0 1 1134

Köszi a välaszt neked is, akkor mindenkeppen megyünk gyönyörködni a metroban, aztän majd meglätjuk mit szolnak a fenykepezeshez. Fizetni mindenhol rubelben szeretnek, es a külföldi bankkärtya hasznälatnak sem vagyok nagy barätja.

Előzmény: peliatan (1133)
peliatan Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1133

A elsőként épített (talán az 1-es vonal) metróállomásaik olyan gyönyörűek, amit sehol máshol nem látsz. (Külön "túrákat" is indítanak a bemutatásukhoz.) Rengeteget lefényképeztem, senki nem szólt érte. Rubelt  vegyél itthon, kevesebb az átverés lehetősége ha azzal fizetsz,  tartalékba €,$.

Előzmény: Baucis (1131)
quad Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1132

Nézd, én még sose láttam olyan táblát a metróban, hogy tilós a fotózás. ez szerintem csak néhány túlbuzgó ügyeletes mániája. Nemrég a feleségem is lefotózott néhány állomást, és még szabadlábon van.

 

A vonatról meg az jut eszembe, hogy vagy 30 éve fényképeztük egymást a vonaton és ránk szólt a kalauz. Na őt a többi orosz utas küldte el melegebb éghajlatra.

 

Szerintem nyugodtan fotózzatok, csak ne legyen a közelben hivatalos személy. (egyébként - szerintem - Szentpéterváron nem tartozik a legfontosabb látnivalók közé a vonat és a metró.)

 

Ami a pénzt illeti, szerintem azt hozzatok ami van. Legfeljebb előtte nézzétek meg az árfolyamokat. Pénzváltó majdnem minden sarkon van.

 

Itt van az egyik legnagyobbnak a honlapja, itt ellenőrizhetitek az aktuális árfolyamot: http://ligovka.ru/

 

 

Előzmény: Baucis (1131)
Baucis Creative Commons License 2017.07.04 0 1 1131

Köszi, felvettem a listära:) Egy apartmanban fogunk lakni, szerintem azt csak elöttünk-utänunk takaritjäk, de azert szellöztetni nekünk is kell.

A metromegällo fotozäsa gondolom toväbbra is tilos, de egy koräbbi hozzäszoläs alapjän pl a vonatokat se lehet lefenykepezni?

Költöpenz: mit erdemes inkäbb vinni, sok rubelt + eurot/dollärt (tartaleknak) vagy csak keves rubelt, es kint vältani vmelyiket a ket valuta közül?

Nem beszelünk oroszul, igy penzt hol erdemes vältani, bankban/szällodäban vagy esetleg a penzvälto irodäk megbizhatok?

 

Előzmény: quad (1130)
quad Creative Commons License 2017.07.03 0 0 1130

Akkor minden esetre javasolnám a szúnyog riasztó eszközöket.

Hiába zárjátok az ablakot, a takarító nyitva hagyhatja. Szúnyog azért akad itt is.

Előzmény: Baucis (1129)
Baucis Creative Commons License 2017.07.03 0 0 1129

Köszi a gyors välaszt. Julius 25-en megyünk, egyeni szervezes, ugyh könnyen elöfordulhat, h lesznek meg kerdeseim:) Azert remelem, h addigra kicsit nyäriasabbra fordul az idö arrafele is. Szunyoghelyzetre mennyire keszüljünk? Olvastam olyat is, h ajänlatos vinni elektromos riasztot, de olyat is, h felesleges, mert nincs... A szälläson legkondi lesz, de szunyoghälo nem.

Előzmény: quad (1128)
quad Creative Commons License 2017.07.03 0 1 1128

Két dolog miatt sem ajánlom a rövidnadrágot.

 

Egyrészt nem illik bemenni a templomba benne, még ha egyesek meg is teszik. A pravoszlávok jóval kozervatívabbak, mint a katolikusok. Az Izsák székesegyház és a vérző megváltó templom momentán még múzeum, de ott se nézik jó szemmel a férfiak kivillanó szőrős lábszárát. Nőknek pedig térd alatti szoknya szükséges. De ez utóbbi a kisebb gond, mert szoknyát és sálat szoktak adni a legtöbb, turisták által látogatott templomnál.

 

Másik ok: Nem tudom mikor jöttök Pétervárra, de az elmúlt hetekben garantáltam szétfagytatok volna rövid nadrágban.

Ma délben ugyan 23 fok van, de tegnap előtt még sípulóverben és dzsekiben sétáltam, a hétvégére pedig megint 16 fokot és "csendes esőt nagy széllel" jósolnak. 

Előzmény: Baucis (1127)
Baucis Creative Commons License 2017.07.03 0 0 1127

Sziasztok!

Egy kis eligazitäst szeretnek kerni: mint turista milyen öltözekben lehet lätogatni az ortodox templomokat Szentpeterväron? Amit eddig olvastam:

- nöknek: hosszu szoknya, kendövel fedett fej

- ferfiaknak: hosszu nadräg

Märmint azon kivül, h termeszetesen minimum rövidujju legyen a felsö mindket nemnel. Mivel 3/4-es nadrägban szeretnek szüleim värost nezni, anyukämnak megoldjuk ket kendövel, de apumnak szigoruan veszik a hosszunadrägot, vagy elmegy, ami a terd es boka közt vegzödik vhol?

Nagyjäbol vegigböngesztem a forumot, de nem nagyon talältam erröl infot. Sokminden mäsrol viszont igen, häläs köszönet erte!

Szep napot, Baucis

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!