Keresés

Részletes keresés

quad Creative Commons License 2017.07.17 -1 0 1138

természetesen City Tour Pass.

 

 

http://citytourpass.ru/

Előzmény: quad (1137)
quad Creative Commons License 2017.07.17 0 0 1137

A szentpétervári városlátogató "turista kártyák" összehasonlítása, oroszul:

 

http://calendar.fontanka.ru/articles/5275/

 

Lényeg, az újságíró csak a City Tour Past-t tartja rentábilisnak,

quad Creative Commons License 2017.07.05 0 1 1136

Egy kis reklám:

Július 16-án 19.30-kor Szentpéterváron lép fel a Djabe együttes a július 14-16-között, az Osztrovszkij téren rendezendő Petrojazz fesztivál keretében.

peliatan Creative Commons License 2017.07.05 0 0 1135

Mi úgy oldottuk meg, hogy kiszállás után megvártuk amíg elmennek az utasok, fényképeztünk, a következő járattal  tovább mentünk a következőig. 

Előzmény: Baucis (1134)
Baucis Creative Commons License 2017.07.05 0 1 1134

Köszi a välaszt neked is, akkor mindenkeppen megyünk gyönyörködni a metroban, aztän majd meglätjuk mit szolnak a fenykepezeshez. Fizetni mindenhol rubelben szeretnek, es a külföldi bankkärtya hasznälatnak sem vagyok nagy barätja.

Előzmény: peliatan (1133)
peliatan Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1133

A elsőként épített (talán az 1-es vonal) metróállomásaik olyan gyönyörűek, amit sehol máshol nem látsz. (Külön "túrákat" is indítanak a bemutatásukhoz.) Rengeteget lefényképeztem, senki nem szólt érte. Rubelt  vegyél itthon, kevesebb az átverés lehetősége ha azzal fizetsz,  tartalékba €,$.

Előzmény: Baucis (1131)
quad Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1132

Nézd, én még sose láttam olyan táblát a metróban, hogy tilós a fotózás. ez szerintem csak néhány túlbuzgó ügyeletes mániája. Nemrég a feleségem is lefotózott néhány állomást, és még szabadlábon van.

 

A vonatról meg az jut eszembe, hogy vagy 30 éve fényképeztük egymást a vonaton és ránk szólt a kalauz. Na őt a többi orosz utas küldte el melegebb éghajlatra.

 

Szerintem nyugodtan fotózzatok, csak ne legyen a közelben hivatalos személy. (egyébként - szerintem - Szentpéterváron nem tartozik a legfontosabb látnivalók közé a vonat és a metró.)

 

Ami a pénzt illeti, szerintem azt hozzatok ami van. Legfeljebb előtte nézzétek meg az árfolyamokat. Pénzváltó majdnem minden sarkon van.

 

Itt van az egyik legnagyobbnak a honlapja, itt ellenőrizhetitek az aktuális árfolyamot: http://ligovka.ru/

 

 

Előzmény: Baucis (1131)
Baucis Creative Commons License 2017.07.04 0 1 1131

Köszi, felvettem a listära:) Egy apartmanban fogunk lakni, szerintem azt csak elöttünk-utänunk takaritjäk, de azert szellöztetni nekünk is kell.

A metromegällo fotozäsa gondolom toväbbra is tilos, de egy koräbbi hozzäszoläs alapjän pl a vonatokat se lehet lefenykepezni?

Költöpenz: mit erdemes inkäbb vinni, sok rubelt + eurot/dollärt (tartaleknak) vagy csak keves rubelt, es kint vältani vmelyiket a ket valuta közül?

Nem beszelünk oroszul, igy penzt hol erdemes vältani, bankban/szällodäban vagy esetleg a penzvälto irodäk megbizhatok?

 

Előzmény: quad (1130)
quad Creative Commons License 2017.07.03 0 0 1130

Akkor minden esetre javasolnám a szúnyog riasztó eszközöket.

Hiába zárjátok az ablakot, a takarító nyitva hagyhatja. Szúnyog azért akad itt is.

Előzmény: Baucis (1129)
Baucis Creative Commons License 2017.07.03 0 0 1129

Köszi a gyors välaszt. Julius 25-en megyünk, egyeni szervezes, ugyh könnyen elöfordulhat, h lesznek meg kerdeseim:) Azert remelem, h addigra kicsit nyäriasabbra fordul az idö arrafele is. Szunyoghelyzetre mennyire keszüljünk? Olvastam olyat is, h ajänlatos vinni elektromos riasztot, de olyat is, h felesleges, mert nincs... A szälläson legkondi lesz, de szunyoghälo nem.

Előzmény: quad (1128)
quad Creative Commons License 2017.07.03 0 1 1128

Két dolog miatt sem ajánlom a rövidnadrágot.

 

Egyrészt nem illik bemenni a templomba benne, még ha egyesek meg is teszik. A pravoszlávok jóval kozervatívabbak, mint a katolikusok. Az Izsák székesegyház és a vérző megváltó templom momentán még múzeum, de ott se nézik jó szemmel a férfiak kivillanó szőrős lábszárát. Nőknek pedig térd alatti szoknya szükséges. De ez utóbbi a kisebb gond, mert szoknyát és sálat szoktak adni a legtöbb, turisták által látogatott templomnál.

 

Másik ok: Nem tudom mikor jöttök Pétervárra, de az elmúlt hetekben garantáltam szétfagytatok volna rövid nadrágban.

Ma délben ugyan 23 fok van, de tegnap előtt még sípulóverben és dzsekiben sétáltam, a hétvégére pedig megint 16 fokot és "csendes esőt nagy széllel" jósolnak. 

Előzmény: Baucis (1127)
Baucis Creative Commons License 2017.07.03 0 0 1127

Sziasztok!

Egy kis eligazitäst szeretnek kerni: mint turista milyen öltözekben lehet lätogatni az ortodox templomokat Szentpeterväron? Amit eddig olvastam:

- nöknek: hosszu szoknya, kendövel fedett fej

- ferfiaknak: hosszu nadräg

Märmint azon kivül, h termeszetesen minimum rövidujju legyen a felsö mindket nemnel. Mivel 3/4-es nadrägban szeretnek szüleim värost nezni, anyukämnak megoldjuk ket kendövel, de apumnak szigoruan veszik a hosszunadrägot, vagy elmegy, ami a terd es boka közt vegzödik vhol?

Nagyjäbol vegigböngesztem a forumot, de nem nagyon talältam erröl infot. Sokminden mäsrol viszont igen, häläs köszönet erte!

Szep napot, Baucis

quad Creative Commons License 2017.06.13 0 1 1126

Én nem állítom, hogy egyik Booking.comos sem intézi el. Ráadásul "normális" esetben egy hét alatti tartózkodásnál nem is kellett regisztráció.

 

A gondot az okozza, hogy most mindenkinek egy nap alatt el kell intéznie. Tovább nehezíti a helyzetet, hogy csak a migrációs szolgálatnál lehet regisztrálni. Igaz, ott a túrista maga is regisztrálhat, ha meg van minden dokumentuma.

Előzmény: peliatan (1125)
peliatan Creative Commons License 2017.06.12 0 0 1125

3 éve voltam, bookingon fogaltam, a Nevsky prospekten és kérés nélkül intézték a hivatalos formaságokat. Volt olyan száloda aki ezért  50€-t kért volna.

Előzmény: quad (1124)
quad Creative Commons License 2017.06.12 0 0 1124

Bocs, már hogy ne lenne új, ha csak a Konföderációs kupára vonatkozik. Ráadásul több hivatalos értesítést is olvastam mostanában, és mindegyik azt mondta, hogy a bejelentési szabályok változatlanok.

 

Teljesen friss, múl heti tapasztalatom van azzal kapcsolatban, hogy booking com-os szállásadó nem foglakozik a bejelentéssel.

 

Más kérdés, hogy szerintem a kupára érkezőket nem fogják vegzálni, mint ahogy a jégkorong VB-seket se büntették.

 

De jobb félni, mint megijedni.

Előzmény: peliatan (1123)
peliatan Creative Commons License 2017.06.12 0 0 1123

Ez a rendelkezés nem új, az Airbnb szállásadók sem vállalják be a bejelentkezéssel járó procedurát.

A Booking.com közvetítővel kapcsolatban álló szálláshelyek vállalják, (tapasztalat).   

Előzmény: quad (1121)
quad Creative Commons License 2017.06.12 0 0 1122

Itt van a migrációs szolgálat ezzel kapcsolatos közleménye:

 

https://78.xn--b1aew.xn--p1ai/news/item/10398099/

quad Creative Commons License 2017.06.12 0 1 1121

Fontos hír a mostanában Szentpétervárra látogatóknak:

 

Egy, a Konföderációs kupa kapcsán hozott elnöki rendelet szerint, azok a külfüöldiek, akik ebben az időszakban az érintett városokban járnak - függetlenül attól, hogy "mezei" túristák, vagy a meccsekre érkeznek - 24 órán belül kötelesek bejelenteni (regisztrálni) a tartózkodási helyüket. Ez a "normális" hotelekben megszállóknak nem okoz gondot, de a mini hotelek, hostelek és a magánszállások (booking.com!) ezt sok esetben nem kívánják/tudják teljesíteni, ezért ezt mindenki előre tisztázza!

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.16 0 0 1120

Sziasztok!

 

 

Eladó az alábbi Lonely Planet Russia angol nyelvű útikönyv újszerű állapotban. A legfrissebb, 2015-ös 7. kiadás, 696 oldalon. Szakboltban 8500, az enyém 6000Ft. 

 

A régióban utazóknak tudok még Bradt Kyrgyzstan (2012, 296 o., 4500), Tajikistan (2013, 176 o., 6500 helyett 4500), Uzbekistan (2013, 246 o., 5500) könyveket is ajánlani szintén újszerű állapotban. Egyedül a Bradtnél kapható ezekről az országokról külön útikönyv angol nyelven. 

 

Átvétel Budapesten. 

 

Cica2010 Creative Commons License 2017.05.14 0 2 1119

Csütötökön az Ozon Networkön 21 órakor utifilm Szentpétervárról. Akit érdekel, érdemes megnézni

TR FX Creative Commons License 2017.05.06 0 1 1118
Igen, erre magam is most döbbentem rá amikor éppen kezdtem volna elcsábulni.
Mondjuk az a 25k mostmár inkább 34.
Én meg még először a repjegy árát sokalltam...:-)
Előzmény: peliatan (1117)
peliatan Creative Commons License 2017.05.06 0 0 1117

Váradi J. a bejelentéshez nem "mellékelt" egy fontos részletet: a VÍZUMOT. 2013-ban kb. 25.000.-Ft-ba került az Orosz Kulturális Központban, mert egyénileg a Konzulátuson képtelenség volt elintézni.  A város és környéke bővelkedik csodás látnivalókkal.

 

Előzmény: Latya (K.L.) (1116)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2017.05.05 0 0 1116

http://index.hu/gazdasag/2017/05/05/szentpetervarra_indit_jaratot_a_wizz_air/

 

 

Közvetlen wizzair járat Szentpétervárra :)

 

 

Fercsi1 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 1115

Kedves Fórum tagok!

Szeretném felhívni a figyelmeteket hogy aki szereti az orosz focit és azon belül netalán a Szentpétervár csapatának szurkol és van Facebook fiókja látogasson meg minket a következő oldalon:

https://www.facebook.com/Zenitrehangolva.1925.ota

Várunk titeket szeretettel!

Latya (K.L.) Creative Commons License 2017.02.04 0 1 1114

Ez az útinapló tényleg szuper! Egyszerre hasznos és informatív, mint egy útikönyv, és szórakoztatóan olvasmányos, mint egy útinapló. Jó volt olvasni és felidézni  azokat az emlékképeket, amikkel  8 éve találkoztunk......

Előzmény: hunylac (1112)
quad Creative Commons License 2017.01.02 0 1 1113

Gratula!

 

Igazán tömény programot sikerült megvalósítanotok, és külön köszönet a nagyon részletes beszámolóért!

 

Előzmény: hunylac (1112)
hunylac Creative Commons License 2016.12.30 0 3 1112

Idén tavasszal párommal egy hátizsákos, 15 napos út keretében elutaztunk Moszkvába és Szentpétervárra. Hostelek, CouchSurfing, jégkorong VB meccsek, finom ételek, csodálatos helyszínek...fantasztikus élményekkel lettünk gazdagabbak, és teljesen új megvilágításba került jó néhány, oroszokkal kapcsolatos sztereotípia. Akit érdekelne az útról készült részletes beszámoló, itt olvashatja el:

 

--->  http://rokavar.blogspot.hu/2016/12/moszkva-szentpetervar.html

 

 

Csibi. Creative Commons License 2016.07.05 -2 0 1111

Üdv mindenkinek !

A jövő honapban fogok kimenni Szentpétervárra és Moszkvába és érdeklődnék hogy milyen kaját itókat ne hadjak ki !

Az árak milyenek ? Mit érdemes venni szuvenírként ?!

Előre is köszönöm a válaszokat !

 

efvk Creative Commons License 2016.05.22 0 0 1110

Utolag is szeretném megköszönni azt a sok jó tippet javaslatott ötletet stb. amit Tőlled kaptunk a turnéval kapcsolatban!! Laci

Előzmény: quad (1107)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2016.05.14 0 1 1109

ÚJ útikönyv jelent meg Szentpétervárról. Sok-sok képpel, térképekkel. Bátran ajánlom az odakészülőknek!

Amikor 2008-ban ott jártam,  akkor a könyv első, Moszkvával közös  kiadását forgattam a kezemben.  Nagyon sok infót kaptam itt a fórumról, írtam róla útinaplót, és  a mostani  néhány további környékbeli látnivalóval kiegészített és  friss megélt élmények alapján módosított új kiadásba néhány akkori fényképem is bekerült :)
Én nagyon szeretem a könyv struktúráját: a látnivalókról sok (400 db.) kis fénykép  van, így be tudom azonosítani, és az  olvasottakat tudom mihez kötni a memóriámban, a térképek meg segítenek  a tájékozódásban, sétaútvonal kialakításában.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!