Keresés

Részletes keresés

Pompiere Creative Commons License 2013.09.10 0 0 134

Szerintem fel, csak össze kell törni a kemény részeket, valamint érdemes a friss cementtel összekeverni. Én is ezt csináltam, igaz csak hat-hét hónapos cementtel.

Előzmény: Anderlich (133)
Anderlich Creative Commons License 2013.09.06 0 0 133

Jó reggelt Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy felhasználhatom-e az 1 éves cementet járda betonozáshoz? A zsákok külseje kemény (gondolom az a nedvességet beszívta) de belül por.

márti67 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 132

Köszi a segitséget!

Előzmény: NeomatiK (131)
NeomatiK Creative Commons License 2012.05.31 0 0 131
Előzmény: márti67 (130)
márti67 Creative Commons License 2012.05.27 0 0 130

Sziasztok!
Most találtam rá erre az oldalra, aminek nagyon örülök, mert járdát, gépkocsibejárót kellene készítenünk, de nincs még eldöntve, hogy hogyan.

Én a mosott kavicsos járólapok felé hajlok, mert azok tetszenek. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Tudtok esetleg olyan céget ahol jó árban tudnék vásárolni?

Előre is kösz a segítséget!

dance! Creative Commons License 2011.11.02 0 0 129

Sziasztok

 

igen ehhez hasonlót gyártunk sima , kavicsos,szines kivitelben

ára sima: 310ft/db kavicsos-piros,barna:405ft/db

 

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.148402061918251.34066.144091362349321&type=3

 

itt nézz körül feltettem egy fotót a támfalról

 

Előzmény: Törölt nick (125)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.01 0 0 128

Vann ilyen is, olyan is.

 

De egyszerűen bemész egy festékboltba és veszel. Vagy használod a googlet.

 

Nem olyan bonyolult dolog ez :-)

Előzmény: NeomatiK (127)
NeomatiK Creative Commons License 2011.11.01 0 0 127

Megnéztem a kicsapózsinorhoz vett port. Az van ráírva: Krétapor.

Hát nem hiszem, hogy ez a por az a por.

Előzmény: Törölt nick (124)
NeomatiK Creative Commons License 2011.10.31 0 0 126

Áhá, akkor ez másfajta.

 

Ilyen festéket hol lehet kapni? Van sok féle színben? A színeket lehet keverni? Én most úgy képzelem, hogy nem vonatkozik rá a színkeverés szabálya, mivel por alakú.

Előzmény: Törölt nick (124)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.31 0 0 125

Üdv

 

Egész kellemes árak, és nincs is messze tőlünk, az árlistától eléggé eltér :-).

 

Két kérdésem lenne:

Növénytámfal van esetleg arrafelé? Amolyan flóra támfalelem érdekelne, azthiszem ez a rendes neve. A listában látok támfalelemet, de hogy az milyen nem tudom. Ha igen milyen áron?

 

Valami ilyesmi (40x40x15)

 

 

És szállítás lehetséges (Piliscsaba)?

 

 

Előzmény: dance! (119)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.31 0 0 124

Nem egészen.....

 

Vasoxid pigment alapu porfestéket szokás ahsználni, olyat, mint pl a kicsapószínórokban, stb.

Előzmény: NeomatiK (123)
NeomatiK Creative Commons License 2011.10.31 0 0 123

Milyen porfestékre gondolsz?

Amit acéltermékekre nyomnak elektrosztatikusan és utána megy a kemencébe?

 

Előzmény: Dockworker (120)
NeomatiK Creative Commons License 2011.10.31 0 0 122

Szia

 

Ez kedvező. De 99%, hogy idén már nem járdázunk.

Előzmény: dance! (119)
dance! Creative Commons License 2011.10.26 0 0 121

még egy javaslat

 

ahhoz,hogy szép felületet kapj földnedves betont kell keverni ,viszont számold hozzá,hogy a beton szine világosabb lesz egy pár hónap mulva.

 

üdv

www.egomko.hu

Előzmény: Dockworker (120)
Dockworker Creative Commons License 2011.10.26 0 0 120

hi.

 

ha szines betont akarsz akkor ne utolag fesd le... a felső néhány centit mikor húzod le akkor keveréskor színezd meg porfestékkel ;)

Előzmény: NeomatiK (118)
dance! Creative Commons License 2011.10.26 0 0 119

Sziasztok

 

sajnos most találtam csak rá erre az oldalra,de ha még aktuális

nézz körül a honlapunkon

www.egomko.hu

a listaárból bőven tudok kedvezményt adni !

pl.natúr térkövek 1400ft/nm (6-os hullám, 20x10x6 natúr, 6-os kutyacsont)(listaára:2350ft)

járdalapok 40x40x5.5 kavicsos pl.:300ft/db áron tudom adni (listaára 470ft)

06309491444

Előzmény: NeomatiK (116)
NeomatiK Creative Commons License 2011.07.03 0 0 118

Betonozni olcsóbb lenne. Betonfestékkel fel lehetne dobni az egyhangúságát. Csak nem tudom, hogy mennyire lenne tartós a festés. Az is elkophat egy idő után. Valamint ha sima a beton felülete, akkor a festett részen csúszós lenne a felülete, az meg veszélyes. Szóval nem tudom.

Vagy talán felesben kéne, járdalap/viacolor és beton.

Előzmény: Axióma (117)
Axióma Creative Commons License 2011.06.25 0 0 117

Gyartonal kell nezni, nekunk innen van: betonlm2000.uw.hu/arlista1.htm

Ez persze csak az anyag (osszehasonlitast nem tudok, mert mi lejtos autofeljaronal direkt csak gyepracskovet neztunk, amit akkor 2 eve ok adtak legolcsobban kb. 20 helyen neztem, igaz a szallitast hozzankig pluszban szoval eleg helyfuggo lehet).

Előzmény: NeomatiK (116)
NeomatiK Creative Commons License 2011.06.25 0 0 116

Sziasztok!

 

Olcsó térburkolókövek, járdalapok milyen árban vannak?

 

Számolgatok, hogy betonjárda legyen, vagy valami ilyesmi burkolat.. De még nem tudom. Az esztétikum és a házi kivitelezés is fontos tényező.

NeomatiK Creative Commons License 2010.08.23 0 0 115
Hát ha 80m hosszú, akkor több helyen. De igazából nehéz ezt megválaszolni. Mert lehet, hogy semmit sem csúszna lefelé az út a meredeksége ellenére sem. Csak az elővigyázatosság beszél belőlem, hogy célszerűbb a legelején ezt megcsinálni, de ez se garantálja hogy nem lesz süllyedés vagy megcsúszás. A 10cm-t átlagban gondoltam.
Előzmény: yetibácsi (112)
Lököttkeke Creative Commons License 2010.08.22 0 0 114

A kérdező ismét itt van :-)

 

Jól megérdemelt szabadságomat töltöttem eddig :), ezért mostanában nem jártam erre.

Köszönöm a segítő tanácsokat.

 

A beton akkor tört kissé őssze, amikor a házat gvettük és a konténer szállító ifa bejött az udvarra :-)

De a felújításon már túl vagyunk, a kaput is kicseréltük (így már csak személyautó fér berajta). Szóval különösebb terhelést már nem fog kapni.

Tavaly óta is személyatóval állok be, és azóta nem süllyedt semmit a beton, nem is mozdult semerre.

 

Köszönöm még1szer.

 

KoZSo

hibis Creative Commons License 2010.08.20 0 0 113
Szia!
Lehet, hogy neked van igazad, és a felületi kopások elfedésére elég lenne rá 4-5 cm jó erős betonréteg vas nélkül is. De bocsáss meg a kérdező nem ezt írta.


Idézem:
"Most egy 20 cm beton fedi le, mely elég repedezett.
(ami kissé heppe - huppás, vagyis néhol 2-3 cm szinteltérés van benne) "

Ez nem az általad írt, idézlek: "csak a felülete kopott, töredezett le."

Én abból indultam ki, hogy tényleg repedezett, és a teherautó súlya megsüppedt, és így alakult ki a szintkülönbség.

Kár, hogy a kérdező nem jár erre azóta sem!





Előzmény: NeomatiK (110)
yetibácsi Creative Commons License 2010.08.20 0 0 112
a terméskő felülete elég érdes, az út alsó részét az előző tulaj már megcsinálta. Én most folytatnám hasonló kőből, kb 80 méter hosszan. A pontalap jó ötlet, elég szerinted legalul, vagy pl félúton is csináljak egyet? A tíz centi vastagságot átlagosan vagy minimálisan érted - a kövek eltérő vastagsága miatt ugyanis a beton vastagsága is változó lesz...

köszönöm
Előzmény: NeomatiK (111)
NeomatiK Creative Commons License 2010.08.19 0 0 111

Üdv!

Eleve ezt a termésköves felületet aggályosnak érzem télen. Mennyire érdes? Nem lenne jobb valami kőzúzalékos járólap?

Eléggé betonpárti vagyok, tehát inkább a több beton elvet vallom :) 10cm vastagságnál kisebbel nem kezdenék.

Ha kimozdulhat lefelé ez a beton a meredekség és a rajta való autózás folytán, akkor valahogy lehorgonyoznám, vagy a legalsót pontalap szerűen csinálnám meg. Ez meggátolna a "felette" levőket a lecsúszásban. Persze nem kéne 1 m mélyre levinni, de 30-50cm mélyre talán igen.

Előzmény: yetibácsi (109)
NeomatiK Creative Commons License 2010.08.19 0 0 110

Egy 20cm vastag meglévő betonot az új 4-5 cm vastag betonban a vasháló nem tudom, hogy mennyit tarthat.

Én úgy értettem, hogy a jelenlegi beton nincs összetörve, csak a felülete kopott, töredezett le.

Előzmény: hibis (108)
yetibácsi Creative Commons License 2010.08.18 0 0 109
Üdvök,

egy hosszú kocsibejárót szeretnék építeni személyautónak, két kb 60 cm széles csíkban, erősen emelkedő terepen. Elképzelésem szerint betonágyba tennék 10-15 cm vastag szabálytalan alakú termésköveket. A betonágy alatt néhány centi sóder lenne, a tömörített talajon. Kérdésem, hogy szerintetek milyen vastag legyen a betonágy, és kell-e alá valamilyen vasalat,

kösz a segítséget
hibis Creative Commons License 2010.08.17 0 0 108
Szia!
Ez attól függ, hogy mennyire van összetörve az alatta lévő igen vastag beton, és, hogy ez után is olyan igénybevétel várható mint eddig, ami a 20cm vastag betont is összetörte.
Ha garantálható, hogy nem lesz nagy igénybevétel akkor ki spórolható a háló, bár a hálózás következtében a beton teherbírása a többszörösére nő.
Elhagyható a dilatáció, az ára pedig meglepően kedvező. (már úgy értem hogy a szálban árult betonvashoz képest olsó)

Előzmény: NeomatiK (107)
NeomatiK Creative Commons License 2010.08.17 0 0 107
Szerintem felesleges a meglévő 20cm vastag betonra még vashálót rakni 4-5 cm új betonrétegbe.
Előzmény: hibis (105)
hibis Creative Commons License 2010.08.16 0 0 106
Szia!
A ház és a járda között feltétlenül legyen elválasztás, mégpedig valami víz szigetelő anyagból, pld. kátránypapír.
A járdabeton alá pedig nem szabad a földet döngölni, 20-25 cm sóder vagy kohósalak vagy valami vízelvezető réteg kell, azt kell döngölni.
A vízelvezető réteg nélkül már az első télen megindul a felfagyás. A döngölt földbe befagyott talajvíz megemeli a járdát.
Nyáron pedig csak részben megy vissza.
Előzmény: lazarzoltan (95)
hibis Creative Commons License 2010.08.16 0 0 105
Szia!
Szerintem se kell felszedni, de mivel, idézlek (ami kissé heppe - huppás, vagyis néhol 2-3 cm szinteltérés van benne) ezt, vagy a fagy vagy a kissé laza talaj, esetleg a rossz vízelvezetés okozta. Szerintem meg kellene egy kicsit erősítened 4-5 cm beton benne 4es 10x10 es vashálóval. biztos lehetsz benne, hogy sokáig nem lesz vele probléma.
A térkövet pedig, fagyálló ragasztóba kell rakni.

A térkő alá semmi képen nem jó a finom sóder mert annak a szemcséi gömbölyűek, szétcsúszik. Vagy ahogy előbb írták apró murva, vagy pedig kohósalakot tegyél alá.

De az egymástól független térkő elemek nem osztják szét a terhelést, az alsó beton tovább fog süllyedni.
Kicsit drágább de most érdemes meg erősíteni.

Előzmény: Lököttkeke (103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!