Keresés

Részletes keresés

M.ildiko Creative Commons License 2020.04.18 0 0 701

Kedves fórumozók!

Segítséget kérnék!

Nyitott teraszon térelválasztónak szeretnék makramét használni. Fotókat láttam róla, csak azt nem tudom, hogy 340cm széles és 200cm magas felületre mennyi időjárásálló( műszálas?) fonal szükséges. Melyik terméket célszerű választani, hogy masszívabb is legyen?

Köszönöm!

sztun Creative Commons License 2019.03.06 0 0 700

Hello,

Makramé ékszerek lépésről-lépésre. Angol nyelvű az oldal, de a képek szerintem a magukért beszélnek.

https://macramotiv.com/photo-tutorials/

Fülbevalók: https://macramotiv.com/tag/earring/

Karkötők: https://macramotiv.com/tag/bracelet/

Hópelyhek és angyalkák karácsonyra: https://macramotiv.com/tag/christmas/

Olyan alap technikákkal mutatja be a makramékészítést, amiket aztán bátran lehet variálni és utána megálmodhatod a saját ékszereidet is. :)

Kellemes csomózást!

macramotiv.commacramotiv.commacramotiv.commacramotiv.commacramotiv.commacramotiv.com

Gyöngyös43 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 699

Kedves Csemar!

Látom hogy keresel valakit makramé karkötő készitésére! Bár nem mostani a bejegyzésed, de én szivesen jelentkeznék rá, ha még aktuális a munka.

Várom jelentkezésed, a részletek megbeszélésére!

Előzmény: csemar (698)
csemar Creative Commons License 2013.08.07 0 0 698

Sziasztok!

Nem tudom, él-e még ez a fórum, de ha valaki olvassa és tud segíteni, kérem jelezze!

Keresek Budapesten valakit, aki makramé karkötőt készítene, több darabot és folyamatosan.

Köszönöm, ha tud valaki segíteni!

e-mail címem publikus

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.15 0 0 697

Szia!
Nagyon tetszik a baglyod. :)

Lenne pár kérdésem vele kapcsolatban. Még kezdő vagyok, de kisebb baglyokat csináltam, de azoknak nem egészen

ilyen a mintája, illetve a szeme helyére gyöngyöt raktam.

Most viszont szeretnék 60 cm és 1 méter közötti baglyot készíteni, de ehhez a szemhez nem találok leírást, ill.

jó volna tudni, hogy ekkora bagolyhoz mennyi madzag kell és milyenből érdemes csinálni, amiből könnyű és tartós és

nem utolsó sorban olcsón kijönne. :)

Köszi szépen a segítséget.

Előzmény: Ibuc (655)
kétbalkéz Creative Commons License 2010.09.17 0 0 696

Szia tomajer!

 

Küldtem mailt az itt megadott címedre!

Előzmény: tomajer (695)
tomajer Creative Commons License 2010.08.30 0 0 695
Vazze!

Ma már mindenki csak magának makramézik?

Én venni szeretnék, két kvázi virágtartó makramét.

Konkrétan, két fehér gömb alakú hangfal plafonról való lelógatására álmodtam meg. (a hangfalak, uszkve 40 centi átmérőjűek)

Ki tud rajtam segíteni???
Csillag Minerva Creative Commons License 2010.05.31 0 0 694
Szia!

Miután láttam, hogy már régóta kint van a kérésed, gondoltam próbálok segíteni. Sajnos használhatót nem találtam, nekem könyveim vannak, és régi 30-40 éves kézimunka újságjaim.

De találtam valamit.
5000 ft-ért egy nagyon hasznos kis dvd-t vehetsz.
ne sajnáld rá a pénzt, ha elkezded úgy sem tudod majd abbahagyni, így megéri az árát.

Ezt találtam

http://www.aprohirdetes.ws/detail.php?id=199800

Makramé és frivolitás kézimunkákhoz, minták leírással, oktató színes képes illusztrációkkal! Kezdőknek technikai bemutatóval /DVD lemezen/ 5000ft + utánvét / megrendelhető: dabolczi52@lajt.hu vagy 0620/5985837 sms- ben !
Ízelítőt láthat a lemez tartalmából: http://dabolczi52.sokoldal.hu
Elkészült kézimunkáitokat értékesíthetitek: http://www.dabolczi52.multiapro.com oldalon!!

Ha még is úgy gondolod, csak egyszeri alkalom, keresek neked, néhányat és lefénymásolom, postán elküldöm. A részleteket megbeszéljük emailban. t.enikominerva@gmail.com
fogidori Creative Commons License 2010.02.06 0 0 693
Sziasztok Mindenki!!!

Segítsetek nekem ha tudtok! Szeretnék kis táskát makramézni tini lányoknak. Képeket találtam a netten, de nem volt hozzá leírás. Olyasmit keresek, ahol le van írva, hogy milyen és hány csomót és hova kell csomóznom, és mennyi milyen fonal kell hozzá. Aki tud segítsen. nekem. minden megoldás érdekel.
Köszönöm mindenkinek
fogidori
Előzmény: pumukli9 (692)
pumukli9 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 692
 

BOLDOG ÚJÉVET KIVÁNOK MINDENKINEK!

kétbalkéz Creative Commons License 2009.11.11 0 0 691

Szia!

A felvett mennyiség függ attól is, hogy milyen sűrn csomózol, ezért azt ajánlom, készíts egy kis próbadarabot előre lemért fonallal, és kiderül, hogy milyen hosszú munkát tudsz belőle készíteni.

Az általános a 6-8-szoros hossz, amivel dolgozni kell, de biztos ami tuti, mérd meg a fenti módon!

Előzmény: Maches73 (690)
Maches73 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 690
Sziasztok!

Régen makraméztam én is, és most újra belevágok. Egy hálót szeretnék készíteni. Azt szeretném tőletek kérdezni - sajnos már nem emlékszem - hogy ha csak egyszerű lapos csomókkal dolgozom, kb hány %-ot vesz fel a kész munka? Mennyivel kell hosszabbra hagynom a fonalat, hogy 1 méter magas legyen a háló? Az alapanyag 2-3 mm-es zsinórféle lesz.

Köszi
Maches
kovkata78 Creative Commons License 2009.10.08 0 0 689
kovkata78 Creative Commons License 2009.10.08 0 0 688

Sziasztok!

 

Én nem termelek kendert, de lassan nem is lesz rá szükségem. :)

Ezt egy bazárosban láttam meg, és csak a kíváncsiság végett kérdeztem rá az árára.

200 pénzért vettem meg. Tulajdonképpen csak ha leszámolom róla a csomókat, akkor már megérte!:) Régen szerettem volna már egy ilyen baglyot!:)

Ugye, hogy aranyos? :)

 

 

kHemo-to0X Creative Commons License 2009.07.21 0 0 687
hello ez azthiszem huje kerdes lessz :)) de ha mar itt kender cuccokrol van szo.. azt szeretnem kerdezni h valaki nem-e termeszt nagy mennyisegbenn kendert ??
pumukli9 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 686
Sziasztok!

 

 

Szeretnék  segítséget  kérni beneveztem pár sorral a

Derűs Diabétesz Pályázatra: címe

 

Én és a HIPOGLIKÉMIA!

 

http://diabetesonline.hu/derus-diab-palyazat/en-es-a-hipoglikemia.html

 

Kérek szavazatot a csillagra, kell nyomni. Napjában talán lehet többször is. 

 Nagyon szépen köszönöm.

Eszter

kétbalkéz Creative Commons License 2009.02.27 0 0 685
:-))) Azt hiszem, nem offoljuk szét ezt a rettentően pörgő topicot, ha itt válaszolok: köszönöm, jól vagyunk, módjával makramézok egyéb teendőim mellett kevés rá az idő. A függöny még mindig csak tervben van, az amúgy sem lesz kis munka.
Előzmény: H.Piroska. (684)
H.Piroska. Creative Commons License 2009.02.26 0 0 684
hmmmm..érdekes. Én tutira ott kezdtem volna, ahol Te befejezted:))) Én is régen hallottam Felőled!!
Előzmény: kétbalkéz (683)
kétbalkéz Creative Commons License 2009.02.26 0 0 683

Szia! De rég hallottam felőled!

Köszönöm a dícséretet! :-)))  A hajtókánál fejezem be, az akasztó részét külön elkészítem, majd ezzel makramézom össze a tartó rész oldalait. Nekem valahogy mindig jobban sikerül, ha a V alak a munka vége, és nem az eleje.

Előzmény: H.Piroska (682)
H.Piroska Creative Commons License 2009.02.25 0 0 682
Kedves "kétbalkéz"! Ez annyira baromi szép és annyira profi! A "V" alakú hajtókájánál kezded, avagy ott fejezed be?
Előzmény: kétbalkéz (679)
kétbalkéz Creative Commons License 2009.01.10 0 0 681
Köszi:-)
Előzmény: Zitike30 (680)
Zitike30 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 680
Nagyon szép lett. :-)
Előzmény: kétbalkéz (679)
kétbalkéz Creative Commons License 2009.01.10 0 0 679

Újabb "alkotás":-)

Mobiltartó:

H.Piroska Creative Commons License 2008.10.03 0 0 678
Akkor az új könyvhöz már csak egy producer és pénzmag kell....Valaki esetleg??? Önként jelentkező???
Előzmény: kétbalkéz (675)
kétbalkéz Creative Commons License 2008.09.21 0 0 677
Szia!
Küldtem neked mailt.
Előzmény: Zitike30 (676)
Zitike30 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 676
Sziasztok!
Kaspótartót nem árul valaki? (Egy darabra vevő lennék -- több lyukat, sajna, nem tudok fúrni a födémbe.)
kétbalkéz Creative Commons License 2008.09.18 0 0 675
Ha újabb könyvet tervezel, szólj, és beszállok társszerzőnek!:-))))))))))))))))))))))
Előzmény: H.Piroska (674)
H.Piroska Creative Commons License 2008.09.02 0 0 674
kétbalkéz, írj egy könyvet erről:)))
A szálakat egyébként fel szokták csavarni, megcsomózni rövidebbre, amíg túl hosszúak. Így nem akadályoz a munka során
...csakhogy én is beleszóljak:)))
kétbalkéz Creative Commons License 2008.08.01 0 0 673
Amikor elérted az összes szállal a kívánt hosszt ( kb. 80-85 cm-t), akkor a 4 ágat megint ketté kell választani 4-4 szálra. Ezután jön igazából a neheze. A kiválasztott cserép vagy kaspó méretének megfelelően a szomszédos ágak 4-4 szálából készítesz 1-2 db laposcsomót, majd lejebb megint a szomszédos csomkók szálat kétfelé véve újabb csomókat, de egyre szűkebben, hogy a kaspó méretéhez igazodjon. Ekkor csakorlatilag egy kosát formájú hálót kapsz, ahová be lehet rakni a kaspót. Tetszőleges, hogy milyen "sűrűre" készíted ezt a hálórész, tehát hogy mennyi csomót raksz bele, minél sűrűbb, annál nehezebben esik ki belőle a kaspó. Amikor ezzel készen van, egy végcsomót kötsz az össes szálra, majr a maradák fonalat tetszőleges hosszúságban levágod.

Remélem, értehőre sikeredett, nehéz így leírni a dolgokat. Ami fontos, ha kicsit vastagabb fonalad van, nyugodtan felezheted is a fenti szálmennyiséget, tehát elég hozzá 8 szál is ( félbehajtva összesen 16), de ennél kevesebb nem lehet, mert különben nem jut kellő fonalmennyiség a kosárrészre. Ja, és készülj fel, hogy a 6-8 méteres szálakkal nem egyszerű bánni, az egész munkát függeszd fel valahová, ahol kb. vállmagasságban tudsz dolgozni rajta.
Előzmény: kétbalkéz (672)
kétbalkéz Creative Commons License 2008.08.01 0 0 672
Érdemes az első szakaszban - amikor az összes fonalat összefogod - 2-2 szállal csomzóni ( tehát 28 szál van középen, és 2-2 szálat összefogva csomózól). Jöhet egy rakás lapos vagy csavart, amelyik tetszik. Nem mondok pontos számot, mert nem ez a lényeg, sokkal jobb inkább centiméterben lemérni ilyenkor a szakaszok hosszát. Ha pl. egy méteres lesz a kész hossz ( plussz a rojtok alul), akkor mondjuk 10-15 cm-t érdemes megcsomózni így. Ezukán a fonalakat négyfelé osztod, ilyenkor kapsz 4x8 szálat. Ezeket külön-külön kell tovább csomóznod ( középen 6 szál, 1-1 szállal csomózás). Ezen a részen variálhatod a lapos és csavart csomókat, illetve belefűzhetsz néhol 1-1 fagolyót is. Itt sem a csomók száma számít, érdemesebb centiben mérni a dolgokat. A Jackie viréágtartón pl. van egy rövid szakasz csavart csomókkal, majd befűzbe egy golyó ( középső szálakra húzva, a szélső szálak, amivel csomózol kimaradnak, azzal a golyó alatt folytatod a csomózást), ezután egy rövid szakasz laposcsomó, majd megint golyó és egy hosszabb szakasz csavart csomókkal....
Előzmény: kétbalkéz (671)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!