Keresés

Részletes keresés

hvb Creative Commons License 2009.02.27 0 0 173

Nekem is lenne egy ilyen eldó, ha kell megegyezünk....

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.05.23 0 0 172
vennék 35e környékén ilyen gépet. nagyon megtetszett,mert a videója ennek a legjobb amit eddig láttam a you tube on,pedig sokat átnéztem.nem kell hozzá semmi exxtra csak a gép.a többit majd beszerzem hozzá. 
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.31 0 0 171
Eladó a gépem, ha valakit érdekel!!
207i Creative Commons License 2007.05.09 0 0 170
Az a baj, hogy videózás közben a mikrofon fölveszi a zajt. 207i
Előzmény: vidi313 (168)
blueye Creative Commons License 2007.05.08 0 0 169
Mi lett?
Előzmény: carino (163)
vidi313 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 168
A H1-en eddig nem tapasztaltam ilyesmit, de más fórumokon a H2 és a H5 esetében beszédtéma volt az általad leírt zümmögő, hang tehát nem egyedi jelenségről van szó. Végső álláspont a fórumozók között az volt, hogy ha ez használhatóságban, akku élettartamban nem befolyásolja a készülék működését, akkor nem kell vele foglalkozni.
Előzmény: 207i (166)
blueye Creative Commons License 2007.05.07 0 0 167
Szvsz egyedi hiba.
Előzmény: 207i (166)
207i Creative Commons License 2007.05.07 0 0 166

H2-es kérdés jöhet?

A kollégám most vett egy H2-est. Tiszta új, minden szép, csak az a baj, hogy állandóan zümmög a gép, mintha mindig változna a fókusz vagy a zoom. (Nem mozog, csak hangot ad.) Csak kikapcsolt vagy "diavetítő" módban hagyja abba. Minden H2-höz jár ez a zümmögés, valami rosszul van beállítva, vagy csak egyszerűen hibás a gépe?

 

207i

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.03 0 0 165
Használ valaki deritőlapot a vakuhoz?
Van esetleg gyári cucc hozzá vagy házi eszkábálás kell??
blueye Creative Commons License 2007.05.02 0 0 164

Ott (ha jól emlékszem) 2 év a garancia.

 

Ha lejárt, akkor már szinte mindegy, azt hittem még garanciális.

Előzmény: carino (163)
carino Creative Commons License 2007.05.02 0 0 163
Ötlet hogy hova vigyem? Megapixelnél vettem, garancia már over asszem.
blueye Creative Commons License 2007.05.02 0 0 162
Vidd el a fényképeződet és mutasd meg, hogy nem megy pl. a formázás.
Előzmény: carino (161)
carino Creative Commons License 2007.05.02 0 0 161

Perszeee!

Mondom ez a legnagyobb vicc az egészben, a PC-n minden működik.

Formázni tudom, másolni fel és le....stb.

 

Asszem azért megpróbálom a forgalmazónál visszacseréltetni, aki majd ad egy ugyanilyet amivel ugyanez lesz a gond és íígy tovább. :-) 

Előzmény: blueye (160)
blueye Creative Commons License 2007.05.02 0 0 160
Próbáltad a teljes formázást PC-n?
Előzmény: carino (159)
carino Creative Commons License 2007.05.02 0 0 159
A kamerán belül nem lehet semmit sem csinálni a memory stickel. Se formázás, se írás, se olvasás.
blueye Creative Commons License 2007.05.01 0 0 158
Formázd meg a kamerában.
Előzmény: carino (157)
carino Creative Commons License 2007.05.01 0 0 157

Sziasztok!

 

Kérdés:  Van egy H1-esem lassan 2 éve. Van mindenfélem Memory Stickem bele, Duo Pro, sima duo, Sony , Sandisk 512, 1gb, és most vettem egy 4 gigásat.

Beraktam műkösött fotóztam rendben volt, beraktam a gépbe leszedtem a képeket ez is rendben.

Majd visszaraktam a gépbe erre memory stick error.... és kész ennyi, a számítógép tökéletesen látja a gép meg smafu.

A kártya elvileg jó, mert a PC-vel működik, a forgalmazó tuti nem veszi vissza.

A H1 elvileg jó mert az összes többi memorkártyával semmi baja. plusz ugye nem is garis.

 

Ez a szopás vagy valakinek valami ötlete?

Próbáltam már a kártyával mindent, laza ütögetés,. gép kikap bekapcs, inicializálás, formázás.....

 

Semmi

207i Creative Commons License 2007.04.30 0 0 156

Sziasztok!

 

Van egy kérdésem, ami kicsit idevág, kicsit nem. Van egy Sony P-73-asom, amiben van egy szép 2 gigás kártya. Lehet is rá szépen videózni, de valami zavar, lehet, hogy ti tudtok segíteni. A zavaró tényező az, hogy szeretnék előadásokat rögzíteni videóra, ami egy statikus dolog. Ül és beszél az előadó, viszont a kamera állandóan keresi, hogy hova fókuszáljon, izeg-mozog a kép. Nincs valami trükk arra, hogy ezt hagyja abba? (Tudom én, hogy ez nem videókamera, nem arra találták ki. Én sem elsősorban erre akarom használni, de azért jó lenne, ha ezt nem csinálná.)

Előre is köszönöm!

 

207i

balu0325 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 155
 

Sziasztok!

 

 

Eladó egy Sony DSC-F828 fényképezőgép újszerű állapotban, 2 évesen. Mind a váz, mind az odjektív karcmentes, a gép minden tartozéka megvan. Ma is  használom, képeimet megnézheted  ezen a linken.

 

Balu

 

mail publikus

blueye Creative Commons License 2007.04.19 0 0 154

Nem, az autó megállt, csak tovább akart állni, mint nekem kellett volna. :o)

Előzmény: vidi313 (153)
vidi313 Creative Commons License 2007.04.19 0 0 153
Úgy értelmeztem, hogy mozgó autóból való kifényképezésre gondoltál. Ez esetben az AF mód a három beállítási lehetőség közül (single, monitor, continuous) gondolom az utolsóra, vagyis a folyamatosra volt állítva.
Előzmény: blueye (152)
blueye Creative Commons License 2007.04.19 0 0 152

Nekem super jól működik.

 

Autóból csak lassítva felemelem, AF és lövöm is. A tour guide nem hitte el, hogy csak ennyi idő kellett nekem, látszott rajta, hogy még ilyet nem látott. :o)

Előzmény: vidi313 (151)
vidi313 Creative Commons License 2007.04.19 0 0 151
Nem tudom kinek milyen tapasztlaltai vannak a képstabiról. KB. 2 héttel ezelőtt visszanéztem néhány korábban készült vaku nélküli beltéri fotóm exif exponálási adatait, amiben meglepve láttam, hogy 1/6 sec-os záridővel még bemozdulásmentes, tűéles képet kaptam. Nem mondom hogy általános a jelenség, de volt kép, ami így jött össze.
vidi313 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 150
Az egyértelmű, hogy az SD elterjedtebb, nagyobb tömegben gyártott, használt, mint az egyéb formátumok, és meg is lehet jósolni a jövőt, vagyis azt, hogy nem lehetetlen, az SD idővel ki fog szorítani az ára miatt még létező egyéb drágább formátumokat mint pl. MS ,XD, stb.
Az SD olcsóbb mivoltában nyilván szerepe van a nagyobb szériának is, de ebből még nem következik egyértelműen hogy az MS csupán a kisebb széria miatt lenne drágább.
A két rendszernek, tehát az SD és MS összehasonlítása nem olyan egyszerű téma, mint azt sokan gondolják.
A kártyaolvasó kérdése: nyilvánvalóan kompatibilitási problémák vannak, ami egyértelműen bizonyítja a két rendszer különbözőségét, ezért nem érdemes a dolgot csupán a két kis kártyára leszűkíteni, hanem rendszerekről érdemes beszélni.

Ha a rendszer nem volna teljesen különböző, nem lettek volna kártyaolvasási problémáid, és a Sonynak sem okozna gondot az átállás, könnyedén megcsinálták volna már régen azt a kis korrigálást, vagyis átálltak volna egy másik típusú kisebb méretű olcsóbb kártyára, vagyis az SD-re.
A helyzet nem ilyen egyszerű, mert nem csupán az adatmentő lemez mérete jelenti a különbözőséget. Ha így volna ez nagyon egyszerű és kézenfekvő megoldás lenne, sőt még nagy gazdasági előnyökkel is járna a Sony részére.
Hogy miért?
Azért mert arra a monopol helyzetre, amit itt felvázoltál az MS – el kapcsolatban, nem hiszem hogy volna cég aki örülne az ilyen monopol helyzetnek. Jelen eset kapcsán egyáltalán nem úgy csapódik le a dolog, hogy annyit kér amennyit csak akar a monopol helyzete miatt. Itt inkább arról van szó, hogy a kiszorulás veszélye fenyegeti az MS gyártót. Az SD használatával olcsóbban hozzá jutna a vásárló közönség a Sony gépek ezen tartozékához, ezáltal nagyobb számban vásárolnának Sony gyártmányú fényképezőket, vagyis olyanok is megvásárolnák ezt a márkát, akik a drágább MS miatt nem tették meg eddig.
Ami engem illet én sem vettem volna meg a H1- et, ha nem kapom vele együtt az MS kártyát is. (Amerikában vettem mindössze 35 expóval, a magyar ár 50% - áért).

A kártya lényegesen magasabb ára miatt kezdett érdekelni a két rendszer közötti különbség, hogy vajon mit takar a többlet ár, takar e valamit egyáltalán? Emiatt jártam körbe ezt a dolgot, aminek eredményeképpen jutottam megállapításaimra.

Ma egy gyártó cég nem úgy néz ki, ahogyan sokan elképzelik. Ma egy neves gyártó cég felépítése olyan, hogy van egy nagy, több emeletes „csicsás” irodaház, és annak az udvarán van egy földszintes, „kormos” szerelőcsarnok, ami nem más, mint az összeszerelő üzem, ahol a több száz különböző idegen külső szállítóktól vásárolt különböző elemekből építik össze a cég márkanevét viselő terméket.
Egy – egy külső szállító akár 5 neves márka különböző gépeihez is ugyanazon alkatrészeket szállíthatja, ami a végtermékbe beépítve márkánként teljesen más megítélést kap.
Mennyibe telne tehát az egyik beszállítót felváltva MS helyett SD-t rendelni? Tehát lényegesen többről van szó, mint két kis adatmentő lemez mérete.

A kooperációra kitérve pl. a Sony gyártotta APS-C szenzor (CCD) az alábbi márkák D-SLR tükörreflexes gépeinek fő alkotóeleme. Sony A100, NIKON összes D-SLR típus, Pentax összes D-SLR, Samsung D-SLR, korábbi Konica-Minolta D-SLR gépei. Olyan furcsaságok is előfordulnak, hogy a Canon S3IS gépben is ugyanaz a Sony CCD dolgozik, ami a H2- ben, pedig a Canonnak van önálló CCD gyártása.
Visszatérve az MS-re, ami az SD hez viszonyított hosszabb életét, megbízhatóságát, stabilságát és energiatakarékosabb mivoltát illeti, jelen pillanatban ezen nem érdemes vitázni, ezt a szakma egyértelműen leírja, alátámasztja.

Az MS rendszer energiatakarékosabb mivoltát érzékeltettem ugyan előző hozzászólásomban, de az alábbiakban szemléletesebb.
A Canon S2IS 4 db. 2300 mAh-s akkuval szabvány szerint 550 felvételt készít, még a H1 ugyanilyen körülmények között 2 db. 2100-as akkuval 290 képet! Ezzel a mércével mérve az S2IS nek az 550 helyett 635 képet kellene készíteni a 4 elemmel, és olyan körülmények között, amikor ebbe még nincs is beleszámolva a H1 sokkal nagyobb 2,5” – os LCD képernyőjenek magasabb fogyasztása, valamint a H1 sokkal erősebb vakuja, ami szintén több energiát igényel mint ugyanezek az S2 IS - ben. Tehát a különbség kézzel fogható.
Kíváncsiságom, és vizsgálódásom miatt alakult ki ez a véleményem, ami mindenkinek egyéni ügye, hogy másként látja e a leírtakat, vagy sem, mindenesetre én ezeket tapasztaltam, aminek utána járva a szakmai irodalom is alátámasztott.
Előzmény: Csigabiga 1 (149)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 149

Nem értek egyet Veled.

Használtam/használok MS kártyát, és SD-t is. A formáján kívül semmi érdembeni különbséget nem látok közöttük! Ugyanúgy, ugyanarra használható mindkettő, szerintem az MS még megbízhatatlanabb is! SD-vel még soha nem volt semilyen problémám, de az MS kártyámat pl. nem olvassa egyik környezetemben lévő kártyaolvasó sem, csak a használó készüléken keresztül tudom mozgatni rajta az adatokat! Eleinte még néha olvasták, az olvasók, de akkor sem volt megbízható a dolog, mostanra már abszolult nem tudom olvasóval használni. :o(

Nem azért kerül többe, mert jobb az MS, hanem az SD azért jóval olcsóbb, mert sokkal elterjedtebb, nagyobb tömegben gyártott termék, olcsóbban tudják gyártani több helyen. Mivel az MS kártyákat csak egy két gyártó gyártja és szinte csak a Sony termékekben használatos, monopolhelyzetben vannak és olyan árat kérnek érte, amit nem szégyellnek.

Előzmény: vidi313 (148)
vidi313 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 148
Kérdésed annak a megfordítása amiről beszéltem.
Tehát ha valaki valamely véleményét tapasztalatát beírja egy fórumba, megosztja a többiekkel, arra vagy jön reagálás, vagy nem.
Aki nem reagál, az úgy is értelmezhető, hogy rendben van, egyetért, hasonlóan látja vagy tapasztalja ő is ugyanazt, mint a véleményíró.
Aki reagál, az megerősítheti az elhangozottakat, vagy éppen ellenvéleménye van.
Akinek ellenvéleménye van, az az ő dolga.
Pontosan erre reagáltam előző hozzászólásomban.

Vagyis, ha én valamely elhangzott véleménnyel nem értek egyet, ellenvéleményem van, akkor egy fórumban az a minimum, és az a kötelességem, hogy felsorolom az érveimet, hogy miért látom másként ugyanazt mint a véleményíró. Jelen eset kapcsán pont ez maradt el, amit szóvá is tettem.

De ha már megfordult a dolog akkor most mondom el, mire alapoztam azon véleményemet, hogy nem kell sajnálni az MS kártyára kiadott többletpénzt, mert amennyivel többe kerül egy hasonló kapacitású SD kártyával szemben, annyival jobb is.

A Sony H1 kifutott gyártmány 2005 februárban jelent meg. Hasonló korú gyártmányokkal kell összevetni, nem a most újonnan megjelentekkel.

Akkor amikor az MS illetve SD kártyáról beszéltem, akkor nem csupán azokat a kis műanyag lapocskákat értettem alatta, hanem magát az egész rendszert, a gép szoftvereivel, processzorral, stb. együtt, teljes egységként tekintve, aminek természetesen szerves része maga a kártya is.
Tehát nem csupán kártyát értettem alatta, hanem az egész rendszerekről beszélek!

Van összehasonlítási alapom, mert ugyanebből a generációból van SD kártyás Canon gépem is, és tapasztalom a két rendszer közötti óriási különbséget az MS rendszer javára.

Az energia felhasználást tekintve pl. a Canon S2IS 4 db. 2300 mAh-s elemmel 550 felvételt készít, még a H1 ugyanilyen körülmények között 2 db. 2100-as akkuval 290 képet! Vessük össze.

Azon kívül amit tapasztalok. A PC vel való együttműködés egyszerűen fantasztikus a hasonló generációjú olcsó SD rendszerhez viszonyítva. Az MS rendszernél illámgyors, PC-re kapcsolás után fél másodperc múlva már üzemkész.
250 megányi anyagot 20 másodperc alatt áttölt CTRL-X el, tehát még formázni sem kell a kártyát, de ha formázni kell az is megvan ugyanúgy 0,5 másodperc alatt.

Üzembiztos, stabil, megbízható, és a szakirodalomból olvasva magának a kártyának az élettartama emellett még lényegesen hosszabb is mint az SD – nek.
A H1 forgalmazása idején a leggyorsabb UZ gép volt, az 1-1 kép elkészítési idejét tekintve napfényes időszakban, sőt még most is az elsők között van az UZ gépek között napfényben. Tudom, ez nem csupán a kártya érdeme, de annak is jelentős szerepe van ebben!

Az olcsó SD rendszer nem így működik. Eltelik vagy 40 másodperc PC-re csatolás után, mire egyáltalán érzékeli a gép.
250 megányi anyagot és (semennyit sem) nem lehet áttölteni CTRL-X – el. Az áttöltési idő 8-10 perc. Az SD rendszer működése a fotózás során bizonytalan, hibaüzenetek jelennek meg, a gépben a kártya formálása eltart 40 másodpercig is, és két szakaszban kell csinálni, mert ha nem ezt teszi az ember, akkor a legrosszabb pillanatban egyszerűen lefagy a gép, és elveszett az addig fényképezett teljes anyag ami a kártyán van, mivel csak akkor lesz újból üzemképes a gép, ha újra formázzuk a kártyát, és lehet még sorolni a hátrányokat.

Ez csak néhány jelenség volt a tejesség igénye nélkül, de így is igen hosszúra sikeredett.

Lehet a dolgot persze másként is megközelíteni. Le lehet egyszerűsíteni az összehasonlítást úgy is, hogy csak szemellenzősen a kártya írási sebességét veszem alapul és kész.

Nem véletlenül beszéltem a kártyához tartozó rendszerekről, és nem csupán kártyáról. Azzal is tisztában vagyok, hogy amit megemlítettem jelenségeket, az nem csupán a kártya és a hozzájuk kapcsolódó rendszer eredménye, hanem még jó néhány más tényező is bejátszik, de akkor is…
A különbség kézzel fogható legalább olyan mértékben, mint amennyivel drágább az MS rendszer az olcsó SD től. A félreértések elkerülése végett amit mondtam, azzal nem azt akartam érzékeltetni, hogy az SD nem jó, hogy az SD szar lenne. Igen is jó, de amelyik felveszi a versenyt az MS – el, annak már az ára is MS szintű. Itt ez a lényeg!!!
Előzmény: blueye (147)
blueye Creative Commons License 2007.04.11 0 0 147
Csendesen kérdezem: Te milyen pontos érvet/indoklást írtál?
Előzmény: vidi313 (146)
vidi313 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 146
Várom a választ, indokokat, nem pedig csak ellent mondani értelmetlenül a semmibe, oda nem illő dolgokkali. Ha valamiben nem értünk egyet, akkor tessék megindokolni, levezetni, hogy miért nem, és értelmes módon! Ez eddig nem történt meg. Várom az értelmes válaszokat, mert csak úgy van értelme az egész fórumnak.
blueye Creative Commons License 2007.04.11 0 0 145
Én is ezt kérdeztem, csak kicsit finomabban... :o))))
Előzmény: Sanya_67 (144)
Sanya_67 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 144

Jó nagy hülyeséget írtál - még, hogy univerzálisabb meg nagyobb teljesítményt nyújt!

"azonos teljesítményű SD-től legalább annyival többet is nyújt"  ezt hogy gondoltad?? esetleg megfőzi az ebédet?

Előzmény: vidi313 (143)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!