Keresés

Részletes keresés

A-dani Creative Commons License 1,5 órája 0 0 106085

Az RTL annyira nem számolt vele, hogy mégis kap országos frekvenciát, hogy időben el se tudták kezdeni az adást, eleve 3 napot csúsztak ,ami miatt kaptak is büntit, majd még hetekig csak kísérleti adást tudtak adni.. Szedett-vetett híradót, mert az kötelező volt és kb. más saját műsor semmi, régi filmek, Patika sorozat, meg videóklipek. Irisz TV néven indult volna a későbbi TV3, ami kábelen ment és 2000-ben sok büntivel kinyirták és beleolvadt a TV2-be. Majd később Viasat 3 néven indult el kábelen.

Frekvencia kiosztás változó volt, egy új országos lett, és az MTV2 korábbi frekijét meg vagy a Csigabiga 2-es vagy az RTL kapta, körzettől függően, mi a szentesi körzetbe tartoztunk, ott a TV2 jött az MTV2 helyén, de úgy tudom mivel az RTL nem kezdte meg október 4-én a sugárzást, igy volt pár körzet pl. Tokaj talán, ahol azon a hétvégén még az MTV2-est adták. Pécsen meg igen az M1 korábbi VHF1-es adóját kapta az RTL, Nagykanizsán költözött még talán VHF adóra, nem tudom most hirtelen MTV váltott-e frekit vagy az volt ott szabad,  de az pl. utolsó körös volt az analóg lekapcsolásnál is, október 31-ig ment, ami akkor egyedi volt már, hiszen VHF1-en ritkaság a tv adás. MTV ráadásul sok helyen ment keleti normán az utolsó percekig, OIRT rendszerben.

Itt egy korabeli videó a vételi helyekről:
https://www.youtube.com/watch?v=ZVpGe0nIVEA

Budapesten pl. a 24-es csatorna volt at MTV2-é ott az RTL kapta ezt meg. Ami érdekesség volt már akkor is, hogy a Széchenyi hegyről ment a régi első adó is az O1-es csatornán, az M1-nél, de már a 80-as évek végétől adták UHF adón is, eleinte csak kis teljesitménnyel a budapesti szállodák kedvéért, jobb minőségben, aztán felcsavarták a teljesitményt, igy már 99%-ban fedte az O1 körzetét,  mégis ment az is egészen 2011.08.15-ig akkor kapcsolták le,  meg lehetett volna lépni jóval hamarabb csak a DX-erek (hullámvadászok) használták már szinte a VHF adót, ha jó terjedés volt és olyanok voltak a légköri viszonyok több ezer km-ről is lehetett venni van pl. Hollandiából is sikeres vétel, de Ázsiából is volt még 2010-ben.

Itt van a 32 évvelezelőtti holland vétel az OIRT 1-ről:

https://www.youtube.com/watch?v=nK7T-D1GaEM

Előzmény: F1 Hierro (106084)
F1 Hierro Creative Commons License 2 órája 0 0 106084

Bizonyos helyeken tényleg így volt, de nem mindenütt. Például a tokaji adón az RTL Klub kapta az MTV2 volt frekvenciáját, a TV2 pedig újat. (Sőt, azt hiszem Pécsett meg az MTV1 váltott frekvenciát, és az egyik kereskedelmi csatorna kapta meg a korábbit.)

TV3 kábelcsatorna már előtte is volt, kisebb jelentőséggel, csak miután az országos pályázaton vesztett az Írisz TV nevű társaság, jobb híján ezt vásárolta meg és fejlesztette fel.

Előzmény: Generic Jingle (106083)
Generic Jingle Creative Commons License 2 órája 0 0 106083

Azért lett TV2, mert az MTV2 földi, országos frekvenciáját kapták meg, a régi MTV2 pedig ment műholdra. A TV3 azért lett TV3, mert elvileg övék lett volna a harmadik földi adó, de azt a korai MSZP-FIDESZ mutyi ar RTL-nek juttatta, megszopatva a TV3-ban érdekelt Szadeszt.

Így nézett volna ki a három földi adó:

TV1 (a későbbi M1)

TV2 (szoci (!) közeli)

TV3 (szadesz közeli).

Helyette lett:

TV1 (a későbbi M1)

TV2 (szoci (!) közeli)

RTL-KLUB (fidesz (!) közeli)

TV3 (nem országos, szadesz közeli).

Előzmény: F1 Hierro (106081)
bendeguz90 Creative Commons License 4 órája 0 0 106082

Szerintem a gyerekcsatornát hülyeség volt csinálni belőle, az meg pláne az volt, hogy bevezették az esti műsorsávba az M2 Petőfit. 

Előzmény: F1 Hierro (106079)
F1 Hierro Creative Commons License 5 órája 0 0 106081

Nem véletlenül választották a TV2 nevet, ezzel is azt az érzetet akarták kelteni, hogy most már az övék a "kettes" csatorna.

Előzmény: A-dani (106080)
A-dani Creative Commons License 7 órája 0 0 106080

Akkoriban, ami érdekelt az mind az 1-esen volt,  vagy átkerült oda,Walt Disney, Forma-1, Játék határok nélkül kb. 

Sok műsort egyébként a Csigakettesnek hivott TV2 vett át Mindent vagy Semmit, Szerencsekerék pl. 

Előzmény: bendeguz90 (106078)
F1 Hierro Creative Commons License 1 napja 0 0 106079

Volt is egy olyan időszak, amikor az M1 csatornát átnevezték simán MTV-re, ezzel még inkább hangsúlyozva az M2 "mellékvágány" jellegét. Utána megint M1 lett, az M2-nél pedig voltak kísérletek az önálló arculatra (például különálló híradó), de ezek is hamar kifulladtak. Igazán a gyerekcsatorna kialakításával tudtak mit kezdeni vele.

Előzmény: bendeguz90 (106078)
bendeguz90 Creative Commons License 1 napja 0 0 106078

Igen meg néha egy-egy foci bajnoki (bár az 2002 után inkább a 2-esen voltak) vagy egy-egy csapatsportág válogatott meccsei , de aztán kifújt. 2004 után meg szép fokozatosan visszakerült minden a 1-esre. 

Előzmény: F1 Hierro (106070)
suavissime amice Creative Commons License 1 napja 0 0 106077

Milyen erotikus filmek?

Előzmény: vektoroptika (106056)
suavissime amice Creative Commons License 1 napja 0 0 106076

Ha jól rémlik, egy, a római Mithrász-kultuszról írt könyvben olvastam azt, hogy evolúciós előnyünk az, hogy el tudunk képzelni nem létező dolgokat is. Vagyis: nem feltétlen a butaság jele, hogy tudunk unikornisokról is beszélgetni. Vagy egy tévésorozat fiktív karaktereinek magánéletéről.

Előzmény: Alpári Gnác (106001)
suavissime amice Creative Commons License 1 napja 0 0 106075

Miért nem írsz kommentárt a link mellé? S akkor már majdnem ott vagyunk, mint egy akármilyen szakcikk lábjegyzete.

Előzmény: Racilaci (105986)
suavissime amice Creative Commons License 1 napja 0 0 106074

Hogy miért? Azért, mert a "jó" mibenlétére vonatkozó mintáinkat többnyire a családban, gyerekkorban tanuljuk. És generációnként öröklődik tovább. (Tessék csak megnézni, hogyan lett autoriter, korrupt, piti téeszelnök egy valamikori lázadó, fiatal politikusból...)

Persze nem lehetetlen a változás, csak lassú, fokozatos, illetve sokszor tudatos önreflexió kell hozzá.

Előzmény: Generic Jingle (105979)
TA-Helsinki Creative Commons License 1 napja 0 0 106073

Az az Europa Europán is voltak! XD Nálam a Nagymamámnál Domonyban én is tudtam nézni a Markizát és a Szlovák 2-est! :D

suavissime amice Creative Commons License 1 napja 0 0 106072

Ez jó!

Előzmény: Generic Jingle (105974)
funfun111 Creative Commons License 1 napja 0 0 106071

"talán az Etus és Sixai által megörökített londoni diétát próbálta ki éppen?"

Olyan régen tűzte műsorra az oly népszerű teleregényt a televízió, hogy kemény 3 másodpercig gondolkodnom kellett, miről is van szó. Szóval időszerű lenne egy újabb ismétlés emlékezet frissítésnek.

Előzmény: Irsai Oliver (106060)
F1 Hierro Creative Commons License 1 napja 0 0 106070

A Forma-1 meg a BL maradt az egyesen.

Előzmény: bendeguz90 (106069)
bendeguz90 Creative Commons License 2 napja 0 0 106069

Mondjuk az elég nagy szemétség volt az akkori MTV-től, hogy a sportok többségét átrakta az M2-re. 

Előzmény: F1 Hierro (106064)
A-dani Creative Commons License 2 napja 0 0 106068

11 évesen akkor a Baywatch érdekelt még Pamela Anderson miatt, lengő cicikkel futás a parton fürdőruhában. :)

Előzmény: wuNana (106067)
wuNana Creative Commons License 3 napja 0 0 106067

Foci mellett másik csomó sport dolog is ott ment, ami érdekes és jó volt. Meg sorozatok, illetve olyan műsorok ismétlései emberi időben, ami az 1esen lehetetlen időpontban ment hétköznap délelőtt, vagy hétköznap, de este... reggel meg kelni kellett... 1 tv volt.... kapcsoltrad kiv ne zavard azt aki aludna....

Előzmény: A-dani (106065)
wuNana Creative Commons License 3 napja 0 0 106066

Nálunk KBarcikán volt Csehszlovák 1 és azthiszem 2... jobb időben bejött valami Kosice TV is...

Előzmény: A-dani (106050)
A-dani Creative Commons License 3 napja 0 0 106065

Mi meg pont akkor vettünk 1997 őszén műholdvevő antennát, hogy a focimeccseket tudjuk nézni.

Előzmény: F1 Hierro (106064)
F1 Hierro Creative Commons License 3 napja 0 0 106064

Ja, a sport... Amikor a műholdra lövés után egy ideig nem volt MTV2-nk, akkor a 98-as vb-n az ott sugárzott meccseket a szlovákon néztük. :) Meg később a Viasaton adott BL-meccseket is.

Illetve adtak összefoglalókat is a négy európai topligáról. Kicsit viccesnek hatott, hogy míg nálunk a csapatnévben meghagyják eredetiben a városokat, ők azt is simán lefordították, így lett AS Rím meg Bayern Mníchov. Azt meg nagy nehezen tudtam dekódolni, mi a fityfene az a Benátky. :D

Előzmény: A-dani (106055)
F1 Hierro Creative Commons License 3 napja 0 0 106063

Én néztem. :)

A három szlovák adót ha szemcsésen is, de még élvezető minőségben lehetett nálunk fogni, míg az ukrán és pláne a román egyest gyakorlatilag nézhetetlenül.

F1 Hierro Creative Commons License 3 napja 0 0 106062

Az Opusz nagy részében csak bajusza volt. Egy időben szakállal szerepelt, de az később volt. Meg utóbb le is borotválta, egy újságban azt nyilatkozta róla, hogy úgy nézett ki vele, mint egy csőlakó.

Előzmény: Alpári Gnác (106057)
Irsai Oliver Creative Commons License 4 napja 0 0 106061

Ennek szerves része a gyerekkori emlékek: mikor annyit mesélnek valamit Neked, hogy már TE magad emlékszel rá. 

Magyarán, nem úgy van meg, hogy állandóan azt MESÉLTÉK a szülők-nagyszülők, hogy felmásztam a csillárra, és mikor bejöttek a konyhából a tortával, egyenesen beleugrottam a tányérba, hanem tisztán, filmszerűen megvan benned az emlék, ahogy lógsz a csilláron, meglátod anyádat a tortás tállal, és ugrassz és hallod a kiabálást, azt, hogy törik a tál...

És nem hazudod, hogy Te emlékszel rá, mert ha lelőnek is, akkor is biztos vagy benne, hogy TE emlékszel az egészre, egyszerűen, mert annyit mesélték, hogy tényleg megképződött az emlék.

Előzmény: _fortune nip (106059)
Irsai Oliver Creative Commons License 4 napja 0 0 106060

A történetben szvsz teljesen mindegy, hogy igaz vagy sem, a szomorú viszont az, hogy senki semmi kivetni valót nem talál benne.

A topik kellő májfunkcióval rendelkező tagjai (nyilván velem együtt), hogy beleillik a sorozat és a nyilatkozatai alapján kialakult elképzeléseinkbe Horváth Ádámról, de ennél is szomorúbb, hogy ezek szerint Trokán meg Kulka sem igazán látja, miről is mesélnek igazán.

Ismétlem, ebből a szempontból mindegy a sztori igazságtartalma, mert könnyen lehet, hogy Kulkáé igaz, Trokáné meg nem, de annyi mindent elmond az alkotók profi hozzáállásáról (gondolom, a Mester a BBC tanfolyamnak erről az órájáról a Mester gyomorrontás* miatt hiányozhatott) 

Magyarán, hogy gyakorlatilag pofára vagy egyéb esetleges szempontok alapján adunk munkát, nem annak alapján, hogy van a karakter, akiről van egy elképzelés, és ahhoz keresünk egy színészt, aki a legjobban (vagy legalább jól) tudja hozni. 

Ennek a hozáállásnak a szerves része, hogy nem olyan karakter került a sorozatba, aki eőre tudta vinni a történetet vagy volt valami funkciója abban, hanem hogy volt-e egy olyan barátja, ismerőse, akinek épp meló kellett.

Logikus tehát, hogy a néző meg se rezdül, a színész (Trokán) is ehhez az egész hozzáálláshoz igazította a kis sztoriját. Nem rosszat akar vagy pláne nem tódítani, csak egyszerűen ez volt jellemző :-D

*talán az Etus és Sixai által megörökített londoni diétát próbálta ki éppen?

_fortune nip Creative Commons License 4 napja 0 0 106059
A-dani Creative Commons License 4 napja 0 1 106058

Sőt sokszor az agy előre is dolgozik és megjelenik olyan is, amiről logikus, hogy jönnie kell, és számítunk rá. Volt egy kísérlet hivatásos sofőrökkel,szimuláció, vezetés közben, közlekedési lámpánál egyszer megállították őket pirossal, majd a piros-sárga után kikapcsolt a lámpa és elsőbbséget kellett volna lámpa nélkül adniuk, mindegyik sofőr elindult, itt megállították a szimulációt,  mondván ez hiba volt, mert elsőbbséget kellett volna adnia. Mindegyik sofőr azt mondta azért indult el, mert látta a zöldet. Annyira benne van az agyban, hogy piros-sárga után zöld jön, hogy az agyunk tudat alatt megjeleniti. 

Alpári Gnác Creative Commons License 4 napja 0 0 106057

Egyébként talán ennyire a Mester sem lehet töketlen*, szvsz csak egy jó sztori a dolog, vagy ha igaz is, akkor valahogy úgy, hogy egy bajszos-szakállas erdészt keresett, így amikor meglátta (NYILVÁN a szereplőválogatáson :-DDD) Trokánt, akkor azonnal meglátta benne a karaktert és nem keresett tovább....

Ebben a történetben mindig is az zavart a legjobban, hogy így nem történhetett, mivel amikor Trokán Péter megjelent a sorozatban, nem volt szakálla.

Most nem voltam rest, megkerestem, a 17. fejezetben szerepel először, decens kis bajuszkája van, szakálla pedig nincs!

És képtelen voltam felfogni, hogyan lehet ennyire teljesen mást mondani nem csak erről a mozzanatról, hanem szinte az összes teleregénybeli történésről.

Lényegében véve senki semmire sem emlékszik pontosan.

Aztán nemrégiben olvastam egy érdekes interjút egy memória-kutatóval és ő elmondta, hogy az emlékezet nem úgy működik, ahogy azt népszerűen elképzeljük, hogy vannak kis fiókok az agyban és abban tárolódnak az emlékek, ha kell, onnan elővesszük őket.

Hanem az történik, hogy az emlékeket minden egyes alkalommal újra és újra előállítjuk.

Csináltak például kísérleteket, hogy meg nem történt dolgokra kellett a kísérleti alanyoknak hosszú ideig koncentrálni és egy idő után maguk is úgy tudták, hogy az illető dolog valóban megtörtént.

Illetve ezért van az, hogy adott eseményre a szereplők esetleg egymástól teljesen eltérően emlékeznek. És mindenki biztos abban, hogy pontosan úgy történt, ahogy ő tudja, hiszen hát itt van előttem, pontosan emlékszem!

Valószínűleg a Mester elmondta párszor ezt a történetet itt-ott, Trokán pedig már maga is úgy tudja, hogy neki akkor szakálla volt, miközben percek alatt ellenőrizhető lenne a dolog, ahogy nekem is sikerült, hiszen egyéb emlékekkel szemben ez pontosan dokumentálva van.

Miután ez a szakáll dolog már többször előkerült és nekem már elsőre is gyanús volt, bennem valószínűleg úgy rögzült, hogy márpedig nem volt szakálla és így konstruálódik meg újra ez az emlék, Trokánt viszont nyilván soha senki nem szembesítette azzal, hogy márpedig ez nem így történt, ezért ő ennek az ellenkezőjére emlékszik.

Előzmény: Irsai Oliver (106043)
vektoroptika Creative Commons License 4 napja 0 0 106056

A Markízát nézte valaki a 90-es években?

Még az Alföldön is lehetett fogni mezei antennával. Én rendszeresen néztem, bár egy mukkot sem értettem belőle (voltak erotikus filmek is rajta késő este).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!