Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.11.15 0 0 106073

Az az Europa Europán is voltak! XD Nálam a Nagymamámnál Domonyban én is tudtam nézni a Markizát és a Szlovák 2-est! :D

Előzmény: vektoroptika (106056)
suavissime amice Creative Commons License 2018.11.15 0 0 106072

Ez jó!

Előzmény: Generic Jingle (105974)
funfun111 Creative Commons License 2018.11.15 0 0 106071

"talán az Etus és Sixai által megörökített londoni diétát próbálta ki éppen?"

 

Olyan régen tűzte műsorra az oly népszerű teleregényt a televízió, hogy kemény 3 másodpercig gondolkodnom kellett, miről is van szó. Szóval időszerű lenne egy újabb ismétlés emlékezet frissítésnek.

Előzmény: Törölt nick (106060)
F1 Hierro Creative Commons License 2018.11.15 0 0 106070

A Forma-1 meg a BL maradt az egyesen.

Előzmény: bendeguz90 (106069)
bendeguz90 Creative Commons License 2018.11.15 0 0 106069

Mondjuk az elég nagy szemétség volt az akkori MTV-től, hogy a sportok többségét átrakta az M2-re. 

Előzmény: F1 Hierro (106064)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.15 0 0 106068

11 évesen akkor a Baywatch érdekelt még Pamela Anderson miatt, lengő cicikkel futás a parton fürdőruhában. :)

Előzmény: Törölt nick (106067)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.13 0 0 106067

Foci mellett másik csomó sport dolog is ott ment, ami érdekes és jó volt. Meg sorozatok, illetve olyan műsorok ismétlései emberi időben, ami az 1esen lehetetlen időpontban ment hétköznap délelőtt, vagy hétköznap, de este... reggel meg kelni kellett... 1 tv volt.... kapcsoltrad kiv ne zavard azt aki aludna....

Előzmény: Törölt nick (106065)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.13 0 0 106066

Nálunk KBarcikán volt Csehszlovák 1 és azthiszem 2... jobb időben bejött valami Kosice TV is...

Előzmény: Törölt nick (106050)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.13 0 0 106065

Mi meg pont akkor vettünk 1997 őszén műholdvevő antennát, hogy a focimeccseket tudjuk nézni.

Előzmény: F1 Hierro (106064)
F1 Hierro Creative Commons License 2018.11.13 0 0 106064

Ja, a sport... Amikor a műholdra lövés után egy ideig nem volt MTV2-nk, akkor a 98-as vb-n az ott sugárzott meccseket a szlovákon néztük. :) Meg később a Viasaton adott BL-meccseket is.

 

Illetve adtak összefoglalókat is a négy európai topligáról. Kicsit viccesnek hatott, hogy míg nálunk a csapatnévben meghagyják eredetiben a városokat, ők azt is simán lefordították, így lett AS Rím meg Bayern Mníchov. Azt meg nagy nehezen tudtam dekódolni, mi a fityfene az a Benátky. :D

Előzmény: Törölt nick (106055)
F1 Hierro Creative Commons License 2018.11.13 0 0 106063

Én néztem. :)

 

A három szlovák adót ha szemcsésen is, de még élvezető minőségben lehetett nálunk fogni, míg az ukrán és pláne a román egyest gyakorlatilag nézhetetlenül.

Előzmény: vektoroptika (106056)
F1 Hierro Creative Commons License 2018.11.13 0 0 106062

Az Opusz nagy részében csak bajusza volt. Egy időben szakállal szerepelt, de az később volt. Meg utóbb le is borotválta, egy újságban azt nyilatkozta róla, hogy úgy nézett ki vele, mint egy csőlakó.

Előzmény: Alpári Gnác (106057)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.13 0 0 106061

Ennek szerves része a gyerekkori emlékek: mikor annyit mesélnek valamit Neked, hogy már TE magad emlékszel rá. 

Magyarán, nem úgy van meg, hogy állandóan azt MESÉLTÉK a szülők-nagyszülők, hogy felmásztam a csillárra, és mikor bejöttek a konyhából a tortával, egyenesen beleugrottam a tányérba, hanem tisztán, filmszerűen megvan benned az emlék, ahogy lógsz a csilláron, meglátod anyádat a tortás tállal, és ugrassz és hallod a kiabálást, azt, hogy törik a tál...

És nem hazudod, hogy Te emlékszel rá, mert ha lelőnek is, akkor is biztos vagy benne, hogy TE emlékszel az egészre, egyszerűen, mert annyit mesélték, hogy tényleg megképződött az emlék.

Előzmény: Törölt nick (106059)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.13 0 0 106060

A történetben szvsz teljesen mindegy, hogy igaz vagy sem, a szomorú viszont az, hogy senki semmi kivetni valót nem talál benne.

A topik kellő májfunkcióval rendelkező tagjai (nyilván velem együtt), hogy beleillik a sorozat és a nyilatkozatai alapján kialakult elképzeléseinkbe Horváth Ádámról, de ennél is szomorúbb, hogy ezek szerint Trokán meg Kulka sem igazán látja, miről is mesélnek igazán.

Ismétlem, ebből a szempontból mindegy a sztori igazságtartalma, mert könnyen lehet, hogy Kulkáé igaz, Trokáné meg nem, de annyi mindent elmond az alkotók profi hozzáállásáról (gondolom, a Mester a BBC tanfolyamnak erről az órájáról a Mester gyomorrontás* miatt hiányozhatott) 

Magyarán, hogy gyakorlatilag pofára vagy egyéb esetleges szempontok alapján adunk munkát, nem annak alapján, hogy van a karakter, akiről van egy elképzelés, és ahhoz keresünk egy színészt, aki a legjobban (vagy legalább jól) tudja hozni. 

Ennek a hozáállásnak a szerves része, hogy nem olyan karakter került a sorozatba, aki eőre tudta vinni a történetet vagy volt valami funkciója abban, hanem hogy volt-e egy olyan barátja, ismerőse, akinek épp meló kellett.

Logikus tehát, hogy a néző meg se rezdül, a színész (Trokán) is ehhez az egész hozzáálláshoz igazította a kis sztoriját. Nem rosszat akar vagy pláne nem tódítani, csak egyszerűen ez volt jellemző :-D

 

*talán az Etus és Sixai által megörökített londoni diétát próbálta ki éppen?

Előzmény: Alpári Gnác (106057)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.13 0 0 106059
Előzmény: Alpári Gnác (106057)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.13 0 1 106058

Sőt sokszor az agy előre is dolgozik és megjelenik olyan is, amiről logikus, hogy jönnie kell, és számítunk rá. Volt egy kísérlet hivatásos sofőrökkel,szimuláció, vezetés közben, közlekedési lámpánál egyszer megállították őket pirossal, majd a piros-sárga után kikapcsolt a lámpa és elsőbbséget kellett volna lámpa nélkül adniuk, mindegyik sofőr elindult, itt megállították a szimulációt,  mondván ez hiba volt, mert elsőbbséget kellett volna adnia. Mindegyik sofőr azt mondta azért indult el, mert látta a zöldet. Annyira benne van az agyban, hogy piros-sárga után zöld jön, hogy az agyunk tudat alatt megjeleniti. 

Előzmény: Alpári Gnác (106057)
Alpári Gnác Creative Commons License 2018.11.13 0 0 106057

Egyébként talán ennyire a Mester sem lehet töketlen*, szvsz csak egy jó sztori a dolog, vagy ha igaz is, akkor valahogy úgy, hogy egy bajszos-szakállas erdészt keresett, így amikor meglátta (NYILVÁN a szereplőválogatáson :-DDD) Trokánt, akkor azonnal meglátta benne a karaktert és nem keresett tovább....

 

Ebben a történetben mindig is az zavart a legjobban, hogy így nem történhetett, mivel amikor Trokán Péter megjelent a sorozatban, nem volt szakálla.

Most nem voltam rest, megkerestem, a 17. fejezetben szerepel először, decens kis bajuszkája van, szakálla pedig nincs!

 

És képtelen voltam felfogni, hogyan lehet ennyire teljesen mást mondani nem csak erről a mozzanatról, hanem szinte az összes teleregénybeli történésről.

Lényegében véve senki semmire sem emlékszik pontosan.

 

Aztán nemrégiben olvastam egy érdekes interjút egy memória-kutatóval és ő elmondta, hogy az emlékezet nem úgy működik, ahogy azt népszerűen elképzeljük, hogy vannak kis fiókok az agyban és abban tárolódnak az emlékek, ha kell, onnan elővesszük őket.

Hanem az történik, hogy az emlékeket minden egyes alkalommal újra és újra előállítjuk.

 

Csináltak például kísérleteket, hogy meg nem történt dolgokra kellett a kísérleti alanyoknak hosszú ideig koncentrálni és egy idő után maguk is úgy tudták, hogy az illető dolog valóban megtörtént.

Illetve ezért van az, hogy adott eseményre a szereplők esetleg egymástól teljesen eltérően emlékeznek. És mindenki biztos abban, hogy pontosan úgy történt, ahogy ő tudja, hiszen hát itt van előttem, pontosan emlékszem!

 

Valószínűleg a Mester elmondta párszor ezt a történetet itt-ott, Trokán pedig már maga is úgy tudja, hogy neki akkor szakálla volt, miközben percek alatt ellenőrizhető lenne a dolog, ahogy nekem is sikerült, hiszen egyéb emlékekkel szemben ez pontosan dokumentálva van.

Miután ez a szakáll dolog már többször előkerült és nekem már elsőre is gyanús volt, bennem valószínűleg úgy rögzült, hogy márpedig nem volt szakálla és így konstruálódik meg újra ez az emlék, Trokánt viszont nyilván soha senki nem szembesítette azzal, hogy márpedig ez nem így történt, ezért ő ennek az ellenkezőjére emlékszik.

 

 

Előzmény: Törölt nick (106043)
vektoroptika Creative Commons License 2018.11.13 0 0 106056

A Markízát nézte valaki a 90-es években?

Még az Alföldön is lehetett fogni mezei antennával. Én rendszeresen néztem, bár egy mukkot sem értettem belőle (voltak erotikus filmek is rajta késő este).

Törölt nick Creative Commons License 2018.11.13 0 0 106055

Na ja ma is megvan az a beszólás, hogy látom te Full HD-ban nézed a Cseh 2-t. :)

 

Cseh tévét akkor nézték főleg mikor volt egy focimeccs, amit a Cseh tévén adtak, az MTV meg nem hanem rádióban közvetítette Szepessy. Magasra rakott sok elemes antennával befogva a Cseh tévé,  hang leteker, tévé tetejére a Sokol rádió felrak és megvan a teljes audiovizuális élmény. :)

Előzmény: F1 Hierro (106053)
Mazsola0070 Creative Commons License 2018.11.13 0 0 106054

Ehhez képest Kulka meg arról mesélt, hogy ő válogathatott, mi aka lenni (pedig szakálla és bajsza sem volt...:) )

 

"D. Tóth Krisztának arról is mesélt, doktor Mágenheim Ádám helyett lehetett volna a sorozatban Vágási Feri nyomdász is.

- A beszélgetésre '87 májusából tökéletesen emlékszem. Ez volt az egyik első kérdése Ádámnak: nyomdász szeretne lenni, vagy mentőorvos? Soha nem gondoltam, hogy apám azt szerette volna, én is orvos legyek. Biztos látta rajtam, hogy teljesen reménytelen eset vagyok. De tetszett nekem, hogy akkor legalább így apám nyomdokaiba lépek - mondta az 59 éves színész, aki úgy vélte, jól döntött, hogy végül az orvos szerepét választotta." 

 

Előzmény: Törölt nick (106041)
F1 Hierro Creative Commons License 2018.11.12 0 0 106053

Na meg ne felejtsük el az ország északi felén a csehszlovák tévét sem, a "csehkettő" még a népnyelvben is tovább él. ;)

Előzmény: Törölt nick (106050)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.12 0 0 106052

Mint a viccben mikor Romániában is elindul a 2-es adás. 1-esen Ceaucescu beszédet mond, a 2-esen meg egy rendőr gumibotot lóbálva: Kapcsolgatunk, kapcsolgatunk?

Előzmény: Törölt nick (106051)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.12 0 0 106051

mondjuk lehet hogy még így is többen nézték nálunk a román TV-t, mint otthon, itt azért általában volt áram.

Előzmény: Törölt nick (106050)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.12 0 0 106050

1987-ben a kettes még nagyon gyerekcipőben járt, és akkor tényleg csak 1-es meg 2-es volt, max. szerencsésebb lakótelepen volt pár műholdas csatorna, MTV, Sky channel esetleg, más nem igen. Meg akik közel laktak a határhoz tudták venni az osztrák 1-et, meg persze, délen a Román 1-et, de azt nem volt érdemes, inkább fordítva volt Romániában nézték a magyart, mert ott jobb és tartalmasabb műsor volt. 

Előzmény: F1 Hierro (106049)
F1 Hierro Creative Commons License 2018.11.12 0 0 106049

Ezt a 0-s nézettséget, mikor összesen két tv csatorna volt hazánkban egyszerűen nem hiszem el. 

 

Mi ment egy időben a másikon? :D

Előzmény: bendeguz90 (106042)
Racilaci Creative Commons License 2018.11.12 0 0 106048

Kérdezném, hogy Lenke szerint kinek van igaza, de Taki egyből belepofázna, miszerint ő szívesen elfuvarozna bárkit, de az évtizede közismert fíííííínom úri modora miatt nem is próbálkoznak mások nála, csak jólszituált utasok. Amilyen a fogadj isten, ugye.

 

https://hvg.hu/kkv/20181112_onkiszolgalo_etterem_nem_engednek_be_munkasokat

Törölt nick Creative Commons License 2018.11.12 0 0 106047

Szereplő válogatás hát... Mester körbe telefonozta a haverjait, aki vállalta az vállalta. Aki nem, az nem...

Előzmény: Törölt nick (106043)
Racilaci Creative Commons License 2018.11.12 0 0 106046

Azt nem értem csak, hogy a Mester előtt hogy volt BBC? És hogy mi folyt ott? 

 

Mert hát azt azért feltételezem, hogy revelatív élmény volt a BBC számára, hogy náluk ösztöndíjaskodhatott a Mester.

Előzmény: Törölt nick (106043)
hellobetty Creative Commons License 2018.11.12 0 0 106045

Hát ha jól emlékszem a Kulka nem is púposan játszotta, hanem sántán a harmadik ricsit. De ha nem jól emlékszem nyugodtam nyírjatok ki legalább utánna gyilkost is eljátszhatsz ha elvetődsz egy színházba :)

Előzmény: Törölt nick (106043)
hellobetty Creative Commons License 2018.11.12 0 0 106044

Nyilván nem szó szerint kell érteni, egyszerűen nem beszéltek róla másnap az emberek. Akkoriban a suttogó propaganda többet ért mint a mai beharangozók.

Előzmény: bendeguz90 (106042)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!