Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2019.04.10 0 0 702

Hát, tudom, hogy már késő, de én Oxycortot szoktam fújni a sérült területre. Sajnos fel kell íratni. De megéri. Jó, ha van otthon.

Előzmény: Korneliana (700)
Nayame Creative Commons License 2018.09.10 0 0 701

Sziasztok!
Van itt még valaki aki foglalkozik egerekkel? :) 

Korneliana Creative Commons License 2018.08.14 0 0 700

Sziasztok! 

Sürgős fontos kérdésem lenne. Takarmány egereket tartok háziállatként, és az egyikőjüknek megsérült a jobb hátsó lába. Be is dagadt, begennyesedett. Kis fülpiszkálóval megmostam, amennyire engedte, megnyomogattam, egy csomó genny kifolyt, aztán bekentem neki betadinnal. Sajnos ez nem tűnt elégnek, mert nem lett jobb semmivel.

Van ötletetek, mit kéne csinálnom?

(Az állatkereskedésben kiröhögtek, az egyetlen állatorvos akit ismerek, nem foglalkozik kisállatokkal. :( )

m e c s u s z Creative Commons License 2013.06.01 0 0 699
Soldierman Creative Commons License 2012.08.31 0 0 698

hello mindenkinek én most állók ráfele az egerek tenyésztésére. Vettem 2egérkét kicsit el lettek már kényeztetve csak hiznak megfele most épp azon gondolkozok hogy kicsit tágitóm a terráriumot nekik. igaz szerintem ez sima tenyésztett egér (szűrkék) ha össze jönne 3-4tenyészpárt akarok beállitani. Anyámnak nagyon tetszenek de igaz nem meri öket megfogni se:D Szabolcsban lakok ha valaki akar velem kapcsolatban lépni irjon vissza irok.

Büfés74 Creative Commons License 2012.01.20 0 0 697
Időben kell kezelni
Előzmény: DarthNorbo (693)
Büfés74 Creative Commons License 2012.01.20 0 0 696

Be kell szerezni egy másikat :-)

Előzmény: Manócska69 (690)
Büfés74 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 695
Addig jó még csak a kertben
Előzmény: raczer1299 (692)
Szotyi 75 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 694

ÁLLATORVOS!

Előzmény: DarthNorbo (693)
DarthNorbo Creative Commons License 2011.08.30 0 0 693

Sziasztok!

 

Van nekem egy aranyos kis házi egerem, aki mostanában, szép lassacskán teljesen kilyukasztja magát. Éjjel-nappal vakaródzik, az oldalán a nyakán és a füle tövében már sebesre vakarta a kis testét...

 

Komolyan elkezdtem aggódni miatta, mert félek, hogy tényleg lassú öngyilkosságot követ el.

 

Az egyetlen tippem, hogy talán rühes lehet, bár nem hiszem, hogy bármi olyannal érintkezett ami ezt kiválthatná. van valami ötletetek/tanácsotok, hogy mit csinálhatnék vele? Megfürdetni nem merem, mert félek, hogy csak rosszabbodna az állapota.

 

Előre is köszönöm!

raczer1299 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 692

 Ilyen egerentyük vannak a kertemben.

AgathaChristie Creative Commons License 2011.01.11 0 0 691

Részvét Manócska! :o(

 

Ha rokonlelkekre vágysz, a ratmania.hu -n, és a rodentologia.hu -n találsz párat!

Ha pedig úgy érzed, hogy pati nélkül nem érdemes élni, akkor ne kereskedésből vegyél, hanem olyan tenyésztőtől, aki figyel az egészségükre! Pl. Ricanta, vagy Crazy :D

Előzmény: Manócska69 (690)
Manócska69 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 690

Sziasztok! Nekem ill. a kis családomnak volt egy csuklyás patkánya. Én 42 éves anyuka vagyok, van két gyermekem és egy szerető férjem. Azért írtam le, mert Szuszikát a kislány csuklyás patkányunkat mindannyian nagyon szerettük. Életemben nem gondoltam, hogy egy patkányt így meg lehet szeretni. Hozzáteszem, hogy semmilyen betegséget nem kaptunk el tőle, a tév hittel ellentétben, sőt mondhatnám tisztább állat, mint néhány embertártsam. Nos mi egyként vettük, és úgy is neveltük, szinte családtagként. Minden reggel együtt reggeliztünk, tejes kávét ivott, és minden finomat megevett, persze válogatott is. Imádta ellopni a cuccainkat és eldugni a nagy párna mögé, még a rúzsunkat is. Nagyon kíváncsi volt, mindenre odafigyelt, együtt nézte velünk este a tévét. Természetesen duzzogni is tudott, ha megsértettük. Tudom nagyon sok tudós figyeli az állatokat, de nincsenek oly sokat velük, mint egy szerető család, éppen ezért nem is tudják, és az mondják, hogy az állatoknak nincsenek érzései, hát igenis vannak és azt ki is tudják fejezni, csak kellőképpen kell rájuk odafigyelni és akkor akár kommunikálni is lehet velük. A mi patkányunk nagyon okos volt, hallgatott a nevére és megcsinált mindent, amit mondtunk neki. Egyszer a férjemet felhívták, pont akkor a kezében volt Szuszika, egyébként egy izgő-mozgó kis állat volt, de akkor a férjem egy rossz hírt kaptott és nagyon elszomorodott, Szuszika megállt és nem ment tovább odasímult a kezébe és nem mozdult, mint ha átérezte volna a fájdalmat. Egyszer meg én sírtam el magam, akkor az én ölemben volt és a kismancsát rárakta az újjamra. Nem hinném, hogy ezek véletlen dolgok. 2 éves és 9 hónapos volt, amikor meghalt, sajnos el kellett altatnunk, amit a mai napig nem dolgoztunk még fel. 3-szor volt daganata, amit ki is szedett a doktornő, aki egy nagyon kedves hölgy volt, de sajnos annyire idős volt már Szuszika, hogy még ezek után bevizesedett a tüdeje, ezzel már nem tudtunk mit kezdeni, sajnos már nem is evett, nem is ivott, még vízhajtót lehetett volna adni neki, de azt mondta a doktornő, hogy 2 napja van hátra és csak szenvedne, majd megfulladna, így meg kellett hozni a DÖNTÉST ami a legfájdalmasabb volt. Én mondom, ha valaki tud szeretni és észre tudja venni az állatkáján, hogy miként akar az emberrel kommunkálni, akkor a legboldogabb dolgot fogja magáénak érezni.

Előzmény: Káro (129)
Encci Creative Commons License 2010.10.22 0 0 689
hopp ezt nem így akartam.... bocsi..........:S
Encci Creative Commons License 2010.10.22 0 0 688
Tudom jó sokára jön a válasz.Ennyi idő alatt biztos történt valami de azért megírom.Szerintem rühes volt az egérke és át is adta a többinek......Vagy valamilyen atka.....
Az állatorvosnál lehet kapni sampont amivel kezelheted......
Előzmény: Zuzuu (606)
Encci Creative Commons License 2010.10.21 0 0 687
sziasztok keresek egyiptomi ugróegeret (a kicsi fajtából) 2db-t 10000ft-ért! Mindegy hogy fiú-fiú vagy lány-lány , fiú-lány!
Csak itt még sajnos nem találkoztam velük...... Szabolcs megyében keresek mert nincs autónk és csak vonattal tudunk érte menni.
e-mail.:encike051@hotmail.com
eurázsiai_gazdi Creative Commons License 2010.08.04 0 0 686
Nekem is volt egerem, a krumpliföldröl vittem haza. Felsértette a lábát a gép, és nem tudott elszaladni. Sajnos nem gyógyult meg, pár nap múlva elpusztult. De olyan kedves volt! Ott ült az íróasztalomon, meg a karomon sétálgatott :) Édi volt!
AgathaChristie Creative Commons License 2010.07.29 0 0 685
Edina! Eléggé elhagyatott ez a fórum. Próbálkozz a rodentologia.hu -n ott sok egerest találsz!
Előzmény: Edina Edina (684)
Edina Edina Creative Commons License 2010.07.26 0 0 684
sziasztok:)
nekem van egy zsírfarkú egerem februárban kaptam, de azóta olyan furcsa mióta megkaptam :S nem lehet hozzányúlni mert elrohan, harap de úgy szokott hogy elkezd kapkodni és közbe nyüszörög ha pedig már túl közel lennék megharap de vérzik is :S
egyszer benyúltam egy pálcikával oda a deszka alá először kapkodott aztán pedig hunyorogva neki esett :|

mikor takarítom úgy kell hajkurászni h elkapjam :/ ha pedig hozzányúlnék egyből berohan a deszka alá aztán pedig ki.
takarításkor egy vödörben van ha ott hozzányúlok olyan mintha "rúgna" a két hátsó lábával. Nem tudnátok valamit ajánlani hogy mitcsináljak vele? :( mert mindig napi 2X kivettem a helyéről de eléggé ellenséges volt 1 perc múlva már harapdált h rakjam már vissza. :( :(






még lenne gy kérdésem. van egy dzsungáriai törpehörim kb. 4 éves :) de mostanában nagyon sokat iszik :S talán mert már öreg vagy lehet valami baja? :(
fecocos Creative Commons License 2010.05.27 0 0 683

Köszönöm!

Remélem,sikerül...

Előzmény: AgathaChristie (682)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.05.17 0 0 682
Ha van valahol, akkor ezen a fórumon valaki tudni fog róla: rodentológia

De ma sajnos épp nem működik... :(

Megkérdezheted még Ricantát és Crazyt is! :D
Előzmény: fecocos (681)
fecocos Creative Commons License 2010.05.15 0 0 681

SZIASZTOK EGERESEK!

 

3 SZÍNŰ TARKA EGERET KERESEK.

TUDTOK SEGÍTENI,HOL,KINÉL TALÁLHATOK?

KÖSZI!

DonPipii Creative Commons License 2010.03.27 0 0 680

Sziasztok!

Egyiptomi tüskéshátú egerek helyhiányában, ingyen elvihetőek.(1 párról lenne szó)

Budapest XIII: DunaPlaza környékéről...

 

bodesz66 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 679

 Sziasztok!

 

 Én japán táncolóegeret keresek, de nem fekete-fehéret, hanem más színűt!

 Ha tudtok segíteni légyszi szóljatok! bodesz66@citromail.hu

 Köszi!

beaglessrac Creative Commons License 2009.12.12 0 0 678

Egyiptomi tüskés egerek SÜRGŐSEN gazdit keresnek helyhiány miatt!Ingyen!

Érdeklődni:lusitanofan@citromail.hu

iivnke Creative Commons License 2009.11.26 0 0 677
Sziasztok!
Kb. másfél hete vettem egy csuklyás-patkányt magamnak, és tegnap az a váratlan szerencse ért, hogy meglepett további 9 kicsivel :)

Épp ezért:
9 pici patkányt nagyon szép szülőktől elajándékoznék!
Kb. 1 hónap múlva elvihetőek :)

Info e-mailben: evenkeh@hotmail.com
y13 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 676
Eladó egy pár egyiptomi ugróegér,külön is 7000/db.Tel 0620/2807810
JaMaN és Gonzi Creative Commons License 2009.05.13 0 0 675
Ingyen elvihető 4 darab csíkos fűegér, kizárólag gyakorlott rágcsálótartónak, május végén.
Érdeklődni: jaman kukac jaman pont hu
Kisgyereknek az egerek aktivitása és a mozgékonysága miatt nem javasolt.
Dömi* Creative Commons License 2009.05.04 0 0 674
Hehe, persze, attól, hogy gülüszemük van, még be tudják csukni :D
Nem tudom, mennyire nézik mások ezt a topikot, én is csak tök véletlenül láttam meg, hogy írtál. Nézz át ide, biztos szívesen segítenek. :)
Előzmény: RadarSzülök (673)
RadarSzülök Creative Commons License 2009.05.03 0 0 673

 

:) Na azóta nem vártunk tovább, lett két tüskés egerünk. Nem mondom, ritka randák, de nagyon aranyosak!! Tud arról valaki valamit, hogy este miért kezdett el az egyik furcsa hangokat adni (valami sípolás féle lehetett, de leginkább a csapból csöpögő vízre emlékeztetett)

 

Érdekes egyébként, hogy mig az egyik szinte egész nap csak bent ül az oduban addig a másik mászkál fel-alá.

 

u.i.: Buta kérdés, de most tényleg... ezek be tudják csukni a szemüket?!:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!