Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
subcy másfél órája Creative Commons License 111075

5w-40-et ír és az nem csak ajánlás :) Az S2-t nem hiszem hogy írja, hisz akkor még nem is volt (talán) :)

Előzmény: hugoapi (111069)
bazsee89 13 órája Creative Commons License 111074

Nagyon köszi :) Akkor minőségi szűrő lesz :)

Előzmény: hugoapi (111073)
hugoapi 13 órája Creative Commons License 111073

Szűrő engedheti vissza az olajat!

Abból csak bevált márkákat érdemes használni, bár ott is akad ám azért néha selejtes. Van olcsóbb kategóriájú szűrők között is megfelelő, de az éves futamidőt nagyon sok nem tudja végig vinni. A visszafolyást gátló gumi elfárad.:-(

Előzmény: bazsee89 (111072)
bazsee89 13 órája Creative Commons License 111072

Sziasztok!

A következő hibajelenségre figyeltem fel: Grande Punto 1.4 8v 1-2 hónapja azt produkálja, hogy ha hosszabb ideig áll (1-2) akkor az olajnyomás lámpa csak 2-3 mp után alszik el, addig kattogás hallatszik a motortér felől. 3ezer km van kb az olajcseréig. Szűrő és olajcsere megoldhatja ezt a gondot? Jelenleg Castrol Magnetec 5w40 van benne.

Varshi 14 órája Creative Commons License 111071

*sóhaj*

Előzmény: hugoapi (111070)
hugoapi 14 órája Creative Commons License 111070

Igen! Ez a Selenia K P.E. 5W-40, de ki írta, hogy ilyen nincs?:DD

Előzmény: Varshi (111068)
hugoapi 14 órája Creative Commons License 111069

" ... én nem járatnék úgy egy autót h nem a gépkönyv szerinti viszkozitású van benne ... "

Látom alakulunk!:D

A viszkozitás csak része az ajánlásnak. Mi van a Te gépkönyvedben?

Előzmény: subcy (111067)
Varshi 14 órája Creative Commons License 111068

Nemtom, én azt kértem a Hegyaljában, és adtak. De lehet, hogy Mobil volt benne. :)

Előzmény: hugoapi (111065)
subcy 14 órája Creative Commons License 111067

Jó hogy mondod a szenzortiszítást :) Szerintem akkor megoldom azt is majd egyúttal :)

Az olajjal kapcsolatban meg biztos igazad van, de hogy én nem járatnék úgy egy autót h nem a gépkönyv szerinti viszkozitású van benne, az tuti :D Még Ferit megértem hogy nem követi az ajánlásokat, de legalább a viszkót Ő is betartja, pedig kemény játékos :D De nyilván rövid idő alatt nem lesz semmi baja... hosszú ideig meg én nem tartanám benne :)

De hát én meg csak egy user vagyok na :)))

Előzmény: hugoapi (111064)
-ikszipszilonze- 15 órája Creative Commons License 111066

csuccs le ide, van popcorn dogivel es valaszthatsz kulonbozo gyumolcs parlatok kozul is. ;)

Előzmény: hugoapi (111063)
hugoapi 15 órája Creative Commons License 111065

" ...  ezért raktam bele Selenia K.P.E olajat. ... "

Ilyen olaj nincs!:-p

Előzmény: Varshi (111062)
hugoapi 15 órája Creative Commons License 111064

" ...  motor annyira egyenetlenül jár ... "

Ez a benzineseknél általában a MAP szenzor (Bosch 0 261 230 030) tisztítását kéri, ganyés tud lenni. Évente kétszer nem árt. Van ennek ezen a topicon már irodalma ám. Ha szembe állsz a szívócső bal oldalán megtalálod.

Ha széthúzod a csatit, akkor előtte vedd le a negatív sarut. Amúgy sem árt! (csati széthúzás nélkül is megoldható, de nem árt a reset)

Torx csavart kicsavarod és a szenzort kis mozgatással ki tudod húzni a fészkéből. Saccra csöpögni fog az olajos trutyitól. 

Ha van karburátor/pillangószelep ház tisztítód akkor azzal, ha nincs akkor tökéletesen megteszi a féktisztító spray is. Többször telibe fújod, hagyod jól kicsöpögni. Ha már tiszta lé jön belőle tedd félre, száradjon meg. Addig a helyét vékony csavarhúzóra tekert törlővel ki tudod takarítani. A szenzort ne törölgesd, mert a fűtőszálnál könnyen sérül!!

Ezután a megszáradt szenzor mehet vissza, csatit rádugod és csak utána mehet vissza a negatív saru.

Ha minden kész indíts úgy, hogy gyújtást ráadod, várd meg amíg az illesztéseket lefuttatja a progi és utána indíts csak. Gázt rögtön ne adj, kicsit (fél/egy perc) várj és utána 95%-ban minden rendben szokott lenni.

A 20K-s olajtól meg nem lesz ám semmi baja, ezek a motorkódú motorok már a Sienába, Albeába 2002-től teljes azonossággal teszik a dolgukat.(gyári ajánlás) Ha többen előveszik a szerviz füzetet láthatják, a szervizek a Grande benzinesekbe is ezt teszik bele. Vajon miért? Emelje föl a kezét akinél gari alatt nem így tettek. Megszállottak most ne aktivizálódjanak!

A Grande olajajánlása egy másik történet.:)

... csak folyamatában érdemes nézni és több kérdést is felvet. Subcy manuáljában is más van, Varshi manuáljában is más volt. Konstrukció nem változott! (?)

Előzmény: repvez (111051)
hugoapi 16 órája Creative Commons License 111063

Khmmm!

... úgy látom hosszú esténk lesz.:DD

Varshi 16 órája Creative Commons License 111062

> nálam a táblázatban csak Selenia K.P.E van irva

Én például ezért raktam bele Selenia K.P.E olajat.

(amúgy KPE = K Pure Energy)  Már megint a fránya K.

Előzmény: repvez (111061)
repvez 16 órája Creative Commons License 111061

Sztem ott  nézhettem el, hogy  amikor néztem a webshopot   akkor  behozta az osszes seleniat és  20k-sra  meg 5literes kiszerelésbe csak a 10w volt , gondoltam hogyha 20000ig ajánlák  akkor jobb lehet mint a sima K, árban sok kulönbség nem volt.

Egyébként  nincs magyar gépkönyvem hozzá csak olasz és nálam a táblázatban csak Selenia K.P.E van irva

Varshi 16 órája Creative Commons License 111060

> vagy nem értem még mindig honnan vetted.

Elnézte.

Előzmény: subcy (111059)
subcy 16 órája Creative Commons License 111059

20K-t sehol nem ír ehhez az autóhoz! És ha megnézed a könyvet írja a viszkozitást is. Az oké hogy a régi punto-ba beletetted, de ehhez nem ezt írja elő a gyár. azért nem ugyanaz a motor van benne, vagy nem értem még mindig honnan vetted.

Előzmény: repvez (111057)
Varshi 16 órája Creative Commons License 111058

És ebből hogy lett neked az az olaj??

Tegyünk egy próbát: http://lmgtfy.com/?q=selenia+k

Előzmény: repvez (111057)
repvez 16 órája Creative Commons License 111057

Az előző autóm is Puntó volt ott is ezt használtam , a könyve meg nem irt  számokat csak hogy a Selenia K a gyári olaj.

A gyergyák decemberbe lettek kicserélve , azóta nem néztem, nincs itthon  felszerelésem, hozzá, hogy megbontsam.

Előzmény: Varshi (111056)
Varshi 16 órája Creative Commons License 111056

> mert Seléniát irnak a fiatokhoz és megprobálom azt venni bele ami belevaló

Amikor kocsit vettél, akkor Fiatot akartál venni, vagy Fiat (Grande) Puntót?

Előzmény: repvez (111053)
subcy 17 órája Creative Commons License 111055

Hm. Vegyesek az érzéseim elsőre :) Reméljük előben nem lesz egy gnóm variáns ;)

Előzmény: -ikszipszilonze- (111049)
subcy 17 órája Creative Commons License 111054

De azt hol olvastad hogy ez belevaló olaj lenne? Én a helyedbe lecserélném. A vezérlésmódosító kis kerék szerintem annyira nem szereti. Meg nem ehhez a motorhoz lett tervezve. Télen meg jobban le is dermed. 

Gyertyát ellenőrizted? A másik kérdésedhez írom.

repvez 17 órája Creative Commons License 111053

Természetesen nem mind az 5l-t öntöttem bele,csak azt a kiszerelést vettem meg , hogy legyen  mivel utánönteni ha kell , esetleg egy ujabb olajcseréhez csak 1 litert keljen még vennem.

Miért ezt vettem,mert Seléniát irnak a fiatokhoz és megprobálom azt venni bele ami belevaló

Előzmény: Varshi (111052)
Varshi 17 órája Creative Commons License 111052

> én 5l SELÉNIA 20K 10W-40-est tettem a motorba 1,4 8v 2006os benzin

Miért azt tettél bele?

És felitattad rendesen azt a 2 litert, ami túlfolyt az 5-ből...?

repvez 17 órája Creative Commons License 111051

A 2011-es motorokhoz  5w40es kell? én 5l SELÉNIA 20K 10W-40-est tettem a motorba 1,4 8v 2006os benzin.  ahogy megnéztem az általad felsoroltakat azok is ebben az árban mozognak, 10900 ért hozattam webshopból.

Egyébként mitől jobb az 5w a 10w-től?

Más kérdés, már egyszer kérdeztem,de nem találtam azóta sem semmit róla, hogy mitől lehet , hogy hidegen  inditva mintha nem menne minden henger és berázza a kasztnit a motor annyira egyenetlenül jár, pár perc mulva elhagyja és menet közben nem jelentkezik probléma. 

Előzmény: subcy (111045)
alázógyík 21 órája Creative Commons License 111050

Az összes idáig látott ocsmányságoktól ez sokkal jobb. :))

Előzmény: -ikszipszilonze- (111049)
-ikszipszilonze- 21 órája Creative Commons License 111049

ez emeszthetonek tunik:

Képen a következő Fiat kiskocsi

Nem egyszerű kiigazodni az 500-asok erdejében, de az X jelzésű szabadidő-autó eddig a legpofásabb ötajtós. Tovább »

forrás: totalcar.hu

wickyx1 23 órája Creative Commons License 111048

Szia. Köszönöm a válaszod. Kérlek add meg a két márkaszervíz elérhetőségét. Ha ide nem akarod írni akkor a wickyx1@freemail.hu címre.

Előzmény: -ikszipszilonze- (111047)
-ikszipszilonze- 25 órája Creative Commons License 111047

az autod valoszinuleg latens bravo, ott divat ez tomegevel.

elpusztulhatott a terelomotorod. valoszinuleg letort a pocok rajta, ami a lapatokat bokdosi. a sok korbeforgas miatt pedig feladta a kuzdelmet a vilagot korulvevo ellentetes erokkel szemben. persze ez csak tipp, akar meg az is lehet, hogy delejt nem kap. nyilvan eloszor egy diagnosztika kell majd.

a problema egyebkent az, hogy ezek a muveletek altalaban a muszerfal felig vagy teljes lerobbantasaval jarnak, az pedig nem keves ido, magyaran dragabb a szereles, mint az anyagdij. maga a terelomotor szerintem ilyen 10-15e koruli aron megy. ritka esetben nem kell bontani, ha jo helyen van a tonkrement motor es a szervizes elozoekben nogyogyaszkent praktizalt, de lapatra tettek, mert o minden paciensen olajat akart cserelni.

BP kornyeken tudok mondani ket markaszervizt, akik nem lepodnek meg a problema hallatan.

Előzmény: wickyx1 (111046)
wickyx1 25 órája Creative Commons License 111046

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Grande Punto T-Jet -em van.  A kétzónás digit klímánál a vezető oldalon a levegő irányítás nem működik (ablak-közép-láb), hiába kapcsolom nem mükszik. Annyit sikerült kiderítenem, hogy a felső motor nem zúg. Tudna valaki segíteni, hogy honnan lehet ilyet beszerezni, akár beszereléssel is megfelel. Vagy ide, vagy pedig az emailre is írhattok: wickyx1@freemail.hu

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv

Viktor