Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
bazsee89 most Creative Commons License 111356

Alánéztem, de nem folyik nem csöpög, legalább is a hűtőnél, az autó alatt foltot sosem találtam. Ereje is van, és a fogyasztása is teljesen normális.

Előzmény: Varshi (111355)
Varshi 5 perce Creative Commons License 111355

Ez nem normális.

Előzmény: bazsee89 (111354)
bazsee89 10 perce Creative Commons License 111354

Sziasztok!

Egy gyors kérdés: kinek mennyi vizet eszik a puntoja? Az enyém egy Grande 1.4 8V, és 2-3 havonta a tartályban lévő hűtővíz szinte mindig elérmi a minimum szintet, annak ellenére, hogy előtte max jelzésig fel volt töltve. Nem megyek vele sokat, és főleg városi használatban van.

Ez normális, vagy van valami bibije az autónak?

subcy másfél órája Creative Commons License 111353

Jó píz... :D

Nem, én mindig hiszek Neked :)

Ez az akku a régi Puntóba volt és kb 2 évesen került ki, mert kicsi lett belevéve és hidegben megtorpant. De attól még nem rossz. Most dobjam ki? :) Amúgy is van ilyen 12V-os ütvecsaravhúzóm, pl robogó variátor anya leszedéséhez, azt meghajtani tökéletes :)

Jól van, akkor készülök a cserére :)

Előzmény: hugoapi (111352)
hugoapi két órája Creative Commons License 111352

Figyu!

Most így tél közeledtével felszaporodnak nálam a cserélt akksik, van 5-6 db amelyik 12,4 V volt fölötti nyugalmi feszkóval bírnak. Ha gondolod begyűjtheted!!

Neked grátisz ...:)

Bakker Te gyűjtöd a kimustrált akkukat, vagy ezzel foglalkozol másodban?:D

... végül is van benne ólom, kicsi antimon némelyikben, és már van ipari ezüst tartalmú is. :)

Előzmény: subcy (111349)
hugoapi két órája Creative Commons License 111351

Ha nekem nem hiszel, kerestem nálam szavahihetőbbet!:-p

( a 15. oldalon a lényeg )

http://www.alfaradial.hu/_user/browser/File/Akkumul%C3%A1tor/Banner_m%C5%B1szaki_tan%C3%A1csad%C3%B3.PDF

Khmmm!

Előzmény: subcy (111349)
subcy két órája Creative Commons License 111350

Nekem Ixi ezt ajánlotta: Exide Excell EB620 62Ah 540A 12v

Meg akksinál inkább megyek személyesen érte (dunakeszin is van) mint hogy postán össze-vissza borogassák.

Amúgy 602-es számú nincs is, szerintem elírás a képen és az is 620 lesz amúgy.

Előzmény: alázógyík (111348)
subcy két órája Creative Commons License 111349

Reggeli nyugalmi mérés az akksimnak: 12,43V

Hmmmm.

szerintem a Feri megenergizálta távolról hogy feljebb kúszott reggelre

No, ezek alapján csere, vagy kockáztassak még egy évet? :) Mert ha 12,2 vagy alá ment volna már nem lenne kérdés... de így eléggé nemtom :) Van egy másik akksi is, azt két évet használták és annak 12,48V a nyugalmi feszültsége. Csak az egy kisebb kapacitású, de szerintem amúgy még jó akksi.

Előzmény: hugoapi (111315)
alázógyík 3 órája Creative Commons License 111348

Előzmény: Grandeferi (111347)
Grandeferi 3 órája Creative Commons License 111347

Link meg lemaradt... LINK

Előzmény: Grandeferi (111346)
Grandeferi 6 órája Creative Commons License 111346

Forensis valnél akciós, még a régiért is adnak egy hambira valót. 

Előzmény: subcy (111338)
Varshi 14 órája Creative Commons License 111345

Igen, Főnök!

Előzmény: hugoapi (111342)
-ikszipszilonze- 15 órája Creative Commons License 111344

egyertelmuen a kabel a hunyo, rendelheted az akksi, ne legyen paranoid android. az ugyanis en vagyok.

Előzmény: subcy (111340)
-ikszipszilonze- 15 órája Creative Commons License 111343

nincs tunet, poccroff, ahogy mondani szoktak. :) akkor ez igy marad csak a kabelt hekkeltetem meg.

Előzmény: hugoapi (111339)
hugoapi 15 órája Creative Commons License 111342

Feri!

Ne adj a subcynak támadási felületet, magas labdát. Zseeeeléééés??

Van ám amit annak mondanak, de savas ám az is. Csak trükkös emberkék tervezték.:)

Van lötyögős és van nem lötyögős. Ugye Varshi?

Előzmény: Grandeferi (111337)
subcy 15 órája Creative Commons License 111341
mindenre emlexem, csak nem volt kedvem megmerni :) mondjuk tunete sem volt :)
Előzmény: hugoapi (111330)
subcy 15 órája Creative Commons License 111340
akkor veszem meg amit ajanlasz, ha kiderult a kabeled a rossz es nem az akkud :)
Előzmény: -ikszipszilonze- (111333)
hugoapi 15 órája Creative Commons License 111339

Lehet, hogy lusta vagyok, de 190-nél jár az egyik majdnem fekete, és még nem borogattam. Az igaz, ez is autópályázik zömmel. 

... és nem rövid szakaszokat magyar autópályán.

Ugye sok kilométer, alig indítás. Talán ez is az oka a megelőző karbantartások kitolásának.;-)

Ha majd ott lesz dolgod, akkor javasolhatom. Csak azért tünetmentesen nem borogatnék.:)

Előzmény: -ikszipszilonze- (111336)
subcy 15 órája Creative Commons License 111338
Ugyanma' :D tel elott vagyunk, megis mi legyen a tema?

Akku, teligumi, termosztat :D es utobbi is gyari meg :)

amugy meg inkabb maradj csondbe, a zseles akkukat senki szakavatott nem ajanlja, olvass utana ;)
Előzmény: Grandeferi (111331)
Grandeferi 15 órája Creative Commons License 111337

Nem néztem, mit ajánlottak a többiek.. nekem zselés van és remélem még 1-2 évet elmegy... :)

Előzmény: hugoapi (111332)
-ikszipszilonze- 15 órája Creative Commons License 111336

jaja, az. na, majd referalok.

ha mar "arra jarok" igy 130e km -nel erdemes szetboritani tisztitas celjabol a generatort vagy oninditot?

Előzmény: hugoapi (111335)
hugoapi 15 órája Creative Commons License 111335

Ha a bal szélső kanócról beszélsz, na az megy a generátorhoz és közben van róla egy lecsapolás az önindítóhoz. Na ott is érdemes szorongatni!:)

Csak xar hozzáférni, de nem lehetetlen.

-ikszipszilonze- 15 órája Creative Commons License 111334

orrokevalosagnak -> orokkevalosagnak.

-ikszipszilonze- 16 órája Creative Commons License 111333

ehune -e. beszoritottam a csavarhoz igy jo es nem mozdul el. :D hatba is veregettem magam, hogy milyen ugyes vagyok. igaz, a kis muanyag sapkajat mar nem lehet visszarakni.

ejnye, hogy ezek az olaszok keptelenek az orrokevalosagnak tervezni valamilyen alkatreszt. :'(

Előzmény: -ikszipszilonze- (111329)
hugoapi 16 órája Creative Commons License 111332

" ... és még savas is volt... "

Miért, a most ajánlottak milyenek?:D

... meg annyira a benyásoké azért nem alulméretezett a mi éghajlatunkra, de a 8 év szép kor ám. Ha subcy városi autós lenne, vagy komolyabb fogyasztókat is használna már lehet, hogy a második akksivásárláson törné a fejét. Vagy folyamatosan mérne ...:D

Előzmény: Grandeferi (111331)
Grandeferi 16 órája Creative Commons License 111331

A te aksid is már a 8. telet húzza, ráadásul a gyári tök alul méretezett, minden szempontból, és még savas is volt...  ennyit bírt.

Nincs ezen mit túl gondolni, meg hibát keresgélni...

Előzmény: subcy (111328)
hugoapi 16 órája Creative Commons License 111330

Akkor már nyáron is sokat írtam szerintem:

hugoapi júl. 16.     110641

Látatlanul, méretlenül - bár soha ne légy semmibe biztos!!:p

... az akksid nyugalmi feszültségét 12,36V-ra saccolom. Mérd már meg!

Ezzel az a gond, hogy indításkor már leesik a feszültség 11V alá és a generátornak indítás után azonnal fullon kell töltenie. Ez egy városi araszolós autónál - sok alapjárat - szinte kivitelezhetetlen. A mi generátoraink érdemben a kapacitásuk <60%-át csak 3000 rpm fölött tudják. Khmmm!

Előzmény: subcy (110636)

... és zgi521 tudna mesélni a jónak látszó, de megnövekedett belső ellenállású akksi mire is képes. Látom nekem nem hiszel!:)

Nálad már a 0,008 ohm helyett közelít a kritikus 0,05 ohm közelébe a belső megnövekedett ellenállás ahogy számolom a két mérés közötti gyenge 2 óra eltelte utáni értékeket figyelembe véve. Indításnál itt már  simán 7,5 V közelébe leeshet a kapocsfeszültség. (mint akku, ez kuka) Okozhat érdekes tüneteket.:)

Az meg hogy indít még, az azért van mert a Grande alapból 4-5 komprimálás után indul.

Akarsz még beszélni róla?

Inkább ugorjunk, a többieket már untatjuk talán!

Előzmény: subcy (111328)
-ikszipszilonze- 16 órája Creative Commons License 111329

nekem meg a punton kontaktos vmi az akksinal. valszeg tudom is melyik kabel. story.

szoval gondoltam megjaratom o"narancssargajat. jovok vissza, beallok, mondom 0.001 mm -rel arrebb kene allni. inditom, aztan ciao delej, sotet minden. :o hirtelen mar kobunkot vizionaltam es valami furcsa idohurkot, amivel visszakerultem a kozepkorba. de nem ez tortent, mert a kutya ugatasa biztositotta a ter-ido kontinuum folytonossagat. ennek megorultem es mivel gondoltam nem az akksi doglott meg (hisz az nem lehet, 2 eve csereltem es amugyis itt ajanlom mindenkinek!), megbuzergaltam nehany kabelt az akksin es vegul a pozitiv saru kornyekerol indul egy kabel a tuzfal fele meredeken lefele tartva, na, valoszinuleg o a hibas, mert reprodukalni is tudtam a jelenseget. szoooval majd vadasznom kell a kornyeken valami jokepessegut. addig is persze gyanitom, hogy vegul a termosztat lesz a hibas.

subcy 17 órája Creative Commons License 111328

Hát...  lehet ezt a telet már nem ezzel az akksival fogom elvinni... most mértem egyet: 12.20V azóta. Még egy reggel, ha ez csökken, akkor nekem is cserés már ennyi idő után. Mindenestre az a poén, ezen a külső hőmérős anomálián kívül semmi baja :) Tudom senkit nem érdekel ez a Grandeferin kívül, hisz neki 8 darab sorosan kötött 1.5V-os elemmel is elmegy... xD csak leírtam :)

Előzmény: zgi521 (111327)
zgi521 18 órája Creative Commons License 111327

Alátámasztom, bevált!

Előzmény: -ikszipszilonze- (111308)