Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
alázógyík Creative Commons License 30 perce 0 0 114737

Halihó!

Bravoban ugyanott/ugyanúgy kell kiszedni a légfújó ventit, mint a Grandéban? Ki kellene takarítanom.

Előzmény: hugoapi (114736)
hugoapi Creative Commons License 45 perce 0 0 114736

" ... a tiédre a gyári sem hoz ki ilyet ... "

Pontosíts! Mi nem hoz ki mit? 

... mert árban kb. azonos besorolású ez, mint az.

Előzmény: subcy (114729)
kasztorka Creative Commons License 2 órája 0 0 114735

hogy mit zsírzol, mivel

Mivel is?:-o

csikorgásgátló réteg/lap legyen rajta, vagy pasztázd be

Hogy mi?:-o Na jó, erről mintha már hallottam volna:-D

Előzmény: subcy (114734)
subcy Creative Commons License 3 órája 0 0 114734

Szuper, minden aktív és read only nevében! :))))

De mindent akkor... hogy mit zsírzol, mivel, stb :-D

Ja és csikorgásgátló réteg/lap legyen rajta, vagy pasztázd be, mert rohadt idegesítő tud lenni :)

Előzmény: kasztorka (114733)
kasztorka Creative Commons License 6 órája 0 0 114733

Még szép! Anélkül már túl "száraz" lenne a beszámoló:)

Előzmény: subcy (114732)
subcy Creative Commons License 6 órája 0 0 114732

ugy prezi lesz? :-P

Előzmény: kasztorka (114731)
kasztorka Creative Commons License 7 órája 0 0 114731

A hétvégére fékbetétcserét terveztem, ha minden összejön. Betétet még nem vettem, csak ne hogy ez legyen a harmadik "jó bevásárlásom". A Bosch felé hajlok leginkább.

Néhány hete már fel-felvillan a visszajelzőm. A kutyacsont cserénél is láttam, hogy nagyon a végét húzza. Megmértem a tárcsát, 20.03 mm a vastagsága, azt még nem cserélnék.

kasztorka Creative Commons License 8 órája 0 0 114730

Nem úgy mondta hogy erősített, hanem a hasonló választékból inkább ezt viszik, mert erősebb.

Egyébként ha 2-3 évnél többet fog bírni itt a belső oldalon, akkor már azt mondom hogy megérte az árát:)

És a következő cserénél ne felejtselek megkérdezni. Köszi.

Előzmény: subcy (114729)
subcy Creative Commons License 8 órája 0 0 114729

Reméljük azért jó lesz, bár én nem ismertem mint márka ezt. A febi félével van negatív tapasztalatom, de az meg csomagolócég, ki tudja honnan szerzi be a cuccot. Ha jól tudom ketten használunk egyenlőre probléma mentesen itt egy drágább, de katalógus szerint is erősítettet, ha esetleg majd fog kelleni mégis... :)

Amúgy az az érdekes hogy az eladó vajon honnan tudja hogy "erős"? Belelát? Mert nekem is mondták ezt, de katalógus mutatta neki ezt, szóval ezt még elfogadom :) De a tiédre a gyári sem hoz ki ilyet, de hát gondolom el kellett adni nah :) 

Reméljük jó lesz amúgy!

Előzmény: kasztorka (114728)
kasztorka Creative Commons License 22 órája 0 0 114728

Jó kis sztori. Ilyen emlékezetes "átk..ták az agyam" már előfordult velem is sajnos. 

Köszönöm, tudok a szegedi KA-ről, jó minősítésük van, a szállítási díjuk is kedvező.

Csak most a Bárdinál jó kedvezménnyel jutottam hozzá:) De lehet, hogy olcsó húsnak...

Előzmény: nemtomika (114725)
nemtomika Creative Commons License 22 órája 0 0 114727

Bocs ez csak a fele volt,:

https://fiat.alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/autotipus__fiat__grande__grande_punto_van_199_2008_04_1__7864/felfuggesztes_kormanyzas_1__stabilizator_alkatreszek__stabilizator_1__elsotengely?gyakori=I

Előzmény: nemtomika (114726)
nemtomika Creative Commons License 22 órája 0 0 114726

Miért nem itt vásárolsz? Az alkatrészek minőségét is jelölik megbízhatóan és jók az árak is.

https://fiat.alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/autotipus__fiat__grande__grande_punto_van_199_2008_04_1_

Előzmény: kasztorka (114724)
nemtomika Creative Commons License 22 órája 0 0 114725

Ez a teszt majd megmutatja ,lehet változott azóta a minőség is. (kb. 8-9 éve volt a  történet és azért emlékezetes,mert átk..ták az agyam vele,mint gyári minőség és mikor visszamentem reklamálni egy szó nélkül kicserélték orig. suzukira,ráfizetés nélkül.csak fogjam be a szám! )

Előzmény: kasztorka (114724)
kasztorka Creative Commons License 23 órája 0 0 114724

Na, most jól megvigasztaltál:( Legutóbb a pollenszűrővel, most meg akkor ezzel vásároltam be jól:( Mi lesz a harmadik?

Egyébként, ezen az oldalon még csak ez az első csere, viszont a jobb oldalon már háromszor volt. Az út szélén nagyobb az igénybevétel.

Anno az első cserét az egyik ismerős szerelő végezte, nem tudom milyet tett bele. Másodszor Corsa 1.7 D gyári minőségűt tettem, legutóbb Febi-t. Akkor most melyikre tegyem a voksot?

Előzmény: nemtomika (114723)
nemtomika Creative Commons License 24 órája 0 0 114723

Kíváncsi vagyok meddig bírja a strapát,mert én régebben vettem a wagonomhoz frap gömbfejet,de az pár ezer km. után cserés lett.

Azért szurkolok,hátha ez jobb lesz !

Előzmény: kasztorka (114722)
kasztorka Creative Commons License 26 órája 0 0 114722

Orral a garázsfalig álltam, nem fértem oda fényképezni. Volt eszemben, de féltem aláfeküdni, csak emelőn állt.

Felbakolva párban még nem cseréltem, nem tudok hasonlítani feszülés szempontjából. Annyi, hogy rendesen kellet a stabilizátor rudat lefelé nyomni, hogy a pálcát betegyem. A bevált "fogást" a prezi egyik képe is mutatja:)

A pálcát Bárdinál vettem Mátészalkán, ez az első ilyen, remélem tartós lesz. Erősnek tűnik. Nem tudom hogy a 2-3-szor drágábbak annyival tovább bírnák-e.

Egy kép a tasakjáról, a doboza pedig a prezi egyi képén látszik.

Előzmény: subcy (114721)
subcy Creative Commons License 30 órája 0 0 114721

Bal oldalról a kerék elől tudsz fényképezni ;)

Úgy értem hogy amikor megemelted nem feszült be a stabpálca azon az oldalon? Mert logikám szerint kicsit lenyomná ellentétes irányba a másik kereket, ha azon van a súly. De ha Te így cserélted ki, akkor nem hiszem :)

Érdekes ez az olsz márka, én nem is hallottam még. Hol vetted? Ilyet tettél már be?

Előzmény: kasztorka (114720)
kasztorka Creative Commons License 1 napja 0 0 114720

Köszi!

Csak ezt az oldalit cseréltem, a másik oldalit két éve, az még jó. Tudod azt vallom, ami még jó az had menjen:)

A mostani egy olasz FRAP, dicsérték hogy erős. De hát tudod, mindent dicsérnek ami eladó. 

Fényképet nem tudok alulról csinálni, nincs aknám:( Az ismerősére szoktam ráállni ha muszáj.

Mire gondolsz a "feszüléssel" kapcsolatosan? 

Előzmény: subcy (114719)
subcy Creative Commons License 1 napja 0 0 114719

Jó kis prezi :)

Párban cserélted ugye?

Én felbakoltam mindkét kereket és úgy cseréltem, de azt hiszem szükségtelen, ha jól sejtem Te csak egyik felét emelted meg és ment is a csere egyik oldalt. Nem feszül be ilyenkor semmit amúgy?

A másik hogy milyen márka ez? Mert elég sűrűn cseréled... nem kellene valami "erősebbik" fajtát venni bele?

Váltódról is csinálhattál volna akkor képet, mondtad hogy könnyezik valahol :)

Előzmény: kasztorka (114718)
kasztorka Creative Commons License 2 napja 0 0 114718

Sziasztok!

Tegnap délután újból egy kis jóleső szerelés, "kutyacsont" csere. Sajnos már nem az első és valószínűleg nem is az utolsó.

Nálam tavasszal szokott előjönni, úgy gondolom a /50-es téli gumim és a faxa utak miatt.

Tudom, hogy nem szerencsés téli guminak a túlzottan "peres", de az előző autómról megmaradt, hát használom, mivel nem tudtam túladni rajta.

Egy kis prezi, a rutinnak számító munkafolyamatról:)

Bal első kerék le, s máris szabad a terep a cseréhez.

Egyébként létezik olyan, hogy a felső végén kotyogósodik ki?

Dugókulcs hosszú karral, egy kis WD 40    Aztán imbusszal ellentart

és egy kis kalapács, hogy meginduljon:)     és már jön is le villással.

Az új kutyacsontom nem imbuszos, majdan leszereléskor valami vékonyabb villás kellesz ellent tartani, a porvédő fölött.

Felül lazítás hosszabbítóval,    

WD 40 igen, kalapács nem:)  Folytatás, mint az alsónál.

Aztán, régi csont  kalapáccsal finoman kiütöget,

az új, a következő fogással könnyen betehető:)   Végül anyák meghúz "rendesen":)

Kerék vissza és próbaút.     A szereplők:)

Próbaút tapasztalata: nyekergő kopogás megszűnt, tehát a diagnózis korrekt volt:)

Köszönöm a figyelmeteket!

kisfitti Creative Commons License 2 napja 0 0 114717

Ahogy nézem a lángnál, bárdinál is hasonló árak vannak.

1.3 mjet 75 LE

Előzmény: kisfitti (114716)
kisfitti Creative Commons License 2 napja 0 0 114716

Aha, pontosabban 19K, mínusz kis kedvesség. 36 lett a vége.

http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Form.aspx?cTipAzon=P18899&cMegnNr=6318

Biztosan lett volna olcsóbb is, de akkor ez volt, és kellett. 

Előzmény: arbocz_d (114715)
arbocz_d Creative Commons License 3 napja 0 0 114715

20k darabja? Te nem lengéscsillapító cseréltél??? A Spirálrugók 8-10k körül vannak...

Előzmény: kisfitti (114711)
subcy Creative Commons License 3 napja 0 0 114714

Ajtó harmónikacsőben a vezeték törés? Ez pedig olyan tünet és reggel is írtam...

Előzmény: szilrobert (114712)
subcy Creative Commons License 3 napja 0 0 114713

Hehe... de nem, nem írtam regényt :)

Előzmény: Grandeferi (114710)
szilrobert Creative Commons License 3 napja 0 0 114712

Agybaja volt az autónak, nem mechanikus gond. Hazafele jövet megállt párom a szerelőnél, nem tudta pontosan elmondani mi történt, valahogy nyitogatta-zárogatta az ajtót. Nem távirányítóval, hanem az ajtóba dugva a kulcsot. most megint megy le-fel az ablak, de csak egy tizedmásodpercre mertem megnyomni lefele, nehogy lemenjen teljesen, mert szakad az eső:)

Akku saru levétel is megoldotta volna nyilván. 

Köszi a sok segítséget és infót mindenkinek! Kellemes hétvégét!

Előzmény: szilrobert (114694)
kisfitti Creative Commons License 4 napja 0 0 114711

En monroe- t vettem elore. Kicsit magasabb mint a gyari, de nem veszes kinezetre. 20 ezer korul van darabja, es persze parban illik cserelni. A gyarit nem neztem mibe kerul.

Előzmény: arbocz_d (114705)
Grandeferi Creative Commons License 4 napja 0 0 114710

Szerintem megint írtál egy 120 oldalas esszét, amiben megkérdezted h a kaucsuk fa gumiját helyileg honnan/mivel/kivel/hogyan/mikor termelték ki és az hogyan jutott el /mivel/kivel/mikor az adott gyárba, ahol milyen körülmények között ki/mivel/hogyan........................................................................................................................................................................ stb stb stb

Én is simán töröltem volna! :D

Előzmény: subcy (114709)
subcy Creative Commons License 4 napja 0 0 114709

Írhatok én két email címre, de akkor sem ír vissza nekem azóta sem :)

asszem tényleg feladom ezzel az ürgével...

Előzmény: alázógyík (114658)
Realtukko Creative Commons License 4 napja -1 0 114708

Teljesen igazad van, 30 mm eltérés a váltómérettől az lópikula, ezen legfeljebb a b*zik aggodalmaskodnak.

Előzmény: Grandeferi (114695)