Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

arbocz_d Creative Commons License 2015.07.06 0 0 115098

Azt megértem, hogy elől necces a sötétítés, de hátsó fényáteresztő képesség is számít? Az is szabályozva van?

Előzmény: Grandeferi (115096)
arbocz_d Creative Commons License 2015.07.06 0 0 115097

Főként hátsókban gondolkodok, előre tuti nem raknék annyira sötétet!

Fontos hogy hátul ne vakuljanak a gyerkőcök :) De azért apucinak is sportos legyen a kocsi :P

Előzmény: Varshi (115094)
Grandeferi Creative Commons License 2015.07.06 0 0 115096

Kinek milyen a szeme alapon :), én bőven kilátok a 20-asból... éccaka, seggel állok fel a kivilágítatlan "tégla nyomvonalra"... meg azért már egy pár éve fent van. 

 

Én most nem arról beszéltem, h melyik rendőr / kpm-es mit szól hozzá, az teljesen más tészta ha köcsög vagyok, akkor a te 75-80-asod se menne már át egy rendes helyen, aztán meg h ki-hol-merre-mit-hogyan csinál az már más kérdés.

De mint stikkes normál ember a 20-assal este a szokásosnál jobban figyelve, de a 35-össel már teljes biztonsággal kilátok.

 

Ennyi... 

 

Egyébként nem értem h miért oldalra tettetsz fóliát, napszemcsi helyett?! Kilinccsel előre vagy mi? :D

Előzmény: Varshi (115094)
arbocz_d Creative Commons License 2015.07.06 0 0 115095

Én hasonló sötétségűt szeretnék mint amilyen a tető, mert ha elől hátul a tetőn is más-más színű az már szerintem furcsa...

Nem tudom 20 vagy 35 legyen hátul. Talán felrakásnál nem csak kicsi mintát mutatnak hanem megleshetem az üveg elé téve is :)

 

Még meggondolom :)

 

Ha még lesznek képeitek szívesen látom, segít dönteni :)

 

fgp

Előzmény: Grandeferi (115093)
Varshi Creative Commons License 2015.07.06 0 0 115094

Faszt arany középút.

 

Az az autó így egy koporsó.

Berakhatok képet az ex-Grandémról, az is tök fekete 35-össel, ha kisüt a nap, még azt se nevezném "arany közép"-nek, legfeljebb az egyik lehetséges kompromisszumos választásnak. De ha olyan rendőrt fogsz ki, nem kérdés, hogy illegális, már küld is műszakira.

 

Ha valaki nem tanyáról tanyára, ill. hetente egyszer diszkóba jár vele, valamint nem +10-esért műszakizik a kocsi bármilyen állapotban, az igenis aggódik emiatt.

 

Értelmes ember a 35-60 vonalon mozog, a parásabb az átlátszó (75-80 vagy semmi) felé húz, a nagyon bátor a 20-asra teheti le a voksát, de ezt őrülten befolyásolja, merre és mikor szoktál autózni. Ha pl. sose kell oldalra kinézni, vagy mindig hazaérsz sötétedés előtt, kiröhögöd azt, aki nem lát jól egy kivilágítatlan bicajost 9 után, ha nincs közvilágítás.

 

Nagyon gyakori télen, hogy a sötét fóliás autók (a fólián a kosz is jobban meglátszik!) a kereszteződésben leengedik az első ablakokat. Mert szart se látnak.

Előzmény: Grandeferi (115093)
Grandeferi Creative Commons License 2015.07.06 0 0 115093

Bakker, alig találok képeket.... Nem szoktam fotozni a kocsit se.

 

 

A 20 az arany közép, még hellyel közzel be/ki látni rajta... 

Amelyik autóba szinte alig belátni, az általában az 5%-os. Ott azért, bárki bármit is mond, este már azért rendesen figyelni kell. 

 

Ezen a képen elöl 35, hátul 20-as,

Meg ha majd jó kedvem lesz, akkor csinálok egy friss képet...

 

 

 

Amúgy nem kopik ez annyira, ha minőségi a munka és a felhasznált anyag, nálam, én látom egy részen, h itt majd bajok lesznek évek múlva!... szóval minimum 10 évvel számolhatsz.

Az árak ennyik, kb évek óta, én asszem 33-ért csináltattam 2007-ben, első szélvédő kivételével, 5 év gari és műbizonylat.

Előzmény: arbocz_d (115091)
Varshi Creative Commons License 2015.07.06 0 0 115092

Volt 20-asom (a 15-ös után), imádtam, de tényleg sötét. :( Este/szürkületben necces, ha szar a kivilágítás. A 20-as után 35-ösöm lett (érdemes megfigyelni, hogy egyre világosítottam), utána megpróbáltam egy 60-ast is, de az már "határeset" nekem, nem olyan jó mögötte ülni, mint a 35-ös mögött, viszont nyugodtan mosolyogsz át a rendőrautóba, mert látnak.

 

Nekem nem csak hővédelem kell, hanem fényvédelem is, mert nem napszemüvegben vezetek. Ezen a téren a Llumar sorozatból az AIR 75/80%-os már nekem egyértelműen kevés (a 60-as mögött sincs meg a "napszemüveg-érzés", hogy hunyorgás nélkül nézel ki a napsütötte oldalon, ezt meg szélvédőre is rakhatod, olyan halvány), ugyanakkor páratlanul jó hővédelemmel bír. Igaz, drága is.

Előzmény: arbocz_d (115091)
arbocz_d Creative Commons License 2015.07.06 0 0 115091

A 20-as nagyon sötét?

 

Amúgy az üvegek gyárilag sötétebbek mint a normál, ezek kb hány % áteresztőek?

Előzmény: Varshi (115090)
Varshi Creative Commons License 2015.07.06 0 0 115090

Az első oldalüvegekre tegyél 80%-os áteresztésű hővédőt.

 

A kutya nem veszi észre, de még te se, viszont a hő 50%-át megfogja. Ami ennél erősebb, az sötétebb is. Hátulra B-oszloptól mehet a 35-ös, de itt lesz különbség az ablakok között! Megszokható.

Előzmény: arbocz_d (115087)
arbocz_d Creative Commons License 2015.07.06 0 0 115089

Köszi! A két hátsó azt én is egyből elvetettem :) Amúgy írtad, hogy 2007-es a tiéd! Ezekkel így kell számolni, hogy 7-8 év után cserés? Majd esetleg képet tudnál küldeni hogy néz ki?

Hátul mindenképp szeretném, de az első kettő ablak is szóba jöhet még... most várok pár árajánlatot még! De elég nagy a szórás! 4 ablak + csomagtartó 22.000Ft-tól,  2 ablak + csomagtartó 25.000Ft-on keresztül  2 ablak + csomagtartó 35.000Ft-ig  sokfélét kaptam. 

Előzmény: Grandeferi (115088)
Grandeferi Creative Commons License 2015.07.06 0 0 115088

Ha csak a hátsó oldalsó ablakokat fóliáztatod az egyszerűen undorító...

 

Tehát mindenképp a hátsó a csomitartóét is érdemes...

 

Elöl és elöl oldalt, már alapból "legálisra" van színezve... erre max ( :) LOL ) hővédő fóliát lehetne tetetni, h soha senki ne kössön bele...

 

Amúgy meg, szerintem a 35-ösért nem basogatnának, ellenben sokat jelentene pláne a mostani napos időkben.

 

 

Leszedni, ugyanannyi mint feltenni, illetve még annyi se, mert nem kell h figyelj a bubikra. :)

 

Nekem 20assal volt hátul, elöl 35, aztán úgy alakult h az elsők lejöttek, egyrészt mert olyan műszakira ment, másrészt, mert 20-ast akartam feltetni.... de aztán mindig elmaradt. 

 

Jelenleg pont néztem a napokban, h 1-2 helyen elkezdett foncsorosodni... 2007 nyári sungard.

Amint kezd láthatóan csúnya lenni, lejön és megy körbe a 20-as... 

 

 

Előzmény: arbocz_d (115087)
arbocz_d Creative Commons License 2015.07.06 0 0 115087

Sziasztok! Elgondolkodtam a napokban, hogy lefóliáztatom a kocsi ablakait. Ugyebár a tetőüveg is sötétített fekete, így elég morcosan nézne ki sötétített ablakokkal (persze nem korom fekete, csak mint a tető).

A következőkön gondolkodok:

 

1. hátsó ablakok

2. hátsó ablak + hátsó szélvédő

3. hátsó ablak + hátsó szélvédő + első ablakok

 

Én a kettest preferálnám, a 3.-nál amúgy is van valami törvényi szabályozás nem?

 

Írjátok meg nyugodtan ha szerintetek felesleges vagy nem néz ki jól stb... Érdekelnek a vélemények! Esetleg ha valakinek már van fóliázva csatolhatna képet!

Az a baj, hogy nem nagyon tudom elképzelni milyen lenne vele s nem szeretném ha rátennék s hülyén nézne ki!

Amúgy ezeket a fóliákat amilyen egyszerűen felrakják le is lehet szedni nem?

 

Szép napot!

 

Üdv

 

 

subcy Creative Commons License 2015.07.02 0 0 115086

Csak óvatosan kell, mert szakad az elég könnyen.

 

Nyest téma: a dögök ismét célba vették az autóm amikor kint volt.

 

Van-e bevált dolog ellenük? Ultrahangos riasztó, kémai cuccok, kutyaszőr, egy ballon sima víz, ezeket már mind hallottam :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (115083)
mrzltn Creative Commons License 2015.07.02 0 0 115085
Előzmény: alázógyík (115030)
grande645 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 115084

Én nemrég PuntoII ben cseréltem.jobb híján egy bontott hátsót találtam, azt tettem előre.Tökéletesen műxik.Igy gondolom a 3 ill.5ajtós is csereszabatos.

Előzmény: Törölt nick (115081)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 115083

10 ezer fölött találtam újakat, kicsit drágának tartottam.

A takarószivacsot úgy szoktam felfejteni, hogy a ragasztórétegét félvastagságnál tapétavágóval végigvágom, aztán szépen önmagához visszaragad.

Előzmény: subcy (115082)
subcy Creative Commons License 2015.07.02 0 0 115082

Újba drága lett volna. Meg kell nézni ePer-ben hogy egyezik-e a 3 és 5 ajtós cikkszáma...

 

Amúgy gondolom kárpit le, kicsit bevágod a takaró szivacsot, majd újra ragasztod, ugye? Vagy lehet le lehet óvatosan fejteni is.

Előzmény: Törölt nick (115081)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 115081

Íme a törött ajtóhatároló.

Elfáradt? Anyagminőség? 

 

Elég gyorsan ráakadtam egy használtra, 3.000 Ft-ért egy nyíregyházi bontóban. Volt is arra utam, személyesen átvettem és már be is szereltem. Minden OK.

Kicsit határozatlanok voltak, hogy 3 vagy 5 ajtósé lehetett, de úgy gondolom nincs különbség. Vagy mégis?

Előzmény: subcy (115065)
Grandeferi Creative Commons License 2015.07.02 0 0 115080

Ami biztos, ballonos gumik, emelt has... a többi már csak részlet kérdés. :)

 

Jelenleg ami megfizethető lenne és elviselném, de egyébként nem tervezem rá a cserét, az az Opel Frontera...

 

Ami most még drága de érdekel, Nissan család, azon belül Juke, de a káskály se lenne rossz,

Vagy az örök favorit Wrangler. 

 

Amire szívem szerint váltanék az az Új G63. :)

 

Lényegében, crossover, suv, jeep, pickup, terepjáró stb irányba terelődtem az évek során... minél nagyobb, minél kevésbé fájjon egy kátyú vagy sérülés.

Előzmény: subcy (115078)
alázógyík Creative Commons License 2015.07.02 0 0 115079

5 csavarral?

 

 

Előzmény: mrzltn (115074)
subcy Creative Commons License 2015.07.02 0 0 115078

Na, azért nagyon kíváncsi vagyok h mit veszel ha váltasz :) Nem lesz egyszerű majd a gyártónak, lehet akár sz_rjapán, sz_rfrancia, stb :D Nagy kritikus vagy :D

 

Mondom úgy h ha vennék én sem Fiatot vennék ha úgymond lépnék egy szintet előre :) (A Grande amúgy nem rossz, csak hát most már van jobb ár/értékben, meg a Fiatnak nincs jövőképe ebben a kategóriában)

Előzmény: Grandeferi (115075)
zgi521 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 115077

"az európai vásárlók, akik az elmúlt négy-öt évben elpártoltak a márkától, mivel nem találtak a választékban nekik megfelelő, korszerű hétköznapi járművet."

 

érdekes én kettőt is találtam :)

egyébiránt  pl. a grande-corsa vagy bravo-astra viszonylat miben is különbözik? miért ne lenne korszerű? :P

Előzmény: mrzltn (115074)
bambambam Creative Commons License 2015.07.01 0 0 115076

Mi ez, egy kombi Grande? :D

Előzmény: mrzltn (115074)
Grandeferi Creative Commons License 2015.07.01 0 0 115075

Kell-e valakinek kopott bőr multi kormány, elvileg világítós kapcsolós?

 

Úgy volt h újra bőrőztetem, ezért vettem kb 3-4 éve, de már érzem, h hamarabb lesz autó csere, mint h azt lebőrőztessem. :)

 

Akit érdekel, dobjon privit... 

mrzltn Creative Commons License 2015.07.01 0 0 115074
bacon7 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 115073

Szia Hugoapi,

 

köszönöm a segítséget, ez már közelebb visz a megoldáshoz.

Az alkatrészt első körben azért cseréltem, hogy egyáltalán megtudjam, hogy működik az ablak, vagy sem, mert mint írtam, mikor vettük, nem működött, a bovden össze volt gubancolódva, mert a motoron lévő műanyag kerék eltörött.

Miután összeraktuk, akkor derült ki, hogy valamiért nem áll meg végállásban és ez újabb műanyag kerék törést okozott a rendszerben.

Tudnál ajánlani olyat aki resetelésben és újra tanításban tud nekem ebben segíteni?

És ha esetlegesen a resetelés nem segítene, mit lehetne még tenni?

 

Várom megtisztelő válaszodat.

Ja és szerintem abszolút nem volt bántó amit írtál.

 

Előzmény: Törölt nick (115071)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 115072

:)

 

Maistro! A lényeget megfogtad, mert az is része ...

 

Előzmény: -ikszipszilonze- (115069)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 115071

Szia!

 

Szóval itt nem csak dobálni kell az új alkatrészeket, mert ez vezérelt működtetésű. A végállásnál, vagy egyéb akadályoztatásnál megnő a motor áramfelvétele és a bc lekapcsol. No ez a funkció nem működik nálad. Néha nagyon ritkán egy reseteléssel és 

újratanítással megorvosolható, de nem jellemző. Egyéb kínai gagyikkal ne próbálkozzatok, mert több kárt csinálnak, mint hasznot.

 

Ha nincs normális teljeskörű márkaspeckós programos Ecuscan (és az a minimum), a többi az bohóckodás, akkor irány egy Examinerrel rendelkező felszerelt garage. Már elnézést ha valakit megbántok, de néha kibukik belőlem is a katyvasz! Néha napokat szívok eldurrantott programozással, lefagyasztott szoftokkal és más kollégával együtt megkapom a "gyorsan akar meggazdagodni" titulust. Ehhez én már sok cipőt elkoptattam.

 

Ne vedd magadra ám ezt a 2. fejezetet, csak most a válaszhoz hozzáfogalmaztam. Akinek meg 100 alatt van az IQ-ja az nyugodtan vegye fel ezt az inget.

 

... és ma is szívás lesz. Bizonyos idő elteltével ezt érzik az ízületek!

Előzmény: bacon7 (115070)
bacon7 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 115070

Szia!

Az okozhat ilyen gondot?

Hogyan?

Előzmény: -ikszipszilonze- (115069)
-ikszipszilonze- Creative Commons License 2015.06.30 0 0 115069

becsipodesgatlo?

Előzmény: bacon7 (115068)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!