Keresés

Részletes keresés

cobranco Creative Commons License 2017.04.28 0 0 17

Úgy tünik nagy mozgás nincs a fórumon,én azért bejelenteném,hogy a másfél évvel ezelött abbahagyott"befejezetlen történetet"...befejeztem.Igaz,hogy már ez is két évvel ezelőtt volt :)

Valószinüleg ezt okfejtést már senki nem tudta követni,mindenesetre egy mozgalmas nap története elevenedik meg,akik megnézi a következő útifilmet:

Horrortúra a vadonban 2015. /Hungary-Slovakia/ FullHD 1080p

Útvonal:

Jósvafő-Kecső völgy-Kecovo-Silická Brezova-Silice-Silicei fennsík-Rakyta-Dievcanska skala-Koliba soroska-Körtvélyesi kilátó-Hárskút/Lipovnik/-Várhosszúrét/Krasnahorká Dlhá Luka-Jólész/Jovice/-Rozsnyó/Roznava/-Berzéte/Brzotin/-Plesiveská planina-Slavec-Pelsőc/Plesivec/-Gömörhosszúszó/Gemerská Dlhá Ves/-Domica-Aggtelek-Vörös-tó-Jósvafő

Fotoalbum:

http://indafoto.hu/cobranco/gomortornai_karszt_2016

Térkép:

http://cobranco.hu/terkepek/horror.2015..html

Jó szórakozást!

Előzmény: cobranco (16)
cobranco Creative Commons License 2015.10.01 0 0 16

Sziasztok!

Egy másfél éve abbahagyott,mondhatni „befejezetlen történet” ősbemutatója következik,a változatosság kedvéért nem a tömeg túrizmus által felkapott részekre koncentrálva.
Közlekedési eszköz:Gyalog+kerékpár

Útvonal:
Perkupa-Dobódél-Bódvarákó-Esztramos-hegy-Bódvaszilas-Szögliget-Szádvár-Ménes-tó-Ménes völgy-Szelcepuszta-Szelce völgy-Lófej völgy-Tohonya szurdok-Jósvafő?-Kecső völgy??-Kecovo???-Aggtelek????

Térkép:
http://users.atw.hu/cobranco/terkepek/aggtelek.2014..html

Fogadjátok szeretettel!

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.05 0 0 15

Szép napot mindenkinek!

Nem találtam más helyet itt a fórumon ahol közzé tudnám tenni ezt az eladó házat, ami Aggtelek körzetében a szlovák határtól 10 km-re van, úgyhogy itt hirdetném meg, remélem nem gond, lehet valaki itt keres nyaralót vagy esetleg eladó házat és sokat jár a környéken : 

http://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/Elado_felujitott_paraszthaz___Bodvaszilas___17605305.htm?ma=1

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.10 0 0 14

Köszi a válaszokat! :D

Akkor válaszolok magamnak hátha mást is érdekel:Baradla kemping nagyon szép helyen van,de nem éri meg az árát.Két oldalról van bekerítve a 3. oldal a hegy ahol a faházak vannak.Vizesblokkok nagyon retrósak.Az alsó wc-t mindenki használhatja,mert akik a barlangtúráról jönnek ki azok is ott végzik a dolgukat.Gyakorlatilag tőle 20 méterre kicsit feljebb a másikat is.Abban van a zuhanyozó is,de a 4 nap alatt talán csak én tudtam 1 alkalommal elejétől a végéig meleg vízben zuhanyozni.A konyháról nem tudok mondani semmit,mert az nem volt nyitva.Így a szabadtéri csapokból vettünk a főzéshez-mosogatáshoz vízet.Mivel lakókocsival voltunk a zuhanyozást megoldottuk a saját zuhanyozónkban.Villany benne van az árban.Kettőnkre lakókocsival 4200/nap.
Ja és a barlagtúráról a hátsó állandóan nyitva lévő kapun keresztül közlekednek a látogatók a kempingen keresztül.

Véleményem szerint a kapott szolgáltatás nincs arányban a kemping díjaival.Lehetne valamit fejleszteni a vendégcsalogatásért...

Ezért az összegért találok nem 1 termálkempinget az országban,ahol alap a meleg zuhany a napi túra után.

Előzmény: Törölt nick (12)
mara0 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 13

Sziasztok! Cartográphia - Szlovákia útikönyv eladó. 1500 ft. 20/2646368

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.09 0 0 12

Sziasztok! A Baradla kempingben járt már valaki?Mennyire biztonságos?

tilde1987 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 11

Hello! Én is csak ajánlani tudom a Szádelői völgyet.  A mélybe szakadó sziklafalaival, csörgedező patakjával szerintem az egész karsztvidék legszebb képződménye. Van egy kb. 6KM -es tanösvény is(körtúra), mely a völgyből később felvezet a fennsíkra is, ahonnan a völgy fentről is látható.

Előzmény: battila63 (8)
Pistike Creative Commons License 2005.09.13 0 0 10
Krasznahorka vára

magyarpityu Creative Commons License 2005.09.07 0 0 9

Sziasztok! 2003. július közepén volt egy remek teljesítménytúra, a Karszt 50. Ez volt a második rendezés, az első több évvel korábban volt, ha jól tudom. Nagyon jó hangulatú, emlékezetes túra volt, kedves rendezők, gyönyörű vidék. Akkor volt a 3. Gömör-Tornai Fesztivál, így túra után még egyet mulattunk is :)) Az útvonal a határ mindkét oldalán vezetett, volt egy ideiglenes határátlépő pont, csak a túra kedvéért nyitották aznapra. A BAZ megyei Természetjáró Szövetség, valamint az MTSZ és egy szlovák bicajos egyesület szervezte azt a túrát. Nem tudjátok, meg fogják-e ismételni ezt a túrát még valamikor? Már a 2003-as se volt benne az akkori teljesítménytúra eseménynaptárban. Érdemes lenne feléleszteni ezt a túrát.

battila63 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 8

Üdv mindenkinek!

Hogy mikre nem lelek "véletlenül" a fórumban!

Gyönyörű vidék......Aggteleki barlang, gombaszögi barlang...az út tornaljától  tornáig, krasznahorka "büszke" várától a tornai várromig, a jászói barlang és sztósz hegye stb.

De számomra a legszebbet idén láttam a szádelői völgykatlant.   

Csak ajánlani tudom.

keleti topicnyitó Creative Commons License 2005.09.04 0 0 7

Aggtelekről Jósvafőre a kék jelzésen. Nem tudom mennyi szint, kb. 6 kilométer, olyan két óra. Van benne emelkedő, de nem veszélyes.

(Csak azért nem a sárgán, mert nem volt térképünk, és nem láttuk, amikor a kék és sárga külön válik.)

keleti topicnyitó Creative Commons License 2005.09.04 0 0 6
keleti topicnyitó Creative Commons License 2005.09.04 0 0 5
keleti topicnyitó Creative Commons License 2005.09.04 0 0 4
keleti topicnyitó Creative Commons License 2005.09.04 0 0 3
Pistike Creative Commons License 2005.09.02 0 0 2
Aggteleki tanösvény, járt arra valaki?
Pistike Creative Commons License 2005.09.01 0 0 1
Sajnálhatod, mert szép hely :)
Előzmény: IanStuart (0)
IanStuart Creative Commons License 2005.09.01 0 0 0
Sajnos 0-szor jártam arra.
Előzmény: keleti topicnyitó (-)
keleti topicnyitó Creative Commons License 2005.09.01 0 0 topiknyitó
A régi magyar leíróföldrajzban Gömör-Tornai-karszt néven ismert terület egykori neve mára feledésbe merült. Ennek oka, hogy a területet a Szlovákia és Magyarország között húzódó államhatár kettészeli. Ma a magyar oldal Aggtelei-karszt, míg a szlovák oldal Szlovák-karszt néven ismeretes. E mesterségesen kettészakított területek földtani, tájföldrajzi, sõt kulturtörténeti szempontból is egységet alkotnak, s egyben nemzetközi védelmet is élveznek az UNESCO Ember és Bioszféra programja révén. Mindkettõ bioszféra rezervátum. Az UNESCO 1995. december 6-án az Aggteleki- és Szlovák-karszt felszín alatti világát a Világörökség részévé nyilvánította. A terület 5-600 m magasságú fennsík jellegû rögjeit karsztos szurdokvölgyek és széles talpú folyóvölgyek tagolják. A karszt központi részét alkotó Szilicei-fennsíkból délkeleten a Bódva-folyó vágja le a Szalonnai-karsztot, míg északnyugaton a Slana-folyó valasztja le róla a Pelsõci-fennsíkot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!