Keresés

Részletes keresés

Pedrofiam Creative Commons License 2013.01.21 0 0 27

Sziasztok!

 

Van egy új archiváló DVD típus amit most már Magyarországon is meg lehet vásárolni, gondoltam megírom nektek, ez a Data Tresor Disc.

Cseh mérnökök fejlesztették ki évek alatt és a végeredmény nem maradt el.

160 évig képes az adatokat tárolni ami annak köszönhető, hogy a gyártás során nem használtak fel szerves anyagokat, valamint az adattároló réteg egy fém-kerámia ötvözet. Plusz jó dolog, hogy nem kell hozzá spéci író!

A magyarországi forgalmazó honlapján van is egy otthon elvégezhető teszt amit mi is elvégezhetünk.

 

A forgalmazó honlapja: http://datatresordisc.hu/

 

Üdv

dog07 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 26

Ja még annyi: úgy tudom a lemezek aluminium-gőzöléssel készülnek így teljesen érzéketlenek a mágneses behatásra. De erre nem mernék mérget venni. Ami jobban károsítja az az UV sugárzás és a szélsőséges hőviszonyok ill a magas páratartalom.Én így tudtam.

Előzmény: dog07 (25)
dog07 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 25

Szerintem a hangfalszetted, de legalább is a frontod tuti, hogy árnyékolt. A frontok legalább azok szoktak lenni.

Én személy szerint a 90es évek óta azon a meggyőződésen vagyok, hogy a Verbatim amit kiad a keze közül az Verbatim. Ha valakinek fontos adatai vannak, szerintem célszerű erre írni. Én már csak ilyen márkát használok régóta.Tudom, hogy a többi is jó, de nekem ez a csúcs. Ha tutibiztosra akarsz menni, akkor vannak a cégnek kifejezetten archiváló korongjai is. olyan 700forint körül ha jól emlékszem. Ezek legalább 40 év normál körülmények között. Vannak még a RAM lemezek, azok eléggé drágák, de fontos adatoknál nem érdemes spórolni. A sima Verbatim lemez(én minuszos naracs-kék színű AZO-s lemezt használom) nincs drágább 70 forintnál darabja és sztem 10 évig biztos teszi ha vigyázol rá.Ha nagyon akár 15ig is.Sztem. Minden esetre én a  nagyon fontos dolgokat duplán írom.

Most én is dilemma előtt álok, mert achiválnom kellene, és nagyméretű winchesteren gondolkodtam....de utána rájöttem, hogy a DVDre amit ráírsz az jó esetben rajta is marad 10 évig, és még mindig a legolcsóbb, változtathatatlan megoldás archiválásra.Veszek is gyorsan 50 Verbatim AZO lemezt:).

Jó archiválgatást!

Adler77 Creative Commons License 2011.06.26 0 0 24

Sziasztok!

Egy szokatlan kérdésem lenne.

Eredeti és írott DVD mellé rakhatok hangfalat? Lesz valami hatással a DVD lemezekre? Romlik-e a minősége?Mert valahol azt írják, hogy nincs hatással rá, valahol meg igen.

 

A hangfal egy Genius 6000-es 5.1-es hangfalszett része, pontosan a front része.

 

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.08 0 0 23

A Maxellben nagyot csalódtam! Philips audio CD íróm van, és a Maxell XL-II 80-as lemezeknél volt olyan hogy pár tracket felvettem rá és megtelt írt ki.Volt olyan is hogy le sem lehetett zárni.A Fuji, TDK,Sony,Philips,Emtec,Verbatim lemezekkel sosem volt gond.

deron williams Creative Commons License 2011.03.23 0 0 22

Sziasztok

 

Eladó 2 db fuji dvd R+-os,tokkal együtt(írható),mellette még kb 30-40db dvd tok.

TBC_z87 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 21
Márkát tekintve szerintem a Verbatim a legjobb. Nekem még nem volt gondom vele. Persze ha fontos dolgot archiválsz, egy biztonsági másolatod legyen róla!
Mellesleg tényleg a DVD-RAM a legbiztosabb megoldás, bár vigyázni kell, UDF formátumban lehetnek gondok, ha Windows és Linux alól is szeretnénk rá írni...
Előzmény: Elhaym (12)
br130 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 19

Üdv!

 

Ha rózsaszín Arita lemezen voltak a filmek , akkor nem csodálkozok rajta. Nekem is volt néhany , amiről eltűnt az adat. Érdemes gyakrabban ellenőrizni és lementeni amíg menthető.

Előzmény: luki-luk (18)
luki-luk Creative Commons License 2008.12.13 0 0 18
Üdv!!

Velem az az érdekes eset esett meg,hogy a kb 3 éve kapott összes elitalakulatom,egyszerűen eltünt!!
Anno,barátom írta ki a tíz részt,öt db dvd lemezre.
Először azt hittem,hogy a lejátszónak van baja.
Aztán gépen is megnéztem az összes lemezt,s egyiken sem volt adat.
Valami arita tipusu lemezek voltak,ha jol emlékszem.
bakibaby Creative Commons License 2008.12.12 0 0 17

Ez a kérdés sztem nem jó helyen van...

 

bb

Előzmény: szicsu1007 (16)
szicsu1007 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 16

Hali!

 

Vettem egy DVD lejátszót...

 

Most van egy TV-m, egy digitális dekóderem és egy DVD-m. A TV-n és a DVD-n csak egy-egy SCART van, a dekoderen 2. Persze a második SCART videorecorderhez való, ezért úgy gondolom, hogy a dekóder mindkét SCART-ja output.

 

Szeretném összekábelezni ezt a 3 kütyüt. Az üzletben ajánlottak egy hármas SCART splittert, megvettem. Nem átkapcsolható!!!!

 

Kérdés: szabad-e a splitter bemeneteire párhuzamosan és egyszerre csatlakozni két scart kábellel (Digi dekoder és DVD irányából), hogy aztán a splitter kábeldugóját a TV-be nyomjam? A kérdés azért ijesztő nekem, mert nem tudom, hogy az ilymódon összekötött outputok nem teszik-e tönkre valamelyik kimeneti pontot.

 

És ha nem tennék tönkre egymást a kimenetek, akkor mit fogok látni a TV-n? Keverékjelet, amikor mindkét jelforrás működik? Vagy vélhetőleg a dekodert le kell kapcsolnom, amikor DVD-t akarok nézni?

napalm. Creative Commons License 2008.11.24 0 0 15
archiválásra használjatok dvd-ramot.
biztosabb mint a sima cd/dvd.
Cheetah80 Creative Commons License 2008.10.23 0 0 14

Nekem eleg valtozatos a tapasztalatom. Nalam inkabb fuggott attol h milyen eszkozzel irtam ki a CD-t.

Van olyan CD amelyikre 10 eve archivaltam es meg olvashato...

Markakat tekintve en TDK-t hasznalok, de leginkabb megszokasbol. 

wagcina+ Creative Commons License 2007.11.03 0 0 13
Én a Panasonic-ot javaslom, de csak az eredeti japán-t.
Előzmény: Elhaym (12)
Elhaym Creative Commons License 2007.09.17 0 0 12
Mely DVDket ajánljátok, ami biztos nagyon sok évig jó lesz. Szekrényben tartom őket, fénytől védem, nagyon fontos adatok vannak rajtuk. CDim most 10 évesek, DVDk 5.
vlevi Creative Commons License 2005.09.05 0 0 11
Viszont, ha ilyen CD-t látsz, el se kezdj rá írni. Én erre egyszer írtam, 3 éve, kb 3x tettem be a meghajtóba, és mostanra CRC errorral van tele.

Előzmény: florg (10)
florg Creative Commons License 2005.09.03 0 0 10
Ez normális. Gagyi vékony emulzió. Nem erre gondoltam. Ha ezen lennének pici világító pöttyök, na az a gáz.
Előzmény: vlevi (9)
vlevi Creative Commons License 2005.09.03 0 0 9
Akkor ehhez mit szólsz?
Előzmény: florg (3)
B510 Creative Commons License 2005.09.02 0 0 8

Ird ki a filmet, majd egy honap mulva probald megnezni???!11!!

 

Előzmény: tribbiani (7)
tribbiani Creative Commons License 2005.08.31 0 0 7
én úgy tudom veszítenek adatot a dvd-k. sok rossz princoról hallottam már.
vaskerék Creative Commons License 2005.08.30 0 0 6

"Tökéletes hangminőség örökké"  szólt a reklám a '80-as években...

 

A DVD lemez érzékenyebb a behatásokra, mint a CD lemez, különösen kétoldalas,

kétrétegű lemez, a vékonyabb fedő, illetve hordozóréteg miatt.

florg Creative Commons License 2005.08.30 0 0 5
Mármint lyukas, vagy design? Kicsit majdnem mind áttetsző, természetesen.
Ha viszont lyukas, akkor lassan ideje átírni. Apró, tűszúrásnnyi, vagy annál kisebb likakra gondolk, amik leginkább csak a fény által látszanak.
Előzmény: vlevi (4)
vlevi Creative Commons License 2005.08.30 0 0 4
"Ha a fény felé tartod, és apró likakat látsz rajta, érdemes átmásolni."
Nekem van olyan CD-m, amin át lehet látni.
Előzmény: florg (3)
florg Creative Commons License 2005.08.30 0 0 3
A mégnes egyáltalán nincs rá hatással. Mint ahogy nem lesz vírusos attól, ha rátüsszent valaki. :)

Nem lehet tudni az élettartamát. Nekem van tökéletes állapotú 10 éves cd-m, de nem pörgettem állandóan, tehát archiválni elég jó. Ami árt neki: a hő, a karc, meg minden hasonló behatás, ami megsértheti a hordozóréteget, valamint a korrózió. Nem szereit huzamosabb idejű pause-kat sem, bár erről vannak viták.
Valószínűleg minél gagyibb egy cd/dvd, annál rövidebb az élettartama, tehát a fontos archiválandókat érdemes minőségi cuccra tenni.

Ha a fény felé tartod, és apró likakat látsz rajta, érdemes átmásolni.
Előzmény: gambitman (-)
PETYUS Creative Commons License 2005.08.30 0 0 2
Úgy tudom, hogy a mágnes nincs rá hatással.
Előzmény: Sanyi-ka (0)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.30 0 0 1
Elvileg bármeddig, gyakorlatilag kb 100 lejátszás után kezdődnek a gondok, ha előbb nem sérül meg az adathordozó réteg. Nem tudok jó megoldást:(
Előzmény: gambitman (-)
Sanyi-ka Creative Commons License 2005.08.30 0 0 0
Amíg nem egy nagy mágnesen tár0lod a lemezt!:)
Előzmény: gambitman (-)
gambitman Creative Commons License 2005.08.30 0 0 topiknyitó
Meddig tudhatom biztonságban a CD-re vagy DVD-re kiírt cuccaimat?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!