Keresés

Részletes keresés

Ati88 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 2052

Érdemes utána a szurdokba is elsétálni, ha már idáig eljutottatok.

Előzmény: Refy (2050)
barbon1 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 2051

Úgy emlékszem 8 euro/fő.A pontos címet megtalálod,ha beérsz Alistratiba. Mindenhol hatalmas zöld táblákkal jelzik az útvonalat.A városkától kb 5 km-re lesz.Nem tudod eltéveszteni mert addig van az út. (parkoló,bazár,jegyvásárlás)

A pénztárnál meg szokták kérdezni,hogy milyen nemzetiségű vagy és annak megfelelően kapsz leírást.Az idegenvezetés görög és angol nyelven van a barlangban,de a leírásból minden be lehet azonosítani.

Előzmény: Refy (2050)
Refy Creative Commons License 2017.08.29 0 0 2050

Sziasztok az Alistrati  cseppkőbarlang mennyibe kerül és egy pontos címet kaphatok-e ? Köszönöm.

zsoltikj Creative Commons License 2017.08.18 0 0 2049

Megneztuk az Arisztotelesz-parkot, majd a tortenelmi Stagira-romparkot. Olympiadan strandoltunk, tenyleg talan a legtetszosebb volt az eddigiek kozul (3 gyerekkel azert fontos szempont). Tegnap a Kooroszlant is megneztuk. Meg a holnapi nap van, arra neznek meg valamit delelottre. Aztan vasarnap tipli haza sajna. 

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.08.16 0 0 2048

Olipiádától délre, a Sztagira félszigeten éppen túl van 3-4 remek, finomhomokos strand. Egyiken van egy beach bár is, de a strandok többségére magatoknak kell vinni az ellátmányt.

https://www.google.hu/maps/@40.5848332,23.7980668,1325m/data=!3m1!1e3?hl=hu

Előzmény: zsoltikj (2046)
barbon1 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 2047

Akkor menjetek is át Olimpiada-ba szép apró homokos strand,lassan mélyülő tenger közel a lakatlan sziget.

Előzmény: zsoltikj (2046)
zsoltikj Creative Commons License 2017.08.16 0 0 2046

Esetleg szep, homokos tengerparti resz? Sztavrosz strand, Solymar, majd kicsit feljebb Olimpiada fele a szep sziklasakat tegnap es ma vegigjartuk. Valami jo kis otlet?

Előzmény: barbon1 (2044)
zsoltikj Creative Commons License 2017.08.16 0 0 2045

Koszonom! Szuper!

Előzmény: barbon1 (2044)
barbon1 Creative Commons License 2017.08.16 0 2 2044

Alistrati cseppkőbarlang nagyon szép (60 km)

Philiipi,Kavala (80 km)

Ampfipoli ásatások,Görögország legnagyobb kőoroszlánja.(15 km)

Stagira,Aristoletes szülőfaluja emlékpark. (40 km)

Ha kevés szólj,vagy kiálts át Varasnára,itt megtalálsz

Előzmény: zsoltikj (2043)
zsoltikj Creative Commons License 2017.08.16 0 0 2043

Sziasztok. Itt vagyunk ano Stavrosban. Minimal netem van, igy kernek segitseget. Nagyon roviden tudnatok e 40 km-ig valami tortenelmi latnivalot mondani? Vagy olyan helyet, ami meger egy delelottot? Koszonom. 

barbon1 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 2042

Mi még most is itt vagyunk júl.31-óta.Maj 28 körül gondoljuk hazamenni.

Minden ok.Sehova a jó helyről.

Előzmény: Csillag0531 (2041)
Csillag0531 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 2041

Mi tegnap jöttünk haza Asprovaltáról.Vrasnára is átsétálunk párszor.Mindkettő hely tetszett,jól éreztük magunkat.

Előzmény: barbon1 (2040)
barbon1 Creative Commons License 2017.07.30 0 0 2040

Nos, hát úgy látom nincs nagy tolongás

barbon1 Creative Commons License 2017.06.22 0 0 2039

Valaki Vrasnára az idén ?

Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.08.16 0 0 2038

Aug. 15-én, gondolom, hogy a nemzeti ünnepre tekintettel elmaradt a hétfői piac  Nea Vrasna és Asprovalta között :-(

Rengetegen nem tudták ezt, elég sokan mentünk oda, de hiába. Szerencsére mi csak három saroknyira vagyunk onnan.

(A boltok jó része nyitva volt 15-én is.)

Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.08.08 0 0 2037

Itt vagyunk Vrasnán. Illetve a hely neve Nea Vrasna, ez már egybeépült Asprovaltával. Ma reggel voltunk a piacon, hétfőnként ugyanis nagy piac van a Nea Vrasna/Asprovalta átmeneti részén.

Kapható itt minden, helyi zöldség, gyümölcs, stb. Vagy 6-8 standon árultak friss tengeri halakat (gavroszt, szardíniát, nagyobb halakat, polipot, tintahalat, kagylókat, stb. stb.), volt sok olivabogyó árus is, rengeteg féle olivát árultak.

Mi tegnap jöttünk és tudtuk, hogy van piac, ezért szinte semmit sem hoztunk otthonról, itt vettünk krumplit, paradicsomot, paprikát, uborkát, sárga, kopasz és őszibarackot, szilvát, olajbogyót

Az idő remek, van vagy 35 fok árnyékban. Tegnap este is fürödtünk, tegnap nagyon csendes volt a víz, ma viszont akkora hullámok vannak, hogy a víz átcsap egy álló felnőttön is.

stavrosmagyar Creative Commons License 2016.06.27 0 0 2036

Ismerősünk most jött haza, azt mondta, minden olyan, mint eddig, csak talán kevesebb a nyaraló.
Hozott árakat fakultatívokról:

Athos 23 euró (gyerek 15) - ebben benne van a hajójegy is
Thassos-Kavala 23 euró (gyerek 15) - ebben is benne van a hajójegy
Thessaloniki 13 euró (gyerek 10)
Kishajós kirándulás ebéddel együtt 16 euró (gyerek 10)
Meteora 30 euró (gyerek 18) - ebben nincsenek benne a belépők a kolostorokba
Csúszdapark 28 euró (gyerek 19) - belépővel együtt

Ezek a kinti Fedra Toursnál foglalható kirándulások árai, ott ki vannak írva pontosan a programok magyarul, meg, hogy melyik napokon vannak, és ott lehet jelentkezni is. És azt is mondták, hogy mindig megy a csoporttal magyar idegenvezető, tehát nem csak úgy elküldik őket egy vegyes busszal.

Ja, meg ami még újdonságot mondtak, hogy a piac már nem a hegyen van, hanem lent a kikötő közelében.

Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.03.06 0 0 2035

Köszi, majd megnézzük ezeket az éttermeket.

Előzmény: tesomstavrosi (2034)
tesomstavrosi Creative Commons License 2016.03.06 0 0 2034

Stavros-t jól ismerem, dolgoztam is ott, illetve a testvérem még mindig kint él.

- PANORAMA étterem, fent a hegyoldalban van. Jók az ételek, csodás a kilátás.

- KORALI étterem, a tengerparthoz kozel van, a főúttól 1 utcával lejjebb.

https://www.facebook.com/korali.malibu/

- LEFTERIS étterem, a főút mentén van, ez egy hal-taverna,  de minden kapható.

- MOYSTAKAS /musztakasz/ étterem, a kőrforgalomnál van. A szendvicseik is kitűnőek.

https://www.facebook.com/pages/Moystakas/695183787184344?fref=ts

Előzmény: Pierr_Kardán (2032)
tesomstavrosi Creative Commons License 2016.03.05 0 0 2033

Kedves Stavrosba vágyók !

A testvérem ebben a kellemes kis halászfaluban él.

A barátjának van egy apartman háza a főút mellett.

20-25 euro/nap/apartman áron vígan elnyaralgathattok náluk.

Az apartmanház aljában konditerem, oldalában nagy parkoló.

Bringával, kismotorral 2-3 perc Stavros központja.

Honlapjuk most készül, de a facebook-on megnézhetitek a szobákat.

https://www.facebook.com/nick.apartman

Ha érdekel valakit, írjon Neki bátran. Zsófinak hívják.

Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.01.20 0 0 2032

Nea Vrasnán melyek a jó éttermek, hova érdemes elmenni vacsorázni?

Illetve az egész karéj (Stavros, Vrasna, Asprovalta, Akti) tekintetében melyek a jó éttermek?

Melcsi625 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 2031

Sziasztok! Stvaroson még nem voltunk,de készülünk oda,és találtam tökjónak látszó szállást a stavroshazak.hu oldalon.Járt már ott valaki?Mik a tapasztalatok,mert így az oldal alapján szép is,jó is,olcsó is...Köszi!!

zizitopi Creative Commons License 2015.07.20 0 0 2030

Sziasztok. Mi is megyünk , melyik turnussal jöttök? Mi csak szinte jókat hallottunk a szállásròl.

Előzmény: ke0005 (2027)
stavrosmagyar Creative Commons License 2015.07.02 0 0 2029

Hátha hasznos lehet egyénileg utazóknak is: Stavroson magyarul beszélő (magyar) alkalmazottal találtok egy utazási irodát a Stavros Beach hotel melletti kis utcában, Fedra Tours (az orvosi rendelő mellett). A kirándulásaik az utcán is ki vannak írva, aztán, ha több info kell, bent segítenek.

barbon1 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 2028

Augusztusban mi is ott leszünk (már megint :) ) mellettetek Vrasnán három hétig.

Stavros Szép kis halászfalu,homokos parttal,a kikötőben este horgászni is lehet.Van kisvasút ami körbevisz a településen.

Hajókázás a lakatlan szigetre.

Érdemes felmenni vacsorázni a hegytetőn lévő étterembe,barátságos pincérek,jó kaja,gyönyörű kilátás a tengerre pláne este a sötétben.Az árak nem túl olcsóak,de megfizethető.

Van magyar étlap is.

Kirándulás:

Egy két utazási iroda szervez utakat busszal (Meteora,Kavala,Theszaloniki,Watewland) az árak ki vannak plakátolva.

Természetesen ezek saját szervezésben is bejárhatóak. A Meteorák kivételével mind rel.közel van 70-90 km.

Arisztotelész szülőfaluja is megér egy utat,megtekinteni az emlékparkot  Stagira (kb 40 km)

Alisztrati cseppkőbarlang (70  Km.)

Philippi romajai és múzeumja Kavala-tól 10 km.

Ouranpoli az Athos sziget bejáratánál,minden vizisport megtalálható és akár több órás hajóút Az Athos ( papok és csak férfiak) szigete mellett delfin kisérettel :)

Ha ez mind megvolt és még kevés vagy kimaradt egy hideg söröd akkor keress meg Vrasnán és folytatom a felsorolást

Előzmény: ke0005 (2027)
ke0005 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 2027

Sziasztok!

Augusztusban Stavros-ra készülünk, az Alexandros Palace-ba.

Amire kíváncsi lennék:

-szállásról vélemény

-közeli strandokról vélemény

-közelben kirándulási lehetőség, látnivalók, stb.

De minde érdekel Stavrosról...ha van kedvetek, írjatok! :)

Köszönöm!

Tiszii Creative Commons License 2014.06.13 0 0 2026

Igen, bízunk benne, hogy így lesz !

Azért nem voltam biztos benne, hogy a KTEL az ottani Volán, mert több buszos társaságot találtam, amelyek nyilván magán cégek, de gondoltam, hogy a KTEL az, csak mivel én valahol elég magas árakat találtam, kizártnak tartottam, hogy ilyen drágán buszozgatnak a görögök, közben meg pár euro lesz csak, ahogy láttam. Úgy hogy már nem parázok, rendben lesz minden. :D
Köszi még egyszer ! :)

Előzmény: geodo1 (2025)
geodo1 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 2025

persze, nagyon is jogod van. :) tök jó, h bátor vagy, bátrak vágytok, csak picit úgy tűnt, h a legegyszerűbb dolgok megtalálása se megy (ktel beazonosítása, mint helyi volán például), és ehhez képest tűnt túlzott merészségnek a vállalás.

de ezek szerint elsősorban csak a bizonytalantól, ismeretlentől való izgalomról van szó, az meg több, mint érthető. :) akkor pedig nyugi, készülj fel pontosan, tudjad fejben mi merre van, merre kéne találnod, esetleg vidd magaddal kinyomtatva/tableten stb. a részleteket, akár még írhatsz is a ktel-nek, ha az megnyugtató lehetne menetrendileg például, lehet akár b terved is... ezek mind hozhatnak majd nyugalmat. :)

de biztosan minden tökéletes lesz, nem csak az odajutás, de az egész első közös nyaralás is. :)

Előzmény: Tiszii (2024)
Tiszii Creative Commons License 2014.06.13 0 0 2024

Nem "ilyen nagy izgalom" , csak tudod ez lesz az első önálló utazásunk a párommal. A családommal kis korom óta külföldre járunk nyaralni, 90%-ban saját szervezésben történt, de sosem rajtam múltak a dolgok, hogy én intézzek mindent. Így nyilván kicsit másabb. De mivel bíztam magamban annyira, hogy megtudom majd oldani a felmerülő problémákat, ezért belevágtunk. A másik meg, hogy mivel még nem jártam Thessaloniki belvárosában, talán jogom van izgulni amiatt, hogy esetleg nem találok meg egy bizonyos helyszínt könnyedén. De igazad van, nagyon könnyűnek tűnik, biztos vagyok benne, hogy "még nekünk " is sikerülni fog. ;)

Előzmény: geodo1 (2023)
geodo1 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 2023

de miért mentek akkor saját szervezésben ha ennyire bizonytalanok vagytok? Mert az az igazság, h ezek tényleg viszonylag egyszerű dolgok: a 78-ast nem megtalálni kifejezetten művészet, aztán arról eljutni a megfelelő ktel-ig is sokaknak sikerült már :), ráadásul a neten több részletes leírás van erről, lévén népszerű kérdés. De ha még ez is nagy izgalom, ne adj isten félelem, akkor kérdés, érdemes-e...

Félre ne érts, én abszolút az egyéni szervezés pártján állok, nem vagyok irodapárti egyáltalán.

Előzmény: Tiszii (2022)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!