Keresés

Részletes keresés

hazyboszi Creative Commons License 2005.09.08 0 0 6
Szia! Nagyon szépen köszönöm az információt,már elkezdem az intézkedést!))
És hasonló jókat kívánok neked is! Üdv.
Előzmény: mártonka (5)
mártonka Creative Commons License 2005.09.03 0 0 5
Kedves "hazyboszi"!- most olvastam a kérésedet. Itt adok egy címet, ahol remélhetőleg valóban segítenek.

Ingyenes munkavédelmi információs szolgálat-ot működtetnek az

Országos Munkabiztonsági és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) - nél. telefon
06 80-204 292 (ingenyes, zöld szám)

vagy az

Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ)
telefon: 06 80-2014-264 (szintén ingyenes, zöld szám)

Ha ezeken a helyeken sem sikerülne, még meg lehet próbálni a Munkavédelmi Kutatási Közalapítvány ( a volt Munkavédelmi Tudományos Kutató Intézet)
tel: 200-9777 (ez a titkárság száma), vagy 394-2922 (ez a központ száma)

Remélem, sikerül megfelelő szaktanácsot kapni.
A Párodnak jobbulást kívánok!- ne adjátok fel, sokszor a gyógyíthatatlan betegségből is van gyógyulás! Sok erőt, lelkierőt kívánok!!
Üdvözlettel: "mártonka"




Előzmény: hazyboszi (-)
dmmddm Creative Commons License 2005.08.29 0 0 4
Még eszembe jutott valami: van a nyugdíjbiztosítónak honlapja : www.onyf.hu Szerintem ezen az oldalon választ kapsz a kérdéseidre. Még egyszer minden jót kivánok. dmmddm
hazyboszi Creative Commons License 2005.08.28 0 0 3
Szia!!

Azért nagyon köszike a tippet...Ha időnk és egészségünk engedi,utána járok valahogy...
Üdv.
Előzmény: dmmddm (2)
dmmddm Creative Commons License 2005.08.28 0 0 2
Ahhoz hogy a foglalkozási munkaképesség-csökkenés iránti igényt benyújtsátok, nem kell ügyvéd. Egy érdeklődést csak megér a dolog a nyugdíjbizt. igazgatóságon..... De a ti dolgotok. Úgy tudom, az azbeszttel való munka bele is tartozik abba a körbe, ami után lehet ilyen igényt benyújtani. Mindenesetre minden jót kívánok!
hazyboszi Creative Commons License 2005.08.27 0 0 1
Szia!!
Köszike....majd megkeresem a dokumentumokat...vidékiek vagyunk....
Nem tudom van-e értelme....annyi idő,annyi pénz...és nekünk mindegyik fogytán....Ügyvéd kizárva...és évekig tarthat ügyvéddel is,azt mondták..((((
Azért köszike....ez a magyar állam...)))))éljen.
Előzmény: dmmddm (0)
dmmddm Creative Commons License 2005.08.27 0 0 0
SZia ! Ha bp-iek vagytok, a Főv és Pest M Nyugdíjbizt. Igazgatóságnál (Fiumei út)kell benyújtani foglalkozási munkaképesség-csökkenés iránti igényt, ha vidékiek, akkor a lakóhely szerint illetékes nyugdíjbizt. igazgatóságnál. Szerintem ott meg tudják mondani, hogy milyen okmányok, igazolások, stb. kellenek az igény benyújtásához. Telszámot sajnos nem tudok.
hazyboszi Creative Commons License 2005.08.26 0 0 topiknyitó
Segítség kérése!!

Olyanoktól várnék tanácsot,akik járatosak a jogban,vagy hasonlón mentek keresztül:
2 hónapja súlyos betegséget diagnosztizáltak páromnál:mesothelioma-mellhártyarák!
Gyógyíthatalan,és mint az kiderült,régi szakmájában,azbeszttől kapta! Megjártuk az országos foglalkozásügyit...és most dönt a bizottság,orvosunk szerint: foglalkozási ártalom! Ez jelentésköteles betegség,s mint ilyen,állítólag kártérítés igényelhető...Ott,a mentálhigiénban,nem tudtak felvilágosítást adni,hogy a határozat kézhezvételével merre tovább!! És még a baleseti rokkantnyugdíj is megállapítható,csak hol,hogyan??
Tud valaki segíteni?? Sürget az idő,nem haszonlesésből teszem,Másik topikban már kaptam hasonlót/ drága gyógyszerre kellene,ami esetleg segíthetne rajtunk!!!
Minden infót szívesen vennék!!! Köszönöm!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!