Keresés

Részletes keresés

somolya Creative Commons License 2009.10.04 0 0 100
marcipánkutyám Creative Commons License 2006.08.03 0 0 99

Még nem személyes tapasztalat, de jó kis térképes játszótérlista a 11. kerületből:

http://korlat-jatszoter.kirandul.hu/terkep11ker.html

Piros pöttyök a játszóterek, rákattintva leírás mindegyikről.

Z19DTH Creative Commons License 2006.06.23 0 0 98
Nekem tegnap volt egy kellemetlen élményem, leírom, hogy másokkal ne történjen meg. Kivittem a fiamat a Kamaraerdei Ifjúsági Parkba, igazából csak sétálni szerettünk volna, de megszólított valami gondnokszerű úriember és közölte, hogy hagyjuk el a parkot, mert magánterület. Elmondása szerint a park csak gyereknap alkalmával látogatható.
Lucilla Creative Commons License 2006.05.31 0 0 97
Bizony nagyon jó kis játszótér lett az:)

Előzmény: lakos (95)
Lappantyú Creative Commons License 2006.05.31 0 0 96
van egy nagyon jó kis rejtett játszótér a Thököly-Róna utca sarkán, ha a Keleti felől jövünk, akkor a jobb oldalon, a Róna előtt, üzletek között kell bemenni a régi lakótelepek közé. jó árnyas, jó játékok, padok, nagyon szeretjük.
lakos Creative Commons License 2006.05.31 0 0 95
A VIII. ker. Losonci téren elég jó lett az új játszótér, a panel házak között, hatalmas terület, nagy fák, sok zöld, kicsiknek, közepeseknek, nagyoknak külön rész, sok homokozó csúszda stb. padok, körbekerített az egész, talán víz is lesz, legalábbis a kis kút ott van csap még (már?) nincs rajta.
Nagyon kellett már arra a környékre egy ilyen abba a sivár lepusztult betonrengetegbe.
henn Creative Commons License 2006.03.31 0 0 94
A Mechwart ligeti játszótéren most cserélik a homokot. Tegnap kiszedték a két homokozóból, ma - gondolom - újratöltik.
Kriza Creative Commons License 2006.03.31 0 0 93
De sokat akarsz Te :-))) Megoldás: ezen a játszón a gyerek(ek) szitterrel, anya otthon teraszon kávéval :-) 10 pontos, szerintem :-)
Előzmény: dalia (92)
dalia Creative Commons License 2006.03.28 0 0 92
itt a tavasz felrántom ezt a jókis topicot, sok hasznos információ van benne.

friss tapasztalatok az I. kerből, egy 1 éves és egy 4 éves szemszögéből (megazanya)

1. Vérmező Mikó sarok:
bekerítve, árygas, elfogadható méret, jók a hinták, csecsemő is, pados is, de nincs csúszda, az eléggé hiányzik. Mivel a Krisztina/Attila út között terül el légszenyezettsége necces.
10/5

2.
Horvátkert
Klassz játékok, hinta, rigós hinták, jó csúszda, várral. De nincs bekeítve, nagyon kicsi a zöld terület, sok a gimis ergo a csikk :( Léhyszennyezettsége rosszabb mint a fentinek
10/4

3. Naphegytér
bekerített, hinta, csúszda, rugósok, pörgő kagylók, jó levegő, nem is tudok hirtelen hibát találni.
10/9
(azért 9, mert a 10 pontos játszón kávét is adnak anyukáknak :)))
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.18 0 0 91
megírtam.
Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.17 0 0 89
ja és a zöld péter játszót (millenáris) aki csinálta, azokat ismerem, ha gondolod, szólj és szólok nekik.
Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.17 0 0 87
majdnem kész a nagy imre téri játszó, még hiányzanak a babahinták, meg némi tereprendezés, de már be van kerítve és pár játék működik.
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.16 0 0 86

hááát, csak nagyon távoli asszociációk: a matáv csinált pár éve olyat (tán még most is), hogy munkatársak kivonulnak és játszót építenek, közösségi munkában. talán írnék egy rendhagyó pályázatot a nagy bálintnak vagy a valamilyen gyula helyettesének és meghívnám őket egy ilyenre, team building felkiáltással. ez az emberi munka. (mondjuk valszeg ebből van a legtöbb... :-( pl. munkanélküli közmunkások)

 

a másik talán: a wienerberger téglagyár minden évben pályáztat építő anyagra, nem csak téglára. onnan lehetne a nem játék tipusú építő anyagot.

 

magukat a játékokat? hmmm... ezen még gondolkodnom kell.  esetleg kérdezd meg a pagonyt, nekik tudniuk kell.

 

http://www.koskarolyegyesules.hu/pagony.htm

 

hajrá, nógrád!

Előzmény: Törölt nick (85)
henn Creative Commons License 2005.10.13 0 0 84
Ja, tudom, csak Malena írta, hogy most épp felújítják, és nem volt látogatható pár hete, csak a nagyobbaknak való.  Hozzánk ez esik a legközelebb, ezért szoktam vele szemezni.
Előzmény: sasmadár73 (82)
sasmadár73 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 82

Mechwart ligeti játszótér már évek óta használatban van. Két, bekerített része van. Az egyikben egy nagyocskáknak való játszóvár található, kötél, láncos gerendahíd, ferdemászó; célcsoport az ügyesen mozgó 5-10 évesek. A másikban van hinta és pár bébijáték, asszem kisebb csúszda is. Láttam már több és izgalmasabb játékot is egy játszótérre téve, de végül is nem rossz.

Ami nem tetszik: hogy a két teret elég messzire tették egymástól, így pl. az a mami, akinek egy 5 éves örökmozgója meg egy 1,5 éves totyogója van, nem tudom, hogy köti le egyszerre mindkettőt.

A szökőkutat imádják a gyerekek; meg jókat lehet rodeózni körülötte kismotorral.

Iskolaidő végeztével egy időre átveszik a kiskamaszok az uralmat, s néha nézeteltérés van abból, hogy pl. egy csapat cigiző 12 éves szíve szerint nem hagyná a kicsiket felmenni a mászóvárra.

 

Előzmény: henn (78)
lakos Creative Commons License 2005.10.12 0 0 81
ide: csbalazkukacvipmailponthu
Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.12 0 0 80

na, akkor közkívánatra a trencséni utcai játszó megközelítése: a városmajor felől is meg lehet közelíteni, végig gaál józsef utcán, de az kanyargós, eltévedős, csak akkor érdemes, ha a hűvösvölgy felől jössz. a a legegyszerűbb az istenhegyi felől a tusnádi utcán bejönni (magas házaknál) és onnan a trencséni utca egyenesen belemegy a martinovocs hegybe.

 

ja, a lekvár andrás térhez még annyit, hogy hiába jól kifundáltam, hogy az önkormányzatnak akadálymentesnek kell lennie, tehát szépen beállok a parkolóba és ott kell legyen babakocsis access, hát nincs!!! a lépcsők körül ugyan van egy íves rámpa, de tök fölöslegesen, mert előtte-utána megint lépcső. úgyhogy ne felülről közelítsétek!

Előzmény: henn (78)
henn Creative Commons License 2005.10.12 0 0 78

Leírnád, hogy hogy található meg, hogy más (pl. én :-) ) ne jusson arra a sorsra, mint a múltkor te?

 

A Mechwart ligeti játszótér már használatban van, szerintem. Tutibiztos nem vagyok benne, mert mi még nem játszóterezünk, de úgy láttam. Igazi nagy felújítás szerintem nem történt. Azt hallottad (hallottátok) amúgy, hogy mélygarázst terveznek a park alá? :-(

Törölt nick Creative Commons License 2005.10.12 0 0 77

na, azóta viszont teszteltük a trencsényit (martinovics hegy), és tényleg isteni. messze veri a többit.

 

a vérhalom sem rossz, de pl. a marcibányi tér többek között a mulcs miatt nekem nagyon nem jött be (kis lükék még fölszedik, szopogatják). ja és tiszta klikk van, mindenki ismer mindenkit, olyan fura érzésem volt, mintha kinéznének... ez biztos hülyeség, de valahogy nem a mi közegünk... csupa állati jól öltözött mama talpig gucciban, gyerekek hasonlóan. még a vérhalmon, trencsényin sem volt ilyen 'elit'. az utóbbi teli van külföldiekkel.

 

a legjobb sajnos pont télre lesz kész (gratula a kerületnek): nagy imre tér (külügy előtt). ja, és a lekvár (mechwart) andrás téri babásat felújítják, csak a nagyoknak való volt látogatható (legalábbis pár hete).

Előzmény: Törölt nick (74)
lakos Creative Commons License 2005.09.16 0 0 75
Na ezért kell minél pontosabban beírni, hol a játszótér:)
Utca házszám, vagy utcák kereszteződése, vagy valami jól azonosítható dolog, ami ott van.
Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.15 0 0 74

hú, de megjártuk a martinovics heggyel!!! a tetején kerestük, de sehol semmi, csak kutyapiszok, meg napozó bácsi (hálistennek volt rajta fürdőnadrág)

 

tiszta teljesítménytúra volt, körbe körbe, ikerbabakocsival totál cross terepen...

végül besurrantunk egy lakóházak közti magánjátszóra és ott az isteni fűben piknikeztünk... csak kicsit úgy éreztem magam, mint amikor a tanácsköztársaságban a szegény gyerekeket beengedték a gazdagok villáiba :-)))

Előzmény: brummadra (60)
berku Creative Commons License 2005.09.15 0 0 73
A csudába, erről lemaradtunk. (Múlt hétvégén voltunk Nyíregyházán.) Viszon Ny.e. Sóstón is nagyon klassz játszótér van a tavak mellett. (9 pont) A skanzenon belül is van pár hinta + egy felfordított gyökér mászókának, ami kissé veszélyes (szúrós ágak) de a lányoknak (4 év) nagyon tetszett.
Előzmény: Zimizumi (65)
lakos Creative Commons License 2005.09.15 0 0 72
Kösz, biztos megtaláljuk majd, szerintem az állatkertet is bevesszük a programba.
Előzmény: nyarimikulas (70)
nyarimikulas Creative Commons License 2005.09.15 0 0 71
lemaradt az előzőből: a bejárat előtt végig parkolóhelyek vannak, megállás nem gond.
Előzmény: nyarimikulas (70)
nyarimikulas Creative Commons License 2005.09.15 0 0 70
Jajj, nem vagyok debreceni, mi is csak kirándulni voltunk ott, utcanevekre nem emlékszem, de megpróbálom :-) Van a Nagyerdőben egy csónakázótó, vele szemközt egy szálloda (Hunguest htl. Nagyerdő). Egy sarkon van, ha kijönnél a bejáraton, akkor a jobbra lévő utca az, kb. 3 perc séta. A Pagonnyal szemben van amúgy egy hatalmas szabadidőközpont (tán az Állatkert is) a helyiek tudni fogják. Ja, és több bejárata is van, szóval másképp is lehet menni biztosan :-)
Képek sajna hagyományos géppel készültek.
Előzmény: lakos (64)
lakos Creative Commons License 2005.09.15 0 0 69
"anyuka meg sörözik"

anyuka??? :))
Előzmény: Törölt nick (68)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.14 0 0 68
mondén hely témához: a millenárisban 2 kiülős hely is lett, amióta ott jártam. dedek kavarnak a zöldben, anyuka meg sörözik, tök jó.
Előzmény: Törölt nick (54)
Bugi néni Creative Commons License 2005.09.13 0 0 67

Allende park - kiegészítés (frissítés)

Nem tudom, mi történt, de nyár végére vki eljutott odáig, hogy akkor esetleg meg kéne csinálni az ivókutat. Tegnap láttuk (utólag és csak az eredményt), hogy ezt csak túrással lehetett megoldani (létezik, hogy nem kötötték be a vizet???) és persze a túrás után egyáltalán nem állították vissza az eredeti állapotot:-( A lefolyót eldugítják az apró kavicsok és tele volt még földdel (mennyiből állt volna kiseperni szerlés után?), a túrás mentén dombocska, ami eső után tuti jó sárdagonya lesz. Nem értem, miért nem lehet a visszatemetés után ledöngölni a földet, majd kellő vastagságban gyöngykavicsot tenni rá, ahogy volt???? Grrrrrr.

Viszont a játékokat (csúszda, hinta, stb.) ellenőrizte elég alaposan egy emberke és bőszen jegyzetelt. Valószínűleg felmérte a környékbeli játszótereket és a lista alapján majd jön a javítóbrigád.

Zimizumi Creative Commons License 2005.09.12 0 0 66

Értékelés:

Nyíregyháza, Erdei tornapálya

Van: legalább 5 bébihinta, 4 nagyoknak való hinta, 2 fedett homokozó, 2 mérleghinta, 2 rugóshinta, 2 fedett homokozó, 1 mászóvár piciknek kis csúszdával, 1 mászóvár nagyoknak lépcsős és spirális csúszdával, 1 óriás csúszdadomb, ahova felmászni hegymászó köveken lehet - lecsúszni meg egy meredek egyenes és egy másik meredek lépcsőzetes csúszdán lehet, 1 kötélcsúszka

Van ivókút, körbe van kerítve, van kerékpártároló, és csodálatos tiszta levegőjű, csendes helyen van

Ha lenne WC és nem lenne annyi szúnyog, akkor 10 pontos lenne, így csak 9 pont

Előzmény: Zimizumi (65)
Zimizumi Creative Commons License 2005.09.12 0 0 65

Én is ajánlanék egy vidéki játszóteret. HEly: Nyíregyháza, Erdei tornapálya. Beszéljenek a képek magukért:

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!