Keresés

Részletes keresés

Indián Creative Commons License 2005.09.05 0 0 142
Hmmm... nem egészen... a komenizmus nem azt jelenti, hogy csak úgy elzabrálod a részvényeimet... ugyebár... De nézzünk egy eccerűbb céget, pölö az OTP... mennyi részvénye is van forglomban? Millen is a tulajdonosi szerkezete? Jó, egy virtigli komenizmus alkalmából szájonvágnák Csányit... ezért vernyogtam, hogy egy erőst szűkített értelemben véve...

Ennek dacára a coccális háló, a tőzsde, a zállam korlátozott szerepe egyfajta megvalósult komenizmus, némi tulajdonjogi vitaalappal, de igezán ez nem számít, mer' amíg a kisajátítás ottan figyel a PTK-ban, addig semmlyen tulajdon nincs teljes biztonságban.
Előzmény: Törölt nick (141)
Indián Creative Commons License 2005.09.05 0 0 140
Nos, a helyzet az, hogy Ájrópában - egyáltalán az ún. jóléti államokban - bizonyos mértékig megvalósult a komenizmus. Persze erőst leszűkített értelmezési tartományban, de megvalósult...A termelőeszközök lényegében közösségi tulajdonban vannak a tőzsde, befektetési alapok jóvoltából, a pénz értelmetlenné vált a fedezet hiányában és a mindhülyébb elszámolórencerek következtében, a zállam meg gyakorlatilag nincs...
Előzmény: Törölt nick (139)
Indián Creative Commons License 2005.09.05 0 0 138
Látom, házhoz mész a lófaszér'... derekas igyekezet, mitmongyak?
Előzmény: Bujdoshow (137)
Bujdoshow Creative Commons License 2005.09.05 0 0 137
Én nem ismerek olyat, aki önként lett komcsi, leginkább csak a zsidók egy bosszúra éhező része.
Előzmény: Susanne Corbis (134)
Bujdoshow Creative Commons License 2005.09.05 0 0 136
Szerintem meg a szovjet tankok hathatós támogatásával!
Előzmény: Susanne Corbis (134)
kavkaz Creative Commons License 2005.09.01 0 0 135
Namost, az a szemét komcsi rendszer másodjára nem kialakult, hanem megszállókkal érkezett adottságként telepedett be ide. Még választási csalással se tudtak nyerni, mert a nyomorgó emberek többsége még a szemét hazaáruló uraságok rendszerének bukása után se hitt a szarházi komcsiknak.

Van ez így. No mindegy, a gusztustalan lebetonozott padokat mindenesetre kétség nélkül nekik köszönhetjük a Citadellán.
Előzmény: Susanne Corbis (134)
Susanne Corbis Creative Commons License 2005.09.01 0 0 134
Az a szemét hazaáruló komcsi rendszer tudod azért alakult ki, mert az embereknek sokfelé a világban elegük volt a szemét hazaáruló uraságoktól.
Hogyan is keveredtünk az első nagy háborúba? Komcsik miatt? Miért is vándorolt kis sok millió magyar? A komcsik miatt? Miért halt itthon éhen vagy miért nyomorgott itthon olyan sok kisember a múlt század első felében? Talán a komcsik miatt? A komcsik sodorták másodszor is a háborúba az országot? Ebben a háborúban, amikor kezdtek nem jól menni a dolgok, a komcsi vezetők fordultak szembe korábbi szövetségeseikkel?
A komcsi hatalom többek között azért tudot teret nyerni, mert az embereknek nagyon tele volt a töke a szarházi nagyurakkal. Bevették azt a maszlagot, hogy majd jobb lesz. Nem lett jobb.
Előzmény: kavkaz (126)
ex_lx Creative Commons License 2005.08.19 0 0 133
Tényleg jaj...
3 betus mozaikszavakhoz vagyok szokva.
Előzmény: tfa (131)
tfa Creative Commons License 2005.08.18 0 0 132
De milyen jól szórakoztatod azokat, akik téged fentről mondjuk távcsővel néznek.
Élő Valóvilág só!
Nem mondod komolyan, hogy nem tetszik az ötlet! ;-))
Még pénzt is lehet érte szedni, hogy ne legyen kihasználatlan, mint az egyesek jelezték, semmi se.
Előzmény: Sir Balambér (114)
tfa Creative Commons License 2005.08.18 0 0 131
UNESCO! Jajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj!
Előzmény: ex_lx (117)
tfa Creative Commons License 2005.08.18 0 0 130
A pesti oldalon akartak valami fürdőt, meg akarták fúrni a forrásokat, hogy legyen vizük. Nem kaptak rá engedélyt, itt meg is állt a dolog. A Citadelában legfeljebb dunai csapvizből csinálhatnának fürdőt.

A parkolást én sem tudom, hogy gondolták megoldani, mikor az átlagpolgár a budira sem megy ótó nélkül.
Előzmény: csapó (129)
csapó Creative Commons License 2005.08.18 0 0 129
A fürdő beleillik a budai oldal neves fürdőinek sorába. Vízellátása a hegy gyomrában levő hő- és gyógyvízforrások, az elmúlt századokban feltárt és erősített kürtők révén oldható meg. Megközelítése a Rác fürdőtől induló kötélpályás felvonóval illetve a hegybe több ponton bemélyesztett liftekkel történhet.

Ezt tudják meg a zöldek! Micsoda aggodalmak voltak a 4-es metró kapcsán, hogy megsemmisül a hévízkincs, pedig az alagút és az állomás csak megközelítette a hegyet. Most meg közvetlenül a forrástérséget akarják babrálni. Aztán a vizet 100 méter magasságba emelni sem olcsó mulatság. Egyáltalán, van annyi víz, hogy még egy fürdőt ellásson? A Citadella meg műemlék, a Gellért-hegy pedig mai állapotában is enyhén túlterhelt.
Momentán a Duna nemzetközi víziút. Mit szól a Duna Egyezmény a tervekhez? Stb., stb.

Mellesleg, az nem baj, ha vannak ötletek, elképzelések. Csak nem szükséges mindent megvalósítani. :)
tfa Creative Commons License 2005.08.18 0 0 128
Hagyd már Debrecent meg Kósát, ember, értsd meg, itt budapestikek vannak, sz.runk bele Debrecenbe, vazze, ez a város érdekel minket. Kápíse?
Előzmény: geszthi (108)
geszthi Creative Commons License 2005.08.18 0 0 127
Bevallom odaig nem jutottam el, hogy elkepzeljem magam benne. Csak felulrol volt a latvanny ok. Nekem lgalabbis jobb mint a gicces uvggombok, az a borzalom margithidi iz, vagy a Citadellas vizeses (ami maga nm lenne rossz, hisz mar olyan a hegynel, csak nem az uton at keresztbe...)

A szinezesrol jogos a biralat, de az gondolom valtozhat az csak a terven olyan. Ha meg meg diszfakat is raknanak be jo is lenne...szvsz persze.
Előzmény: Sir Balambér (114)
kavkaz Creative Commons License 2005.08.18 0 0 126
A teraszokat a "habsburg-klerikalizmus" és a "horthy-fasizmus" idején alakították ki. A "szemét-hazaáruló-komcsi-rendszer" csak "renoválta azokat", itt-ott ízléstelen padokat betonozva le.
Előzmény: Susanne Corbis (124)
voks02 Creative Commons License 2005.08.18 0 0 125
Én speciel nem szedett-vedettnek nevezném, hanem szépnek, hogy ilyen változatos, de én nem is vagyok építész... :-))

Ami a lényeget illeti, igazad van. Minden kor másként áll a kérdéshez. Ami viszont fontos, az az, hogy vannak tervek és vanak elképzelések. Nem mindegyik jó (ezek a dunai mélykutak például nekem sem tetszenek), de legyenek. Bojár gyaloghídja is elég kétséges gondolat volt, de a jelek szerint nem hajlandó róla letenni, amibe csak belefolyik, ott újra és újra megjelenik ez az ötlet: itt is.

Amivel nem tudok mit kezdeni, az a bornírt ostobaság, hogyaszongya a liberbolsik azzal kelnek minden reggel, hogy adduramisten, hadd adjuk el ma is a Citadellát Tescónak, de még lehetôség szerint napnyugta elôtt, mert mi ilyen ördögi profithajhászók vagyunk. Ilyen szellemi magasságokból közelítve nem lehet várost építeni, de még csak vitázni sem róla...

Üdvözlettel,

Péter
Előzmény: Susanne Corbis (123)
Susanne Corbis Creative Commons License 2005.08.18 0 0 124
Az a "szemét, hazaáruló, komcsi rendszer"-ben volt szempont, hogy a közember is lásson valamit. Ma elég, ha az éppen hatalmon lévő párt főfunkcionáriusainak jó.
Előzmény: kavkaz (119)
Susanne Corbis Creative Commons License 2005.08.18 0 0 123
Minden korban?

A műemlékvédelem pl. a legújabb kor "találmánya". Korábban gondolkodás nélkül lebontották azt, ami útban volt. Az 1800-as éveben nagyon sok dolog épült Pesten. Szinte minden fontosabb középületünk akkor épült. Egyes építészek szerint nincs még egy ilyen főváros, ahol ennyi szedett-vedett ház állna, mint Pesten. barokkos, rokokó szerű, neobarokk szerü, szecesziós szerü, stb. Egyik épületünk sem tiszta stílusú, s sehol sincs egységes utcakép. Nem vagyok benne biztos, hogy ez így igaz lenne, de van benne valami.
Idióta, nyerészkedő senkiháziak régen is voltak. Pl. egyesek időben felvásárolták a telkeket, hogy aztán sokszoros áron adják el Pestnek. Az 1900-as évek elején lebontották a Tabánt. Nem a nyomort szüntették meg, csak látszatkozmetikázás történt akkor. Eredetileg egy, a bécsi Grinzinghez hasonló mulató negyedet terveztek oda, da nem valósult meg.
Előzmény: voks02 (90)
Susanne Corbis Creative Commons License 2005.08.18 0 0 122
Kissé könnyedén dobálózól ezzel a hazaárulózással. Szerintem.
Előzmény: ScanDriver (82)
Sir Balambér Creative Commons License 2005.08.18 0 0 121
Tán szencségtörésnek hangzik, de nekem nem teccik az az erőd. Nemtom kötődik e hozzá valami, remélhetőleg nincsenek szovjet katonák eltemetve a környékén vagy ilyesmi. Egy panorámás uszodával kávézóval stb kiegyeznék, csak ne legyen magas és ronda, és ne valami félmaffiózó tásaság szedje a belépti díjjat..
Előzmény: kavkaz (119)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.18 0 0 120
Támogatandó az ötleted!!!
Előzmény: Bujdoshow (113)
kavkaz Creative Commons License 2005.08.18 0 0 119
A Citadella egy holt tér a városban. A város kellős közepén, egy full panorámás telken ott áll a XIX. századi erődépítészet egy kihasználatlan (anno jelképesen megbontott) tömbje. Még kilátónak se használják, mert arra külön kis teraszokat alakítottak ki a hegyoldalban. Valamit tényleg kezdeni kell vele, de nem vagyok benne biztos, hogy pusztán azért a poénért, hogy egy "hegytetőn uszoda" megéri lebontani. Merthogy az erőd belterében legföljebb egy gyerekmedencét lehetne kialakítani egy nemzetközi versenyeket is elbíró "síkvidéki" uszoda költségén.
Valami múzeum, engedélyel épített kávézókkal talán ésszerűbb ötlet.
Előzmény: ftonyo (47)
ex_lx Creative Commons License 2005.08.18 0 0 118
A kétszintes Dunán lesz helye a hajóknak is. Ha mégsem, majd besorolnak a négysávos rakpartra.
Előzmény: lujza (115)
ex_lx Creative Commons License 2005.08.18 0 0 117
Igazán szépek. Jól harmonizálnak a híddal. Az UNICEF egy perc alatt a szívébe zárja ezeket.
Jut eszembe, a hidakat el ne felejtsék rózsaszínre festeni a zord, háborús időket idéző színeket felejtendő!
Előzmény: geszthi (110)
Bujdoshow Creative Commons License 2005.08.18 0 0 116
Nagyon komolytalanak ezek a látványképek.
lujza Creative Commons License 2005.08.18 0 0 115

kitiltják a hajókat a Dunáról? :O

 

Ki ez az elmebajnok????????????????

Előzmény: geszthi (110)
Sir Balambér Creative Commons License 2005.08.18 0 0 114
Látványosnak látványos, csak ha elkpzelem, hogy ülök egy lyukban, nem látok körbe mást csak a fehér falat, mögötte sejtem a dunát, és felfelé kell meresztenem a nyakam, ha eget akarok látni akkor már nem is teccik annyira. Ha megvalósul akkor hosszú távon is megmarad vagy télre lebontják?
Előzmény: geszthi (110)
Bujdoshow Creative Commons License 2005.08.18 0 0 113

Ez aztán a kulturális beruházás!

 

Akkor már inkább egy nyílvános megszégyenítő hely, minden korrupt politikusnak!

Cs_ Creative Commons License 2005.08.18 0 0 112
Pont ez? Ezek a suicid hajlamú vendékeknek létrehozandó kávézók! Most nézem csak, hogy mennyi van belőlük! A kikötőhelyekre is jut.
Előzmény: geszthi (110)
lujza Creative Commons License 2005.08.18 0 0 111

A debreceni piramisról nemigen hallottam.

 

Semmilyen koppintással nem értek egyet.

Budapestnek van stílusa. Őrizzük meg. Lehet extravagáns ötleteket megvalósítani.

Van elég zöld-és barnamező. Ott...

 

De ott is csak saját ötletet, nem másét.

 

Tiszta gáz....

 

Ki ennek a szakmai szülőatyja, lehet tudni?

 

 

Előzmény: geszthi (108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!