Keresés

Részletes keresés

hoozy Creative Commons License 2011.06.12 0 0 41

Sziasztok! Nemrég észrevettem, hogy a teraszon valami rágja a gerendát. Pár nappal ezelőtt rajtakaptam a tettest, amint dobálja ki a forgácsot egy lyukon keresztül, sikerült megörökíteni:

 

http://www.psharing.com/pic.php?id=545525

http://www.psharing.com/pic.php?id=545526

 

Mi ez, szú?

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.24 0 0 40
Nekem most sikerült szert tennem egy ilyen szú rágta asztalra. Azt tapasztaltam, hogy a Xilamon nevű ecsetelő nagyon jó ellenük. Nekem ablakkeretet rágtak majdnem teljesen széjjel. A beecsetelés után csend lett !
cssz74 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 39
Hátha másoknak segítség, sikerült megtalálni a "furcsa" zaj forrását.
Kb. 2 tucat pondrót a gipszkartont a szarufához rögzítő deszkában. Sajnos falbontással, de megszabadultam a kártevőktől, legalábbis remélem.
cssz74 Creative Commons License 2009.07.26 0 0 38
Üdvözlet!
Van valakinek arra ötlete, hogy tetőtérben a cserép és gipszkarton közt gyanított szúval mit tudok tenni?
harmri Creative Commons License 2009.05.03 0 0 37

Üdv !

 

Engem is az érdekelne, mennyire megbízható a Jobeck. Van esetleg már róla tapasztalata valakinek ?

TakiWind Creative Commons License 2009.01.19 0 0 36

Az egyik fenyőbútoromban hallom hónapok óta a percegést, de eszembe sem jutott a szú. Azaz talán inkább a házicincér lárvája esetemben. (A netes leírások alapján talán az lehet)

A problémát a percegét miatt drasztikusan oldottam meg, azaz egy vékony pengéjű késsel végignéztem, hogy merre jár a dög és percegés közben valszeg el is kaptam. Sajna igen nagy felületet kell lebontanom az ajtóból, amit aztán majd mmegfelelő fakittel pótolni fogok.

A végleges írtásra találtam vmit, de nem tudom eldönteni, hogy megfelel-e.

Szerintetetek?

 

http://www.jobeck.hu/

Előzmény: Rajmi72 (35)
Rajmi72 Creative Commons License 2008.12.16 0 0 35

Üdv!

Kérdés... és ha 1 egész nappali parkettáját kell szu-talanítani, akkor mit tegyünk?

A lenolajas fát nem rágják? Vagy csak légelzáró szerepe van?

Szóval ha beöntöm, rá a fóliát, akkor megdöglik? És a felé rakott laminált

parkettába már nem megy bele? Ami igazából már nem is fa, hanem papír- ugye...

ncc1701 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 34
De marha jó ötlet, köszi. :)
Előzmény: Csavarhúzós (32)
baccardi22 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 33

Üdv.

 

Van egy hasonló gondom , hogy a minap nálam is megjelent valószínűleg a szú, mert olyan szabályos időközönként hallottam a hangot a falból és olyan , mint ha belemart volna a fába valami. Nem hiszem hogy az lenne, mert az össze vissza kaparászna szerintem.

 

A házunk nem rég épült és kösnnyűszerkezetes faház, és a poadlásszoba tető felöli falából halladszódott a hang.

 

Ilyenkor mit lehet tenni, ha az a rész be van építve? Bontsam szét?

 

Vagy van rá valami megoldás bontás nélkül is?

 

üdv váromn a válaszokat, amit előre is köszönök.

 

üdv

Csavarhúzós Creative Commons License 2008.08.09 0 0 32
No, szerintem képzeljük bele magunkat a szú helyzetébe. Ha nincs mit enni, csak valami büdöset, akkor aztt esszük. Ha szalmiák, hát szalmiák. Amit én tudok a témáról, hogy a bariq hordók (tölgyfa) köré szoktak hársfa hurkot tenni, amit egy év után elégetnek. A szú inkább a puhafába megy, s ilyen módon pórul jár. Én azt tenném, hogy a már említett űző módszerek mellett a gerendákra kötöznék kezeletlen hársfa ágakat. Hiszen ha az életbenmaradás a tét, a szú is eszik valamit, hiába kezeljük le bármi riasztóval, de ha ehet helyette bármi finomat, akkor hajlmos lesz áttérni, így aztán a hársfa elégetésévelé hatásosan ritkítható. (nem tapasztalat, csak okoskodás)
fakeco Creative Commons License 2008.08.08 0 0 31

  Hali

 

  Nagyon regen az  asztalos mesterek  szalmiak szeszt hasznaltak  a szu ellen

 

   iszonyatosan budos ,folyto az illata de hatasos.

 

  Ecsettel  jolbeletunkolni  a faba , lehetoseg szerint foliaval letakarni az adott feluletet, 2- 3  nap utan teljesen elilan a szuros szag.

Andidandi Creative Commons License 2008.08.07 0 0 30
...de nem fog a fejünkre szakadni a tető? :D Én csak ettől félek.
KalásziM Creative Commons License 2008.08.05 0 0 29
  Szeressük meg !!
Andidandi Creative Commons License 2008.08.05 0 0 28
Ja nem a tetőgerendában, hanem úgy néz ki a dolog, hogy a hálószobában álmenyezet van gipszkartonból és afölött fut egy gerenda. Sztem abban van a kis dög.
Andidandi Creative Commons License 2008.08.05 0 0 27
Sziasztok! Nálunk a tetőgerendában van szú. A tetőtérben lakunk és esténként halljuk, hogy rág. Nem igazán tudom, hogy hogyan lakoltathatnánk ki :). A gerenda a "padlásról" elvileg elérhető. Elég csak lekezelni vmi szerrel vagy ennél azért bonyolultabb. Elnézést, ha volt már hasonló hozzászólás.
freyya Creative Commons License 2008.08.03 0 0 26
Viccesen működnek ezek a keresőmotorok. Egy tanácsadó fórumon feltettem egy kérdést, hogy új fenyőbútorba belemehet-e a szú. Rögtön kidobta, hogy ehhez hasonló kérdés már van, nézzem meg, mielőtt elküldöm a sajátomat. Majdnem leestem a székről. Az enyémhez állítólag hasonló kérdés: Belemehet-e a kisbabába a kullancs? Vagy a válasz szempontjából mindegy, hogy a bébit vagy a bútort rágja valami dög?:))
freyya Creative Commons License 2008.08.03 0 0 25
Sziasztok!
Azt meg tudná valaki mondani, hogy a ma kapható fenyőbútorokba belemehet-e a szú, vagy le vannak kezelve hatásosan ellene? Szeretnék új bútort a szobámba, de a szőnyegpadló alatt szuvas a régi parketta, és félek, hogy átmásznának bele a dögök. Parkettázásról viszont csak jövő nyáron lehet már szó. Várjak inkább a bútorral is?
hangyáznék Creative Commons License 2008.05.29 0 0 24
Azt hiszem ,igaza van az előttem szólónak. Most hallottam, hogy leginkább az elgázosítás a jó (nem tudom, mit jelent, de nem jól hangzik). Lehet, hogy a mi esetünkben hamar elcsíptük, bár igaz, hogy a fertőzött leceket likvidáltuk. Az biztos, hogy te látod, mennyire "esik szét" a fa. De ha még úgy látod, hogy nem porlad, akkor inkább fecskendezz a lyukakba, mint csak bekenni. Abszolút nem szakértői vélemény, csak ez volt a tapasztalat.
Előzmény: balages (22)
Émile Creative Commons License 2008.05.25 0 0 23

  "Kézzel érintve is puha a fa, néhol már le is porladt belőle."

 

 

  Akkor annak vége !!

Előzmény: balages (20)
balages Creative Commons License 2008.05.25 0 0 22
Köszi!

A lyukakba is kell direkt befecskendezni ebből az anyagból, vagy elég ha jó vastagon többször átkenem?

B.
Előzmény: hangyáznék (21)
hangyáznék Creative Commons License 2008.05.22 0 0 21
Szia! Szerintem-ha még nem léptél ez ügyben- a fent említett xyladecor a legjobb megoldás. Dilemmát csak akkor okozna, ha akarod használni, illetve ha van olyan része, mely érintkezhet a gyümölccsel. Ha csak tereptárgynak akarod felújítani az udvarra akkor ez a legjobb. Nekünk a hálószobai beépített szekrény váza volt a fertőzött, sajnos szét is kellett szedni. Viszont egy tetőt tartó fagerenda volt az egyik oszlopa és azt ugye nem "vághatom ki". Kb 10-15-ös gerenda. Több helyen fecskendeztünk bele+jó alaposan többször átkentük. Egy hétig nem aludtunk ott. Azóta viszont, kb két éve teljes a csend. Lehet, hogy megint le kéne kenni kis idő múlva, bár én a festéstől sem idegenkedem (még natúr) és úgy tudom van vastag lazúr is, ami oldószeres, de a rovartól elzárja a levegőt. Sőt most jut eszembe, hogy a lambériát pl azzal kentük le, amíg natúr volt láttam benne bogárrágta lyukat és a lekenés után (2 éve), nem keletkezett új. Üdv.
Előzmény: balages (20)
balages Creative Commons License 2008.05.07 0 0 20
Jónagyot kívánok!

A présházunkban álldogál évtizedek óta egy kicsi szőlőprés. Ma úgy döntöttem nem hagyom elenyészni, felújítom. Sajnos a szú a a prés oldalát, a rácsfákat szétrágta, de jó alaposan. Kézzel érintve is puha a fa, néhol már le is porladt belőle.

Mivel egyáltalán nem értek ehhez a témához kérem adjtok tanácsot, meg lehet-e még menteni az eredeti fákat. Milyen szert használjak?

(Jó volna, ha a "tűzre vele" és a "hamarabb kelle volna kapcsolni öcsi" jellegű hozzászólások nem érkeznének, bár egyetértek vele :-)

köszi
Balages
schpenoth Creative Commons License 2005.08.23 0 0 19
Tudomásul kell venni, hogy vagy rovarölő, vagy nem mérgező. A kettő együtt nem megy. A kereskedelemben kapható löttyök eléggé fékezett habzásuak. Le lehet ápolni vele a nagyi almáriumát, oszt vagy bejön, vagy nem. Legrosszabb esetben szétesik a bútor. Egy tetőszerkezett költségesebb annál, hogy ilyen löttyökkel pancsoljunk és rizikózzunk.
(Foglalkozásomból kifolyólag 2 évtizede meghitt viszonyban vagyok a fák kártevőivel, frissen vásárolt öreg házam tetőszerkezetét mégis (éppen ezért!) szakemberekre bíztam.)
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.23 0 0 18

Bocsi a pontos cím:

 

http://www.xyladecor.hu/xyladecor/termek-szuolo.php

 

Attila

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.23 0 0 17

Üdv!

 

 

Ez is egy lehetőség. Bár volt belőle régen sok vita, hogy mérgező, állítólag változtattak az összetételén.

 

http://www.xyladecor.hu/xyladecor/

 

Mi lekezeltünk vele 3 nagy rönköt, és bevállt.

 

Attila

schpenoth Creative Commons License 2005.08.22 0 0 16
Bocs Stoner, újradrszp! Hülye napom volt, pikírt hangulatban vagyok és annyi csacsiságot írtatok össze, hogy nem bírtam ki.

üdv: Spenót
schpenoth Creative Commons License 2005.08.22 0 0 15
"védőanyagba áztatott 8mm-es köldökcsap beütése."
>>>Helyette nyugodtan lehet woodoo szertartás szerint broylercsirkét áldozni.
"...jellemzően ezek a rovarkárok víz beszivárgással is együtt járnak."
>>>Amennyiben a rovarok motorcsónakkal közlekednek. (ez néhány gombafertőzésre igaz)
Előzmény: újradrszp (12)
schpenoth Creative Commons License 2005.08.22 0 0 14
Semmi. Nem szesz. Az ammónia vizes oldata (ammonium-hidroxid)
Előzmény: kentaura (11)
schpenoth Creative Commons License 2005.08.22 0 0 13
"Erősen fertőzött fánál is meg kell különböztetni a felszíni rágást, attól, amelyik fajta a belsejét rágja szét."

>>>Felszíni rágásról fölösleges itt értekezni, mert az a rönkfánál (kéreg alatt) fordul elő.

"Lehetne akár csónaklakkot is használni, de azt ugyebár az ember nem bírja szagolgatni... A lényeg, hogyha lezárjuk a légzőnyílásait, amiket a felszínig fúr, akkor elpusztul"

>>>Ha meg nem, akkor nem pusztul el. Ha olyan mértékbe kezeled a fát, hogy tökéletesen elzárja a lukakat, repedéseket, befülled a fa.

"Meg kell különböztetni a pattogó hangot hallatú szút, a percegőtől, mert másképpen rág mindegyik."

>>>A legyilkolászás szempontjából tök mindegy.

"Hallottam még a szalmiákszeszről is, ami nagyon veszélyes, ezért csak vastag gumikesztyűvel lehet bánni vele."

>>>Teljesen fölösleges a gumikesztyű, mert annyira átható szaga van, hogy taknyod-nyálad összefolyik, fuldokolsz, el se jutsz az faápolásig. Egyébbként olyan mérget használni, ami nem bomlik le, az álmos könyv szerint se jelen jót.
Előzmény: Stoner (10)
újradrszp Creative Commons License 2005.08.21 0 0 12

Üdv. Mindenkinek!

1. anticimex.hu jó ötlet, sokat segítenek, profik, szuper kezelő anyagok.

2. Házilag alapos munkával megoldható.

3. Amit lehet és kell csere!

4. A kell úgy dől el, mennyire fertőzött a fa. És persze mivel.

5. Jellemző a házi cincér, zabál mint a fene.

6. Laza részek eltávolítandók. Bárdolással, vonókéssel.

Ekkor kiderül az is, hogy mennyi maradt a teherhordó magból.

7. Géppel át drótkefézni.

8. Kompresszorral portalanítani.

9.Tisztán nyomott szerkezetek, illetve anyomott zóna 15cm-ként 8mm-es fúróval furatolandó, furatolható. Portlanítás.

10. Védőanyag beecsetelése, minimum 3 oldalon! Furatokba, védőanyagba áztatott 8mm-es köldökcsap beütése.

11. Reménykedés.

12. Tetőjavítás, mivel jellemzően ezek a rovarkárok víz beszivárgással is együtt járnak.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!