Keresés

Részletes keresés

snow.dog Creative Commons License 2018.09.14 0 0 494

Csak hogy másokat ne tévesszünk meg, azért reagálok rá. Ha a Waterman Holiday Club területén található létesítményekről beszélünk, akkor azok használata (sportpályák, úszómedencék, stb) csak az ott elszállásoltak számára ingyenes. Mindenkinek adnak egy műanyag karszalagot ami igazolja hogy oda tartozik. Az más kérdés, hogy mivel a kapuk nyitva vannak és azoknál nem ellenőrzik a karszalagot bárki bemehet. De elvileg nem ingyenes.

Régebben a faluból sokan beálltak parkolni is, de ezt egyre inkább kiszűrik. Az ott nyaralóknak is fizetni kell a parkolásért, ezt igazolandó adnak egy papírt, amit ki kell tenni a szélvédőhöz. Ha nincs ott a papír, akkor akár el is szállíthatják a kocsit. Ezt sem árt tudni.

Előzmény: krajci77 (486)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2018.09.13 0 0 493

Olvastam a régi hozzászólásokban a spliti kompra várást és az ablakmosókat is. Szerencse az utóbbi két évben nem láttam őket sehol sem. Pénzt sosem követeltek, de a minőségük nem a legjobb volt, illetve erőszakoskodtak. Ez volt első alkalommal, majd utána a melegtől védve kívül letakartam az ablakot. Az utóbbi három alkalommal nem kellett sokat várni és mehettem fel vagyis  a sort követve. Idén 2 kamion árnyékában kellett kb. 10 percet várni. Eléggé előre sikerült megállni, így Supetarban nem álltam meg, hogy menjen el a sor és ne legyen araszolás a szerpentinen. Visszafelé meg elsőnek mentem fel és le, így Splitben is sikerült kb. 15-20 percet vagy többet is nyerni. Nem kellett araszolni a sorban.

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2018.09.13 0 0 492
Előzmény: krajci77 (491)
krajci77 Creative Commons License 2018.09.13 0 0 491

szia!

Bolban ha a buszállomástól gyalogolsz az Aranyszarvig ,sehol sincs élelmiszer bolt. A hely tényleg szuper de nem annyival amennyivel jobban feltolják az árakat mint Supetarban. a haver vett a strandon (hozzáteszem az ő baja) egy hambugert és 2 sört 110 kuna. hambi 50 sör db-ja 30 kuna. szóval elégg veszett hűtőmágnes 30 kuna. stb. szóval szép jó az Aranyszarv de kaját sört vigyen az ember aztán este jólakik otthon vagy Supetarban egy étteremben  :)

Előzmény: oldmumus_v.2 (487)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2018.09.13 0 0 490

Tényleg szerencséd volt azzal a szervízzel, mert korábban egy hanyag banda volt ott. Senki sem ment már oda, aztán a tulaj - mert tudtommal nagykanizsai cég  - kicsit jobban odanézett, hogy mi van Marcaliba.

Előzmény: S.Tamás75 (423)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2018.09.13 0 0 489

A magyar nyelvet szerintem arrafelé semmiféle vendéglátó vagy más helyen nem beszélik. A németet sem mindenki, az angol a preferáltabb.

Előzmény: szn85 (451)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2018.09.13 0 0 488

A kishatárt kell használni és ott nincs akkora tumultus még szombaton sem.

Előzmény: freerider_111 (462)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 487

1. Bolban azért drágább a szállás, mert egy minőségibb hely mint Supetar

2. Hol nem találtál élelmiszer boltot?

Előzmény: krajci77 (483)
krajci77 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 486

Az biztos hogy ingyen használható,de lehet hogy vmi holiday club,mert eszközöket adtak bérbe használatra,akinek nem volt. Persze mi vittünk pingpongütőt.

Előzmény: snow.dog (485)
snow.dog Creative Commons License 2018.09.01 0 0 485

..Supetar összes strandja ingyenes természetesen illetve mi találtunk egy nagyon jó szabadidőparkot pinpongasztalokkal bocsa és kuglipályákkal erősítőeszközökkel sakkal. Ezt is bárki használhatja...

Ez a szabadidőpark merre van? Mert én még nem találkoztam vele. Esetleg a Waterman Holiday Club területén található?

Előzmény: krajci77 (483)
krajci77 Creative Commons License 2018.08.31 0 0 484

krajci77 Creative Commons License 2018.08.31 0 1 483

sziasztok.

Most jöttem haza Supetarból egy négyfős társasággal. Azért írok mert előtte egy fél évig bújtam a fórumokat és alig találtam valami használhatót.

Szóval úgy látom javarészt azok segítenek itt egymásnak,akik autóval mennek de akik vonattal vagy egyéb módon mennek alig találnak valami használhatót.

Szóval Supetar remek hely több homokos strandja is van. Élelmiszerboltok 100 méterenként vannak. Az étteremek elég drágák 4 -en mindig otthagytunk legalább 20 ezer forintot de inkább többet. Rengeteg mindent lehet bérelni : kocsit,robogót stb. Mi a buszközlekedést választottuk, mert busszal is el lehet jutni a sziget összes pontjára és nem is drága. egy oda-vissza jegy 50 kuna a sziget legtávolabbi pontjára. 

Supetar összes strandja ingyenes természetesen illetve mi találtunk egy nagyon jó szabadidőparkot pinpongasztalokkal bocsa és kuglipályákkal erősítőeszközökkel sakkal. Ezt is bárki használhatja.

úticélok: mi két helyet néztünk meg a szigeten.

1. Bol a Zlatni rat. természetesen kihagyhatatlan program. 50 kuna a jegy oda vissza de érdemes időben odamenni a buszhoz mert hamar megtelik. Elképesztő utakon visz át. Bolban nem javaslom hogy vki szállást foglaljon amugy mert iszonyat drága. Maga a szállás lehet hogy nem de az árak még a supetáiakhoz kéest is 30-50 %-kal magasabbak. Élelmiszerboltot egyszrűen nem találtunk. Maga a strand szerintem abszolut érdemes egyszer megnézni. Az egyik oldalán tikkasztó hőség van a másik végén meg elvisz a szél.

2. Sumartin. ide is megy busz -a képeket amiket feltöltöttem azokon látni a menetrendet. ugyanugy 50 kuna a jegy oda vissza. Nagyon szép település a busz egy másik úton visz igy a sziget másik felét is meg lehet ismerni. Közben megáll Splitskában, Puciscán-ami egészen lenyűgöző hely. Itt vannak nagyon szép öblök lehet strandolni vásárolni, Más érdemlegeset nem találtunk.

Nagyon ajánlott úticél szerintem Brac sziget gyönyörű pálmafás tengerpartokkal gyerekes családoknak főleg.nyugodt de egy érdekes látványos hely nekem nagyon tetszett.

antipajti2 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 482

Hát ha biztosat akarsz, akkor egészen délre utazol szeptemberben ( Dubrovnik magassága ) .Minden ellekező esetben nálam lehet bérelni sípulcsit/hócipőt kedvezményes áron :P

Előzmény: horvathnori82 (479)
Bozó57 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 481

Még annyit, hogy legalább 1 napot mindig ki kellett hagyni a napozásból, ha nem akartam nagyon leégni.

Bozó57 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 480

Sziasztok!

Mi eddig 8-szor voltunk szeptember 20. után  ( 38. hét  üdülőjog ) Eddig mindig csodálatos volt az idő, tudtunk fürdeni a tengerben. Igaz, én a 20 fokos vízbe is bemegyek, de nem ez volt a jellemző. 2016-ban pl kifejezetten meleg volt még a tenger. Az idősebb korosztályhoz tartozom, és nekem ez az ideális nyaralási idő. Most is 09.22-én megyünk.

horvathnori82 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 479

Ez elég lutri :)

Előzmény: antipajti2 (478)
antipajti2 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 478

Ha mázlista vagy és kihúzzák a számaidat az időjárás lottón simán lehet fürödni és meleg is lehet.:) 

Előzmény: horvathnori82 (477)
horvathnori82 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 477

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy volt-e már köztetek olyan, aki Szeptember végén nyaralt Brac-on? Meleg van még olyankor, vagy inkább olyan, mint itthon? Kellemes de nem igazán nyaralós :) És a tenger???

Köszönöm a gyors válaszokat!

freerider_111 Creative Commons License 2018.08.22 0 0 476

Jó utat és jó nyaralást!

Előzmény: snow.dog (475)
snow.dog Creative Commons License 2018.08.17 0 0 475

Mi ma éjjel indulunk. Korábban valahol azt olvastam, hogy Horvátországban jelentősen nőttek az autópálya és komp díjak. Minden évben indulás előtt letöltöm a legfrissebb díjadatokat, és most azt látom, hogy az utazás összességében ugyan annyiba fog kerülni, mint tavaly. Ugyanis amennyivel drágább lett az autópálya díj, annyival meg olcsóbb lett a komp díja. De hamarosan kiderül. :)

freerider_111 Creative Commons License 2018.08.10 0 0 474

Sziasztok! Mi holnap indulunk haza, bracon voltunk, aztan most primostenben! Nem tudtok esetleg valami jo kajaldat ahol hazafele rudnank enni egy jo csevapcsicsat lehetoleg az autopalyahoz kozel? Primosten - letenye szakaszon, nem baj ha  letenyehez esik kozelebb! Koszi :) akik most ernek ki, azoknak jo nyaralast!!!

C.Minka Creative Commons License 2018.08.10 0 0 473

Sehol sem volt dugó, a kompnál se torlódtak. Jó utat nektek!

Előzmény: tkisgyongyi (472)
tkisgyongyi Creative Commons License 2018.08.10 0 0 472

Köszi szépen, hogy írtál, akkor mi is indulunk éjfél körül. Volt dugó az autópályán vagy a határon?

Előzmény: C.Minka (471)
C.Minka Creative Commons License 2018.08.10 0 0 471

Negyed egykor indultunk, már félórája a kompon vagyunk. Kb. 5 x álltunk meg pihenni. Eddig szuper minden .

Előzmény: snow.dog (470)
snow.dog Creative Commons License 2018.08.07 0 1 470

Szerintem minél előbb indul el. Éjszaka azért jobb utazni, mert kisebb a forgalom, és nincs nagy meleg. Ha meg korábban érkezel, mint gondoltad, akkor meg lesz időd nézelődni. :)

Előzmény: C.Minka (469)
C.Minka Creative Commons License 2018.08.07 0 0 469

Aha. Azt gondoltam, hogy pénteken még nincs nagy tumultus, de köszi, akkor megpróbálunk éjfél körül elindulni. Már kezdek izgulni :)

Előzmény: freerider_111 (468)
freerider_111 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 468

Én biztos hamarabb indulnek! Fel3 as indulas enc vel nem volt eleg. Pedig nyomtuk neki, oraszerint 140-160. De ugye a sok dugoval a palyan nem tudtunk mit kezdeni. Miutan lementek bracon a komprol, onnan bol szerintem egy ora volt, es lesz par kanyar szuk szerpentineken :)

Előzmény: C.Minka (465)
C.Minka Creative Commons License 2018.08.06 0 0 467

Köszi :)

Előzmény: tkisgyongyi (466)
tkisgyongyi Creative Commons License 2018.08.06 0 0 466

Éjjel 1 körül...

Előzmény: C.Minka (465)
C.Minka Creative Commons License 2018.08.06 0 0 465

Sziasztok ! Nekünk péntek dél körül kell Bol városában lennünk, szerintetek mikor érdemes indulnunk Budapestről?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!