Keresés

Részletes keresés

snow.dog Creative Commons License 3 napja 0 0 475

Mi ma éjjel indulunk. Korábban valahol azt olvastam, hogy Horvátországban jelentősen nőttek az autópálya és komp díjak. Minden évben indulás előtt letöltöm a legfrissebb díjadatokat, és most azt látom, hogy az utazás összességében ugyan annyiba fog kerülni, mint tavaly. Ugyanis amennyivel drágább lett az autópálya díj, annyival meg olcsóbb lett a komp díja. De hamarosan kiderül. :)

freerider_111 Creative Commons License 2018.08.10 0 0 474

Sziasztok! Mi holnap indulunk haza, bracon voltunk, aztan most primostenben! Nem tudtok esetleg valami jo kajaldat ahol hazafele rudnank enni egy jo csevapcsicsat lehetoleg az autopalyahoz kozel? Primosten - letenye szakaszon, nem baj ha  letenyehez esik kozelebb! Koszi :) akik most ernek ki, azoknak jo nyaralast!!!

C.Minka Creative Commons License 2018.08.10 0 0 473

Sehol sem volt dugó, a kompnál se torlódtak. Jó utat nektek!

Előzmény: tkisgyongyi (472)
tkisgyongyi Creative Commons License 2018.08.10 0 0 472

Köszi szépen, hogy írtál, akkor mi is indulunk éjfél körül. Volt dugó az autópályán vagy a határon?

Előzmény: C.Minka (471)
C.Minka Creative Commons License 2018.08.10 0 0 471

Negyed egykor indultunk, már félórája a kompon vagyunk. Kb. 5 x álltunk meg pihenni. Eddig szuper minden .

Előzmény: snow.dog (470)
snow.dog Creative Commons License 2018.08.07 0 1 470

Szerintem minél előbb indul el. Éjszaka azért jobb utazni, mert kisebb a forgalom, és nincs nagy meleg. Ha meg korábban érkezel, mint gondoltad, akkor meg lesz időd nézelődni. :)

Előzmény: C.Minka (469)
C.Minka Creative Commons License 2018.08.07 0 0 469

Aha. Azt gondoltam, hogy pénteken még nincs nagy tumultus, de köszi, akkor megpróbálunk éjfél körül elindulni. Már kezdek izgulni :)

Előzmény: freerider_111 (468)
freerider_111 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 468

Én biztos hamarabb indulnek! Fel3 as indulas enc vel nem volt eleg. Pedig nyomtuk neki, oraszerint 140-160. De ugye a sok dugoval a palyan nem tudtunk mit kezdeni. Miutan lementek bracon a komprol, onnan bol szerintem egy ora volt, es lesz par kanyar szuk szerpentineken :)

Előzmény: C.Minka (465)
C.Minka Creative Commons License 2018.08.06 0 0 467

Köszi :)

Előzmény: tkisgyongyi (466)
tkisgyongyi Creative Commons License 2018.08.06 0 0 466

Éjjel 1 körül...

Előzmény: C.Minka (465)
C.Minka Creative Commons License 2018.08.06 0 0 465

Sziasztok ! Nekünk péntek dél körül kell Bol városában lennünk, szerintetek mikor érdemes indulnunk Budapestről?

tkisgyongyi Creative Commons License 2018.08.06 0 0 464

Mi is a régi határ felé szoktunk jönni-menni. megéri a kerülőt. Sajnos mi csak szombaton tudunk menni, akkor van a turnusváltás.

Előzmény: snow.dog (463)
snow.dog Creative Commons License 2018.08.06 0 0 463

Érdemes figyelni a régi (tehát nem autópálya) átkelőt. Én mindig arra megyek, pár száz méter kerülő, de ott általában sokkal kevesebben vannak (kifelé és befelé egyaránt).

Előzmény: freerider_111 (462)
freerider_111 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 462

Nekunk hajnali fel 3 fele sikerult elindulni, es igy ertunk 12.45 re splitre a komp kikotohoz!! Hatalmas dugok voltak a palyan tobb helyen. Enc vel jottunk pedig, azzal sporoltunk is valamennyit, de nem a kapuknal levo dugok miatt volt ilyen sok ido az ut. Mind1 megérte amugy :) persze tudom, nem szombaton kell indulni... legkozelebb hetkoznap jovunk. Letenyenel a kuton a hazafele erkezok viszont azt mondtak h 4 oras sor volt a hatarnal hajnalban!!! Ugy hogy meg szombat este/ejjel lehet h nekunk se lesz egyszeru

Előzmény: vonalzoo (460)
vonalzoo Creative Commons License 2018.08.04 0 0 461

Hazafelé minden évben 2 óra utazás után, mikor már kezd a seggem is zsibbadni, zadari utolsó felhajtónál megfogadom, hogy jövőre közelebbre megyünk :) De aztán 1-2 hét után ez felejtődik, és megint marad valahogy Brač. 

Előzmény: vonalzoo (460)
vonalzoo Creative Commons License 2018.08.04 0 0 460

Mi hajnalban, 3-4 körül szoktunk indulni, de amúgy is koránkelők vagyunk, az az egy órával előbb kelés nem fáraszt. Mondjuk Balatonig asszony, gyerek alszik még (ja nem, az asszony állítólag csak a szemét pihenteti... ;) ). Idén felraktam a tetőboxot, hogy kényelmesen elférjünk az autóban, de 130 felett kissé zúgott, az fárasztott a legjobban. Persze a határ után az alagutak, majd ahogy a tenger felbukkan először: igazából odafelé még kávé sem kell :)

Előzmény: snow.dog (458)
tkisgyongyi Creative Commons License 2018.08.04 0 0 459

Nekünk is az éjszaki út a legjobb, bár mi csak 2 felé szoktunk indulni, és többnyire a fél 10-es komppal megyünk át.

idén béreltünk ENC-készüléket, azzal még gyorsabb az átjutás a kapukon. 100 Ft/nap.

Előzmény: snow.dog (458)
snow.dog Creative Commons License 2018.08.04 0 0 458

Nekünk az éjszakai utazás vált be. Éjfél felé indulunk, és reggel érünk a komphoz. Kevesebben várnak a kompra (általában a következőre felférünk), éjszaka nincs olyan nagy meleg, és alig van forgalom. Vissza ugyan így, az utolsó komppal indulunk, és éjjel jövünk.

Előzmény: snow.dog (457)
snow.dog Creative Commons License 2018.08.04 0 0 457

Még két hét, és mi is megyünk! :)

vonalzoo Creative Commons License 2018.08.04 0 0 456

Szombaton még így is jó eredmény :) Jó nyaralást! 

Előzmény: freerider_111 (455)
freerider_111 Creative Commons License 2018.08.04 0 0 455

Sziasztok!

Mi epp most varjuk a kompot :) sajnos sok dugoba belefutottunk, de nem sokara odaerunk!

tkisgyongyi Creative Commons License 2018.08.03 0 0 454

Még egy hét és megyünk!!!

freerider_111 Creative Commons License 2018.07.31 0 0 453

vonalzoo! Köszi a részletes választ! Akkor a lényeg az, hogy eleve a sorba álljak és onnan menjek jegyért, a többi meg egyértelmű :) köszi

Előzmény: vonalzoo (449)
tkisgyongyi Creative Commons License 2018.07.27 0 0 452

Magyar nyelvűt nem tudok, de mindenhol képek is vannak az étlapokban. Könnyű rendelni nyelvtudás nélkül is. És talán ők elég idősek hozzá, hogy a régi jól bevált "mutogatós" nyelvet beszélik. Azt mindenhol megértik...

Előzmény: szn85 (451)
szn85 Creative Commons License 2018.07.27 0 0 451

Sziasztok!

Szüleim aug. utolsó két hetében nyaralnak majd Bolban. Az idegennyelv tudásuk nem a legbiztosabb (nagyon nem), így nagy segítség lenne, ha tudnátok ajánlani a szigeten olyan éttermet/kávézót, ahol van magyar étlap, vagy esetleg magyarul beszélő pincér + az esélytelenek nyugalmával bármilyen magyar nyelven is könnyebben dekódolható kerékpár kölcsönző, sétahajós, búvárközpont, stb.. info is szuper lenne. 

Makarska, Hvar, Trogir és Omis van tervbe véve kiránduló célpontnak, így ha ezekre lenne tippetek,azért is nagyon hálásak lennénk. 

Köszi előre is!

tkisgyongyi Creative Commons License 2018.07.25 0 0 450

Mi szombatonként szoktunk kijönni a szigetről, próbáltunk már Makarska felé is jönni, de ott tényleg ritkábban jár a komp és amennyivel olcsóbb annyival több lesz az autópályadíj Splitig visszafelé.

Így aztán délután fél 2 körül szoktuk a kikötő felé venni az irányt. Általában a fél 4-es komppal tudunk kijönni a szigetről. A sorbanállás korrekt, másfél óráig nem mozdul a sor, mi addig fürödni szoktunk, mert a sor a tenger mellett megy. látni előre mikor jön a következő komp. Van zuhanyzó és átöltöző hely is a parton. Így kellemesen telik el az idő.

Előzmény: freerider_111 (445)
vonalzoo Creative Commons License 2018.07.24 0 0 449

A makarskai kompról meg kérdezd meg a másik topikot, azt többen olvassák, én még nem jártam arra.

Előzmény: freerider_111 (445)
vonalzoo Creative Commons License 2018.07.24 0 0 448

Mi vasárnap dél körül értünk Splitbe, rengeteg autó, mutatják hova álljak. Bemegyek jegyet venni, tényleg nem volt 5 perc, kijövök, hát wazze, az egész placcon csak az én autóm árválkodik... gyerek bőg, anya kiabál, menjünk már, megy a komp... Szerencsére megvártak, de én voltam az utolsó, 3-4 autónyi hely volt még a kompon.

Hazafelé pénteken a 9-órás supetari kompot céloztuk meg, 8-ra, nyitásra még bementünk a lidl-be, olyan 8:20 körül álltunk be a komphoz. Volt kis pánik, mert rohadt sok kocsinak tűnt, de olyan kb. középre kerültünk. De ha jól láttam, indulásra tele lett a komp, páran nem fértek már fel (nem is indult időben el, mert épp 9-re ért be, plusz a ki-be szállítás, így negyed tízkor indult csak el.

Előzmény: vonalzoo (447)
vonalzoo Creative Commons License 2018.07.24 0 0 447

Fordítva: be állsz a sorba, és elmész jegyet venni. A kikötőbe érve állnak fehér egyenruhás fiatalok, ők megállítanak segíteni, csak annyit mondasz Supetar, és mutatják a sorodat.

Itt a kikötő

A supetari komp innen a végéről indul, a 23-26 moló valamelyikéről (ez a Biokovo is oda megy, mi 2x is ezzel mentünk idén). Itt a képen a hátad mögé állnak be a lánc mögé sorban az autók, lesz vagy 15-20 sor egy komphoz. Utána elszaladsz a pénztárhoz, jobbra az épület, ahol ki van írva: Jadrolinija, meg Ferry Tickets, Tickets Supetar. Pár szót elég angolul tudni, (van kár, tú adultsz van csájd), természetesen lehet kártyával fizetni, nincs egy perc az egész. Az épület végén van kint egy világító tábla az indulási időkkel, hanyas vágányról mólóról indul a komp.

Ne ijedj meg, borzasztó sok kocsi felfér, mert raknak a karzatra is:) :

Előzmény: freerider_111 (446)
freerider_111 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 446

illetve ha már megtaláltam a fórumot azt is megkérdezném, hogy a komp jegyvásárlás hogy működik? Odaérünk leparkolunk valahol az autóval, veszünk egy jegyet az autóra és magunkra, majd a jegyen ott lesz, hogy mikor indul a komp, azt megvárjuk és nem sokkal indulás előtt beállunk a sorba ami felvezet a kompra? (lehet hogy tökre nem így van, ez csak egy elképzelés részemről)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!