Keresés

Részletes keresés

pert2 Creative Commons License 2020.03.28 0 0 158

Ha 20 ezer forinttal dragabb mint a hagyanyos mosogep, es csak.evi otezret talarot meg, akkot nincs sok.remeny. Az idosporolasnak a mosogepszalonokban van jelentosege, arrafele probalkozzatok.

Előzmény: Leap_Orsi (156)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.03.27 0 0 157

1. ha nem humbuk

2. hiteles és meggyőző és részletekbe menő leírás van róla

3. nem "tervezet elavulásos", garancián túl is jó lesz, 

3. nincs szálítási probléma

4. kombinált variálható programú

5. elektroOptokai diszplé elég nagy, érintőGombos, 

6. tisztítható

7. szakFeliratok vannak a felülületén

Előzmény: Leap_Orsi (156)
Leap_Orsi Creative Commons License 2020.03.27 0 1 156

Sziasztok!

Mi egy Startup cég vagyunk, új technológiás, innovatív mosógépeket gyártunk, amivel felére csökkentettük a mosási időt (15 PERCRE) - ez nem ment a hatékonyság rovására, ráadásul kevesebb vizet és áramot is használnak a gépeink működés közben - mindez egyedülálló a világpiacon! 100% magyar találmány!
Ipari gépek gyártásával kezdtük, de a háztartási gépek piacára is be szeretnénk törni és érdekel a véleményetek - Ti kipróbálnátok/használnátok ilyen új generációs mosógépet a mosodáknak illetve az otthonotokban?
Még több információt és részletet találtok a weboldalunkon: https://www.leap15.com/
Minden érdeklődést, ötletet, meglátást szeretettel fogadunk! :)
Üdv.
Orsi / Leap Kft.

pert2 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 155

A marketing nem az en dolgom,erre tartom a fonokeimet, programozni meg ott vannak a programozok. Ugy nekem max csak programtervett kellett kesziteni, ellenorizni a kesz programot, meg utana hasznalni.

 

Egyebkent mintha most talaltak volna fel a magyarok az otodik erot, mert az akarmilyenatomok.furcsa szogben bomlottak. Ezpl olyan kiserlet amit Debrecenen kivul.obbszaz helyen tudnak ellenorizni es reprodukalni ha akarnak. Szvsz az otodik elem tan sikeresebb volt, plane filmen, igaz nobel helyett csak oszkart kaphatott ( volna?)

Előzmény: pk1 (153)
pk1 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 154

ombucman

Előzmény: jogértelmező (151)
pk1 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 153

Megcsináltad a szerencsédet, fickó! De azt valld be, hogy a marketing nem ezzel a kócos fogalmazással ment.

Előzmény: pert2 (150)
pert2 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 152

Impulzus responz fuggveny nemileg behajolazozva, de bevalt:-)

Előzmény: jogértelmező (151)
jogértelmező Creative Commons License 2020.01.02 0 0 151

Hajolaj, bajuszkötő?

Előzmény: pert2 (150)
pert2 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 150

Nekem csak egy otletem volt, az sem igazan eredeti, csak annyi hogy milyen szez eve kitalalt akarmit hol es hogyan kell alkalmazni, es harminc eve ebbol elek:-)

Előzmény: hiper fizikus (147)
pk1 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 149

És mivel az irigyek elgáncsoltak téged itt a fórumban, egy magyar találmánnyal kevesebb. Csak a szokásos, Gábor!

Előzmény: random seed (148)
random seed Creative Commons License 2020.01.02 0 1 148

ide is berakom. csak tanulságképpen :P

 

valamelyik topikba írtam, hogy lehetne olyan hatalmas tükröket csinálni hogy az űrben felfújunk egy hatalmas lufit, aminek átlátszó a felülete, kivéve egy gömbszeletét, ami belül tükröződő, ezáltal egy hatalmas tükröt formál.

természetesen a lefikázás volt a válasz :)

de úgy tűnik másnak is eszébe jutott a dolog

 

https://www.aztechcouncil.org/new-space-telescopes-could-look-like-giant-beach-balls/

 

https://www.space.com/33121-giant-balloon-technology-near-space-telescopes.html

 

stb...

hiper fizikus Creative Commons License 2019.12.14 0 0 147

Nekem rengeteg ötletem van, de szinte semmit nem tudtam belőle se pénzé tenni, se elterjeszteni . Nem tudok kapcsolódni a társadalomhoz .

Előzmény: mmormota (145)
random seed Creative Commons License 2019.12.14 0 0 146

nekem is van egy csomó végigvitt ötletem.

de aki azt hiszi hogy ha valakinek volt egy nem sikerült ötlete, és abból ilyen hatalmas és sablonos következtetést von le, az meglehetősen árulkodó... dumagép

Előzmény: mmormota (145)
mmormota Creative Commons License 2019.12.14 0 0 145

Nekem történetesen elég sok végigvitt ötletem volt. :-)

Továbbá ismerek rengeteg siránkozót.

Előzmény: random seed (144)
random seed Creative Commons License 2019.12.14 0 0 144

ilyeneket pont azok szoktak mondani, akiknek életükben nem volt semmilyen ötletük, se kitartásuk semmiféle ötlet keresztülvitelén :)

pontosan ugyanez a mentalitás volt azoknál a programozóknál, akiknek próbáltam elmagyarázni... :) 

duma, rizsa...

Előzmény: mmormota (142)
pert2 Creative Commons License 2019.12.14 0 0 143

Hollywoodi filmekben mar evtizedekkel ezelott os hasznaltak ilyeneket, igaz ok a katonak felturbozasara.

Előzmény: random seed (141)
mmormota Creative Commons License 2019.12.14 0 0 142

Az ötlet akkor értékes, ha végig is viszik, használható szintre fejlesztik.

 

Nyilván máshol is megszületett az ötlet. Az nyert, aki arra is képes volt, hogy meggyőzzön másokat, és megvalósítsák. Biztos lehetsz benne, hogy ott is ellenállásba ütközött. Valószínűleg nem is csak a legelején, hanem azután is, hogy nekiláttak. Biztosan voltak nehézségek, kezdeti kudarcok, megtorpanások. Ezeket mind át kellett vészelni, kitartani, amíg a használható változatot sikerült megalkotni.

 

Nem lehet ezt elkerülni.  Nincs értelme a külső körülményeket okolni, az csak terméketlen siránkozás.

Előzmény: random seed (132)
random seed Creative Commons License 2019.12.13 0 0 141
hiper fizikus Creative Commons License 2019.12.12 0 0 140

Hát ez az ...

Előzmény: random seed (139)
random seed Creative Commons License 2019.12.11 0 1 139

de akkor minek mutassam meg neki az ötletet?

Előzmény: jogértelmező (137)
pert2 Creative Commons License 2019.12.11 0 0 138

Az is egy nagy orom, ha az emberfija bead egy palyazatot, amit persze elutasitanak mint a palyazatok masik hatnan szazalekat, aztan erdekes modon a kovetkezo evben elokerul munkakori kotelessegkent, de azert ezt rendesen meg is fizetik. Aztan csak var az ember tiz evet, es akkor a begektetes visszahozza a tobbszoroset is.

Előzmény: random seed (132)
jogértelmező Creative Commons License 2019.12.11 -1 1 137

A főnöknek nem az a dolga, hogy értsen az adott szakmához, hanem hogy olyanokat dolgoztasson, akikkel nyereséget lehet termelni a cégtulaj örömére.

Előzmény: random seed (136)
random seed Creative Commons License 2019.12.11 -1 0 136

főnöknek? a főnökök még annyit se értenek a szakmából mint a beosztottak többsége :D

főleg ha újdonságról van szó...

Előzmény: Törölt nick (135)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.11 -1 0 135

Hasonlóan jártam néhány javaslatommal.

 

Egy alternatív módszer: az ötletet úgy kell felvetni, hogy a főnöknek jusson eszébe. Finoman rávezetni, hosszú pórázon.

(Az egyetemen taníthatnának dramaturgiát és retorikát. Hogyan terelgessük az ostoba és beképzelt főnököt a helyes irányba.)

Előzmény: random seed (132)
jogértelmező Creative Commons License 2019.12.10 -1 2 134

"...  vagyok válságban a tanulmányaim írásával ."

 

Tanulmány milliárdnyi van, és egyre több lesz. Többnyire szakkifejezésekkel tűzdelt üres süketelések.

Előzmény: hiper fizikus (133)
hiper fizikus Creative Commons License 2019.12.10 0 0 133

Én is emiat és hasonlók miat vagyok válságban a tanulmányaim írásával . Nincs pozitív visszaigazolása részemre . Mint ha vákuumban az űrben lennék . Itt  a városban betonsivatag vesz körül .

Előzmény: random seed (132)
random seed Creative Commons License 2019.12.10 0 3 132

kb 10 éve egy játékfejlesztő cégnél ahol dolgoztam kitaláltam egy grafikai eljárást. elmondtam a kódereknek, akik meg is értették, de nem érdekelte nagyon őket, meg nem is tartották túl jónak. az eljárás lényege az, hogy egy nehezen kiszámítható (realtime nem megvalósítható) effektet "fake" módon valósított meg, de gyorsan. nyilván emiatt nem volt olyan minőségű, mint az igazi, viszont használható volt.

kb fél év múlva jött ki az első játék (crysis) ami ezt az effektet használta. azóta minden komolyabb játékban és enginben benne van :)))

mondanom sem kell, 1 hét múlva már a mi játékunkba is belerakták a kóderek. hahaha. nekem nem hittek, meg lefikázták. de amint a "nagy külföldi nagy híres" játékban benne lett, máris hittek benne.

az eljárás neve SSAO (screen space ambient occlusion), ha valaki rá akar keresni.

hiper fizikus Creative Commons License 2019.12.10 0 0 131

naív vagy

Előzmény: Törölt nick (129)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.10 0 1 130

Egyik korábbi munkahelyemen 20 eurót adtak minden szabadalmaztatható ötletért.

De a szabadalmi ügyintézőnek már nagyon elege volt abból, hogy mindenki mobiltelefon alkalmazási ötleteket ad be (egy olyan cégnél, amelyik mobiltelefonokat és telefonközpontokat gyárt).

Előzmény: pk1 (128)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.10 0 0 129

Rendszeresen barkácsolok saját részre valami segédprogramot, amivel kódsorok százainak legépelésétől kímélem meg magamat. Még eddig nem jutott eszembe szabadalmaztatni egyiket sem.

Remélem, hogy a kódgenerálás - mint általános elv - nincs szabadalmaztatva. :o)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!