Keresés

Részletes keresés

kiss_atti Creative Commons License 2015.03.08 0 0 2063

Ugyan marginális a TOPIC  látogatottsága,

és nem is rémtörténet, de amely építőipari céget - esetleg - megtalálná Németországból egy Rainer Model nevű vállalkozó, az tudja, hogy én most pereltem be a Zwickaui Bíróságon nemfizetés miatt.

Az úr előszeretettel keres Magyarországról ablakbeépítő vállalkozásokat.

thomas89 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 2062

Akkor én tudtam rosszul ezek szerint?

kiss_atti Creative Commons License 2015.02.19 0 0 2061

Ez elég rémesen hangzik ...

:-)))

Előzmény: thomas89 (2060)
thomas89 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 2060

A kérdésem az lenne, hogy ha az egyetemen belül pl. infrastruktúra szakirányra megyek, akkor gondolom később munkahelyemen nem foglalkozhatok. pl. geotechnikával, csak akkor ha azt a szakirányt is megcsináltam?

Turbo69 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 2059

Sajnos Nick 365 nem reagál semmire. Én 2 hete voltam a III. kerületi Rendőrkapitányságon és megtettem a feljelentést arról a cégről akiről itt levelezünk már hónapok óta, de senki sem lép a tettek mezejére.

Tehát az óbudai cég akinek nem lehet kiíírni a nevét, azért nem veszi fel senkinek a telefont, mert bújkálnak. Több rendőrségi ügy van ellenük, van csoportos és egyéni feljelentés is. Csak hogy mindenki tudja ők szentendréről menekültek, a mostani III. kerületi címükre. Szentendrén is hagytak nem kevés károsultat maguk mögött. Kérek mindenkit, hogy menjen el a rendőrségre, ott nagyon készségesen álltak az ügyhöz. Ha már nincs összefogás, legalább mindenki tegye meg az egyéni lépését.

Előzmény: tibi1950 (2058)
tibi1950 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 2058

T. Nick365!

Sajnos mi is beugrottunk ennek a bandánk. Befizettünk 288000 Ft+ÁFÁ-t. De azóta hiába hivom őket fel sem veszik a telefont. Egyértelműen csalók. A feljelentésben én is partner vagyok.

Várom jelentkezéseteket:tibi1950

Előzmény: Nick365 (1984)
refi76 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 2057

Üdv. NIck365!

Sajnos én is így jártam ezzel a bizonyos céggel! Én is feljelentést szeretnék tenni ellenük,de talán ha együtt tesszük akkor többre megyünk! Befizettem én is a megbízási díj 198 000 Ft-ot,de azóta már a telefont sem veszik fel!

murray Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2056

menjetek facebookra nincs mese

Turbo69 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2055

Vigyázz mit írsz, mert törlik a hozzászólásokat. Az ominózus óbudai cégről ha olyan dolgot írsz ami nekik nem tetszik, akkor azt töröltetik. Én annyit írtam ki, hogy az adott Óbudai kft törölteti a hozzászólásokat és tolja lefelé az igazságot és hopp, 2 órával később már nem is volt fent.

Remélem most nem sértettem meg semmilyen adatvédelmi törvényt!!!!!

Előzmény: manyus1 (2054)
manyus1 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 2054

Tisztelt Nick365!

Ugyan abban a helyzetbe kerültünk, mint te azzal az Óbudai céggel. Pénzt felvette a fuvarközvetítésre és eltűntek. Röviden ennyi. Szeretném én is visszakapni a befizetett pénzt és szívesen csatlakoznék azokhoz, akik rendőrségi feljelentést szeretnének tenni. Várom megtisztelő válaszod!

Beer Monster Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2052

Más cégek is töröltetik a nyilvános véleményeket? Nocsak.

Előzmény: NeomatiK (2051)
NeomatiK Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2051

Nem az a cégnév volt.

Előzmény: Beer Monster (2047)
Beer Monster Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2050

Ehelyett inkább azt a metódust kéne az indexnek követnie, amit a youtube alkalmaz. Kiírni, a helyén, hogy

"A hozzászólás a Sony/CocaCola/x Kft. szerzői jog/személyiségi jogi stb. igénye folytán nem elérhető."

Beer Monster Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2049

Valóban, de akkor kiderülne belőle, hogy szélhámosok.

A hazugság már csak ilyen, valahol mindig kilóg a lóláb.

halaloszto Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2048

Nem lehetne  a topikleirasba ott fent beleirni hogy mely cegek neve nem emlitheto a topikban? Hasznos lenne.

Előzmény: Beer Monster (2047)
Beer Monster Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2047

Ott biztos a M Bt. szerepelt...

Előzmény: NeomatiK (2046)
NeomatiK Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2046

2040-2042?

Beer Monster Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2045

Ugye, hogy a kéménybe van kötve? Ráadás, ha ez közös kémény, akkor kiváló módja a társasházi szomszédok kiirtásának is a szagelszívás mellett...

Előzmény: KömKel (2044)
KömKel Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2044

A megoldás egyszerű (irónia):

Ha megy a nyitott égésterű kazán, akkor az esetleg visszaszivárgó égésterméket el lehet szivni a szagelszivóval, hiszen egy kéménybe vannak kötve :)

Előzmény: Beer Monster (2043)
Beer Monster Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2043

Először csak bambulni kell egy ideig a képre, aztán lassan elkezd leesni, hogy mi is van rajta...    Ti is azt látjátok, amit én?!

Ofenbau Creative Commons License 2014.09.01 0 0 2039

Na ez egy rémtörténet .

A magyari építőiparból.

A Ferenc körút és Üllői út sarkán van egy régi épület. Valamikor a kilián laktanya volt, az előtt meg Mária Terezia /de lehet tévedek /.

Szépen rendbe hozták a homlokzatot. Alul szürke, az első em.-től sárga.

Látványos. Az ablakok fehérek.

Ok ok. csakhogy az alsó ablakokat, amiket közelről láttam, még le sem tisztították - legalább gyökér/drót kefével.

Szegény, elcsigázott ürgék úgy ráfestettek a koszra - porra hogy 'öröm' volt nézni.

Meddig fog tartani  ? Szerintem a kívánatos  5 -10 év helyett másfél év múlva lemállik az egész.

Ofenbau Creative Commons License 2014.09.01 0 0 2038

A szándék nyilatkozatról  : ismerem.

Nagyjából olyan mint a foglaló vagy majdnem. kb. 200 -400 eft ot kérnek egy ilyen nyilatkozatkor.

A lényege, hogy  Te már nem léphetsz vissza mint vevő ( ők természetesen , legfeljebb visszaadják a pénzt ).

Mint korábban írtam kettő lakás vételénél ténykedtem. Az egyiknél a szándéknyilatkozatot megadtuk  300 eft kíséretében. A vétel is megvalósult.

Egy másiknál, amikor megtaláltam a számomra ideálisnak tűnő lakást, kérték a szándék nyilatkozatot, amit halogattam.

Pechemre  2 hét alatt más vitte a kéglit.

Így tovább keresgéltem és egy még jobbat találtam, de szándéknyilatkozatot itt sem adtam. Végül megvettem. De  az ilyen szituációknál benne van a pakliban a hoppon maradás, ami még mindig jobb mint egy rossz vétel.

Előzmény: Beer Monster (2036)
Ofenbau Creative Commons License 2014.09.01 0 0 2037

"Ennek a maximum 3 havi kauciónak mi volt az értelme bevezetni? Vagy legalább mi volt az indoka?"

Én azt nem tudhatom. Az új PTK-ban szerepel. De mint írtam a törvényalkotók sincsen   a jól tájékozódva. Finoman fogalmazva.

Durván  : töketlenek !! szvsz !!

Egyenlőre nem akarok megbízást adni irodáknak, így ez tárgytalan.

Előzmény: Beer Monster (2035)
Beer Monster Creative Commons License 2014.09.01 0 0 2036

"de én döntök"

Fontos momentum, de még milyen fontos! Ráadásul ez tényleg Rémtörténet, bár inkább jogi, mint építőipari. Néhány közvetítő szerződésében szerepel ugyanis egy olyan kitétel, hogy ha ő talál olyant, aki ki/meg akarja venni, akkor máris kattan az iroda taxamétere. Ezt egy írásos szándéknyilatkozathoz kötik, amit az érdeklődőtől kérnek. Így megbízóként nem a közvetítésért fizetsz, hanem azért, hogy beszerezzék ezt a nyilatkozatot.

Holott a szándék még nem pénz. A szándéknyilatkozatról már nem is beszélve.

Előzmény: Ofenbau (2034)
Beer Monster Creative Commons License 2014.09.01 0 0 2035

Hát most nekem végül mindegy, hogy kétled, vagy sem, de ha nagyon izgat, hat-hét iroda nevét elküldöm e-mailben. Ebbe a topicba csak nem írom be, pont a relative jó cégeket.

Tapasztalatom szerint 80% azért elfogadja.

Ennek a maximum 3 havi kauciónak mi volt az értelme bevezetni? Vagy legalább mi volt az indoka?

Előzmény: Ofenbau (2034)
Ofenbau Creative Commons License 2014.09.01 0 0 2034

Nos folytatjuk ?  !

tehát az állítás :

" vagy pedig albérletnél a második-harmadik havi lakbér kifizetése után kell a megbízási díjra kötelezettséget "

"Van, persze akik szerződnek. Főleg hogy egyre többen kötik ezt ki a tulajok, nekem is közvetítő mondta."

Hát kétlem ,hogy ilyen irodával találkoznék.

Tény hogy még nincs tapasztalatom ez irányban. Igaz párszor megkerestek irodák az ajánlataikkal, amiknek a lényege  : "kiadjuk a lakását egyhavi lakbér fejében"

Ezek a próbálkozások mindig meddők voltak, mivel néha mondtam, a lakásomat csak én tudom kiadni, Igaz hozhatnak érdeklődőt számtalant mutogatni, de én döntök. A másik amire nagy hallagatás volt a válasz. Mi van ha elmegy 2 ... 3 hónap után ? (mert ez gyakori ), majd hoznak új bérlőt. De mikor  ? Na erre se volt válasz.

Így bérbeadásnál közvetítő szolgáltatásit soha sem vettem igénybe, se mint bérbeadó se mint leendő bérlő.

A vásárlásnál más a helyzet. Többször is igénybe vettem a szolgáltatásaikat  - hatalmas adatbázis miatt. kb.    80 -100   szemle után 2 db. lakást vásároltam is  az ő közvetítésükkel. Díjat persze nem fizettem. Ez olyan mint a bóti vásárlás. Ott se jár díj a bemutatott árú megszemléléséért.

Erről a kaucióról.

A leendő bérlők adják a bérbeadónak most nem részletezett költségek fedezésére.

Nem rég folyt a rádióból reggeltől estig, hogy dicső törvény alkotóink meghozták a döntést : a kaució 3. havi lakbérnél több nem lehet. szegények ennyire ismerik a magyar valóságot. A legtöbb leendő bérlő nemhogy  3 havit de még kettőt se tud/akar kifizetni.

Nem egyszer találkoztam olyannal aki a kéthaviból próbált alkudozni. Vesztére. Mert kiderült hogy neki senki de senki egy fillért se ad már. Se az apja, se a testvére se  a barátja, senki a világon. Nehéz helyzet, de hát miért én legyek a jóságos Róbert bácsi.

Gondolat menetem jelenleg csak elméleti, mivel évek óta ideális bérlőim vannak. Fizetik a kialkudott nem túl magas bérleti díjat, rendezik a költségeket, jó a viszony velük. Persze a kontrol azért szükséges.

Más . A közeljövőben kettő felelegessé vált lakást is el kell adni. Hát azok eladása lehet rémtörténet lesz.

Előzmény: Beer Monster (2033)
Beer Monster Creative Commons License 2014.08.31 0 0 2033

Van, persze akik szerződnek. Főleg hogy egyre többen kötik ezt ki a tulajok, nekem is közvetítő mondta.

Nem túl jó védelem ez a 3 havi. A kaucióból ne ajánlj fel a közvetítőnek semmit, azt kezeld úgy, ahogy, mert az a bérlő letétje. (Tulajdonképpen ahhoz még a bérbeadónak sincs semmi köze, nemhogy a közvetítőnek)

Azért fontos ez, mert a kaució mindig visszajár, ha a szerződésben tételesen felsorolt kivételek valamelyike nem következik be. És még ha foglaló címén veszed is át a kauciót, akkor is több esetben visszajárhat. Ha a beköltözés külső okból hiúsul meg, "harmadik fél" hibájából, vis majorból, hatósági intézkedésből, stb kifolyólag, akkor a foglaló ugyanúgy jár vissza, mint az előleg. Vagy ha a te "érdekkörödben" merül fel valamilyen kizáró ok, például betörnek a még üres lakásba, és megrongálják, ami miatt a bérlő nem tud vagy nem akar beköltözni. Ilyen esetekre is fizetned kell a közvetítőnek, viszont a kauciót is vissza kell adnod. A bérlő fizetőképességére először a második hónapban tudsz következtetni, hiszen az első havi lakbér nélkül nem tudna beköltözni. Éppen ez a lényege, mint biztosíték a fizetőképtelenség esetére. Olyankor nagyon sok dolgod és kiadásod lehet, nem ideális, ha még az ingatlaniroda is tartja a markát. Ők is vállalkoznak, ez az üzleti kockázat (egyébként viszonylag ritka) könnyen belefér a borsos százalékokba.

Előzmény: Ofenbau (2032)
Ofenbau Creative Commons License 2014.08.31 0 0 2032

Van a felvetésedben valami.

de az ingatlanközvetítés azért más.

Az eladandó lakások bemutatása bizony néha komoly fáradságos /időigényes munka. és a közvetítők rendelkeznek megfelelő infrastuktúrával. Ezeknek ára van más a helyzet akkor ha a tulaj az eladandó lakásban lakik. ilyenkor felesleges a közvetítő járkáltatása.

Bérletnél  ? Hát én eleve elhajtom a közvetítőket.

A hirdetést, a  bemutatást és a szerződéskötést eleve meg tudom oldani, akkor meg minek lábatlankodjanak ott ??

Mellesleg ingatlanközvetítővel is így kell szerződni"

Már ha szerződik veled ilyen feltételekkel.

Szintén saját tapasztalat   :  egyszer megkeresett egy közvetítő kis hölgy. Nagyon erősködött,  hogy hoz bérlőt. No ráálltam, mármint a helyszíni szemlére, adat felvételre. Mondja akkor egyhavi bérleti díj. Ok. Mondom, de akkor nem kettő havi, hanem  3 havi a kaució. Villámgyorsan belátta, hogy nincs olyan bérlő aki  3 hónap kauciót kifizetne, így logó orral távozott.

Előzmény: Beer Monster (2030)
kiss_atti Creative Commons License 2014.08.30 0 0 2031

Én azt javasoltam ennek

az "ominózus" cégnek,. hogy fordítsuk meg az üzleti modellt:

én nem fizetek előre semmit, hogy ők hozzanak nekem üzletet, ellenben, ha hoznak és megvalósul a projekt ( nyílászáró beépítés), abból az általuk felajánlott %-nál magasabb jutalékot fizetek. Utólag.

Szerinted milyen eredménnyel járt a felvetésem??

:-))))

Előzmény: Gabenr1 (2013)
Beer Monster Creative Commons License 2014.08.30 0 0 2030

Igen, ez a jó megoldás, és ebben benne foglaltatik a nemfizető megrendelővel szembeni védelem is.

Mellesleg ingatlanközvetítővel is így kell szerződni. Csak fizetőképes vevő/bérlő esetén (teljes vételár, vagy pedig albérletnél a második-harmadik havi lakbér kifizetése után kell a megbízási díjra kötelezettséget vállalni).

Előzmény: topikolos (2028)