Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Turbo69 2014.12.02 Creative Commons License 2059

Sajnos Nick 365 nem reagál semmire. Én 2 hete voltam a III. kerületi Rendőrkapitányságon és megtettem a feljelentést arról a cégről akiről itt levelezünk már hónapok óta, de senki sem lép a tettek mezejére.

Tehát az óbudai cég akinek nem lehet kiíírni a nevét, azért nem veszi fel senkinek a telefont, mert bújkálnak. Több rendőrségi ügy van ellenük, van csoportos és egyéni feljelentés is. Csak hogy mindenki tudja ők szentendréről menekültek, a mostani III. kerületi címükre. Szentendrén is hagytak nem kevés károsultat maguk mögött. Kérek mindenkit, hogy menjen el a rendőrségre, ott nagyon készségesen álltak az ügyhöz. Ha már nincs összefogás, legalább mindenki tegye meg az egyéni lépését.

Előzmény: tibi1950 (2058)
tibi1950 2014.11.29 Creative Commons License 2058

T. Nick365!

Sajnos mi is beugrottunk ennek a bandánk. Befizettünk 288000 Ft+ÁFÁ-t. De azóta hiába hivom őket fel sem veszik a telefont. Egyértelműen csalók. A feljelentésben én is partner vagyok.

Várom jelentkezéseteket:tibi1950

Előzmény: Nick365 (1984)
refi76 2014.11.19 Creative Commons License 2057

Üdv. NIck365!

Sajnos én is így jártam ezzel a bizonyos céggel! Én is feljelentést szeretnék tenni ellenük,de talán ha együtt tesszük akkor többre megyünk! Befizettem én is a megbízási díj 198 000 Ft-ot,de azóta már a telefont sem veszik fel!

murray 2014.09.18 Creative Commons License 2056

menjetek facebookra nincs mese

Turbo69 2014.09.17 Creative Commons License 2055

Vigyázz mit írsz, mert törlik a hozzászólásokat. Az ominózus óbudai cégről ha olyan dolgot írsz ami nekik nem tetszik, akkor azt töröltetik. Én annyit írtam ki, hogy az adott Óbudai kft törölteti a hozzászólásokat és tolja lefelé az igazságot és hopp, 2 órával később már nem is volt fent.

Remélem most nem sértettem meg semmilyen adatvédelmi törvényt!!!!!

Előzmény: manyus1 (2054)
manyus1 2014.09.17 Creative Commons License 2054

Tisztelt Nick365!

Ugyan abban a helyzetbe kerültünk, mint te azzal az Óbudai céggel. Pénzt felvette a fuvarközvetítésre és eltűntek. Röviden ennyi. Szeretném én is visszakapni a befizetett pénzt és szívesen csatlakoznék azokhoz, akik rendőrségi feljelentést szeretnének tenni. Várom megtisztelő válaszod!

Beer Monster 2014.09.16 Creative Commons License 2052

Más cégek is töröltetik a nyilvános véleményeket? Nocsak.

Előzmény: NeomatiK (2051)
NeomatiK 2014.09.16 Creative Commons License 2051

Nem az a cégnév volt.

Előzmény: Beer Monster (2047)
Beer Monster 2014.09.16 Creative Commons License 2050

Ehelyett inkább azt a metódust kéne az indexnek követnie, amit a youtube alkalmaz. Kiírni, a helyén, hogy

"A hozzászólás a Sony/CocaCola/x Kft. szerzői jog/személyiségi jogi stb. igénye folytán nem elérhető."

Beer Monster 2014.09.16 Creative Commons License 2049

Valóban, de akkor kiderülne belőle, hogy szélhámosok.

A hazugság már csak ilyen, valahol mindig kilóg a lóláb.

halaloszto 2014.09.16 Creative Commons License 2048

Nem lehetne  a topikleirasba ott fent beleirni hogy mely cegek neve nem emlitheto a topikban? Hasznos lenne.

Előzmény: Beer Monster (2047)
Beer Monster 2014.09.16 Creative Commons License 2047

Ott biztos a M Bt. szerepelt...

Előzmény: NeomatiK (2046)
NeomatiK 2014.09.16 Creative Commons License 2046

2040-2042?

Beer Monster 2014.09.16 Creative Commons License 2045

Ugye, hogy a kéménybe van kötve? Ráadás, ha ez közös kémény, akkor kiváló módja a társasházi szomszédok kiirtásának is a szagelszívás mellett...

Előzmény: KömKel (2044)
KömKel 2014.09.16 Creative Commons License 2044

A megoldás egyszerű (irónia):

Ha megy a nyitott égésterű kazán, akkor az esetleg visszaszivárgó égésterméket el lehet szivni a szagelszivóval, hiszen egy kéménybe vannak kötve :)

Előzmény: Beer Monster (2043)
Beer Monster 2014.09.16 Creative Commons License 2043

Először csak bambulni kell egy ideig a képre, aztán lassan elkezd leesni, hogy mi is van rajta...    Ti is azt látjátok, amit én?!

Ofenbau 2014.09.01 Creative Commons License 2039

Na ez egy rémtörténet .

A magyari építőiparból.

A Ferenc körút és Üllői út sarkán van egy régi épület. Valamikor a kilián laktanya volt, az előtt meg Mária Terezia /de lehet tévedek /.

Szépen rendbe hozták a homlokzatot. Alul szürke, az első em.-től sárga.

Látványos. Az ablakok fehérek.

Ok ok. csakhogy az alsó ablakokat, amiket közelről láttam, még le sem tisztították - legalább gyökér/drót kefével.

Szegény, elcsigázott ürgék úgy ráfestettek a koszra - porra hogy 'öröm' volt nézni.

Meddig fog tartani  ? Szerintem a kívánatos  5 -10 év helyett másfél év múlva lemállik az egész.

Ofenbau 2014.09.01 Creative Commons License 2038

A szándék nyilatkozatról  : ismerem.

Nagyjából olyan mint a foglaló vagy majdnem. kb. 200 -400 eft ot kérnek egy ilyen nyilatkozatkor.

A lényege, hogy  Te már nem léphetsz vissza mint vevő ( ők természetesen , legfeljebb visszaadják a pénzt ).

Mint korábban írtam kettő lakás vételénél ténykedtem. Az egyiknél a szándéknyilatkozatot megadtuk  300 eft kíséretében. A vétel is megvalósult.

Egy másiknál, amikor megtaláltam a számomra ideálisnak tűnő lakást, kérték a szándék nyilatkozatot, amit halogattam.

Pechemre  2 hét alatt más vitte a kéglit.

Így tovább keresgéltem és egy még jobbat találtam, de szándéknyilatkozatot itt sem adtam. Végül megvettem. De  az ilyen szituációknál benne van a pakliban a hoppon maradás, ami még mindig jobb mint egy rossz vétel.

Előzmény: Beer Monster (2036)
Ofenbau 2014.09.01 Creative Commons License 2037

"Ennek a maximum 3 havi kauciónak mi volt az értelme bevezetni? Vagy legalább mi volt az indoka?"

Én azt nem tudhatom. Az új PTK-ban szerepel. De mint írtam a törvényalkotók sincsen   a jól tájékozódva. Finoman fogalmazva.

Durván  : töketlenek !! szvsz !!

Egyenlőre nem akarok megbízást adni irodáknak, így ez tárgytalan.

Előzmény: Beer Monster (2035)
Beer Monster 2014.09.01 Creative Commons License 2036

"de én döntök"

Fontos momentum, de még milyen fontos! Ráadásul ez tényleg Rémtörténet, bár inkább jogi, mint építőipari. Néhány közvetítő szerződésében szerepel ugyanis egy olyan kitétel, hogy ha ő talál olyant, aki ki/meg akarja venni, akkor máris kattan az iroda taxamétere. Ezt egy írásos szándéknyilatkozathoz kötik, amit az érdeklődőtől kérnek. Így megbízóként nem a közvetítésért fizetsz, hanem azért, hogy beszerezzék ezt a nyilatkozatot.

Holott a szándék még nem pénz. A szándéknyilatkozatról már nem is beszélve.

Előzmény: Ofenbau (2034)
Beer Monster 2014.09.01 Creative Commons License 2035

Hát most nekem végül mindegy, hogy kétled, vagy sem, de ha nagyon izgat, hat-hét iroda nevét elküldöm e-mailben. Ebbe a topicba csak nem írom be, pont a relative jó cégeket.

Tapasztalatom szerint 80% azért elfogadja.

Ennek a maximum 3 havi kauciónak mi volt az értelme bevezetni? Vagy legalább mi volt az indoka?

Előzmény: Ofenbau (2034)
Ofenbau 2014.09.01 Creative Commons License 2034

Nos folytatjuk ?  !

tehát az állítás :

" vagy pedig albérletnél a második-harmadik havi lakbér kifizetése után kell a megbízási díjra kötelezettséget "

"Van, persze akik szerződnek. Főleg hogy egyre többen kötik ezt ki a tulajok, nekem is közvetítő mondta."

Hát kétlem ,hogy ilyen irodával találkoznék.

Tény hogy még nincs tapasztalatom ez irányban. Igaz párszor megkerestek irodák az ajánlataikkal, amiknek a lényege  : "kiadjuk a lakását egyhavi lakbér fejében"

Ezek a próbálkozások mindig meddők voltak, mivel néha mondtam, a lakásomat csak én tudom kiadni, Igaz hozhatnak érdeklődőt számtalant mutogatni, de én döntök. A másik amire nagy hallagatás volt a válasz. Mi van ha elmegy 2 ... 3 hónap után ? (mert ez gyakori ), majd hoznak új bérlőt. De mikor  ? Na erre se volt válasz.

Így bérbeadásnál közvetítő szolgáltatásit soha sem vettem igénybe, se mint bérbeadó se mint leendő bérlő.

A vásárlásnál más a helyzet. Többször is igénybe vettem a szolgáltatásaikat  - hatalmas adatbázis miatt. kb.    80 -100   szemle után 2 db. lakást vásároltam is  az ő közvetítésükkel. Díjat persze nem fizettem. Ez olyan mint a bóti vásárlás. Ott se jár díj a bemutatott árú megszemléléséért.

Erről a kaucióról.

A leendő bérlők adják a bérbeadónak most nem részletezett költségek fedezésére.

Nem rég folyt a rádióból reggeltől estig, hogy dicső törvény alkotóink meghozták a döntést : a kaució 3. havi lakbérnél több nem lehet. szegények ennyire ismerik a magyar valóságot. A legtöbb leendő bérlő nemhogy  3 havit de még kettőt se tud/akar kifizetni.

Nem egyszer találkoztam olyannal aki a kéthaviból próbált alkudozni. Vesztére. Mert kiderült hogy neki senki de senki egy fillért se ad már. Se az apja, se a testvére se  a barátja, senki a világon. Nehéz helyzet, de hát miért én legyek a jóságos Róbert bácsi.

Gondolat menetem jelenleg csak elméleti, mivel évek óta ideális bérlőim vannak. Fizetik a kialkudott nem túl magas bérleti díjat, rendezik a költségeket, jó a viszony velük. Persze a kontrol azért szükséges.

Más . A közeljövőben kettő felelegessé vált lakást is el kell adni. Hát azok eladása lehet rémtörténet lesz.

Előzmény: Beer Monster (2033)
Beer Monster 2014.08.31 Creative Commons License 2033

Van, persze akik szerződnek. Főleg hogy egyre többen kötik ezt ki a tulajok, nekem is közvetítő mondta.

Nem túl jó védelem ez a 3 havi. A kaucióból ne ajánlj fel a közvetítőnek semmit, azt kezeld úgy, ahogy, mert az a bérlő letétje. (Tulajdonképpen ahhoz még a bérbeadónak sincs semmi köze, nemhogy a közvetítőnek)

Azért fontos ez, mert a kaució mindig visszajár, ha a szerződésben tételesen felsorolt kivételek valamelyike nem következik be. És még ha foglaló címén veszed is át a kauciót, akkor is több esetben visszajárhat. Ha a beköltözés külső okból hiúsul meg, "harmadik fél" hibájából, vis majorból, hatósági intézkedésből, stb kifolyólag, akkor a foglaló ugyanúgy jár vissza, mint az előleg. Vagy ha a te "érdekkörödben" merül fel valamilyen kizáró ok, például betörnek a még üres lakásba, és megrongálják, ami miatt a bérlő nem tud vagy nem akar beköltözni. Ilyen esetekre is fizetned kell a közvetítőnek, viszont a kauciót is vissza kell adnod. A bérlő fizetőképességére először a második hónapban tudsz következtetni, hiszen az első havi lakbér nélkül nem tudna beköltözni. Éppen ez a lényege, mint biztosíték a fizetőképtelenség esetére. Olyankor nagyon sok dolgod és kiadásod lehet, nem ideális, ha még az ingatlaniroda is tartja a markát. Ők is vállalkoznak, ez az üzleti kockázat (egyébként viszonylag ritka) könnyen belefér a borsos százalékokba.

Előzmény: Ofenbau (2032)
Ofenbau 2014.08.31 Creative Commons License 2032

Van a felvetésedben valami.

de az ingatlanközvetítés azért más.

Az eladandó lakások bemutatása bizony néha komoly fáradságos /időigényes munka. és a közvetítők rendelkeznek megfelelő infrastuktúrával. Ezeknek ára van más a helyzet akkor ha a tulaj az eladandó lakásban lakik. ilyenkor felesleges a közvetítő járkáltatása.

Bérletnél  ? Hát én eleve elhajtom a közvetítőket.

A hirdetést, a  bemutatást és a szerződéskötést eleve meg tudom oldani, akkor meg minek lábatlankodjanak ott ??

Mellesleg ingatlanközvetítővel is így kell szerződni"

Már ha szerződik veled ilyen feltételekkel.

Szintén saját tapasztalat   :  egyszer megkeresett egy közvetítő kis hölgy. Nagyon erősködött,  hogy hoz bérlőt. No ráálltam, mármint a helyszíni szemlére, adat felvételre. Mondja akkor egyhavi bérleti díj. Ok. Mondom, de akkor nem kettő havi, hanem  3 havi a kaució. Villámgyorsan belátta, hogy nincs olyan bérlő aki  3 hónap kauciót kifizetne, így logó orral távozott.

Előzmény: Beer Monster (2030)
kiss_atti 2014.08.30 Creative Commons License 2031

Én azt javasoltam ennek

az "ominózus" cégnek,. hogy fordítsuk meg az üzleti modellt:

én nem fizetek előre semmit, hogy ők hozzanak nekem üzletet, ellenben, ha hoznak és megvalósul a projekt ( nyílászáró beépítés), abból az általuk felajánlott %-nál magasabb jutalékot fizetek. Utólag.

Szerinted milyen eredménnyel járt a felvetésem??

:-))))

Előzmény: Gabenr1 (2013)
Beer Monster 2014.08.30 Creative Commons License 2030

Igen, ez a jó megoldás, és ebben benne foglaltatik a nemfizető megrendelővel szembeni védelem is.

Mellesleg ingatlanközvetítővel is így kell szerződni. Csak fizetőképes vevő/bérlő esetén (teljes vételár, vagy pedig albérletnél a második-harmadik havi lakbér kifizetése után kell a megbízási díjra kötelezettséget vállalni).

Előzmény: topikolos (2028)
Replay 2014.08.30 Creative Commons License 2029

Az a 9 millió a nettó árbevétel. Az adózott eredmény ennél a cégnél 262 ezer forint.

Előzmény: Kályháskristóf (2025)
topikolos 2014.08.30 Creative Commons License 2028

Ha olyan biztosak az éves kvóta teljesítésében, és olyan rugalmasnak szeretnének látszani, akkor módosítsátok úgy a szerződést, hogy minden leszerződött és kifizetett fuvar 4%-át megkapják. Előre biztos nem fizetnék, tele a net ilyen csalókról szóló írásokkal. Te legalább előre kérdezel, utánajársz, más nem tett meg ennyit...

Előzmény: Gabenr1 (2013)
Replay 2014.08.30 Creative Commons License 2027

A Készelem Kft-nál 2012.09.hóig Bognár T. volt az ügyvezető és tulajdonos, utána jött a Gajdos. 

Ezen a cégközlöny oldalon van 3 változásbejegyzés a céggel kapcsolatban, talán a 3-ban van benne a tulajdonosváltás:

http://www.e-cegkozlony.gov.hu/index.php?pagename=atkual&oldal=117&friss_ev=2012&friss_szam=42

Előzmény: Gabenr1 (2026)
Gabenr1 2014.08.30 Creative Commons License 2026

rendben elolvastam de se a cim nem stimmel mert ök mint mondtam nem a bogdányi utcában vtak szentendrén és nem is bognár tamás hanem kovács lajos es gajdos attila a 2 ember a cégnél...természetesen ettől még lehet h egy és ugyan az a 2 cég..nemtudom...ha még van valami infód akkor kérlek oszd meg h biztosra mehessek...nagyon köszönöm a segitségeket...

m.gabor84@gmail.com ide is akár

Előzmény: Turbo69 (2023)