Keresés

Részletes keresés

Fotó Peti Creative Commons License 1 napja 0 0 16491

lutria Creative Commons License 2 napja 0 0 16490

Ezt találtam egy Tesco parkolóban,a második képen van egy hangya a méretezéshez,a harmadikon pedig az odúja?Volt körülötte vagy 8-10 db.

Amúgy meg nem azért fekszik a hátán hogy megvizsgálhassuk a genitáliáját hanem mert dögrováson volt,de még mozgott egy kicsit.

Fotó Peti Creative Commons License 2 napja 0 0 16489

Bonard Creative Commons License 3 napja 0 0 16488

Nagyon jól összefoglaltad, pontosan ezért hoztam létre ezt a topikot. Olvassátok el a nyitóbejegyzést!

Előzmény: kenya15 (16485)
didyman Creative Commons License 3 napja 0 0 16487

Köszi, Nóri!

Előzmény: CBNora (16475)
CBNora Creative Commons License 3 napja 0 0 16486

Teljesen igazad van.

Előzmény: kenya15 (16485)
kenya15 Creative Commons License 3 napja 0 0 16485

szerintem nagyon külön kellene választani a hobbi rovarfotózást attól, amikor valaki hivatásáól kell gyűjtse a fotókat. Amúgy akármilyen "szenzációs" fotó születik, az max csak azon kicsi berekben lesz szenzáció, akik szakemberek a világon és pl szaértők lepkékben, ormányos bogárban, pókokban stb.

hobbi fotós az élményért kell fotózzon...nem pályázatok miatt vagy elismerés miatt. A legjobb az, amikor az élményfotókból összejön az a 10-20-30, amivel akár pályázani is lehet....sokan azonban csúnyán átesnek ezen a határon és ezután teljesítményre utaznak bármi áron...fúúúú kell olyan hogy akkor a lepke hátán pók és így meg úgy aztán ez beleviszi őket (de mondhatnám az emlősfotózást is) nagyon etikátlan viselkedésbe...nem szabad h ennyit érjen egy fotó. Pl. ha valaha fotózás közben megsérült vagy elpusztult volna egy pókom, azt a képet azonnal törlöm. Nem érdemlem meg. És nem is lennék büszke rá akkor sem ha a legritkább fajt fotóztam volna le. Szerencsére ilyen még nem történt velem. Ha már azt látom, hogy a pókot zavarja a fotózás v a vaku és menekül, akkor nem kergetem csak azért is.

Előzmény: CBNora (16484)
CBNora Creative Commons License 3 napja 0 0 16484

Én ezt vállalhatónak érzem, és nem fogok minden utamba eső ismeretlen rovart begyűjteni, mert nem a felfedezés a célom.

És önmagában attól még nem lesz a kép szenzációs, hogy új fajt ábrázol. A kép csak akkor lesz az, ha úgy ábrázolja az adott fajt, hogy minden, képen bemutatható határozó bélyeg látszik rajta (egyes fajoknál ez megoldható, vagy nemzetség szintig határozunk, és azt mutatjuk be, aminek ahhoz kell látszani, a lehető legtöbbet), és amellett művészi értéke is van. Egyébként csak érdekes.

Előzmény: panthera negra (16481)
panthera negra Creative Commons License 3 napja 0 0 16483

Igaz, rosszul jött ki, szval természetfotoknál a legértékesebb képek azok amelyek valami ritkaságot örökitenek meg (vagy olyan viselkedésformát ami ritka vagy uj a tudomány számára). 

Előzmény: CBNora (16482)
CBNora Creative Commons License 3 napja 0 0 16482

Szerintem a KÉP értéket akkor sem az adja. Az új faj felfedezésénél maga a kép nem meghatározó tényező, ott az értéket a felfedezés, a komoly háttérmunka, az irodalmazás, a korábban felhalmozott ismeretanyag együtt jelenti.

Ezt Zolcsinak címezted, és úgy jött ki, mintha a természetben való fotózást kevesebbre tartanád a múzeumi példányok fotózásánál (mert az új faj fotója múzeumban eltett példányról kellene készüljön, amit az utókor is megnézhet majd referencia anyagként).

Előzmény: panthera negra (16480)
panthera negra Creative Commons License 3 napja 0 0 16481

A lagnagyobb rábaxás az, ha valaki olyat örökit meg, amiröl feltételezhető hogy szenzációs foto.

Csak épp az igazoláshoz meg kellene nézni mondjuk  szárnyerezetet... 

Igazolás nélkül szenzációs kép helyett csak junk lehet, amire h valaki ránéz csak öszeszorul  szive, n ez is kihagyt élete lehetőségét. Fotozott egész életében, és itt lehetett volna a nagy fogás. 

Előzmény: CBNora (16479)
panthera negra Creative Commons License 3 napja 0 0 16480

Nem ismeretterjesztésről irok.

Értékes képekről, amik egy egy ritka fajt örökitnek meg.  

Itt azzal kezdik gyakran az azonositást, hogy vizsgáld meg a genitáliát... 

Előzmény: CBNora (16479)
CBNora Creative Commons License 3 napja 0 1 16479

Ezzel így nem értek egyet.

Attól függ, milyen célból fotózunk.

Én se fogom be, nem preparálom, nem új fajok felfedezése a célom, hanem inkább az ismeretterjesztés. Ahhoz szerintem az élőhelyen készült fotók, a rovarok életmódjának bemutatása hasznosabb, érdekesebb, mint pl. egy bogár szakszerűen kipreparált nemi szervéről készült felvétel. Nem annak hatására fogja mondjuk a szomszéd gyerek megfigyelni összetaposás helyett a rovarokat. Érdemes közönséges fajokat is megmutatni úgy, hogy mások is rácsodálkozzanak, hogy jé, hát ez milyen szép. És azt megmutatni, hogy a közvetlen környezetünkben is milyen változatos élővilág lehet, ha vigyázunk rá.

A két felfogásnak egymás mellett megvan a helye, szerintem szükség van erre is, arra is.

Előzmény: panthera negra (16478)
panthera negra Creative Commons License 3 napja 0 0 16478

Az értékes rovarfotok ugy készülnek hogy a modellt befogják. Faunára uj, tudományra uj vagy ritka fajokat másként nem lehet azonositani. Az ezekről készült fotok az értékesek. 

Előzmény: Zolcsi67 (16468)
kenya15 Creative Commons License 3 napja 0 0 16477

klassz a makrómódja! lassan egy rovaros kiskönyvre való anyagod van már

Előzmény: Fotó Peti (16472)
kenya15 Creative Commons License 3 napja 0 0 16476

a new generation

Előzmény: CBNora (16475)
CBNora Creative Commons License 4 napja 0 0 16475

Zöld bogyómászó poloska (Palomena prasina) lárvája.

Előzmény: didyman (16474)
didyman Creative Commons License 4 napja 0 0 16474

..Egy újabb érdekes kis apróság: Ő mi lehet?

didyman Creative Commons License 4 napja 0 0 16473

Igen! Ferihegy nem annyira hegyvidék, na de ki tudja, oda honnan került..

Előzmény: panthera negra (16467)
Fotó Peti Creative Commons License 4 napja 0 0 16472

Nikon coolpix l830! Focus stacking módszerhez tudnom kellene fotózni is.....

Előzmény: kenya15 (16455)
Fotó Peti Creative Commons License 4 napja 0 0 16471

Nyolcpettyes virágbogár (Gnorimus variabilis)

panthera negra Creative Commons License 5 napja 0 0 16470

Az!!!!

Nünüke ott nyomul a Politika forumban, a Bevándorlás topikban, biztos dob töle egy hátast, rakd be neki is ;))

Előzmény: Liquidos (16469)
Liquidos Creative Commons License 5 napja 0 0 16469

Sziasztok, ez a rovar a darazsmintas nunuke?

Zolcsi67 Creative Commons License 5 napja 0 0 16468

Nem gyűjtök, csak a természetben igyekszem – több-kevesebb sikerrel – lefényképezni az élőlényeket.

Előzmény: panthera negra (16465)
panthera negra Creative Commons License 5 napja 0 0 16467

Ilyesmi lehet?

Akkor Silvius, de nyilván nem az alpinus hanem egy más  faja a Silviusnak, kivéve ha valahol magas hegységben fotoztad?

Előzmény: didyman (16466)
didyman Creative Commons License 5 napja 0 0 16466

Ő miféle bögöly?

panthera negra Creative Commons License 5 napja 0 0 16465

"nagyon jó volt a szitakötőtermés,"

Ha, begyüjtés után frissen lefotozod, akkor is azonosithato. Fontos a frissen, mert késöbb sokuk elveszti a szinét.

Előzmény: Zolcsi67 (16464)
Zolcsi67 Creative Commons License 5 napja 0 0 16464

Köszönöm szépen mindenkinek a meghatározást: nagyon jó volt a szitakötőtermés, ez csak kicsiny töredék, amit sikerült lefotózni.

Előzmény: comad2 (16463)
comad2 Creative Commons License 6 napja 0 0 16463

A második talán Ortherum brunneum.

Előzmény: Zolcsi67 (16456)
Bonard Creative Commons License 2017.06.20 0 0 16462

Bocs, mindkettőben igazad van. Mentségemre szóljon, hogy telefonon néztem meg a képeket.

Előzmény: panthera negra (16461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!