Keresés

Részletes keresés

nscatto1 Creative Commons License 2024.01.31 -6 0 13345

Reggel felkeltem, és már kétszer igazam volt:)

 

Az oldal kitűnő, gratulálok hozzá!

Előzmény: kingoftailor (13344)
kingoftailor Creative Commons License 2024.01.31 0 0 13344

Igazad van bakker. Ezt a fórum motor csinálta. Én nem állítottam be a hozzászólásban linket, csak beírtam az url-t.

Előzmény: nscatto1 (13343)
nscatto1 Creative Commons License 2024.01.23 -11 0 13343

Rákattintasz, és az mtva oldala jön be. Az új linked már jó.

Előzmény: kingoftailor (13342)
kingoftailor Creative Commons License 2024.01.23 0 0 13342

Bocsánat, de ezt nem értem. A gyuras.hu domain-en sose volt tartalom. Kb. 20 évvel ezelőtt megvette valaki, hogy majd egyszer sokat fog érni (nem így lett) és nekem pont megfelelt.

Előzmény: nscatto1 (13339)
vjv1 Creative Commons License 2024.01.01 0 0 13341

Buék.

:)))

Antal1981 Creative Commons License 2023.12.11 0 0 13340

Sziasztok! Egy ideje végzek felhúzásokat, és az alsó holtpontom a gyengébb, ezért bevezettem hogy ráállok valamire és mélyebbről húzok fel. Kérdés, ezt a normál felhúzás előtt, vagy után szokták csinálni? Vagy mindegy? Köszi a válaszokat!

nscatto1 Creative Commons License 2023.10.18 0 0 13339

Elég komoly lehetőségeid vannak, ha megvetted az mtva.hu oldalát...

Előzmény: kingoftailor (13338)
kingoftailor Creative Commons License 2023.10.07 0 0 13338

Sziasztok. Fiatal koromban 13 évet gyúrtam aztán kimaradt 20 év és most már 3 éve újra gyúrok ezerrel. A használt súlyokkal ugyanott, vagy még előrébb vagyok, mint 20 évvel ezelőtti csúcsformámban, de most sokkal tudományosabban közelítem meg a dolgot. Annak idején pl. nem foglalkoztam egyáltalán a táplálkozással. Nemrégiben indítottam egy blogot ami a testépítéssel foglalkozik. Ha van kedvetek olvasgatni gyúrással kapcsolatban, akkor nézzetek rá: https://gyuras.hu

Dzsoni111 Creative Commons License 2023.09.26 0 0 13337

Sziasztok,

 

Nem vagyok elégedett magammal.

Tornázom, mellette iszok fehérjét, optimum wheyt , vitamint szedek animal pak, opti man, mikor melyiket, ez mellett szedek, macat, c vitamint, omega 3, cinket, taurint.

Kajára odafigyelek, de ha kell napi egy két adag fehérje turmixot iszok. Az optimum wheyből már jó pár doboz 2kg-os kiszerelést megittam. 

De nem vagyok megelégedve az eredménnyel.

180cm magas vagyok, évekig 80kg voltam most a sok kardio, futás , thai box lementem 74kg-ra. Abba hagytam a kardiot, futást, most tartok 77kg -nál. 

H3tfői napom mell váll, ez 2 órat kitesz, szerda hát bicepsz ez másfél óra, péntek láb ez másfél óra. Plussz heti 3x 20 perc hasizom.

Nem értem miért nem izmosodom. Ha kérdezek valakit. Akkor vagy az edzés rossz, vagy a kaja.. de ettől többet nem bírok enni..

Nem most kezdtem edzeni. A francia rúdon a bicepszezést 36kg plussz a rúdd súlya amivel végzem, mégis vékonyak a kezeim.

Mellbe nyomás egykezes súlyzóval az 25kg az egyik kézben 25kg a másik kézben.. tanácsot kérnék pls..

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2023.08.16 0 0 13336

a nyilvánosság miatt "

 

Ne álmodozz róla, hogy "majd a nyilvánosság" ! Én reáltudományos és filozófiai tanulmányokat már égtől rakok fel az internetes portálomra, és ha egy új bikinis nő kerül az internet nyilvánossága elé, akkor ő rövid idő alatt 30x annyi lájkot tud összegyűjteni, mint én évek alatt ! Tű a szénakazalban !

Előzmény: Megszivtam2023 (13334)
nscatto1 Creative Commons License 2023.07.22 0 2 13335

Már bocs, de az, hogy neked prosztatarákod lett, az nem egyenes következménye annak, hogy mennyi fehérjét eszel. Ha ez igaz lenne, akkor az összes testépítő rákos lenne. Vélhetően a genetikai hajlamnak és a stressznek sokkal több köze van a betegségedhez, mint a táplálkozásnak. A kérdés, hogy szedtél-e fiatalkorodban szteroidokat, mivel azok okozhatnak sejtburjánzást - pontosabban arra is rásegítenek, nem csak a regenerációra - mert akkor megvan egy lehetséges veszélyfaktor. Ha nem, akokr ez természetesen kizárható.

A stressz az, ami a leginkább tönkre tudja tenni a szervezetet, csak kérdés, hol kezd el "hatni" vagy miben jelentkezik a hatása? Van ismerősöm, aki impotenssé válik egy-egy komolyabb céges projekt idejére, mert egyszerűen annyira ideges, hogy nem képes a szexre koncentrálni. Szerintem ez hülyeség, de nála mégis így működik. 

 

A Biotech és a Scitec egy cég, ha esetleg perelnél, előbbi felvásárolta az utóbbit. Ha nem nyersz, akkor csak kifizettetnek veled egy rakat pénzt, jó hírnév megsértése miatt, és évekig járhatsz bíróságra fölöslegesen. 

 

A BCAA pénzkidobás, mert a szervezet csak a komplett aminosavakat tudja hasznosítani. Rengeteg mindent árulnak a tápkieg cégek, mert nekik is meg kell élniük, és mindig vannak slágertermékek, amiket a nem kellően tájékozottak megvásárolnak. Ilyen a kollagén, a glutamin, a karnitin, a mindenféle zsírégető, tesztoszteron-fokozók stb.

Előzmény: Megszivtam2023 (13334)
Megszivtam2023 Creative Commons License 2023.07.22 0 1 13334

Sziasztok!

 

A saját példámon mutatom be, hogy mire lehet menni a "tiszta étrenddel". 

A "tiszta étrend" az a testépítés alapja: napi 1,5-2 g fehérje / testtömeg kg., mérsékelt szénhidrát, kevés zsír.

 

54 éves vagyok, 4 éves korom óta sportolok, 18 éves korom óta gyúrok.

Részben a tiszta étrend következménye (a nicknevemből láthatod) az lett, hogy pár hónapja prosztata rákot diagnosztizáltak, azóta meg is műtöttek.

 

Utána néztem, mit is ronthattam el.

Több dolog is számításba jön (genetika, családi halmozódás, stressz, étrend).

Itt az étrendről írnék Nektek:

Mint kiderült a rák egyik táptalaja a magas állati fehérje bevitel.

http://medicalonline.hu/tudomany/cikk/osszefuggest_talaltak_a_feherjefogyasztas_es_a_rakkockazat_kozott

 

Más cikkekben kiemelik, hogy a BCA is hasolnóan hat.

Mint tudjuk a legtöbb izompor tejsavóból készül - ez is állati fehérje.

 

Átgondolva az életemet és azt is figyelembe véve, hogy milyen élet következik arra jutottam, hogy a rengeteg edzés helyes volt. De a proteinekkel nagyon mellényúltam.

 

Ilyen véleménnyel nem fogsz találkozni a webshopokban, fórumokon. Érthető, hiszen abból élnek,  hogy eladják Neked a szemetet és pénzt keressenek. Hogy veleg mi lesz? Kit érdekel rajtad kívül.

 

Gondolkodom azon, hogy beperlem a B---t, S----t (ezekből vettem a legtöbbet), nem azért, mert nyerni tudnék bármit is, hanem csak a nyilvánosság miatt.

 

 

 

Dorien- Creative Commons License 2023.05.29 0 0 13333

Kevés a kalória, többet kell enni. :) Esetleg próbálkozhatsz valami tömegnövelővel, pl. Scitec Volumass 35.

Én inkább a zabálásra szavazok... :)

Előzmény: Dzsoni111 (13330)
parazstaposo Creative Commons License 2023.05.26 0 0 13332
Előzmény: parazstaposo (13331)
parazstaposo Creative Commons License 2023.05.26 0 0 13331

Megfelelő edzés, pihenés, kalóriabevitel (fehérje, szénhidrát, zsír) esetén, ha nincs valami egészségügyi probléma jönnie kell az eredménynek.

 

Edzel rendesen, eszel rendesen, pihensz rendesen? Vitaminbevitel megfelelő?

 

Pár ember akinek szerintem érdemes a videói közt keresgélni, vagy véleményét kikérni (még ha fizetős is).

 

https://www.youtube.com/@dietgainz7951

 

https://www.youtube.com/@gabeszmondja

 

https://www.youtube.com/@valentintorma

 

https://www.youtube.com/@haromharmad463

Előzmény: Dzsoni111 (13330)
Dzsoni111 Creative Commons License 2023.05.26 0 0 13330

Izzasztom magam a súlyok alatt, edzés alatt szép izmos vagyok, de másnapra mindez eltűnik..

Nem értem miért nem maradok akkora mint az edzés alatt,miert nincs változás..

Keményen nyomom, eszek is napi 5_ször, miért nem jönnek a kilók miért vagyok csak 73 kg. 35 éves vagyok amióta az eszemet tudom sportolok, hol küzdösport hol súlyzós edzések,most súlyzós edzés.

Kicsit elszomorít..

Nem eszem cukros ételt, nem iszom cukros vizet,alkoholt sem, köret akkor rizs, igyekszem a csirke rizst vàlasztani az étkezéseim folyamán.

Legalább egy 5 kilo menne fel, persze ne csak a hasamra...kezdem azt hinni hogy valami bajom van..

Nem látom a kemény munkám eredményét ..letud nagyon törni..

Dzsoni111 Creative Commons License 2023.05.26 0 0 13329

Sziasztok,

 

Súlyzózom, eszek rendesen ,  mellette szedek táp.kiegészítőket.

Optimum whey proteint, opti men vitamin csomagot, c vitamint cinkkel, omega 3, d vitamint, napi 5 étkezésem meg van , 73kg vagyok, nem bírok felszedni. Sokáig 80kg voltam aztán thai box edzések hatására lementem 72kg -ra.

Már kiszedtem nem is tudom hány doboz whey proteint az optimumtol.

Állítólag ez a legjobb,..lehet nekem nem ..ti hogy vagytok ezzel?

Szedtem tömegnövelőt is egy hónapig , de azt éreztem hogy nem bírom vele az edzéseket, fáradt vagyok tőle, az üllepemnél erős vizsketés jelentkezett ,amióta kihagyom azóta vagyok jól..

Mi a gond nálam miért nem hízok? Esti turmixom, rizstej banán, fél doboz túró, 2 tojás, whey protein 25gr, zabpehely ezti minden este iszom, főleg edzés után.

Edzések heti 3 -szor súlyzós,

KR!SZ fittfalatok.hu Creative Commons License 2022.11.28 0 0 13328

Köszönöm, nagyon örülök, hogy tetszik. Remélem, hogy sokak segítségére lesz az életmódváltásban.

Írtam egy bejegyzést pár hónapja FOGYÓKÚRA VAGY ÉLETMÓDVÁLTÁS címmel, az én meglátásom szerint.

 

Előzmény: nscatto1 (13327)
nscatto1 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 13327

Belenéztem az oldaladba, és elismerésem, kiváló receptek, egyszerűen elkészíthetőnek tűnnek. Jó pár olyat találtam, amit biztosan el fogok készíteni.

Egy megjegyzés: nem fogyókúrázni, kell, hanem diétázni, illetve életmódot váltani. A fogyókúra nem működik, mert csak ideig-óráig tart. 

Előzmény: KR!SZ fittfalatok.hu (13326)
KR!SZ fittfalatok.hu Creative Commons License 2022.11.27 0 0 13326

Sziasztok! KR!SZ vagyok. Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Igaz, én nem vagyok testépítő, viszont fogytam 40kg-ot. Nem volt egyszerű dolog, de elértem a célom. Sokan kezdenek kondizni azért mert fogyni szeretnének. Nekem a legnagyobb gondot az okozta, hogy mit egyek, ill. ne egyek.

Szakács vagyok, az évek során kialakítottam egy fantasztikusan finom étrendet, amit egy ideje a blogomon osztok meg a sorstársaimmal. Eszem a finomabbnál-finomabb ételeket, és ha csak tehetem mozgok. Dolgozom, kertet művelek és sportolok. Már nem okoz gondot a testsúlyom kordában tartása.

A testépítők időnként fogyasztanak is, ezért gondoltam, hogy nektek is jók lehetnek a bejegyzéseim. Remélem tetszeni fog.

 

A mottóm: OLVASS-FŐZZ-MOZOGJ-FOGYJ! Csak vidáman! :)

A blogom címe: fittfalatok.hu

Guminokedli Creative Commons License 2022.11.04 0 0 13325

Maradt jópár doboz Zitazonum (tamoxifen hatóanyag, ua mint a nolvadex) személyes, nem sporthoz köthető felhasználásból  Magyar, patikai.

Akiknek szüksége van rá és szeretné birtokba venni privátban jelentkezzen!

LézerPulyka Creative Commons License 2022.10.27 0 1 13324

Tessék vedelni a fehérje turmixot. 

tomasz0102 Creative Commons License 2022.09.19 0 0 13323

Guys! Van valakinek valami tuti tippje térdfájdalom ellen? Kb. 3 éve nyomom a kondit, és néhány hónapja lábazásnál szokott fájni a térdem. Voltam dokinál, azt mondta nincs vele semmi komoly, csak figyeljek oda az edzésnél, és, hogy szedjek ízületvédőt. Ezt a terméket tanácsolták többen, de nem használtam még ilyet. Valakinek valami tapasztalat, esetleg valami jól bevált termék? 

Köszi előre is.

nscatto1 Creative Commons License 2022.05.22 0 2 13321

Nincs profi sport dopping nélkül. Sem testépítés, sem sakk. 

 

Amúgy is, aki testépítő versenyt néz, az szörnyeket akar látni a színpadon, nem hosszútávfutókat. Az meg dopping nélkül nem megy.

Előzmény: TMitalhinrg (13319)
TMitalhinrg Creative Commons License 2022.05.19 0 1 13319


Azoknak, akik naturálon (doppingmentesen) szeretik. Néhány emlék a 90-es évekből, magazinokból, a naturál testépítés lényege, múltja, jövője:

Naturál testépítés történet, újságok, lényege

diákherceg Creative Commons License 2022.05.09 0 0 13318

🤦🏻‍♂️

Előzmény: Kung_Lao (13317)
Kung_Lao Creative Commons License 2022.05.09 -1 0 13317

Vicsorít. A vegáknak ilyen nehéz az erőkifejtés? 1 dolog a látvány, 1 másik dolog a valós fizikum.

Előzmény: Eklatáns Béla (13316)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2022.05.09 -1 0 13316

https://youtu.be/MFwOKPp8NRQ ...

💪🏻🏋️🥬

Előzmény: Kung_Lao (13315)
Kung_Lao Creative Commons License 2022.05.08 -1 0 13315

Óóóómen. Jogos a kritika, de ma megvolt a 40 perc. Rekord. Csak nehogy a fejembe szálljon.

 

Példaképeim:

https://www.youtube.com/watch?v=M97vR2V4vTs

https://www.youtube.com/watch?v=VA770wpLX-Q

Előzmény: Afrikaans8 (13312)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2022.04.28 -1 0 13314

Napjainkban csökkent az élelmiszerek magnéziumtartalma, éppen ezért válik táplálkozásunk kiegészítése a magnéziumban gazdag táplálékokkal egyre fontosabb kérdéssé.

A magnézium-sók általában vízoldékonyak, a magnézium hibás konyhatechnikai eljárások miatt azonban elveszhet, mert a túl hosszú ideig tartó mosással-áztatással, valamint a főzővíz kiöntésével a magnéziumot is eltávolíthatjuk a táplálékból.

Az állati eredetű táplálékok térhódítása a magnézium-bevitel csökkenéséhez vezet. Általában ugyanis az állati eredetű táplálékokban kevesebb magnézium van.

A „túlfinomított” és magnéziumszegény élelmiszerek (pl. gabonaipari termékek: fehérkenyér, finom pékáruk) túlzott fogyasztása a magnézium bevitel csökkenéséhez vezet.

túlzott fehérje-bevitel, növeli a magnéziumszükségletet és rontja a felszívódást.1

A túlzott sajt-, tej-, és túrófogyasztás magas kalciumtartalmával is csökkenti a magnézium-felvételt, mivel a kalcium és a magnézium rontják egymás felszívódását. A zsírokban gazdag ételek ugyancsak csökkentik a magnézium felszívódását.

Alkoholfogyasztás: az alkohol gátolja a magnézium felszívódását és fokozza a magnézium kiválasztását a vizelettel.

foszfátokban gazdag élelmiszerek (üdítőitalok, fagylaltok) gátolják a felszívódást és ezért fokozzák a bélben a magnéziumkiválasztást.1

Diétáknál és fogyókúráknál nem szabad megfeledkezni a magnézium-bevitelről, de a diéta mellett a többi ásványi anyag és vitaminszükséglet fedezése is s zükséges!

A fellelhető forrásvizek és ásványvizek magnéziumtartalma nagymértékben eltérhet, ezért az ásványvizek magnézium-tartalmát is figyelembe kell venni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!