Keresés

Részletes keresés

Szajci Creative Commons License 2012.10.26 0 0 401

Most néztem meg a Magyarok a Balkáni Háborúban című dokumentumfilmsorozatot a youtube-n. Nagyon jó sorozat. 

opi1970 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 400

Elnézést, de a család egy része Horvát(h) nevű, automatikusan ütöttem a "h" karaktert...

opi1970 Creative Commons License 2012.03.06 0 0 399

Üdv mindenkinek,

 

igen régi az utolsó hozzászólás, de bízom benne, hogy ennek ellenére valaki segítő kezet nyújt... Szeretnék hozzájutni "A horváth háború hősei és én" című könyvhöz, de sajnos egyre reménytelenebb a beszerzése. Internetes kiadói felületeken bolyongtam, illetve könyvesboltokban is kerestem, de még antikváriumban sem leltem rá. Ha bárki ötletet tudna adni, vagy konkrét tippje van, hogy miként tudnék szert tenni egy példányra, hálás lennék érte. Esetleg, Kedves Julien...?

 

Köszönöm szíves figyelmeteket!

 

Üdv: opi1970

Főlökött Creative Commons License 2011.07.26 0 0 398

Hogy úsztuk meg ??? Benne voltunk, csak akkor még volt honvédségünk, megvédte az országot.

 

Sokan nem tudnak róla, de a teljes déli határszakasz bizosítva volt, levegőben 3 teljesen felfegyverzett helikopter ( szakaszonként ) + vadászgépek, szárazföldön kitelepített egységek, a határ mentén, sorban. Hány és hány illegális fegyveres határátlépés volt akkor, amit nem vertek nagy dobra.....

 

Arról sem tudnak sokan, hogy egy teljes MI-29 ezred át akart jönni MO.-ra, Taszáron kívántak leszállni :) menedékjogot kérve :) Egy teljes ezred !!! Készültségben, hajnali 2-ig vártuk őket, hogy pályára irányítsuk a gépeket :)

 

Olyan volt az egész, mint a romániai balhé, amiről ismét kevesen tudnak, hogy a nagy vezér gépe, Debrecen - Nyíregyháza vonaláig bejött és ott fordult ki, saját országa felé :) Senki nem kiabált, hogy gáz van - illegális - engedély nélküli gép van az országban, elsumákolták, a békés megoldás reményében. Sikerült is :) Szerencsére semmiféle balhét nem csinált.

Előzmény: murray (397)
murray Creative Commons License 2010.04.17 0 0 397
nézegetve ezeket a pl szarajevoi ostromról szóló videókat , nagyon felkavaró.:-(
hihetetlen szörnyüségek voltak.
a mai napig nem tudom hogy úsztuk meg hogy bele ne keveredjünk
én pont 92-93 között voltam katona, és ha belekeveredünk és menni kellett volna,bizony lehet hogy...szerencsétlen áldozatok R.I.P.
wolfine1000 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 396

Üdv fórumozók egy kis önreklám , aki érdeklődik a Jugo honvédő háború iránt.

 

 

http://www.wolfline.eoldal.hu/

Ferifrom77 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 395
Üdv mindenkinek,
elhalt ez a topik, sajnálom :(
Josic Julien: olvastam két könyvét, nagyon jól sikerült írások, gratulálok!! (Horvát háború hősei, és én, Elég volt!)
Van azóta esetleg vmilyen új műve? Neten nem találtam semmit.
Másik kérdésem, itt mi történt pontosan? Nem értem.
http://www.youtube.com/watch?v=R0MU7dn0jsY&feature=related
Előre is köszönöm a válaszokat, remélem lesznek :)
üdv Feri
Josic Julien Creative Commons License 2007.08.02 0 0 394

Tiszteletem Murray...

Üsd be a szerb nyelvű Google-ba Nasser Oric nevet és nyitogasd a címeket, találsz párat biztos...

Igazad van, a szerbek fölényesen vezetnek, de habár nem igazolás tetteikre, az okokat is figyrlrmbe kellene venni...  Kicsit hasonló én beléd kötök, megütlek, Te jó elversz és Te leszel a bünös...

Lehet rossz a hasonlatom egyszóval embernek maradni a legnehezebb...

Üdv... Josic...

murray Creative Commons License 2007.08.02 0 0 393

hú, ezt nem is tudtam.

láthatok vhol azok a felvételek?  de ha összeadjuk oricot és srebrenicát még mindig magasan a szerbek vezetnek, nem?

Előzmény: Josic Julien (386)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.01 0 0 392
Gyakorlatilag igen, bár Nürnberggel, vagy a Pekingi és Tokiói katonai bírósággal ellentétben nem minden esetben próbálják sittre-vágni a közepes és kis halakat (mint tették azt Nürnbergben).
Mondjuk ettől egy Milosevicsnek vagy egy Szaddamnak akkor sem lenne esélye Hágában, mint Nagynak a saját perében...
Előzmény: M.Zoli (391)
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.01 0 0 391

Udv.

 

Nurnberg kisert?

 

Udv.

Előzmény: Zicherman Istvan (385)
Josic Julien Creative Commons License 2007.08.01 0 0 390

Akkó majd várjuk...

Tisztelettel... Josic....

Előzmény: Zicherman Istvan (388)
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.01 0 0 389

Udv.

 

Vajon miert nem lep meg ez engem? Pedig akkor meg nem Bush volt az elnok. Vajon mi lesz a kovetkezo story?

 

Udv.

Előzmény: Zicherman Istvan (385)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.01 0 0 388
Tiszteletem, Julien!

A Marighella fordításoknak egy részét (amivel elkészültem) már ma, vagy holnap reggel felteszem.

Amúgy megvagyunk. Írdogálok lassan, készítem az újság következő számát, fordítgatok, próbálok valami fordítási lehetőséget megcsípni.
Mindenki egészséges és életvidám.:)))

Tisztelettel:
Z.I.
Előzmény: Josic Julien (387)
Josic Julien Creative Commons License 2007.08.01 0 0 387

Tiszteletem István...

Dobbj már valamit fel hozzánk hiányolumk...

Különben hogy vagytok, minden OK?

Üdvözöllek(ünk) Benneteket...

Előzmény: Zicherman Istvan (385)
Josic Julien Creative Commons License 2007.08.01 0 0 386

Tiszteletem Of....

Pontosan 52 falut töröltek le a föld színéről felnőtteket, gyerekeket, asszonyokat, öregeket és kutyát, macskát mindent ami élt. Megdöbbentő felvételek vannak róla...

Üdv... Josic...

Előzmény: Of (384)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.01 0 0 385
Hága elmehet jó messzire.
Egyszerű példa. 1999-ben azb akkori csajom anyja nemzetközi, menekültügyi jogász volt, és őket vitték Bécsbe (még amikor a Koszmeten a harcok be sem fejeződtek!) ahol kurzust tartottak nekik a ,,Koszneten észlelhető szerb tömeggyilkosságokról". bAROMIRA JÓ MINŐSÉGŰ FILMEKET vetítettek nekik, sorolták a tömeges kivégzések helyszíneit, stb. Mindez persze megdöbbentő volt és lélekbe markoló. (Mondjuk én elsőre rákérdeztem volna a helyébe, hogy honnan van ez a minőségi anyag, szinte kizáróan nagyszerű angol fordításban, ha a harcok a Koszmeten még be sem fejeződtek.)
Mindenki emlékszik arra, hogy mekkora kampányt kerekítettek a dologból (többek között ennek üregyén avatkozott be az USA).

Nos, a harcok után elkezdték keresni a tömegsírokat. Fel is tártak néhányat, de nem annyit és nem ott, ahol beharangozták.
Nyilvánvalóvá vált, hogy a ,,Koszmeten készült anyagok" nagy része egyszerű hamisítvány volt (sajátos Tvrtko amerikai módon).

Valóban követtek el szerb csapatok gyilkosságokat Koszovóban 1998-1999 között, de nem akkora mértékben, mint azt Nyugaton állították. Ráadásul az UCK által kivégzett szerb ajkú lakosságról akkor egy szót sem szólt a fáma.

Ahogyan Julien is mondta, az ,,igazság valahol máshol van".
Előzmény: Big-B (382)
Of Creative Commons License 2007.08.01 0 0 384
Egy Szrebrenicáról készült dokufilmben ő maga dicsekedett néhány környékbeli szerb falu kiirtásával. Biztos Del Ponte nem látta a filmet.
Előzmény: Big-B (382)
Josic Julien Creative Commons License 2007.08.01 0 0 383

Tiszteletem Big-B....

Szerintem a hágai ítélőlősszék ítélete az érdekes, hogy 2 év után Kiengedték Oricot.

Különben kicsit érthető az ítélet, mert amit a szerbek műveltek Szrebrenicában, az autómatikusan részrehajlást eredményez a Bosnyák muszlimokkal szembe. Maradjunk meg a közmondásnál "Az igazság, mindíg máshol van."

Üdv... Josic...

Előzmény: Big-B (382)
Big-B Creative Commons License 2007.08.01 0 0 382
Érdekes amit írsz, mert Hágában egyáltalán nem merült fel a tömeges mészárlás vádja. A vád szerint nem mentette meg 5 civil szerb életét, valamint nem nyújtott segítséget 11 másik civilnek. A fölösleges civil infrastruktúra pusztításában nem találták bűnösnek.
Előzmény: Josic Julien (377)
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.01 0 0 381

Udv.

 

Majd bovebben is beszamolok, de nincs gond.

 

Udv.

Előzmény: Josic Julien (380)
Josic Julien Creative Commons License 2007.08.01 0 0 380

Tiszteletem M.Zoli...

Az új könyvem sajnos a jövő év végén jelenik meg. De utánna pont Szrebrenicáról tervezek írni egyet a tragédia 15. évfordulójára...

Üdv... Josic...

Ps:

Te, hogy vagy feltanáltad magad, az új munkahelyen, nem jelentkeztél az oldalon, azt hittem valami gond van... Jó munkát és beilleszkedést kívánok...

Előzmény: M.Zoli (378)
Kavics78 Creative Commons License 2007.08.01 0 0 379
Én mindig Nasser Coric-nak hittem.
M.Zoli Creative Commons License 2007.08.01 0 0 378

Udv.

 

Hallom lesz konyvbemutatod. Sok sikert. Kerdeznem, hogy hogy allsz az uj konyveddel.

 

Udv.

Előzmény: Josic Julien (377)
Josic Julien Creative Commons License 2007.08.01 0 0 377

Különben a Bosnyákok a szrebrenicai mészárlást Naser Oric-nak köszönhetik, ha ő nem pusztitott volna el katonáival 92 és 94 között kb 2500 civilt és szerb katonát, valószínűleg Szrebrenica sem történik meg. Persze nem igazolni akarom a szerbek tetteit, távol essék tőlem. Az viszont igaz Oric is sokat kegyetlenkedett fölöslegesen...

Üdv... Josic...

Előzmény: Josic Julien (376)
Josic Julien Creative Commons License 2007.08.01 0 0 376

Hát igen '90-ben és előtte, még nem feszültek egymásnak a tagkösztársaságok, főleg Bosznia nem...

Üdv... Josic...

Előzmény: Big-B (375)
Big-B Creative Commons License 2007.08.01 0 0 375
De nem ezért lett a Bosnyák nemzet hőse... gondolom :-)
Előzmény: Josic Julien (374)
Josic Julien Creative Commons License 2007.08.01 0 0 374

Tisztelet Big-B...

1991-ig pedig Slobodan Milosevics testőre...

Üdv... Josic...

Előzmény: Big-B (371)
murray Creative Commons License 2007.08.01 0 0 373
jaja, tudom megnéztem. az a durva h annak idején milosevics testörségének tagja is volt
Előzmény: Big-B (371)
murray Creative Commons License 2007.08.01 0 0 372
Hello. ok átmegyek oda bereggelek ezen usernévvel
Előzmény: Josic Julien (370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!