Keresés

Részletes keresés

Gyöször Creative Commons License 2024.01.27 0 0 2917

Kár, hogy ezt nem tudtam korábban.

Előzmény: misimosi (2915)
svedmalac Creative Commons License 2024.01.27 0 0 2916

Legyen igazad!

Mielőtt lejár, utána érdeklődök.

Az alkatrészellátást meghatározott ideig tartaniuk kell.

Ha előbb megszünteti (megteheti?), akkor max. vállalja a rizikóját a gép újkori árának.

Ha jók a termékei, akkor akár kifizetődő lehet ez is.

Azért ha most egy javíthatatlan hiba miatt odaadná a hűtőm vételárát, akkor azért mégis beljebb vagyok jó 200EFt-tal, ha újat kellene venni.

Előzmény: misimosi (2915)
misimosi Creative Commons License 2024.01.26 0 1 2915

Az AEG gépek nagy előnye, hogy a vásárláskor kapott gyári garancia lejártával viszonylag csekély összegért további 2-3 évekre meghosszabbítható. A meghosszabbított garanciában is ugyanaz a gyári alkatrészellátással dolgozó, házhoz menő szerviz intézkedik, akik az eredeti garanciában is. Ha javíthatatlan hiba lép fel, vagy nincs már alkatrész, elvileg visszaadják a gép árát - ez kicsit hihetetlennek tűnik, de mennyibe is került új korában egy 6-8 éves gép:)

Előzmény: svedmalac (2913)
svedmalac Creative Commons License 2024.01.26 0 0 2914

Szombaton, ha lesz időm, ránézek.

Hátha...

Előzmény: doboscsiga (2907)
svedmalac Creative Commons License 2024.01.26 0 0 2913

Hát az árak krvára elmentek...

Eleinte Bosch-t néztem én is, voltak jó gépeik, de aztán valahogy szembejött az AEG, mint márka.

Talán azért is, mert nézegettem (kacsintgattam) a 200-nál feljebb is.

Aztán mivel nem volt vészesen több a 200-as kezdeti limitemnél, meg csupa jókat olvastam, meg ki is hozták lakásra, így úgy voltam vele, hogy mégsem két hétre veszek hűtőt, legyen a drágább.

Eddig nagyon nem bántam meg. Ráadásul ami még számíthat, az a műanyagok, meg általában az anyagok minősége.

Az enyém acél és a műanyagok is nagyon jónak tűnnek.

A zaj érdekes dolog. Eleve nem sokszor hallom, hogy menne, persze egymagam nem sűrűn nyitogatom.

De ha megy is, nagyon ritkán tűnik fel.

Kb. havonta egyszer csinál olyat, hogy amikor leáll, akkor mintha a kompresszorhoz hozzá érne valami, fémes hangot ad egy másodpercre.

De ennyi. Eddig lusta voltam megnézni, mert nem zavaró ez sem.

Lehet, hogy csak egy kis hungarocell darabka kellene két felület közé.

Én a Bosch-t ajánlanám, bár tapasztalatom nincs vele. Rengeteget olvastam utána anno, ez alapján biztos, hogy nem gagyi.

A keleti márkák meg ahogy észrevettem, szinte hit kérdése. Kb. fele-fele arányban találtam pozitív és pár év utáni negatív vélemyényeket (külföldi oldalakat is néztem).

Ezek alapján nem volt szimpatikus, volt több is pl., aki épp a műanyagok öregedését említette. De tapasztalatom ezekkel sincs.

Előzmény: Parker75 (2912)
Parker75 Creative Commons License 2024.01.25 0 0 2912

42 dB mennyire tűnik hangosnak?

Előzmény: svedmalac (2910)
Parker75 Creative Commons License 2024.01.25 0 0 2911

Köszönöm a válaszokat.

De, megnéztem a kínálatot (Liebher,AEG) Sajnos elszaladtak az árak. Én még szeretném,hogy 2-essel kezdődjön az ára.

A Bosch még mindig jó vételnek tűnik!Esetleg valakinek van tapasztalata a Low Frost-tal? (Olvastam egy véleményt ami nem volt túl pozitív)

Illetve Samsung, LG ajánlott?

svedmalac Creative Commons License 2024.01.25 0 1 2910

Nekem AEG RCB736E5MB van.

Nem fekete, de nagyon sötét inox.

Egy szép monstrum, két és fél éve tökéletesen működik, kiolvasztva nem volt azóta.

Semmi jele felesleges jégnek, víznek, stb.

5 év garival volt 232EFt, 4800-ért kihozták, felhozták nekem a helyére, a régit meg elvitték.

preciz.hu oldalon vettem, talán segítettem valamit.

Előzmény: Parker75 (2908)
misimosi Creative Commons License 2024.01.25 0 1 2909

Liebherr

Előzmény: Parker75 (2908)
Parker75 Creative Commons License 2024.01.24 0 0 2908

Sziasztok!

Egy új amerikai konyhát kell összeraknom. A hűtő kiválasztásában kérném a segítséget. Túl nagy a kínálat, de mégis kevés.

A kritériumok: Szabadonálló, alul fagyasztós kombi, a mai kor igényeinek megfeleljen, minőségben megbízhatóságban és zaj téren.

Színe Fehér vagy Fekete! Magasság 180-200 cm körül, szélesség 60-70 cm.

Vannak már kiszemelt készülékek, de valami mindig hibázik.

BOSCH KGN492LDF------KGE49AWCA

A No Frostos az inox színű, ami Fehér az meg Low Frostos. (Ettől idegenkedem, mert nem tudom, hogy mennyire jó/problémás megoldás.)

Esetleg más márka is érdekelne, ami megbízható és a kritériumoknak megfelel.

Előre is köszönöm, ha valaki veszi a fáradtságot és megpróbál segíteni.

doboscsiga Creative Commons License 2024.01.10 0 0 2907

A nagyon max az a 300ezer, de akkor már nagyon megbízhatónak kell lennie és jó szerviz háttérrel rendelkezzen. Esetleg több mint 2 év garancia.

Előzmény: svedmalac (2906)
svedmalac Creative Commons License 2024.01.10 0 1 2906

Alapvetően keret kérdése, ha már a Liebherr is szóba került...

Adj meg egy max. összeget, hogy kb. normálisan lehessen válaszolni.

A márka egy dolog, a tapasztalatok egy másik, a lehetőségek meg egy harmadik.

Előzmény: doboscsiga (2902)
misimosi Creative Commons License 2024.01.09 0 0 2905

A listán nem szereplőkből inkább Liebherr.

Előzmény: H_G (2904)
H_G Creative Commons License 2024.01.09 0 1 2904

Ezekből szerintem egyértelműen Hausmeister, a listán nem szereplőkből Samsung.

 

Előzmény: doboscsiga (2902)
Gyöször Creative Commons License 2024.01.09 0 1 2903

Én egyet tartok szemelőtt: Gorenjét NE

Előzmény: doboscsiga (2902)
doboscsiga Creative Commons License 2024.01.08 0 0 2902

Sziasztok,

 

Side by side hűtő vásárlás előtt állunk. A következők jöhetek szóba: Hisense,Midea,Beko,Gorenje,Hausmeister,Candy.

 

Melyiket érdemes választani? Megbízhatóság, garancia és biztos szerviz háttér alapján döntenék.

Gyöször Creative Commons License 2023.11.27 0 0 2901

Lassan eljön az az időjárás, amikor nem romlanak meg a kaják hűtő nélkül :-) meglátjuk mit tudok neki fakítani.

Előzmény: svedmalac (2900)
svedmalac Creative Commons License 2023.09.17 0 0 2900

Hát ja, az ilyen sztorikra nehéz bármit is mondani.

Hűtő nélkül akár egy hét is macera a mai világban, főleg családban, gyerekkel.

Ha mást nem is, de egy normális kis italhűtőt érdemes beszerezni, kb. 85-ből egész jók vannak.

Egyrészt nem kell a fő hűtőben tárolni üdítőt, sört, bort, másrészt meg ha gáz van, pár napot el lehet lenni vele, amíg a vezérgép javítódik. :-)

Előzmény: Gyöször (2899)
Gyöször Creative Commons License 2023.09.07 0 0 2899

Amúgy nem mondom, hogy rossz hűtő lenne,  talán tavasszal volt egymás után többször pillanatnyi áramszünet és többmindent próbáltunk kihúzni, fagyasztók, klímák, mittomén, mire körbeértünk a házban abbamaradt az áram ki be. Ezt a hűtőt akkor már ki sem húztam majd később visszadugtunk mindent.  Másnap vettük észre, hogy nem hűt meg nem világít az érintő panelon a hőmérséklet beállítás csíkja.

Hmm akkor kihúztam meg visszadugtam és egyből világított és indult is a kompresszor.

Aztán sokáig semmi gond nem volt csak 2 hete a gyerek rakott be valamit és mondta, hogy máskor ha kinyitja a hűtőt olyan hideg jön ki, most meg nem. Igaza volt.

Előzmény: Gyöször (2898)
Gyöször Creative Commons License 2023.09.07 0 0 2898

De, ez a fazon aki mondta, hogy nem akarom esetleg megjavítani én? Na ő az egyetlen aki értelmezhető közelségben van hivatalos szerelőként. Meghát 1 esetleg 2 hétig hűtő nélkül? Vagy kiveszem ezt a panelt belőle és elviszem neki, vagy lehet kihúzogatjuk télig, akkor a bejárathoz kipakolom a kajákat, hátha a madár se jár arra :-)

 

Vagy esetleg ha kijön ez a panel akkor addig beledobom a kínai szabályzót míg megműti a gyárit.

Előzmény: svedmalac (2897)
svedmalac Creative Commons License 2023.09.06 0 0 2897

Esetleg valami szerviz nem merült fel benned? :-)

Előzmény: Gyöször (2896)
Gyöször Creative Commons License 2023.09.06 0 0 2896

Sziasztok! Tudtok itt olyan segítséget, hogy az AEG S73320KDW0 hűtőnkben nem indítja el a vezérlés a kompresszort és felmelegszik a hűtő. A légkeverő propellert pörgeti, tehát a komjúter tud róla, hogy izzadnak a joghurtok.

 

Ha kihúzom és azonnal visszadugom már indítja is a motort de csak fél-1, vagy max 2 napig jó. Arra gondoltam teszek bele egy kínai digit kijelzős termosztátot egy ezresért, de gányolás nagyon, meg nem lesz mi vezérelje a propellert :-)

Szerelő azt mondta van alkatrész, kb 1-2 hét alatt megjavítja kb 20ért. Az 1-2 hét úgy káosz :-)

 

Hogy jön ki ebből az érintős panel? Vadásznék puffadt kondit rajta..

 

 

Előzmény: Petya79 (2601)
music05 Creative Commons License 2023.09.06 0 0 2895

Azt gondolom, hogy azért egy hűtő jellemzően problémamentesebb, mint mondjuk egy mosógép, talán nem lehet vele annyira mellényúlni.

Az LG előtt Gorenjénk volt, az persze nem amerikai fajta, azzal volt macera, még kompresszort is kellett benne cserélni 3-4 éves korában, és aztán tönkre is ment 10 éve kora körül. De ebből sem következik semmi a másikra nézve.

Előzmény: svedmalac (2894)
svedmalac Creative Commons License 2023.08.28 0 0 2894

Ez így korrekt, köszi!

Egy baj van ilyenkor, a 17 év.

Az ipar olyan szinten változik, hogy egy mai LG lehet, hogy épp a rosszabbak közé tartozik (nem így van és nem is tudom, csak mint feltételezést írom!).

Az a baj, hogy mire valamiről kiderül, hogy jó vétel volt, arra már nyilván nem kapható.

Persze vannak hosszabb távú és tömeges visszajelzések is külföldi oldalakon, az talán jobb ómen fiatalabb típusok esetében is.

Nálam az AEG továbbra is kiválóan dolgozik...

Előzmény: music05 (2893)
music05 Creative Commons License 2023.08.26 0 1 2893

Apró adalék döntéshez. Side-by-side hűtőnk van, ami 17 éve teszi a dolgát kifogástalanul. Eddig egyszer kellett vele foglalkozni, ugyanis pár éve kiégett benne az izzó...

Anno amikor vettük, sok ilyen nagy hűtőt megnéztünk - már amennyire akkor sok volt. Alapvetően Samsungok és LG-k voltak, nekem a Samsung nem tűnt annyira szimpatikusnak. Egyrészt a szaga (!) miatt, mindegyiknek volt egy kis furcsa stihje, másrészt az elrendezése, variálhatósága is jobb volt az LG-nek. Nem bántuk meg a döntést, sőt, fóbiásoknak mondom: Made in China, nem Korea. A fogyasztása gyári adat szerint 540 kWh/év, ezzel ma már utolsó lenne, de egy hasonló mai gép 370-430 körüli fogyasztásával vagy soha, vagy csak akkor hozná vissza az árát, ha akkora gazdasági válság lenne, amikor már nem az az ember legfőbb baja, hogy mennyit fogyaszt a hűtője. Nincsen rajta jégkockakészítő rekesz, és nem is ajánlom! Sokkal többet ér az a hely, amit elvesz. Szóval nekünk bejött az LG, amerikai hűtőnek.

svedmalac Creative Commons License 2022.08.28 0 0 2892

Persze lehet ilyen, mint bármilyen márkánál.

Ezt előre senki nem tudja megjósolni, max utólag gyűlnek tapasztalatok.

A tiéd ilyen, az enyém olyan.

Az igazságot meg a nagy számok törvénye adja, hány eladott darabból van rossz vagy problémás gép.

Mivel sokat olvastam mielőtt megvettem, a fentiek alapján erre jutottam.

Nem állítom, hogy az enyém nem romlik el pl. fél év múlva, mert persze lehet!

De mi nem?

Az olvasmányaim sok fórumot lefednek, több külföldit is, ezért a választásom.

A döntés meg persze mindig a vevőé, senki nem orákulum...

Előzmény: farkas-j (2891)
farkas-j Creative Commons License 2022.08.25 0 0 2891

Az AEG prémium hűtőnk nálam levizsgázott. Háromszor romlott el, és eddig kb. 65eFt-ba került a javítása úgy, hogy az utolsó két javítást én magam csináltam. Kétszer leolvasztási hőérzékelőt kellett cserélni, egyszer meg ventilátort mert csapágyas lett. :-(

Előzmény: svedmalac (2888)
farkas-j Creative Commons License 2022.08.25 0 0 2890

Amikor nem megy a kompresszor és a ventilátor de mégis van fogyasztása a hűtőnek, szerintem akkor indul el a hőcserélő leolvasztása. Ezt fűtőszállal oldják meg, aminek persze van fogyasztása.

Előzmény: zoltan nick (2887)
PufiPanda Creative Commons License 2022.08.23 0 0 2889

Szia,

Köszönöm. Az lesz a vége, vagy Liebherr. De a végső áldást az asszony mondja ki, mert persze a külalak is fontos. 😁

Előzmény: svedmalac (2888)
svedmalac Creative Commons License 2022.08.23 0 0 2888

Ha AEG - Bosch vonalon találsz megfelelő gépet, ne bonyolódj bele mélyebben.

Én rengeteget olvasgattam e témában, Electrolux/Zanussi még bőven vállalható.

Vonzóak a koreai-japán vonalban is vannak, de valahogy maradt az AEG.

Eddig maximálisan bevált.

Előzmény: PufiPanda (2886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!