Keresés

Részletes keresés

Anne! Shirley Creative Commons License 2012.08.24 0 0 71

Épp olvasom a hozzászólásod...majd rájövök, hogy én voltam a topiknyitó. :D Nem tudom miért, de elfelejtettem egy kis időre, hogy "van egy gyerekem." No mindegy, itt vagyok. Szerintem anno azért nyitottam, mert a filmről sem volt fórum, így gondoltam, hogy mindkettőről lehetne itt értekezni. 

Mellesleg egy kis önéletrajzi adalék: jómagam többek közt magyarszakos vagyok és az Anne otthonra találból írtam a szakdolgozatom (pontosabban az intertextuális kapcsolatokról az Anne otthonra találban). :)

Előzmény: hehorvath (68)
hehorvath Creative Commons License 2011.02.17 0 0 70

Köszönöm az információt! :)))

Előzmény: ombre.meriva (69)
ombre.meriva Creative Commons License 2011.02.16 0 0 69

http://avonleamedia.com/ is jó

 

 

http://avonlea.hu/home itt mindent megtalálsz a témával kapcsolatban. fórumok, stb...

Előzmény: hehorvath (68)
hehorvath Creative Commons License 2011.02.13 0 0 68

Érdekelne, hogy aki indította a fórumot, még szokott erre járni? Elolvastam az összes hozzászólást és már régen láttam, hogy itt jártál volna.

Lehet, hogy ügyetlen vagyok (nem töltöttem sok időt keresgéléssel), de nem találtam másik fórumot, ami a filmmel, Anne-nel  foglalkozik. Létezik ilyen?

Hát, meg sem tudom mondani, hogy hányszor láttam már a filmet, de még mindig nagy hatást gyakorol rám. Nem tudom, hogy a történet ilyen jó, vagy maga a film, vagy a szereplők, vagy mind együtt?!

ombre.meriva Creative Commons License 2011.02.08 0 0 67

Kedves fórumozók!

 

Ma kaptam kézhez az Avonlea Médiáról rendelt DVD-t(1-6 rész). Érdemes megvenni.

Az "anne of green gables a new beginning" 2011.02.20 és 27-én lesz a Visat3-n.

 

További szép napot.

ckg471 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 66

Hmm, nagyon jó. Köszönöm szépen. :)

Hát igen, sajnos elfog a sírás, mikor körülnézek a korosztályomban. Jobban tennék, ha olvasnának valami értelmeset vagy úgy egyáltalán kultúrálódnának valamilyen módon, minthogy zsúfolt klubokba járnak kvázi megölni magukat, vagy akármi...

Én legszívesebben beiktatnám a tanmenetbe kötelező olvasmányként (mondom úgy ezt, hogy még nem olvastam...), hogy legalább fogalmuk legyen arról, hogy mire, mikre épül az emberi társadalom már évszázadok óta. Lehetne erről hosszú sorokat írni, de ide azt hiszem, felesleges, az ide írogoatók szerintem úgyis tisztában vannak ezekkel a dolgokkal. :)

 

Nademindegy, egy köny-, vagy egy filmsorozat nem válthatja meg a világot sajnos...

Előzmény: hehorvath (65)
hehorvath Creative Commons License 2011.02.07 0 0 65

Szia!

 

Sajnos a műsorújságok sokszor pontatlanok. A tegnapi részt is és, amit jövő héten fognak vetíteni azt is 2000-ben forgatták. Az első rész készült 1985-ben,majd folyamatosan a többi,a 4. talán 1987-ben. Én még tini voltam,mikor először láttam a filmet és nagyon megfogott. Akkor még nem volt meg ez a két utolsó rész. Most, sok év után is ugyanolyan hatással van rám, mint régen. Örülök, hogy azért a mai fiatalokat is érdekli egy ilyen szép történet.

Az interneten sok mindent megtudhatsz a történetről, filmről. Láttam, több helyről letölthető a film, megvásárolható dvd-n. Számomra is újdonság a könyvsorozat. Az előbb olvasgattam,hogy milyen sok kötetből áll és Anne életének azokat a részeit is feldologozza melyeket film formájában nem készítettek el. 

Kellemes szórakozást az utolsó részhez és az olvasgatáshoz!

 

Előzmény: ckg471 (64)
ckg471 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 64

Hali!

Ma adták a Visaston az Anne ötödik részét, és egy picit gondolkodóba ejtett a vége. Ugye úgy ér véget, hogy Anne egy nővérrel és a gyerekkel elindulnak a tábori kórházból.

Namármost, a TV-újság szerint ezt a részt '85-ben forgatták (ami lehet, hogy nem igaz, többek között ezért is kérdezem, amit kérdezek...), a jövő hetiben a hatodik rész meg 2000-esnek van írva.

Tehát, most akkor így hagyták félbe a filmet 15 éven keresztül, vagy pedig az általam '85-ösnek gondolt, és az újságban is '85-ösnek írt epizód fog továbbfolytatódni a jövő héten ott, ahol abbahagyták? Valaki igazítson már el, legyen szíves... :)

18 vagyok, és most látom először a filmet, azelőtt nem is hallottam róla, se a könyvről, ezért tűnhet baromságnak a kérdésem. De most minden vasárnap ott ülök a tévé előtt és nézem. :) És kilátásba helyeztem a könyvsorozat nagyon rövid távon való beszerzését is. :))

Babe1984 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 63

SziasztoK!

 

Valakinek sikerült már feliratot találni a filmhez?

Előzmény: Törölt nick (61)
tica06 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 62

Hátha benéz valaki.. Én a könyveket szeretném megszerezni, hátha megvan valakinek elektronikus formában.

tica.hu@freemail.hu

 

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.06 0 0 61
klara83 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 60
Sziasztok!

Engem nagyon érdekelne az Anne sorozat, illetve a Váratlan utazás is dvd-n!
Tudnátok nekem segíteni?
címen: szell.klara@gmail.com
Előre is köszönöm
any20 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 59
bocs javítom anit20@freemail.hu
any20 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 58
Sziasztok!Nekem is megvan az összes rész,akinekkell elküldöm póstán.Anit20@freemail.hu-ra lehet írni ha kell.
Babe1984 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 57
Sziasztok!

Akinek kell mind a 6 rész nyugodtan keressen a babe@levele.hu cimen

Üdv Mindenkinek!
Drani Creative Commons License 2009.11.17 0 0 56
Kedves Moha!

Mivel karácsony már közel van, ezért várom mielőbbi válaszod.

Köszi
Előzmény: Moha79 (50)
Drani Creative Commons License 2009.11.17 0 0 55
E-mail címem: szent.gyorgy@freemail.hu
(Anna Shirley)
Drani Creative Commons License 2009.11.17 0 0 54
Kedves Moha!

Engem is érdekelnének a Ann Shirly DVD-k, kérlek írj.

Köszönöm
szabtunde Creative Commons License 2009.11.13 0 0 53

Kedves Moha79!

Szeretném én is megkapni az Anna sorozatot, kérlek, írj a szabtunde@yahoo.com címre, hogy honnan tudnám letölteni.

Előre is köszönöm

Tünde

Előzmény: Moha79 (50)
piperemacko Creative Commons License 2009.11.04 0 0 52
Szia!

Engem is nagyon érdekelne az Anne DVD 1-6.-ig. Tudsz benne segíteni? Az elérhetőségem: piperemacko@freemail.hu.

Köszönöm!

Eszter
Előzmény: Moha79 (50)
edesske Creative Commons License 2009.10.26 0 0 51
Szia Moha79!

Nekem szükségem lenne mindegyik részre, írj kérlek a nicole_20@freemail.hu email címemre, hogy milyen feltételekkel tudnék hozzájutni!

Előre is köszönöm a segítséged!

szia
Előzmény: Moha79 (50)
Moha79 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 50
Sziasztok!

Nekem az összes megvan a két folytatásos rész is. Összesen 6 rész! Publikus vagyok!
gszacs Creative Commons License 2009.10.13 0 0 49
Ha még aktuális a kérés, írj egy e-mailt. Ez vonatkozik másra is, aki szeretné az Anne-t dvd-n, magyarul. Ja, a 2000-es Continuing Story nincs meg, csak a régi két film (1985-ös és '87-es)
Előzmény: avarga90 (48)
avarga90 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 48
Sziasztok!
Én is szeretném megkapni az Anne sorozatot...
adam.varga@millefolium.hu ide írhattok, ha oda tudjátok adni...
Létszi segítsen valaki
kisnitti Creative Commons License 2009.05.04 0 0 47
Szia. Engem nagyon érdekelne az összes. Tudnál mondani bármit is hogy mikor és hol? Köszi
Előzmény: Babe1984 (44)
szmarika22 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 46

Szia Igi80!

 

 

Küldtem írtam neked e-mail-t, de valami folytán nem tudom elküldeni.

Szeretném az Annát megszerezni dvd-n magyar nyelven, ha tudsz segíteni írj: szmarika22@freemail.hu címre. Ha bárki tud segíteni írjon.

Előzmény: igi80 (42)
L. Sergius Catilina Creative Commons License 2009.04.16 0 0 45
Nagyon szeretem őket. Kamaszként sokszor olvastam, de még most is előveszem. Filmen viszont csak az első részt láttam, nagyon régen, abból nem sok maradt meg. (Csak hogy ragaszkodik az e-hez.)

Kedves, szívet melengető, humoros, megható, és mégsem giccs, mint a mai lányregények.
Babe1984 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 44
Sziasztok,

Nekem megvan az összes rész. Ha még kell, akkor küldj egy mailt a babe@levele.hu címre
Én meg keresném az Emily c sorozatot,ha valakinek van infója,akkor írjon egy mailt.

Üdv és köszi,B
Előzmény: Reni6 (43)
Reni6 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 43

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni, hogy ki tudná nekem megírni az Anna sorozatot? Küldök dvd lemezt, így nektek arra sem kell költenetek!

 

Ha valaki benne van kérem írjon nekem!

 

Üdv: Reni6

Előzmény: igi80 (42)
igi80 Creative Commons License 2008.12.16 0 0 42
Aki szereti a VÁRATLAN UTAZÁST,ANNE, AZ IRJON NEKEM MEG VAN AZ ÖSZES RÉSZ DVD,
menüs,jominöségü,magyar,nem tv- böl felvet.


cim: avonlea2008@freemail.hu


Az Memento mori című részből:

"Örökre megmaradnak a gyerekkor emlékei, az az érzés, amit a hullámok játéka kelt, ahogy a lábujjak alól kimossa a rózsaszín meg ezüst homokszemeket, vissza a tenger mélyére. Olyan nyugalmas volt; valami megfoghatatlan módon a halhatatlanság mutatkozott az ár-apály váltakozásában, meg az ég és a tenger végtelenjében. Most, ahogy rácsodálkozom ugyanarra a szikrázó víztükörre, tudom, hogy ifjúságunkat sosem hagyjuk el, mindig magunkban hordjuk a szívünk mélyén."





Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!