Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2005.09.23 0 0 115
Nem feltetlenul.
En is adopted vagyok, 10 honapos koromban fogadtak orokbe a szuleim - 18 eves korom ota tudom (hivatalosan, de mar elobb rajottem, csak nem mondtam meg nekik), lett voln alkalmam kutatni, nem csinaltam, mert lattam, tudtam, hogy anyunak fajdalmat okozott. Nem erte meg. Pedig szeretnem a novereimet ismerni - ketto is van valahol.
Előzmény: Mumu (114)
Mumu Creative Commons License 2005.09.23 0 0 114

Ez az.

A legtobb adopcio onmagun kert valo fellem ellen van.legyen aki minket gondoz szeret ha gyengebebk leszunk.

Az eset termeszetesen extrem.Inkabb a gyermek megmentesere es az akcio esetleges megszervezzesere kezdodott.

MAS A TAPASZTALATOM AZ HOGY BARMENYIRE IS VIGYAZTAL EGY ADOPTIV GYEREKRE EGY BIZONYOS ERETTSEG UTAN KEZDI KERESNI TERMESZETES SZULLEIT ES MENTHETETLENUL A KARUKBA ESIK HA A LEGNAGYOBB GAZEMBEREK IS ...

Nagy betukre sikerult (Caps Lock ) mar nem huzom ki de ennyire fontos megsem ez a tapasztalat..

Előzmény: ZsuR (113)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.23 0 0 113
Mumu, az onironia az elet soja. . .(OK, nekem soszegeny dietat irt elo az orvos :)) de hat nem kell mindig a jora hallgatni )


Az orokbefogadasrol. Az egyik kolleganom most nemreg fogadott orokbe egy tunderi kislanyt.
45 korul van, soha nem volt ferjnel, es soha nem lehet(ett) sajat gyereke.
A feltetele az volt, hogy egeszseges legyen.
Itt kezdtunk el gondolkodni, hogy az ember miert is fogad orokbe egy gyereket.
Mert ha a sajatod, nem tudhatod elore, egeszseges lesz, vagy nem - vallalod latatlanban.
Ha meg nem a sajatod, jon a valogatosdi. . .

Volt aki azt mondta, hogy ha van lehetoseg, jo ha tudod (mar amennyire lehet) mit vallalsz, foleg, ha egyedul vallalod a gyereket (igaz!!!).

Volt aki azt mondta, hogy azokon a szegeny gyerekeken ki fog segiteni, akiknek az elete jobb lehetne, ha megfelelo orvosi ellatast kapnanak (a kislany ukrajnai).

Oszinten, nem tudom mit vallalnek!
Meg igy is, hogy vannak sajat, egeszseges gyermekeim, ha most meg orokbefogadnek egyet, mernem-e vallani a beteg gyerekkel jaro nehezseget. . .
Előzmény: Mumu (112)
Mumu Creative Commons License 2005.09.22 0 0 112

Egy revelaciom volt:

A TV-ben bemutattak egy fiatal hazaspart aki ,noha a sajat gyermek nemzese lehetseges volt, orokbe fogadtak a korhazba hagyott (Romania) harom honapos kisleanyt akinek egy kulonleges es halalos betegsege van,sziv rendeleneseg amit harom eves koraig,5 egymas utani operacioval lehet csak esetleg rendbe tenni...

Lennel-e kepes egy ilyen aldozatra vagy  hagynad-e esetleges -felnott ferjnel levo lanyodat ezt megtenni ?

Mumu Creative Commons License 2005.09.22 0 0 111
Remelem ez a konyed megiteles es fogalmazas ertem ez alatt a vidam, onironizalot,tenyleges es igy boldogan eled meg a kapcsolat minoseget
Előzmény: ZsuR (110)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.18 0 0 110
. . .hey. . . 35 ev hosszu ido! Valamivel csak kell jatszani :))!
Előzmény: Törölt nick (109)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.18 0 0 108
Hat ellent kell mondanom. . .ahhoz, hogy megtartson a ferjem - bizony meg kell hoditson ujra meg ujra. . . nem ugyanazokkal a trukkokkel mint mikor 16 evs voltam - azota kicsit tobbett tudok :)) - de kell a hoditas. Ha arra alapozza a "megtartom"- ot, hoghy az ove vagyok "done deal", hat akkor teved :))
Előzmény: Mumu (107)
Mumu Creative Commons License 2005.09.18 0 0 107

Nem mondok ellent csak annyiban hogy enm mindenkepen kell ujra elhoditani valakit hanem ..megtartani azt ami konzervalja az egymas utani vagyat.

Szoval,nem az ujra csabitast tartom siker elemnynek,hanem az egymas hasznalatanak oromet,a konstans ,valtozasokkal ,igaz, fuszerezett,de kiterjedo elvezetet hozzo egyuttletet.

Van egy bizoynos libertinizmus, felszabadult rendekezes a masikkal es annak az orome hogy azt nem kell kulonbozo trukokbe burkolni.

Előzmény: ZsuR (106)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.18 0 0 106
Szoval a cim kiegeszult a sex-szel.

Erdekes, hogyan alakul az evek soran. Azt irod, az idosodo asszonyok prudek leszenek. Vajon mitol. . .mennyire vagyunk nyitottak testi dolgokrol beszelni, a letezesuket elfogadni, ha a test nem fiatalkori pompajaban van. . .mert ha nem is tokeletes, egy fiatal test mas mint egy oregedo - ha meg a tokeletesbol is oregszik.

Ismerek valtozo koron tuli asszonyokat, akik nem epitettek le a szexet, es olyant is, aki meg joval elotte csak kotelessegbol tette :)) - de ketsegtelen, nagy vizvalaszto! Igaz, van mar a noknek is gyogyszer, ami segit ebren tartani a testi vagyat.

Nagyon emberektol fugg, ki lesz monogam es boldog, ki lesz monogam es martir.
A variaciok meg szinte szamtalanok. Kozrejatszanak esemenyek, amik nagyon meghatarozzak a hazassag sorsat.

Azt hiszem, keves az a paros ahol a megszokas ne lenne negativ valtozas - de az is keves aki tudatosan tesz ellene valamit. Hany ketgyemekes anya akarja meghoditani a ferjet ujra??? Hany csaladapa abrandozik arrol, hogy a felesegenek ujra elcsavarja a fejet???
Azt hiszem nem sok - aztan jon az unalom.
Előzmény: Mumu (103)
Mumu Creative Commons License 2005.09.18 0 0 105
A jo fszulktsaeget az elvaras hozza..a kivancsuisag a megujulasra esetleg valami regi felelevenitese...kis trukok is ,de irom, a kozos fantazia.
Előzmény: Törölt nick (99)
Mumu Creative Commons License 2005.09.18 0 0 104
Szoval valami kegyhelyen orzott relikva gyujtemeny a szeretet ?
Előzmény: Törölt nick (95)
Mumu Creative Commons License 2005.09.18 0 0 103

A kerdest nem "feszegetem "..

-:)

Ugy van hogy a temaba ketsegtelenul belefer az amirol irunk. Ismerek olyan parokat akik ma is nagy ido utan megmaradtak jo szexualis partnernek.A technika es a kozosen kifejlesztett fantazia teheti. Ismerek nagyon megbekult es harmoniaba elo idos embereket,akik mar lemondtak legalabb is az egymasal valo sexrol. Legtobbszor erdekes modon az asszony epitette le, a meno valoszinuleg a hibas benne ( a termeszetnek mar nincs szuksege a csapdara..) de ..azert lehet hogy a  ferfi csak alszent es valahol megtalalja a szamitasat  ihazasagon kivul annelkul hogy zavarna a kapcsolat uj formajat felesegevel.

En hiszek a ferfi-asszony kapcsolat perpetualasaba megujolasaba es hiszek a monogamiaba (ertem ez alatt az egy asszonyal valo elest ).

Latok bizonyos szegyenerzes kialakulasat az idosebb noknel akik prudek lesznek az idok folyaman. Olyant is ismerek aki el akarja felejteni tolem is ismert elmenyeit es anyos szerepebe maga az aszketizmust elvaro instancia.

Mintha a sex szegyen volna.

Szerelmet nem tudok felismerni maga a ferfi-assony kozotti a sexualis feszultseg nelkul..Szeretett mas dolg,az az idok folyaman megismert tulajdonsagok ertekelesevel lesznek stabilok, stabilabbak minta  szerelem. Erre lehet epiteni akkor is ha az elet ugy hozza hogy elvarnak a tegnapi szerelmesek.

Előzmény: ZsuR (94)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.17 0 0 102
Igen - ezert irtam a 96 hsz-ban, mennyire fontos az eletkor.
Előzmény: Törölt nick (101)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.17 0 0 100
Kevesebbnek, vagy tobbnek talalod azt, amikor mar ket evig elsz egyutt valakivel (szived valasztottjaval)?

Mi a kielegitobb, a heti ketszeri talalkozas a vele jaro izgalommal, keszulodesssel, varakozassal, vagy az, hogy melletted van ejjel-nappal. . .?
Előzmény: Törölt nick (99)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.17 0 0 98
Nem kevered az osszeszokast a megszokassal?
Előzmény: Törölt nick (97)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.17 0 0 96
Sokban egyet ertek veled - de azert ha ot ev utan jon a megszokas. . .akkor az egy kicsit elhanyagolt szerelem :)) (ha bizhatok a memoriamban).

Sokan mgfeledkeznek arrol, hogy apolni kell ezt az erzelmet is, es a mindennapok apro-csepro dolgai elszurkitik a hazassagot.
"Kesz"-nek veszik, es azt, hogy a tars ott van ugy regisztraljak, hogy megszereztek, nem kell erte dolgozni tobbet - es csuszik ki az ujjuk kozott a kapcsolat.

Romantika hamar elvesz - es soknak kezdetben sem volt tul sok belole.

Amivel viszont nagyon egyet ertek veled az az eletkor. Sokszor latni parokat kozepkoban, vagy meg azon is tul - es kotelezonek erzik ugy szerelmes lenni mint huszeves korban tettek. Na hat ez olyan mint az oltozkodes. Hiaba van valakinek tokeletes alakja 40 eves korban, ha iugy oltozik mint egy tizeneves, nevetsegesse teszi magat. Viszont, ha ugy oltozik mint egy negyvenes - irigyelni fogjak, de nagyon :))

ZsuR Creative Commons License 2005.09.17 0 0 94
Szervusz Mumu! Jo latni ujra!

Persze, hogy nem sokat lehet tenni az ellen, hogy a langolo szerelem evtizedek alatt megszokassa alakul - sot. Nem is vagyok benne biztos, hogy a megszokast ebben az eseben negativumkent kellene kezelni.

Miota feszegeted itt a kerdest :)) azota probalgatom mi is lenne ha. . ,

Nem vagyok biztos benne, hogy egy vadonatuj kapcsolat varazsa hianyozna - ha a meglevo kielegito. Akkor kellene az ujdonsag, ha a regi kopott lenne (de ugye a megszokas nem kopottat jelent itt?).







Persze ha meg van kepessegem arra, hogy lassam azt a fiatalembert az oregemben, aki meghoditott :))

Előzmény: Mumu (93)
Mumu Creative Commons License 2005.09.17 0 0 93

Mint latod teljesen kint voltam...

Ha visszaolvasok azzonban azt latom hogy a kerdesre: mikepen lehet egy hoszabb kapcsolatot frisne tartani es nem csak a megszokas alapjan egymas mellett elni ,valojabban meg nincs megvalaszolva,ertem az alatt hogy nincsenek "tartalmak" amelyrol vitatkozhatnank. Azt hisezm hogy valojabban mindenki elfogadja hogy egy szeelemmel indult kapcsolat termeszetszeruleg atvaltozik megszokasra,kozos erdekeket kepviselo tarsakra...Semmit nem tehetunk ellene,vagy ez tenyleg igy OK ahogy van ?

Előzmény: Törölt nick (92)
Mumu Creative Commons License 2005.09.08 0 0 91

Ezt meg Freiburgbol sem birom szo nelkul :

Lemi erti,  Te vaj miert nem ?

Nem a kotes kerult alabra csqak egy pelda volt azzon a helyen ahol a partnerek uygeskedeseirol volt szo ,huseg rol vitaztunk. A kosar klehet voilna ures is amjd kesobb teli,a lenyeg ott volt az asztalomon.

Schluss ez a tema be van fejezve !

Holnap bejon ?

Előzmény: Törölt nick (89)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.05 0 0 90
. . .milyen kotes. . .

(belepek a "Club 85"-ba?)
Előzmény: Törölt nick (89)
lemi Creative Commons License 2005.09.05 0 0 88

:)))))) a háziasszony a bevásárlás ürügyén tudott indokolva pár órával tovább elmaradni otthonról, és eme pár órácskát nem bevásárlással (mert azt elintézi egykettöre) hanem a szerelmeskedéssel töltötte. A zöldséggel (vagy mással) teli kosár meg a bizonyíték arra, hogy valóban vásárolni volt:)).

 

 

Előzmény: Törölt nick (87)
Mumu Creative Commons License 2005.09.04 0 0 86

Egy ilyen hosszu eletbe minden volt,halistenek.

 Fontos hogy a megtortentekre orommel es halasan tudjunk visszaemlekezni.

Előzmény: ZsuR (83)
Mumu Creative Commons License 2005.09.04 0 0 85
Nem talakoztal meg elkesett fiatala sszonokkal akik gyorsan be kell hozzak a kesest a konyhaba,mert tul sokaig tartott a bevasrlas ? Mert tul sok helyen kellett bevasarolni es pedig kacskaringos utak menten ?
Előzmény: Törölt nick (84)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.04 0 0 83
Dehogy sertodok meg. . .:))

Erdekes amit a piacrol irsz - meg a bevasarlo kosarrol :)) Tudod, amilyen buta vagyok en a ferjemmel megyek a piacra szombat reggellenkent :)).

Ertem amit mondsz, ismeros is, de leginkabb regenyekbol.







(Szoval voltak pajkos holgyek? Hm. . .hm. . .hm. . .kosarkaval. . .es benne zoldseggel, hm. . .)
Előzmény: Mumu (80)
Mumu Creative Commons License 2005.09.04 0 0 82

Mumu igyekszik erdekesebbe tenni a klubot...

Tiszta PR..

Előzmény: Törölt nick (78)
Mumu Creative Commons License 2005.09.04 0 0 81
Na megint azt irod (elobb mint en ) amit en is allitok.
Előzmény: ZsuR (77)
Mumu Creative Commons License 2005.09.04 0 0 80

Zsu, az alanti valaszom meg a Te engem igazolo soraid olvasasa elott volt...igy mondhatom egyezik a velemenyunk.

Ugyanakkor ,a " monogam oregasszony " understatementen jol mulattam...

Leginkabb ezt az alcat vettek fel eletem pajkos holgyei...

Sokat lehet tanulni egy felrelepo assszonytol. Elsosorban onvedelmet. Masodsorba hogy letezik egy betyarbecsulatbol szuletett  szimpatia  egy ilyen holgy problemai megoldasa irant...de ember ismeretet is.

A piacra ment  haziasszony  zoldseggel teli  kosarat meg most is latom alberleti szobam asztalan...

Aztan a kozos tarsasag , az ott  nyiltan  elhangzo masoknak semmit sem mondo szavak izgalmas megfejtese,fogalmazasa, a mesage-k perverszioja ..

Ahogy a magasan szallo mondatok utan,elhangzik egy masik abba a percben mikor egyedul maradsz vele...

Van egy ugynevezett " insider feeling" ,az amit csak ti ereztek,a tobbiekkel szemben egy elony,kivaltsag...

Altalaban monogam oregasszonyok..

Na most nehogy megharagudj, de jol esett.Aztan gondolom ez megis csak egy bok volt..

 

Előzmény: ZsuR (76)
Mumu Creative Commons License 2005.09.04 0 0 79

Nem hiszem hogy  a tradicionalis kereten  kivuli  kapcsolathoz azzonos szamu ferfi es no kell. Lehet sok ferfi es szamba kevesebb de lelkes asszony.

Tapasztalataim szerint, alig hiheto ugyebar es lehet hogy nem is altalanosithato de en inkabb ismertem olyan asszonyt aki egyszerre tobb ferfivel tartott fent  nemi kapcsolatot mig a ferfi a sokbol  csak ezzel az egy  holgyel ...

Masoldalon, a felmereseknel is a ferfiak inkabb dicsekednek az asszonyok inkabb eltitkoljak felrelepeseiket...

Előzmény: Törölt nick (75)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.04 0 0 77
Eltem evekig egy eleg kis varosban - ahol egy aranylag csekely szamu asszonycsapat eleg sok ferfit szorakoztatott :)), feltetlenul tobb volt a ferfiak szama mint a noke. . .
Előzmény: Törölt nick (75)
ZsuR Creative Commons License 2005.09.04 0 0 76
Igen, erdekel az ilyen tema engem - de honnan tudnam en, monogam oregasszony, hogy a ferfiaknal mi lehetseges??? :))

Amit en sejtek, az az, hogy minel tovabb van szerelem-szeretet, annal tobabb egyszeru a monogamia.

Amit meg tudok, hogy nem csak ferfiak vadasznak, sot, ahogy a termeszetben is, nagyon sok nosteny vadaszik - sokszor ferfiakat akarom mondani himeket megszegyenito modon :)). . . ja es mellette meg az utodokat is felnevelik, akarhonnan is jottek - mig a himek a mas csemetejet nem turik.
Előzmény: Mumu (71)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!