Keresés

Részletes keresés

Blood.gt Creative Commons License 2014.07.01 0 0 9953

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Van egy gitárom, amit feltettem jofogásra, hogy eladjam.
Jelentkezett rá egy csaj amerikából, hogy elvinné, csak csináljak paypalt, aztán fizet.
Csináltam paypal számlát, kaptam is egy e-mailt, hogy megkaptam rá a pénzt (a gitár árát+szállítási költséget).
A számlámon nem jelent meg a pénz.
Azt írta a csaj, hogy akkor lesz rajta a pénz, ha elutalom a szállító cégnek a 65000 ft szállítási díjat western unionnal, aztán utána egyből látni fogom a számlámon, hogy megkaptam a teljes árat. Utána küldi a szállító céget és jönnek a gitárért.
Na most nekem ez így kicsit bűzlik, bár lehet, hogy én vagyok túl konzervatív.
Írtam neki, hogy inkább hagyjuk az egészet.
Erre azt írja, hogy ő már elküldte a pénzt, mindenképpen utaljak, nem tudja így visszakérni a pénzét.

Nektek volt hasonló tapasztalatotok? Nyugaton ez így működik? Szerintetek mit kellene csinálnom? Tényleg nem tudja visszakérni a pénzt?

Köszi előre is!

--atis-- Creative Commons License 2014.07.01 0 0 9952

Csak ez az 1 kártyám van.

Ki kéne próbálni keresztnév-vezetéknév felcserélésével újra regisztrálni?

Más nem jut eszembe.

Előzmény: Axióma (9950)
--atis-- Creative Commons License 2014.07.01 0 0 9951

Lett volna rá fedezet, igen.

Előzmény: bombaba (9948)
Axióma Creative Commons License 2014.07.01 0 0 9950

Marmint a maestro is jobb, csak mar mashol jart az agyam...

Előzmény: Axióma (9949)
Axióma Creative Commons License 2014.07.01 0 0 9949

Ez az egy kartyad van? Ugyan hirdetik nyakra-fore, hogy most mar a maestro is jobb, de itt is meg mas forumokban is azzal kapcsolatban jonnek leggyakrabban az erthetetlen hibak...

Előzmény: --atis-- (9942)
bombaba Creative Commons License 2014.07.01 0 0 9948

Fedezet van mögötte?

Előzmény: --atis-- (9942)
mrobes Creative Commons License 2014.07.01 0 0 9947

Akkor passz.

Előzmény: --atis-- (9946)
--atis-- Creative Commons License 2014.07.01 0 0 9946

Szia, ha a 4 jegyű kódra gondolsz, azt visszaírtam a PP oldalra.

Előzmény: mrobes (9945)
mrobes Creative Commons License 2014.06.30 0 0 9945

Szia!

 

A név felcserélés csak pénz lehíváskor szokott problémát okozni.

A kártya ellenőrzésekor kapott kóddal visszaigazoltad a kártyát PP felé? Szerintem ez is lehet gond.

Előzmény: --atis-- (9942)
--atis-- Creative Commons License 2014.06.30 0 0 9944

Nem új.

Előzmény: bombaba (9943)
bombaba Creative Commons License 2014.06.30 0 0 9943

Új a bankkártyád?

Előzmény: --atis-- (9942)
--atis-- Creative Commons License 2014.06.30 0 0 9942

Szervusztok,

Pár hete regisztráltam én is a Paypal-on. Minden rendben ment, Maestro kártyámat össze tudtam kapcsolni a PP account-tal. A rendszer regisztrálás után egy "PayPal card confirmation refund" tranzakcióval sikeresen levont a K&H Maestro kártyámról 400 Ft-ot.

Ezután kb 6000 Ft-nyi összeget szerettem volna fizetni PP-al (mymemory.co.uk), de ez sikertelen volt (status: Denied). Többszöri próbálkozás után sem sikerült. Bementem a bankba, de a limitek ott rendben vannak, és nem is látszik kérés a bank felé. Más boltban is próbáltam fizetni 1000 Ft alatti összeget, de az is sikertelen.

Mi lehet a probléma? Én azt gondolnám, hogy vezetéknév - keresztnév felcserélős probléma lehet, mert lentebb látom, hogy fordítva kel reggelni, de akkor a 400 Ft-os tranzakció miért volt sikeres?

tirdi Creative Commons License 2014.06.20 0 0 9941

Sziasztok!

Azthiszem instant feltöltéssel töltöttem egy ezrest a PayPal-omra Citibank-tól. Jó lesz ez így?

Kiadott adatokat, a névhez valami Trust Pay as-t, egy számla számot, és egy leírást.

A névhez és a rövid névhez beírtam ugyan azt a nevet amit adott, a kedvezményezett számla számához a számla számot, amire egy győri fiók címét hozta ki, és a közleményhez a leírást, ami egy számsor.

Jó lesz ez így? És mikorra érkezik meg?

mrobes Creative Commons License 2014.06.18 0 0 9940

Én is itt keresgettem, olvasgattam régebben a Paypal használatával kapcsolatban, átböngészve a régebbi hozzászólásokat, általában meg is találtam amit kerestem.

Ennek ellenére a vezetéknév-keresztnév problémába én is belelfutottam.

De visszatérve az eredeti kérdésedhez, idézem:

 

"Valaki mondja meg nekem hogy az OTP-s számláról hogyan tudok utalni egy idegen ember paypal-jára."

 

Lehet, hogy nem teljesen jól tetted fel, ezért nem kaptál elfogadható választ.

 

Előzmény: csepi0101 (9939)
csepi0101 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 9939

A legtöbb embert az zavarja meg azért óckodik a paypal-tól mert a leírások tömkelege azt sugallja hogy bankkártyát és annak felügyeletét teljesen át kell adni a paypal cégnek.

 

Én is eddig normál bankszámlaszámmal vásároltam ezért kérdeztem hogyan lehet idegen ember paypal-jára utalni.

 

Mert sehol az interneten senki nem magyarázza el hogy nem kell bankkártya a paypal-hoz ,csupaszon magában is működik egy 5 perces regisztráció után,létrejön a virtuális számlánk amire aztán tölthetünk pénzt OTP direkt számlánk alól is ami 1-2 nap alatt helyeződik rá.

 

Egyetlen dologra kell figyelni hogy a paypal regisztrációkor pontosan ugyanolyan névvel regisztráljunk mint amilyen bankszámláról majd pénzt fogunk rátölteni.

First name=vezetéknév

Last name=keresztnév

 

Utána a paypal-ról egy email cím megadásával bárkinek utalhatunk.

 

ennyi,bambi

 

Ezt ennyire egyszerűen el lehetett volna magyarázni a magyar web-en de kutatni kell azt az 1db oldalt ahol valaki elmondja.

Előzmény: csepi0101 (9936)
-Tsunami- Creative Commons License 2014.06.16 0 0 9938

Sziasztok!

 

Egy ismerősöm vásárolt ma az ebayen (paypal) és a vásárlással elérte a hazai banki limitjét ezért sikertelen volt az utalásának egy része.

Két külön számla volt amit egyben kellett volna fizetni.

Az egyik a termék, a másik a szállítás egy külön cégnek.

A szállítási összeget sikeresen levonták, de a termék ára már túlment a napi limiten és az sikertelen lett.

Nem tudjátok a paypal a következő napon automatikusan leemelni a vételárat, vagy valahogy külön kell majd fizetni?

 

 

Axióma Creative Commons License 2014.06.16 0 0 9937

Csak nem ingyenesen... (ha jol emlekszem olyan eros dija van, hogy szarabb mint felutalni es az o valtasi arfolyamukat hasznalni).

Előzmény: Törölt nick (9934)
csepi0101 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 9936

Igen én is kapcsoltam hogy ez ravasz manőver de köszi a figyelmeztetést.

Előzmény: Axióma (9933)
csepi0101 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 9935

Én értem hogy mire való,kezeli a bankkártyádat egy cég ami cég teljesen integrálva van az internetes oldalakba gombnyomásra vásárolhatsz vele úgy hogy nem küldözgeted a bankkártya számodat nevedet senkinek amivel visszaélhetnének akiknek birtokába kerül az emailod az adataiddal,pl egy vírus szétküldi a nagyvilágba abból a fiókból ahová küldted.

 

Nekem sincs én most utaltam volna idegen paypal-ra normál OTP-ből de az eladó GIFT-ként kérte a pénzt ami egy nem számonkérhető ravasz opció is lehet  ezért nincs biznisz.

Előzmény: erdei111 (9932)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.16 0 0 9934

Miért nem állítod be a Paypalod alatt a kártyás fizetést? Azzal tudsz a bankszámládról is utalni paypalon keresztül. 

Előzmény: csepi0101 (9931)
Axióma Creative Commons License 2014.06.16 0 0 9933

Csak ugy ha ugy kezded, hogy csinalsz egy sajat pp fiokot, oda feltolod, es onnan mar mikor kuldod a penzt latni fogod az opciokat (ha baratnak kuldod akkor nem lehet visszavonni, ha valamiert fizetsz akkor ne hasznald, mert atveresgyanus).

Előzmény: csepi0101 (9929)
erdei111 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 9932

Én semmit nem értek belőle, vigasztaljon ez. Semmit!

Előzmény: csepi0101 (9931)
csepi0101 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 9931

Tudom mire való nem az a kérdésem.Azt olvastam hogy lehet akár egy normál számlára,mint a vateránál régebben hogy megvan a paypal központi számlaszáma és az üzenetmezőben lévő felhasználónak kerül jóváírásra.

 

De valaki azért megerősíthetne.

Előzmény: bombaba (9930)
bombaba Creative Commons License 2014.06.16 0 0 9930

"az OTP-s számláról hogyan tudok utalni egy idegen ember paypal-jára" - sehogy.
Ha van paypal számlád, arról tudsz másik paypal számlára küldeni a paypalon keresztül. Erre való.

Előzmény: csepi0101 (9929)
csepi0101 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 9929

helo topik

 

Valaki mondja meg nekem hogy az OTP-s számláról hogyan tudok utalni egy idegen ember paypal-jára.

 

Magyaráz nekem valami GIFT opciót,de az üzenet mezőbe az email-ja kerül úgytudom akkor mi ez a "gift" opció,lehetséges hogy ő paypal-ról paypalra történő utalásra gondol?

 

 

ferke131 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 9928

Most már rajta a pénz szerencsére csak az idegbaj kerülget...most a rajta lévő fontot nem veszi egybe a rajta lévő forinttal...:((((((( mit kell csinálni hogy ne a kártyámról akarjon hozzá pénzt rendelni? hanem azt használja fel ami ott figyel rajta csak fontba jött??????????

Előzmény: bombaba (9927)
bombaba Creative Commons License 2014.06.11 0 0 9927

Csak bankszámlára lehet a PP-ről pénzt lehívni a Withdraw funkcióval.

Előzmény: Waffens (9925)
ferke131 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 9926

Sürgős segítséget kérnék!!!

Mivel paypalom nem engedte a francos kártyám miatt elküldeni a pénzt kétszer rányomtam a küldésre..

Ilyenkor amint lesz rajta pénz megpróbálja elküldeni? hogy lehet törölni?

Kösziii!!!!

Waffens Creative Commons License 2014.06.09 0 0 9925

Sziasztok!

 

Van egy paypal számlám és küldtek rá pénzt, ki is irja, h mennyit, de , hogy tudom ráküldetni a mastercardos bank kártyámra ?!

ferke131 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 9924

Sziasztok! 

Paypal számlára lehet belföldi bankfiókban befizetni szerintetek?K&H láttam amire utalhatnék és most s.o.s kellene rá befizetnem...e-bay vásárlás miatt...

köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!