Keresés

Részletes keresés

Kovácsné Kis Judit Creative Commons License 2014.01.20 0 0 9719

Sziasztok!

 

Szeretnék tőletek segítséget kérni.

 

Sajnos, úgy jártam, hogy a vevő felutalt pénzt a Paypal számlára, mivel eladnék valamit, és ő kért engem, hogy a Western Unionon keresztül utaljak szállításra pénzt. Én átutaltam, most pedig függőbe van a pénz, nem történik semmi. Már több levelet írtunk a Paypalnek is.Segítsetek, nem tudom, hogy lehet megoldani a helyzetet!

 

Előre is köszönöm!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.19 0 0 9718

Kb. 4%-al kedvezőbb csatolt bankkártyával fizetni PayPal-on keresztül, múltkor írtam a pontos számokat is dollár esetében (229 vs. 221). Totalcar-os cikk pontosan leírja. Banktól is függ persze az árfolyam, én az elmúlt 12 évben mindegyik kártyámnál középárfolyamhoz közeli átváltási árfolyamot tapasztaltam külföldi vásárlás vagy netes rendelés esetében. Kiugró aránytalanság nem volt.

 

Előzmény: stelar (9716)
pobeda Creative Commons License 2014.01.18 0 0 9717
Előzmény: stelar (9716)
stelar Creative Commons License 2014.01.18 0 0 9716

Szia Béla! Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsodat! Mindjárt ki is próbálom. Majd beszámolok az eredményről. Üdv!

Előzmény: bela.0121 (9715)
bela.0121 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 9715

teljesen mindegy hogy kartyaval vagy feltoltessel csinalod a tranzakciot, ha a PP valtja neked a forintot devizara. Csak kartyaval tudsz olyat beallitani, hogy a sajat bankod valtson es igy vmivel jobban jarsz. Fizeteskor talasz egy olyan dolgot, hogy "Other conversion options". ott tudod beallitani, hogy ki valtson.

 

 

Előzmény: stelar (9711)
Ladislav Lazic Creative Commons License 2014.01.18 0 0 9714

hetvon akartam megcsinalni az elso transakciot a bank szamlara, es mama ( szombaton kaptam az uzenetet )

 




An electronic funds transfer from your PayPal account to your bank account was rejected today for this reason:

Invalid Bank Account Information

Our system was not able to process the transaction with the bank information listed on your account. You should contact your bank regarding the bank account information required for electronic funds transfers. If you still need assistance, you may email us through our secure server at https://www.paypal.com/hu

Thanks,

PayPal

 

A bankszamla Raiffaisen bankba van nyitva, most nemtudom h az a baj e vagy gond hogy angol fontban van nyitva, mivel aszt irta ki a paypalon h ha a HU bankba dobom at a penzt akor a bankszamla muszaj hogy forintban legyen ( ha mar nemtudom h a paypal honan tudja h forintba vagy fontba van a szamla?

bombaba Creative Commons License 2014.01.18 0 0 9713

Nyitsz egyet magadnak.

paypal.com

Előzmény: God:Boy (9712)
God:Boy Creative Commons License 2014.01.18 0 0 9712

Van Mastercardom. Miként tudok PayPal számlát létrehozni?

stelar Creative Commons License 2014.01.18 0 0 9711

Sziasztok! Már évek óta van PayPal accontom, de csak most vásároltam vele a német eBayen. Meglepve tapasztaltam, hogy 314 forinton számolta be minden egyes eurót a rendszer, ennyit vont le a MasterCard bankkártyámról (nem hitelkártya). Kár volt megadnom a rendszernek a bankkártyám adatait és inkább utalnom kellett volna rá megfelelő mennyiségű forintot és a PayPal-on keresztül e-mail címemmel utalni a valutát? Jobban jártam volna? Közelebb van a 300-as értékhez ekkor a tranzakció? Mi a tapasztalatok? Hamarosan utalnom kell majd fontban is, ott mi a helyzet? A válaszokat előre is köszönöm!

laleeeee Creative Commons License 2014.01.12 0 0 9710

ez sajna így van

Előzmény: Törölt nick (9709)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.12 0 0 9709

Újabb két rendelés után: csatolt bakkártyáról 221.07-en számolták el a dollárt (a kártyakibocsátó bank), paypal-ra feltöltött forint alapról 229.4-en. A különbség 100 USD-re vetítve elég jelentős, ~830 ft. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (9702)
Nickelkekati Creative Commons License 2014.01.09 0 0 9708

paypal címed (email) pl. l.....j...i@valami.com néven vagyok paypalen, s már többször fizettek ezen keresztül :)

 

utána le tudod venni.

Előzmény: GMM2 (9707)
GMM2 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 9707

Sziasztok.

 

régóta van már paypalom. Össze is van kötve a banszámlaszámmal. Még csak eddig egy vételem volt. Viszont most eladnék valamit. Mit kell ahoz megadni? Eurót akarnak nekem utalni. otp s vagyok. előre is köszönöm.

Ladislav Lazic Creative Commons License 2014.01.08 0 0 9706

Igen, aszt tudom en is es sikeret bealitanom, de ez meg is csak adig marad ezekben a valutakban meg nem utalom at a penzt a bankba, es nekem ez igy nem nagyon felel meg mert akor megint atkonvertalja forintba.

 

Na de ha nem lehet mashogy akor jo igy is.

 

Tudja e valaki h ha nem utalom at a penzt akor h a PayPal automatikusan utalja e at a honap vegin vagy belehat alitani hogy ne utalja at?

 

Ezen kivul h ha van a PayPal szamlamom pl 2000 forint es 50 eur, ha veszek valamit 40 eur-ert, akor az utan 2000forint es 10 eur marad a szamlan vagy es is konvertali a eurot forintba utana meg a forintot euroba ( es igy megint vesziteni lehet par szazalekot )?

cliftony77 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 9705

Igen. Egészen addig ott marad, amíg haza nem utalod. És többféle valutában is jöhetnek a pénzek.

Előzmény: ludlud (9704)
ludlud Creative Commons License 2014.01.08 0 0 9704

Lehetséges valahogy az,hogy az eladott vackaim ára külömböző valuta nemekben folyik Pp.üzleti számlámra,és ott is maradjon(USD,CAD,AUD)?

Ladislav Lazic Creative Commons License 2014.01.08 0 0 9703

sziasztok lene par kerdesem a PayPal-rol

 

1. Egy honap ezelot nyitotam szamlat ( altalaba eladas mijat ), es a pending fugo sztatus 21. nap. MIkor fog ez modosulni es hany napra, mert a paypalon irja h lecsonkentik az idot. Altalaba menyi ido mulva szokot ez csokeni?

 

2. nem talalom sehol, mivel ebay.co.uk arulok ezert amit eladok angol fontba jon be, de a alap valuta magyar forint, lehet e valahol es hol megvaltosztatni esztet h a alap valuta font legyen, mert igy minden transzakciora a paypal meg a bank koszt lemegy kb 5% majd.

 

3. Alhat e a penz a paypalon lehet e aszt valahol bealitani hogy ne utaljak at a bankra minden honap elejin?

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.05 0 0 9702

Kipróbálom és beszámolok róla. Mindenesetre a forintos (top up) feltöltésű paypal-os fizetéssel szemben egy hagyományos bankkártya jelentős árelőnyben van, kb. 7-800 dollárnál már visszajön a kártya éves díja.

 

Előzmény: Axióma (9699)
laleeeee Creative Commons License 2014.01.04 0 0 9700
ja,tegnap nekem is levonásra került és nekem is 228-ba váltotta :(
Előzmény: Törölt nick (9698)
laleeeee Creative Commons License 2014.01.04 0 0 9700
ja,tegnap nekem is levonásra került és nekem is 228-ba váltotta :(
Előzmény: Törölt nick (9698)
Axióma Creative Commons License 2014.01.03 0 0 9699

Szinte mindig, nyilvan bankfuggo a valtasi sarc. Termeszetesen elotte at kell a kartyat allitani "Bill me..." opciora, mert egyebkent ugyanez lesz, csak a kartyadat terheli forintban. (Jo tudni, hogy esetleges refund eseten a devizas terheles devizaban lesz visszavonva is, azaz forintalisan lehet elteres. Viszont az legalabb csak az arfolyammozgasbol, 0 varhato ertekkel, ne'mi szorassal.)

Előzmény: Törölt nick (9698)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.03 0 0 9698

"ha egyszer forintban bekerul a paypalra, ott mar az o rablo arfolyamukon kell valtanod"

 

Ezt én is tapasztaltam, 219 körüli USD középárfolyam mellett tegnapi vásárlásom 225-ön, mai 228-on lett elszámolva. Nincs sok tapasztalatom paypal-al, eddig bankkártyával rendeltem külföldről, a bank (hazai, forint számla) mindig középárfolyam környékén váltott, feltűnő aránytalanságot soha nem tapasztaltam. Ez viszont elsőre feltűnt és kedvezőtlennek tűnik. Paypal-ra trustpay-el utaltam át az összeget, bankon belüli utalással, ami rendben is volt. Csatolt bankkártya használatával kedvezőbb lehet az átváltási árfolyam?

 

 

Előzmény: Axióma (9646)
dészáz Creative Commons License 2014.01.03 0 0 9697
Előzmény: kicsiati (9696)
kicsiati Creative Commons License 2014.01.03 0 0 9696

Próbáltam felvenni a kapcsolatot a paypal-el, de mivel konkrét email cím nem volt, csak mindenféle kiválaszásos dolog, így nem küldtem el nekik.

Előzmény: dészáz (9695)
dészáz Creative Commons License 2014.01.03 0 0 9695

amikor ilyent kaptam,azonnal továbbítottam a rendes paypal címére.

Előzmény: kicsiati (9694)
kicsiati Creative Commons License 2014.01.03 0 0 9694

Vigyázzatok, mert csalók próbálják kiszedni a paypal adatokat az ügyfelektől!
Mos kaptam az alábbi levelet.
1. Nem is léptem ma be a paypal-re, ráadásul soha nem rontottam el.
2. A cím paypal.hu, de a valódi link egészen más. (most itt nem linkeltem be.)
3. Nem is arra az email címre jött, ami regsiztrálva van a paypal-nél.

 

Soha ne adjatok meg belépési adatokat, csak a hivatalos oldalon!

 

A levél:

Dear Customer,

Within PayPal latest security checks, we recently discovered that today there were 3 incorrect login attempts to your account.
For your safety, PayPal set your account status to limited. For your account status to get back to normal, you will have
to Sign In correctly at: https://www.paypal.hu-login/webscr?hungary=_login-submit

Due to our latest fraud attempts, the following IP adresses were recorded:
Invalid login from:
*.*.128.99 dells.ie
Invalid login from:
*.*.115.15 bitssh.ie
Invalid login from:
*.*.139.33 net.ie

Protect Yourself from Fraud: Don't send money to someone you don't know. Find out how to help safeguard your transactions and your personal information to avoid online fraud.

This message is mandatory, if you do not complete it in less then 24 hours, your account may get deactivate.

Copyright 1999-2013 PayPal. All rights reserved.

laleeeee Creative Commons License 2013.12.31 0 0 9693

5 perce vásároltam 74 dollárért paypallal , a 

  • My recent activity-ban már megjelent a 74 dollár,de a forint egyenlegem még nem változott.

Mennyi idő után kerül ez levonásra ?

dns108 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 9692

Mi történik, ha még nem érkezik meg a visszaigazolás a limit megemelésről és érkezik a limitet meghaladó összeg a PayPal számlára?

bela.0121 Creative Commons License 2013.12.27 0 0 9691

a 400Ft-ot azert vonjak le, hogy ellenorizzek hogy nem lopott-e a kartya.

ugyanis a 400ft-al egyutt egy kodot is kuldenek amit jo esetben csak a kartyahoz tartozo szamla tulajdonosa tud elolvasni es azzal igazolod vissza hogy te hozzafersz a szamlahoz.

 

Előzmény: Black Dragon (9689)
laleeeee Creative Commons License 2013.12.26 0 0 9690
értem köszi
Előzmény: Black Dragon (9689)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!