Keresés

Részletes keresés

bigtotya Creative Commons License 2012.10.01 0 0 8711

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem, új vagyok még a paypal témában. Van egy autóm, el szeretném adni, magyar hirdetési oldalakon hirdetem. Jelentkezett egy angol ember, hogy megvenné paypalon keresztül. Írta hogy bizztonságos mindkét félnek, meg hogy hajón dolgozik stb... Leírta az adatait és kéri az én adataimat ,hogy megkezdhesse a fizetési procedúrát.

Az első kérdésem, hogy hogy lehet eladni paypalon? mert a vásárlás mindenhol szépen le van írva de az eladási folyamat már kevésbé.

Lehetséges e és ha igen honnan jövök rá hogy át akar vágni? Túl könnyelműnek tűnik... Elsősorban azok íjanak akiknek van tapasztalata paypalos eladásban. Köszönöm! Szép napot!

vr3 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 8710

Fizetnem kellene a paypal rendszeren...megérekezett az eladó részéről a jelzés, hiába kattintok a pay-re, utána összegzi a dolgot, majd continue és utána megint csak a pay és continue váltakozik egymás után...a kérelemnél pedig nem változik semmi...Tudna valaki segíteni mivel lehet a gond?

rtivi Creative Commons License 2012.09.26 0 0 8709

"a netbankodban már látnod kell a kódot"

 

Köszönöm, elnéztem, üdv:

rtivi 

Előzmény: krisztike0000 (8708)
krisztike0000 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 8708

Nem tudsz, mert a paypalod a 4 számjegyű kóddal van érvényesítve, tehát addig fizetni sem tudsz. Ha a Paypal érvényesítette az új kártyádat (levonta az összeget), akkor a netbankodban már látnod kell a kódot vagy ha nem akkor hívd fel a bankot, ők elvileg meg tudják mondani.

Előzmény: rtivi (8706)
Pavel Creative Commons License 2012.09.26 0 0 8707

Hol várod a kódot?

A próbaterhelés megtörtént?

Előzmény: rtivi (8706)
rtivi Creative Commons License 2012.09.26 0 0 8706

Üdvözletem. Talán tud valaki bíztatni. (?)

 

Elvesztettem a VISA kártyát. Letiltás, új kártya adatok megadása a Paypal.com-on. Ez 2 hete történt. Várom a 4 számjegyű kódot, hiszen azt írják, hogy néhány nap szükséges. 

1. Szerintetek meddig tart még részükről a dolog (úgy emlékszem, hogy 5 éve cca. 1 héten belül megérkezett.)

2. Tudok-e így - a kód hiányában - vásárolni az ebay-en?

 

Tisztelettel:

rtivi

 

 

Csekk Creative Commons License 2012.09.26 0 0 8705

Valszeg igazad van.
De én inkább nem próbáltam ki. ;) 

Előzmény: krisztike0000 (8704)
krisztike0000 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 8704

Az ebay vevővédelem és a paypal védelem két külön fogalom. Paypal védelem minden esetben jár, ha azzal fizetsz. Nem csak akkor, ha az ebayen keresztül vásárolsz.

Előzmény: Csekk (8703)
Csekk Creative Commons License 2012.09.26 0 0 8703

szerintem ebben az esetben sehogy.

A Paypalos fizetésnél szerintem csak akkor van vevői védelem, ha az ebay rendszeren keresztül fizettél.

Ha csak úgy bemondásra szerintem baxhatod ha reklamálni kell.

 

Konkréten nekem volt egy esetem a német ebayen, miszerint leütöttem egy többszáz eurós tételt mert volt paqypal megadva.
Igen ám de amikor fizettem a rendszeren keresztül akkor a paypal jelezte, hogy ezen az emailcímen nincs paplauser, vagyis a megadott paypal account nem jó.
Írtam az eladónak, hogy hogy probléma van, .... mire ez adott meg egy másik emailcímet, hogy toljam csak arra a lóvét és minden rendben lessz.
Megkérdeztem telefonon az ebay ügyfélszolgálatot, hogy ha nem az árverésnél megadott (bár hibás) emailre fizetek, akkor meg van a vevő védelem probléma esetén?
Az ebay válasza az volt, hogy ez esetben nem, mert nem az ebay rendszerén belül fizetek.

.....

Írtam az eladónak hogy az a módszer felejtős, ha azt akarja, hogy meg is vegyem a cuccost tegye fel újra, de már a jó fizetési adatokkal.

 

:)

természetesen nem tette fel, és nem is válaszolt többé a leveleimre.

 

Előzmény: vr3 (8701)
krisztike0000 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 8702

Ha probléma lenne, akkor indíthatsz majd ügyet a paypalon, igen., Gondolom kínai az eladó.

Előzmény: vr3 (8701)
vr3 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 8701

Sziasztok!

 

Az alábbi paypal-os témában kérném a segítséget:

- van néhány termék amit interneten (email) rendelnék meg és az eladó elfogadja a paypalost fizetést, elküldte e-mailben paypalos kifizetéshez az üzenetét a megfelelő összeggel, de a termék megnevezését nem tartalmazza.

Emailben kérte, hogy a paypal fizetésnél ne részletezzem a terméket...

(had sent you a payment request. and tell me your order detailed by email, when you pay don't write any brand name in remarks. otherwise paypal will freeze account)

 

Mivel kezdő vagyok ezen a téren, az lenne a kérdésem, hogy amennyiben valami problémám adódna a termékkel akkor hogy hivatkozhatok arra, hogy visszavonom a kifizetést...?

 

előre is köszönöm

Black Dragon Creative Commons License 2012.09.25 0 0 8700

Nem kell kapkodni, mert a fizetéstől számítva 45 nap áll rendelkezésedre, hogy reklamálj!

Az mindegy, hogy benne volt e az ebay a buliban, vagy sem, mert a lényeg a PayPal rendszeren keresztül történt fizetésen van.

Ezt az útvonalat kövesd!!

 

Előzmény: sacsabi (8696)
Bobee306 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 8699

nekem is annak tunik... :)

Előzmény: Pavel (8698)
Pavel Creative Commons License 2012.09.25 0 0 8698

Az korrekt díj, ennél szerintem biztosan drágábban jön ki PP-n keresztül.

Előzmény: Bobee306 (8697)
Bobee306 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 8697

Sziasztok!

Angliaban elek, es egy nagyobb osszeget szeretnek hazakuldeni az otthoni bankszamlamra...a kerdesem az lenne, h mennyit von le pontosan a paypal, amire a magyar szamlamra kerul a penz?? csakmert az itteni bankom 10fontot von 5000fontig /utalas..

sacsabi Creative Commons License 2012.09.25 0 0 8696

Sziasztok

 

Lehet, hogy már többször leírtátok de sajna nincs időm sokat visszaolvasgatni.

 

Szóval 17 napja kifizettem PP-al 438 eurót egy olyan embernek, aki az e-bay-en 15495 eladásból 99.2 %-ra van értékelve. Nem az e-beay-en keresztül egyeztem meg vele, mert nettoban szeretném megvenni a dolgokat, mert van Uniós adószámom. Azóta csak hiteget, napokig nem válaszol a leveleimre, azt mondja, hogy szept.11.-én feladta a csomagot. Németországból, ha gyalog jönne, már akkor is ide ért volna. A feladóvevényt, vagy a csomag számot sem hajlandó elküldeni.

 

Azt kérdezném, hogy igaz-e az, hogy a PP 500 euróig garanciát vállal a kifizetett összegre, ill. ha nem, akkor mit lehetne kezdeni az ürgével ?

Ha pedig igaz, akkor hogyan kell elkezdeni az eljárást a PP-nál a pénz visszahívására ?

 

Előre is nagyon köszönöm a sgítségeteket !!!!

 

 

foveon Creative Commons License 2012.09.21 0 0 8695

vegul irtam a mukinak. igazabol nem tetszik hogy kiperkalom a nem keves zsozsot es 2 napig nem tortenik semmi. azt valaszolta hogy ma este fogja feladni akkor kuldi a szallitasi adatokat. ez ugye kapcsibaol azt jelenti hogy 2 napig semmi nem tortent, most ket nap hetvege, igy mar 4 napnal vagyunk, szallitas lesz vagy 4-5 nap, ez hetvegekkel egyutt majdnem 2 het mire idejon. nem szeretem az ilyen kenyelmeskedoket...

 

azert is hajtom a dolgot mert sajnos jartam mar ugy hogy szinten 100%-os sok szaz ertekeleses eladotol vettem valamit, aztan kiperkaltam pp es csak vartuk a csomagot. eddig ehhez szoktam (hiba volt), persze sehol semmi. ket het mulva rakerdeztem (nem az enyem volt a cucc, szivesegbol licitaltam) es kiderult hogy el sem kuldte. vagyis elkezdett osszevissza beszelni, hogy elkuldte de nem nekem, meg hogy en biztos ki sem fizettem meg hasonlok.

aztan mikor kuldtem neki pp referenciat meg fenyegettem akkor jott azzal hogy refundol, de fu alatt pp-n kivul. meg amugy is miert pattogok itt (cucc elkuldeserol mar addigra reg szo sem volt). vegul 1 honapig eltartott mire visszagyutt a penz, raadasul utana meg egy hetig ult rajta a pp mire visszautalta.

 

na szoval ilyet nem szeretnek meg egyet ezert szeretem latni hogy tortenik valami, vagy ha nem akkor annak mi az oka. ilyen zarolosat se lattam meg, de talan jobb is igy mert igy motivalja valami abban hogy kuldje is a cuccot ne csak uldogeljen rajta (mint egy masik nemet eladom akinek 1 hetig tartott feladni a csomagot, persze a love felvetelen biztos nem malmozott ennyit...).

 

 

Előzmény: bombaba (8694)
bombaba Creative Commons License 2012.09.21 0 0 8694

Nem hinném, hogy más lenne az eljárás.

Számlaként meg arra gondolok, amit a PP-nél minden tranzakciódnál megnézhető utólag (mikor, kinek, miért fizettél és mennyit).

Előzmény: foveon (8693)
foveon Creative Commons License 2012.09.21 0 0 8693

ja es nem tom szamit e, de best offert tettem, o erre viszont ajanlott es azt fogadtam el. lehet hogy ilyenkor is mas az eljaras mint egy buyitnow vagy licit eseten?

 

 

 

Előzmény: bombaba (8691)
foveon Creative Commons License 2012.09.21 0 0 8692

en is ugy erzem hogy nala a labda, csak ugye semmit nem tudok a dologrol hogy miert all es ez egy kicsit idegesito. milyen szamlara gondolsz, pl a postazasrol?

 

Előzmény: bombaba (8691)
bombaba Creative Commons License 2012.09.21 0 0 8691

Nem tartozom a megszólítottak közé :)

Az eladó még nem kapta meg, de részére zárolva lett az összeg.

A bankodnál nincs könyvelve még, csak nem férsz hozzá. Majd az eladó egyszer elküldi a PP-nek a számlát és akkor kapja meg a pénzét, majd ezután látod a bankodban a nyomát.

Összegezve: az eladónak kell valamit tennie, hogy a helyzet változzon, részedről semmi.

Előzmény: foveon (8689)
foveon Creative Commons License 2012.09.21 0 0 8690

kozben nezegetem a pp-tol jovo leveleket es ezt leltem:

 

"Hello foveon,
You sent a payment of $xxx USD to elado

 

We've asked the seller to ship.
Thanks for using PayPal. To see all the transaction details, log in to your PayPal account.
It may take a few moments for this transaction to appear in your account."

 

ez mit jelenthet? ki az a mi? olvasgattam a pp res centerben a helpet es ott vannak olyasmik irva, hogy szallito meg vevo oldalrol is tehetnek fel kerdeseket es megvan hogy mit fogadnak el (pl valos track number). de mintha ez mar az ugyekre vonatkozna, nem tom hogy ezt mar lehet hogy utalasnal is eljatszak mielott atengedik neki a lovet?

a detailsnal nincs semmi csak hogy completed az utalasom.

esetleg irjak az eladonka hogy mi az abra? nyilvan csak akkor baxkuralnam ha kepben vagyok a folyamatrol.

 

Előzmény: foveon (8689)
foveon Creative Commons License 2012.09.21 0 0 8689

mesterek!

kovetkezo lenne a kerdesem (ebay topicban mar irtam rola egy fel mondatot):

tegnap reggel fizettem pp-el egy eladonak (top rated 1000 ertekeles 100%), a penz el is tunt a folyoszamlamrol es a pp is azt mutatja hogy ki van fuzetve. de ennek ellenere a szamlarol valodi levonas nem tortent, annyi latszik hogy az egyenleg lecsokkent, de a netbankban sincs nyoma, ertesito sms-t se kaptam. a pp oldalon aszongya ki van fizetve (de pl nem irja a ratat igy azt se tudom mennyivel szamolt).

itt az volt a mondas hogy zarolva lett.

ok. de az otp-s netbankban neztem es ott nincs olyan lehetoseg hogy a zarolasokat lassam, a szamlatortenetben semmi nincs, csak annyi utal a dologra hogy alacsonyabb lett az egyenlegem.

mondjuk ez nem gond csak fura es nem ertem hogy mukodik mi ennek a logikaja. eddigi vasarlasaimnal azonnal leterhelte, jott az sms, pp-nel ott volt a reszletekben a rata stb.

 

kerdes, ilyenkor az elado megkapja a lovet? vagy mi tortenik? lehet hogy neki kell valamit visszajeleznie (hogy postara adta vagy ilyesmi) hogy hozzajusson a penzhez? vagy nekem valamit megerositeni? de nem latok semmi ilyet se az ertesito levelkben se a pp oldalain. vagy mikor atveszem? vagy mi ennek az egesznek az ertelme? lehetseges hogy valamiert nem tudjak a szamlajara tenni a penzt es ezert all valahol a semmiben? gondolom a zarolast se tartja orokke a bank (ha egyaltalan zarolas). nem nagyon ertem mi vala...

 

 

sife71 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 8688

közben rájöttem magam...

Előzmény: sife71 (8687)
sife71 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 8687

hello, kérnék egy kis segítséget. Többször vásároltam már paypallal semmi gond nem volt. Egyszer belföldről utaltak is pénzt, azzal sem volt gond átvezetődött a számlámra. Most eladtam valamit az ebay-en, megjött a pénz dollárban, megkaptam a pozitív minősítést, de nem akar átvezetődni a pénz a folyószámlámra. Mi a teendő?

köszi előre is

valaki144 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 8686

Sziasztok! Tegnap limitálták a fiókomat. A teljes bankszámlaszámomat kell megadni, hogy újra aktiválják de akár, hogy ütöm be nem fogadja el. Mi lehet a probléma? Rengeteg oldalt elolvastam itt de az ő megoldásaik szerint sem sikerült megoldani az ügyet. OTP-s vagyok. Köszönöm szépen előre is a segítséget.

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.17 0 0 8685

Megint egy adathalász levélke:

Először is, a feladó  a paypalbilling domain-t használja, az helyes paypal lenne. Azután a megszólítás Dear Paypal user, az igazi levelek mindig név szerint szólítanak meg. A levélben szereplő link http-t használ, a PP mindig https-t. A linknek köze nincs a Paypal-hoz, ez az oldal ahol kinyerik az értékes infót.

A levél vége pedig teljesen más, mint a rendes PP levelek. Berakom képként:

krisztike0000 Creative Commons License 2012.09.14 0 0 8684

Na látod. Ennyi volt a történet.

Előzmény: Vízivó (8682)
Vízivó Creative Commons License 2012.09.14 0 0 8683

Jó lehet a Paypalnal dolgozni, gondolom otthonról csinálják. Kis laza munka.

Előzmény: Vízivó (8682)
Vízivó Creative Commons License 2012.09.14 0 0 8682

Hello Péter .....,

Our review is complete and we have returned your account to regular
standing.

We appreciate your patience and thank you for your help in making PayPal
the safest and most trusted online payment solution.

Thanks,
Natalia
PayPal

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!