Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

California E.V. Creative Commons License 2 napja 0 0 3929

Bocsi de mi bajod velem?

Csak nem az,hogy le mertem írni mennyire alacsony színvonalú volt az egész kiállítás,vagy micsoda?

Előzmény: plzltn (3928)
plzltn Creative Commons License 3 napja 0 0 3928

Viszont ha te nem élvezted a tartalmat, akkor azt is mondhatjuk, kár volt azért a megnyerhető belépőért. Elpazarlódott rád! Nyerhette volna meg az is, aki élvezte volna az érte kapott tartalmat. (és esetleg még az anyagi könnyítés is jó helyen volna nála...bár ez majd mindenkire igaz)

Javaslom, ha jövőre is nyernél, ajánld fel valakinek valahol! (akár itt is megteheted, itt eséllyel találni megfelelő alanyokat..bár te vagy az ellenpélda)

Előzmény: California E.V. (3927)
California E.V. Creative Commons License 3 napja 0 0 3927

Mivel nyertem a belépőt,így csak az időért volt kér amit ott eltöltöttem.

Annyira alacsony színvonalú volt az egész rendezvény,hogy ezért is kár volt.

Előzmény: plzltn (3926)
plzltn Creative Commons License 4 napja 0 0 3926

És ha hazamentél, akkor nyilván egy részét nem is láttad a felhozatalnak...megérte a belépőt...

Előzmény: California E.V. (3925)
California E.V. Creative Commons License 4 napja 0 0 3925

a véleményedre a felhozatalról.

A privát véleményem a felhozatalról az,hogy amikor megláttam,hogy egy ecsettel lekent Jawa Pionir is szerepel mit épített motor,akkor sarkon fordultam és hazamentem.

Előzmény: plzltn (3917)
Joejoe1974 Creative Commons License 4 napja 0 0 3924

Elkészült az kipufogókönyök is.Mivel az alapanyag vacak volt,így sok jót nem lehet remélni,de talán egy ideig jó lesz még.Tettem a tankra matricát,igaz nem gyári,de ez volt otthon :)

Joejoe1974 Creative Commons License 5 napja 0 0 3923

A Babit már raknám össze,de mindig akadnak gondok.Kinéztem a neten az eredeti sárgához hasonló árnyalatot,de a városban nem szerezhető be.Ami ajánlottak helyette az sem rossz színű,de nem fed eléggé.Muszáj spray-el festeni,mert kompresszorom nincs.Most itt tartok.

Joejoe1974 Creative Commons License 5 napja 0 0 3922

Köszönöm,de nem az igazi.A satupad,meg a szerszámtartó fal még néhai nagyapám műve,tőle került hozzám.A műhely alja sem az igazi,földes rajta linóleummal.Ha majd párommal sikerül venni saját házat,akkor lesz rendes műhelyem is :)

Előzmény: MECSI (3916)
plzltn Creative Commons License 6 napja 0 0 3921

"voltunk, de nem volt dízel motor egyáltalán :-)"

Ja, mert nem neveztem semmivel... :-)

Komolyba: 2017-re szeretnék versenyképes valamivel előállni! (ha a sors kereke másként nem rendeli)

Előzmény: MECSI (3919)
plzltn Creative Commons License 6 napja 0 0 3920

Íme a tavalyi összefoglalómra reagálva az idei.

Hál istennek az első ponton pozitív visszarendeződés látszott. nem volt tömeges nevezés egy építőtől. Szépen arányosan oszlott el a mennyiség építők közt. (Talán 4-et számoltam legtöbbnek egy műhelytől.) A "tákolástól" a 10millás gépekig nagyjából egyenletesnek láttam felhozatalt, ez is rendben van. És talán, bár ezt nem számoltam meg konkrétan, kicsit többen is voltak a versenyzők, főként a magányszemély szegmensben. Ha így volt, akkor ez is rendben van.

Szummázva: nekem tetszően rendben mentek a a világ dolgai...

Előzmény: plzltn (3580)
MECSI Creative Commons License 2015.03.23 0 0 3919

voltunk, de nem volt dízel motor egyáltalán :-)

mivel két éve nem voltam arra meg már szinte nem emléxem így nehéz nyilatkozni, viszont ami feltűnt kevés volt a csilivili drága motor. mivel az ember ízlése folyamatosan változik most a guzziknál időztem kicsit, de leeginkább a szpojleres pannónia racer tetszett, annak nagyon rendben voltak az arányai. ja és BB kapitány+dalma gépei, de ott inkább a srác teljesítménye nyűgöz le. viszont a mustangja is jól néz ki. meg volt egy BMW boxer is ami bejött. meg az a csilivili V2 es a sarkon, az már szonte ékszer nem is motor. meg volt egy faragott gép is, meg a sága betétes spori...

majd inkább képekben

Előzmény: plzltn (3918)
plzltn Creative Commons License 2015.03.21 0 0 3918

"Ha mész EMAT-ra holnap, kíváncsi lennék a véleményedre a felhozatalról."

Ha ma voltál, akkor is..... :-)

Előzmény: plzltn (3917)
plzltn Creative Commons License 2015.03.21 0 0 3917

Végleges, mitöbb, átadva használatra, 1-2 hét múlva megy műszaki vizsgára. (időjárásfüggő)

Az anyagát írom, videóját vágom...

Ha mész EMAT-ra holnap, kíváncsi lennék a véleményedre a felhozatalról.

Előzmény: MECSI (3915)
MECSI Creative Commons License 2015.03.20 0 0 3916

király a műhelyed, a nagypapám kamrájában volt hasonló hangulat a műhelysarokban, ott volt az az igazi asztalos satu is. már nincs meg semmi belőle :-( az épületet lebontották a cuccok meg mentek szana széjjel már csak emlék. Nem tudom megmagyarázni miért de azt a hangulatot vagy összhatást keresem valahogy az ilyen hangulatú műhelyekben mintha még mindig ott lennének az öreg szakik...

Előzmény: Joejoe1974 (3912)
MECSI Creative Commons License 2015.03.20 0 0 3915

a repülőváz most már végleges?

Előzmény: plzltn (3908)
MECSI Creative Commons License 2015.03.20 0 0 3914

:-) apja fajta :-)

gratulálok, sajnos nem tudtalak felhívni, sok a meló, ma este 8 ra értem haza. elég is volt. de bepótolom megigérem. 

Joejoe1974 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 3913

Joejoe1974 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 3912

A képek lemaradtak.

Előzmény: Joejoe1974 (3911)
Joejoe1974 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 3911

Mivel nagyon megállt a topik,kicsit én mutatok valamit.Írtam a Babetta projektről,most tudok képet is mutatni,mivel elhoztam a másik vázat hozzá.A régi még préselt lemez lengővillás volt,ezért hajlott mint nád a szélben.Gondoltam rá építeni bele másik hátsó villát,de a költségek és az idő aránytalanul sok lett volna a projekt eredeti terveihez képest.Mivel a blokkot (még)nem akartam megbontani,így nem lesz főtengelycsere,de tűgörgősítve lesz.

plzltn Creative Commons License 2015.03.07 0 0 3910

Ja, és a másik cuccra is büszke vagyok! :-)

Előzmény: Joejoe1974 (3909)
Joejoe1974 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 3909

Tündéri baba! :)

plzltn Creative Commons License 2015.03.02 0 0 3908

Kérted :-) :

Előzmény: MECSI (3904)
tomi861201 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 3907

Hello. Irtad a sracnak hogy rajottel a ripsaw hajtas megoldasara. Ha volna idod leirnad nekem? Koszonom Horvath Tamas

Előzmény: józsi84 (3309)
plzltn Creative Commons License 2015.01.18 0 0 3906

Ha 12-28-ig átmérőben kell, akkor legjobb a vízvezeték szerelvényboltból venni a rézcsőkefét. (én levágom a fémszárnál, és hosszabb valamit pöttyintek a végére fÚrógépbe fogáshoz..)

nagyobbhoz bármelyik ilyen gugli találat

Előzmény: MECSI (3905)
MECSI Creative Commons License 2015.01.14 0 0 3905

hol lehet venni kör keresztmetszetű acélszálas drótkefét. A fegyverboltban vettem de az kb réz vagy ilyesmi...

MECSI Creative Commons License 2015.01.14 0 0 3904

természetesen mindkettőt, de most inkább a trónörökösre gondoltam :-)

Előzmény: plzltn (3903)
plzltn Creative Commons License 2015.01.11 0 0 3903

Úgy érted, a születést jelentsem be? (vagy a trike bemutathatóan kész állapotát?)

Előzmény: MECSI (3902)
MECSI Creative Commons License 2015.01.11 0 0 3902

mit csinál az első gyerek? utat a másodiknak! :-) rá fogsz majd érni csak sokkal ritkábban. azért majd jelentsd be ha itt az idő!

Előzmény: plzltn (3900)
Joejoe1974 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 3901

Boldog új évet kívánok minden fórumtársnak!

Mostanában nem nagyon írogattam ide,de közben azért ment az agyalás.A Mustang blokkja összerakás előtt áll,új csavarok és a főtengely kiegyensúlyozása hiányzik.Eleve úgy rakom össze hogy a Babetta 210 henger ráférjen mint a másik blokkra amit évekkel ezelőtt építettem de félbemaradt.A Simson kuplung is rákerül,viszont a fűrészgép gyújtás helyett világítást is adó eredeti forgómágnes lesz,áttekercselt gerjesztővel,tirisztoros gyújtáshoz megszakító nélkül vezérelve.De ez még odébb van.Ami jelenleg folyamatban van az újra a Babetta 207 izmosítás.Egyszer már összejött a dolog félig,mivel tavasz végén sikerült majd 50km/órát kihozni belőle.Most másik oldalról közelítem meg a dolgot.Egyrészt marad nagyjából a gyári kinézet.Egy 207-es hengertestbe kerül egy 210-es persely,módosított vezérléssel és Jawa Mustang szívócsővel és karbival.Mivel a gyári kipufogó könyök belső átmérője nem teszi lehetővé a nagyobb teljesítményt,így azt is bővíteni kell. Ez még bizonytalan rész sajnos.A gyári hosszú 17mm-es könyök helyett egy rövidebb 24-25mm-es könyök szükséges.

plzltn Creative Commons License 2015.01.04 0 0 3900

Közlemény: 2015 Q1; Q2 és feltételesen Q3; Q4-ben felfüggesztek minden tervezett építést, bütykölést!

Indoklás: cca 6-8 hét múlva születik a második lányom. És az elsőnél láthattuk, az első fél-egy év nagyon rázós, sok apai segítséget igénylő időszak.

Ezért elnézést kérve jelzem, a közeljövőben kevés saját produktummal fogok tudni előállni. De majd csevegek én is a holtidőben... :-)

(A siklóernyős trike részemről kész, a bemutatója majd tavasszal, az első alkalmasabb időjárások alkalmával lesz lehetséges.)