Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

California E.V. okt. 18. Creative Commons License 3878
Trike. okt. 14. Creative Commons License 3877

Kíváncsi lennék a "közeg" arcszerkezetére találkozáskor :)

Előzmény: MECSI (3876)
MECSI okt. 14. Creative Commons License 3876

pár hónapja gondoltam, milyen állat lenne egy ilyen fogat, mert ilyet még biztosan senkisem csinált... ezt ma találtam :-)

plzltn okt. 4. Creative Commons License 3875

Sikeres terheléses tesztek esetén (zajlanak) a következő hetek alkalmas időjárású valamely napján lesz az első berepülési kísérlet.

Motor nélkül még nem lett mérve, de jó ötlet, engem is érdekelne.

Előzmény: MECSI (3874)
MECSI okt. 4. Creative Commons License 3874

alakul! mikor fog repülni? hány kg motor nélkül?

Előzmény: plzltn (3873)
plzltn okt. 3. Creative Commons License 3873

:-)

Joejoe1974 szept. 24. Creative Commons License 3872

Az is a cél :)

Előzmény: MECSI (3870)
karlmax szept. 22. Creative Commons License 3871

Bármi kell a motorhoz, mindenféle típushoz szinte mindent meg lehet találni a motoralkatresz.eu oldalon. 

MECSI szept. 21. Creative Commons License 3870

ha megvágnád a hátulját, egész szuperbikos kiállása lenne :-)

Előzmény: Joejoe1974 (3869)
Joejoe1974 szept. 20. Creative Commons License 3869

Egyedi szívócsővel.Sajnos a gyári nem fér fel a váztól.Lehet hogy a karbi és a légszűrő oldalra fog tartani.

Előzmény: MECSI (3868)
MECSI szept. 14. Creative Commons License 3868

karbi hogy lesz feltéve?

Előzmény: Joejoe1974 (3867)
Joejoe1974 szept. 13. Creative Commons License 3867

Lassan,de biztosan alakul a mini.

Előzmény: Joejoe1974 (3844)
plzltn szept. 11. Creative Commons License 3866

Volt szó róla, sokat agyaltunk a kérdéskörön. A közti-puffer verzió hamar kihullott, ellenben sokáig tartotta magát, hogy legyen az AC magában a pufferben. De végül a megrendelő még ezt az 5 cm magasságot is meg kívánta nyerni a "minél alacsonyabban legyen a súlypont" oltárán. És nekem se volt ellenemre, így megspórolva a kétszintű ejtőrendszer feladatát. Cserébe kicsit vesztünk az üzag kihasználhatóság határán. 

És ha így mégsem jó a berepülések során, még mindig beiktathatjuk az AC-puffert. (hasmagasság vesztéssel...)

Előzmény: Trike. (3865)
Trike. szept. 11. Creative Commons License 3865

Esetleg egy kis puffer tartály a tank és az AC között, amibe van annyi anyag ami elég arra az időre, ameddig extrém szögben áll a cucc. Pl 6L/h fogyasztás esetén percenként 1dl. Úgy működne mint az infúziócsőbe szerelt kis tartály. Ha nem akarsz benne levegőt, akkor a felső részére kell egy szuszogó cső, ami vissza van kötve a tank felső részére.

Előzmény: plzltn (3863)
plzltn szept. 10. Creative Commons License 3864

belegondolva, elméletnek mennyire nem OFF itt egy ilyen előadás...

(hiszen a DaiRalnál is agyaltunk a teknőben lévő olaj kérdéséről a motor megdöntés esetén.)

Előzmény: plzltn (3863)
plzltn szept. 10. Creative Commons License 3863

"...Terelő lemezekkel és rajta apró átvezető furatokkal..."

Igen, valami hasonló megoldás készült, 3-4 cm-t túlnyúló cső, rajta 3 mm-es furattal + ponthegesztések közi rései.

"...és az olgalirányú gyorsulás oldalra tenné az olajat...."

Minap hallgattam Hanula Barna egyetemi előadást, ahol az F1-es autók műszaki környezeti viszonyairól is, benne pont erről is esett szó. PL egy 4G-s olgalirányú gyorsulásnál (az mondjuk egy nem agyonforszírozott fékezés v egy top kanyar...) már 80 fokos szögben "kenődik" a teknő oldalfalára az olaj! 

Előzmény: Trike. (3862)
Trike. szept. 10. Creative Commons License 3862

Nem túl nagy szögelfordulás várható gondolom (vitorlázásnál a 30-35 fok is elég nagynak tűnik). Terelő lemezekkel és rajta apró átvezető furatokkal lehetne minimalizálni a kihagyást, mint ahogy a motorok blokkjaiban oldják meg az olajdekniben, ha autóba építik, mert ott nem dől a gép és az olgalirányú gyorsulás oldalra tenné az olajat.

Előzmény: plzltn (3861)
plzltn szept. 9. Creative Commons License 3861

A csőbenyúlás végett nem maradna tartalék, marad azért mert nem pont az aljára helyeztem el. De ebben a környezetben eléggé irreleváns a dolog, mert lengedezve melyik is az legmélyebb pontja? (pl ha gázt ad -amihez benzin is kell-, akkor kicsit égnek néz a gép eleje. Ha lebeg, akkor meg ahogy sikerült az utassúllyal együtt kitalálni az akasztószem pozícióját. Vízszintes eséllyel sosem lesz pont)

Érdekesebb kérdés, hogy a lengés mellett hogyan biztosított az utolsó cseppig az AC számára a légmentes benzinellátás...

Előzmény: Trike. (3860)
Trike. szept. 8. Creative Commons License 3860

Hogy tetted be a "csöcsöt"? Minden kifolyik vagy marad egy kis "tartalék"?

Előzmény: plzltn (3859)
plzltn szept. 8. Creative Commons License 3859

Az egyik fixre, abba lesz beépítve az AC pumpa, míg a másik kivehető, elvinni pl kútra tankolni.

Előzmény: Trike. (3858)
Trike. szept. 8. Creative Commons License 3858

Fixre lesz beépítve, vagy üzemszerűen kivehető?

Előzmény: plzltn (3856)
plzltn szept. 4. Creative Commons License 3857

Nekem is így mondtak, így is csináltam az esemény után a már használt kannával az újragyártását a csöcsös üzemanyag tanknak.

Előzmény: MECSI (3854)
plzltn szept. 4. Creative Commons License 3856

Az úgy történt, hogy másfél hete beforrasztottam ezt a csöcsöt az új kannába. Most (az élő környezetes próbák eredményeként) el akartam hajtani melegen. Csak azt felejtettem el, hogy már átesett a vízen túl a benzines folyáspróbán is.

Nem tudom, jobb lett volna-e, ha nem öntöm ki már akkor a benyát? Mert egyrészt akkor talán belenézek, másrészt de ha mégse nézek bele, akkor már nem lenne házam... csak telkem.

Trike. szept. 4. Creative Commons License 3855

De azért szretjük a szakikat, mert nem mindig sikerül nekik sem elsőre minden, ettől már mi is úgy érezzük magunkat, mintha szakik lennénk. :)

Előzmény: MECSI (3854)
MECSI szept. 4. Creative Commons License 3854

nekem anno azt mondták hogy benzintartályt csak vízzel töltve szabad hegeszteni, csak azon a részen szabadon hagyni ahol a varrat lesz...

Előzmény: Trike. (3853)
Trike. szept. 3. Creative Commons License 3853

Úgy néz ki, mintha az alsó sarkát akarta volna megheftelni :)

Előzmény: MECSI (3852)
MECSI szept. 3. Creative Commons License 3852

ez úgy néz ki mint a Gyuszi jawajának a kipfogója 91ben :-) miután nem volt szikra, aztán jól megszívta magát a sok rugdosástól, aztán meg lett szikra és a pöfi teljes hosszában szétnyílt :-))

mi akkor pár percig szinte csak sípolást hallottunk. kurvanagyot szólt a garázsban :-)

Előzmény: plzltn (3850)
Joejoe1974 szept. 2. Creative Commons License 3851

Itt mi történt? :-o

Előzmény: plzltn (3850)
plzltn szept. 1. Creative Commons License 3850

Szaktárs itt a fórumon azt mondja, a jó szaki bakijait nem teregeti a köz előtt. Elköveti, kijavítja, tanul belőle, a pozitívumot meg megmutatja. Én nem osztom a véleményét (és nem vagyok jó szaki(?)...):

Joejoe1974 aug. 30. Creative Commons License 3849

Veszélyes dolgok ezek.Én a jó multkor alu csövet sorjáztam,a gép kikapta a kezemből,és a bal kezem mutatóujján a köröm befeketedett,majd leesett.Már szépen kinőtt a másik,de arra meg rácsaptam kalapáccsal,és az is fekete picit.A múltkor kaptam egy tippet,és próbáltam megoldani a lehetőségekhez képest. Sikerült egy ütést félrevinni,és a bal hüvelykujjam középen majdnem kettészakadt.Más meggyógyult az is szépen :)

Előzmény: MECSI (3846)